Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1899314

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7200 : 21 Januar 2013, 22:06:22
Prodam:

Huskies (Barron's Complete Pet Owner's Manuals), knjiga je pratkično nerabljena, prodam za 5€. Ima mehke platnice in 64 strani.

Kontakt: [email protected] ali zs

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7201 : 10 Avgust 2013, 17:51:20
Imamo čudovite novice :) Naše dolgo pričakovano leglo je tu!  :D

We've got puppies!!! Proudly presenting you the new generation of Siberian huskies at Husky Center Lothlorien  :D

Dam: Icily's Take a Chance on Me (Mostly Vanisella)
Sire: Icily's Zero Cool (Karnovanda)

Info: [email protected]



Loving the sled dogs!


Alaska

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #7202 : 11 Avgust 2013, 16:50:29
....mamica v akciji ;D



Loving the sled dogs!


Rokherr

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7203 : 27 December 2013, 13:24:48
že dlje časa premišljujem da bi imel huskyja. Zanima me če kdo ve kje v bljižini LJ je kakšna psarna kamor bi se dalo iti pogledat pasmo in morda tudi nato vzeti mladička. to bi bil moj prvi pes in me zanima tudi ali ga kdo ima, koliko je velik(ni prevelik?), kaj je bolje samec ali samica? kako je z vzgojo?...
najlepša hvala!  :o



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #7204 : 28 December 2013, 12:26:08
Mni osebno najljubša psarna te pasme je definitivno Hydrargium, Maja Golob.
Sicer ne vem iz katerega konca Slovenije je, a je definitivno na samem vthu po kvaliteti :)

Rada pa bi vas opozorila, da Husky-ji niso preprosti za vzgojo, daleč od tega. Zato bi bilo prav, da dobro naštudirate o samem karakterju pasme, za podrobne informacije pa povprašate vzrediteljico  :)

Lep pozdrav


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7205 : 28 December 2013, 12:46:59
Preden se odločite za huskija premislite:
1¸. ali boste zadovoljni s psom, ki mora biti na neograjenem vedno privezan - zelo močan plenilski nagon, ki ga ni mogoče obvladati, kar pomeni, da bo sicer lahko tudi zelo poslušen pes ušel za divjadjo (ali mačko, kuro, ovco, kozo...) in da bo za razliko od ostalih psov to, kar bo ujel tudi ubil. (izjemoma kdaj komu uspe dobiti pri huskiju zanesljiv odpoklic, a to je res velika izjema, mogoče jih je pri nas takih za prste ene roke, če. Ponavadi lastniki, ki so prepričani v poslušnost svojega huskija prej ali slej plačujejo ovce)
2.ali imate ograjo   dovolj dobro narejeno (če naj bi bil kdaj prost na vrtu), saj so večinoma pri pobegih zelo spretni (znajo spodkopat ograjo, če nima dovolj dobrih temeljev, jo preplezajo ali se naučijo odpreti vrata - imajo nekaj čemur rečejo klic divjine, torej močno željo po potepanju in raziskovanju
3. ali je v družini kdo, ki teče na dolge proge in bi tekel s psom ali pa kolesaril - potrebuje vsaj 10 km teka vsak drugi dan.

Če je odgovor na zgornje tri točke da, potem husky ni pretežak za vzgojo. Samice so načeloma za vzgojo lažje od samcev, vendar v omenjenih treh točkah med njimi ni razlike.
Hydrargium psarna ima odlične razstavne pse, lastnica bi vam vedela tudi iz prve roke svetovati vse v povezavi z vzgojo in socializacijo. Žal je izjemno težko dobiti rodovniške delovne (vlečne) huskije, čeprav nerodovniških sumljive kvalitete kar mrgoli. Žal je še težje dobiti rodovnišlega old line huskija (to je takega, kakršni so bili, preden so se razcepili na razstavno in delovno linijo)


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #7206 : 01 Januar 2014, 19:01:24
Mni osebno najljubša psarna te pasme je definitivno Hydrargium, Maja Golob.
Sicer ne vem iz katerega konca Slovenije je, a je
definitivno na samem vthu po kvaliteti :)

Rada pa bi vas opozorila, da Husky-ji niso preprosti za vzgojo, daleč od tega. Zato bi bilo prav, da dobro naštudirate o samem karakterju pasme, za podrobne informacije pa povprašate vzrediteljico  :)

Lep pozdrav

Tole je pa milo rečeno čudno pisanje - torej psarne se ne pozna, se pa lahko  nekaj trdi o njej. Karkoli že.

