Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1909228

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7140 : 02 Februar 2012, 17:13:42
Jst bi pa samo nekaj dodala...
Psarna Hydrargium vzreja rodovniške pse visoke kvalitete. To nikakor ne pomni da so za na kavč... Kar nekaj Hydrargium psov in psic je v delovnih rokah - vleka (z njimi dela Henrik Sečnik, pa Petra Turk, nekaj tudi v tujini). So pa psi Hydrargium linij tudi v samem svetovnem razstavnem vrhu. Se pravi da so lepotci, ki so sposobni tudi odličnega dela. Tako, da prosim ne pisat, da so razstavni psi za na kavč, ker to ne drži za omenjene pse. Ker pes je za na kavč je popolnoma odvisno od lastnika!
Obilo užitkov z vašimi haskiji vam želim :) Naš že 12 leto uživa na kavču  8)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7141 : 02 Februar 2012, 19:44:36
Se strinjam s tem kar je napisala Cacy, v končni fazi sama tekmujem z razstavno linija haskiča in je zelo dobra. Na kar sem jaz namigovala je, da če nekdo hoče tekmovati z vleko, so vsekakor bolj primerni iz delovne linije, ker so bolj aerodinamični in dejansko dosegajo večje hitrosti (čeprav meni fizično sploh niso všeč). Se pa seveda da tudi tekmovati z razstavnimi puhki. Konec koncev je moj mož v Smledniku dosegel v močni konkurenci 5. mesto s psom Maje Golob (nisem ziher, če je njena vzreja, jo pa ima Henrik v solastništvu z Majo). Jaz mislim, da bom vedno imela razstavno linijo.
V bistvu se da iz psa narediti vse, če se potrudiš. Poznam pa primerek nerodovniškega, ki beži pred oprsnico ;).

In mislim, da ima Maja planirano leglo s psico, ki je tudi nastopala v Smledniku.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7142 : 03 Februar 2012, 08:51:00
in še nekaj  ali lahko jutranji sprehod preskočim .... zaradi službe ? :-\    in ga nato sprehodim nekje ob 2 popoldne in potem ob 6 zvečer ?

Sprehod zjutraj, sploh ce te potem dlje casa ni, je pomojem nuja. Za vsakega psa...

Ko boš imel psa, boš videl kaj in kako. Namreč, če jaz ostanem doma in potegnem s spanjem do 10 ure dopoldne, se mi bosta oba psa pridružila pri mojem početju in jih noben ne bo spravil ven na sprehod. Pa še prov zadovoljna sta zaradi tega.

Zjutraj psa lahko pelješ za 10 minut ven, potem bo pa on šel nazaj spat in bo spal večino dopoldneva, če ne bo nikogar doma (pa tut če je kdo doma, našedva spita takrat).



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7143 : 04 Februar 2012, 19:11:36
Evola eno snezno fotkico. Vsak husky je delaven, ker je bil to njegov namen. zdaj je pa od psa odvisno kolko ga streniras in kaj njega veseli. res pa da moras bit pozoren pri postavi in njegovem karakterju kaj je najbolso zanj. javi, ko bo pri tebi in za kaksno fotko se priporocamo.



nebivedu

  • *
    • Prispevkov: 159
    • Točke: 0
Odgovori #7144 : 13 Februar 2012, 08:46:24
Midva sva pa včeraj pozabila doma fotkiča, drugače bi bile nore slike. Zmrznjena smrčka in zmrznjeni brki po enournem sprehodu po ledeni pokljuki. Sta polarčka uživala kot že dolgo ne, ker je pihalo in raznašalo sneg naokoli, onadva pa sta se valjala po snegu in norela na 14 metrov dolgem štriku.

Morava kupit še daljši štrik, da bo še več "skoraj prostega" norenja.





Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7147 : 27 Marec 2012, 13:37:36
1.aprila v Ločici je tekmovanje vecnih psov. pricetek je bo 10h, ce bi koga zanimao naj si pride ogledat. :)



matejz

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7148 : 15 Maj 2012, 19:33:03
pozdravljeni. sicer (še) nisem lastnik a sem pa velik ljubitelj huskyev... pa me zanima če ve kdo za koga ki pričakuje leglo in bo prodajal/podarjal mladiče...najbolj so mi všeč črno-bele kombinacije....hvala že v naprej...lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7149 : 18 Maj 2012, 14:07:16
Matej pozdravček,

pri nas je samo ena vzrediteljica huskyjev in sicer Maja Golob. Mislim, da je imela pred kratkim leglo, tako da dvomim, da je še kateri od mladičkov na voljo. Lahko pa jo vseeno kontaktiraš. Glede barv ne vem kaj je tokrat prišlo ven, zagotovo je največ sivo belih kepic.
Opozorila bi tudi na mnoge šteparje, ki za par sto evrov prodajajo pse podobne huskyjem. Teh pa je največ v tvoji barvi. Če se že odločiš za nerodovniškega, potem raje poglej po bolhi, ker jih preveč oddajajo stare nekje leto dni.

Upam, da sem ti kaj pomagala pri odločitvi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7150 : 28 Maj 2012, 17:39:15
lako gres tudi na kaksno razstavo, da dobis okvirni obcutek kam po haskica. cimvec informacij o raznih psarnah. moras pa gledati na to kaj od psa hoces in kaksnega huskija (karakterno) isces. veselo na delo. :)




Bizzy

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #7152 : 11 Junij 2012, 17:51:30
Ekola.. 5 sibircev več  :o. 28.5. smo pricurljali  ;D na svet. 3 punčke in 2 fanta. Sivo-bele barve. Zdaj smo stari že 2 tedna in že gledamo n se grizemo.Mama Gusty peak Issy top,Hd A/A Oče Multi biss ch Amore Mio Eskimo River, Hd A/A. Še par sličič iz 1 tedna.  Za več info me pa kr kontaktirajte na  emal: [email protected]



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7153 : 11 Junij 2012, 18:13:08
Čestitke! :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7154 : 17 Junij 2012, 23:12:42
Čestitke!


Tejkolina

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7155 : 29 Junij 2012, 16:23:02
Ekola.. 5 sibircev več  :o. 28.5. smo pricurljali  ;D na svet. 3 punčke in 2 fanta. Sivo-bele barve. Zdaj smo stari že 2 tedna in že gledamo n se grizemo.Mama Gusty peak Issy top,Hd A/A Oče Multi biss ch Amore Mio Eskimo River, Hd A/A. Še par sličič iz 1 tedna.  Za več info me pa kr kontaktirajte na  emal: [email protected]
Jaa polbratci od mojga ekota:)))



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7156 : 29 Junij 2012, 17:46:26


Askaya

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7157 : 30 Junij 2012, 10:25:21
Živjo, sem nova na tem forumu in bom kar tu postavila vprašanje, ker je odprta tema o huskyih ;)
Pred dvema dnevoma sem kupila samičko sibirskega huskya, stara je dobre 3 mesece. Zanimivo se mi zdi, da se ji v obeh učkih prelivata svetlo modra in rjava barva. Če pogledaš pod drugačnim kotim, so učke videti modre, od blizu pa se prelivata rjava in modra. Zanimajo me vaše izkušnje, ali se bodo učke prebarvala v rjavo ali modro, ali bosta ostali prelivajoči? Pri koliko mesecih dobi husky končno barvo oči??

Hvala za odgovore :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #7158 : 30 Junij 2012, 14:34:57
Hejla in dobrodosla na forumu. pri huskijih so ucke zlo razlicne. in vsekakor ni pravilo, da morajo biti ucki modri ali rjavi. Huskiji imajo kar pestro paleto kaksni so lahko ucki. tko, da pride tudi do pol modre in pol rjave kombinacije...itd. :)



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #7159 : 10 Julij 2012, 09:34:57
Nove slike malih haskijev :) (dodajam kar jaz, ker Jani ne naloži slik) stari so 5 tednov in še iščejo nove lastnike. Kontakt [email protected]
Mama Gusty peak Issy top,Hd A/A Oče Multi biss ch Amore Mio Eskimo River, Hd A/A.






Več na: http://www.inlakech.si/


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #7160 : 10 Julij 2012, 09:56:03
o kakšni cukrčki  :o :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7161 : 12 Julij 2012, 08:11:59
Prelepi!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mkaste17

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7162 : 18 Julij 2012, 15:45:26
Z družino se odpravljamo na dopust, pa ne vemo, kam bi dali v varstvo našega huskyja - glede na svoje karakterne značilnosti ga ne morem pustiti komurkoli - še na sprehod ga nikomur še nismo posodili. A ima kdo izkušnje s kakšnim pasjim hotelom, kjer bi pes imel družbo, bil na ograjenem vrtu, ponoči pa notri. Pesjak ne pride v upoštev.
Lp
Mojca



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7163 : 19 Julij 2012, 08:30:51
Živijo, daj se obrni na Nino Bešter - Rinchy na forumu, ima izkušnje in jaz bi ji psa zaupala. Je pa iz Domžal.

LP

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


mkaste17

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7164 : 21 Julij 2012, 07:00:55
Iskrena hvala za odgovor. Ampak zdaj smo se pa odločili, da gremo kar skupaj na dopust - neverjetno, kako se človek naveže na te pasje mrcine.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7165 : 21 Julij 2012, 19:03:31
Super!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7166 : 21 Julij 2012, 20:14:56
Drugače pa, če kdo potrebuje varstvo, se lahko tudi name obrne :) Psi imajo sprehode, možnost vrta, vsekakor pa tudi v stanovanju so. Skratka hudega ni prav nobenemu :) Vse najlepše poskrbljeno za njih :) Upoštevam navodila lastnikov (glede prehrane, kdaj kolikokrat ipd vsega)..No malo O.T. tole :-[


r3jvik4

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7167 : 23 Julij 2012, 19:54:16
varstvo pri ''aska'' preverjeno iz prve tace, in priporočam!



Alaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7168 : 25 Julij 2012, 10:17:16
Lepo pozdravljeni ljubitelji polarčkov!  :)

Vidim, da vas je veliko...to me zelo veseli!   ;D

Velik pozdrav od nas!  :)








Loving the sled dogs!


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #7169 : 25 Julij 2012, 10:36:54
o kera lepota!  :o :-*

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!