Res bi bilo na splošno fino, če bi se pisalo, če se že mora - o stvareh, ki se jih pozna - in nedopustno je pisati  mnenja kar počez. Ki so tudi neupravičeno negativna včasih.
Povrh vsega popolnoma laična mnenja, brez argumentov - naj gre za hvalo ali grajo.
 



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7207 : 01 Januar 2014, 19:23:30
Meni se ne zdi nič čudno. Mogoče pa pozna pse iz te psarne, sploh ni nujno, da vidi psarno samo od znotraj.....Tudi meni so Majini psi zelo všeč, če bi si želela mladiča razstavne linije, bi šla definitivno pogledat tudi tja. Žal so meni bolj všeč old line ali racing line huskiji.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7208 : 02 Januar 2014, 09:28:29
Psi iz majine psarne so kvalitetni, sicer res, da so razstavna linija, ampak jih je še vedno kar nekaj, ki tudi tekmujejo v vlečnih športih. Trenurno so v Sloveniji registrirane 3 psarne s huskyji, ampak definitvno, če bi jemala iz Slovenije, bi vzela Majinega. Psarna s tradicijo, Maja vodi tudi šolanje in nekaj njenih huskyjev, ki so se šolali pri njej, so za to pasmo res odlično vzgojeni. Njena psarna pa je pri Idriji.

Drugače pa bi se strinjala s 3 točkami, ki jih je napisala Lanabela. Če odgovor na te tri ni da, potem nikar ne jemite huskyja. So lepi, ampak izredno specifični psi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #7209 : 02 Januar 2014, 09:50:50



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7210 : 02 Januar 2014, 10:07:57
Jaz osebno tule ne bi vzela. Ne bom sodila o kvaliteti psov, enostavno mi način ni všeč. Tudi ni nobenih omejitev naprej, da se njihove psice in psi ne parijo. Morda komu to ni jasno, ampak da pa že vsak lahko pari po mili volji, mi pa ni všeč.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


hasky94

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7211 : 11 Januar 2014, 14:09:55
zanima me kako je v toplih krajev ker tudi snega ni bilo letos ter kako je poleti ko je do 40 stopinj včasih a trpijo huskyji ????



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7212 : 11 Januar 2014, 14:12:47
...bolj kot avstralski govedarji in precej manj kot ostali psi....


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7213 : 11 Januar 2014, 14:38:24
Moja v bistvu ful dobro prenaša vročino, čeprav pač enako kot tudi meni paše, greva ob ekstremni vročini ven zgodaj zjutraj in pozno zvečer, vmes pa morda v potoček za hišo, ki je v celoti v senci. Pa notri v spodnjih hladnih delih hiše jo imam. Sem jo pa že zasačila pri 34 stopinjah se sončiti.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #7214 : 11 Januar 2014, 21:48:05
Lp :)
   kar se psaren tiče je treba pogledat zakaj so psi namenjeni in zakaj bi ga ti imel.Jaz osebno nasljednjega ziher nebom kupil vSLO.
   Kar se pa vročine tiče jo kar dobro prenesejo lansko leto v Franiji na TDM smo pri 34C tekli .Smo pač pret štartom in v cilju hladili pse.
   Če je pa je le možno se pa izogi baj aktivnosti v vročih dnevih.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7215 : 01 Marec 2014, 14:04:33
Popularna Silverca, čez miljon ogledov  :)
http://www.youtube.com/watch?v=89bcFDlP5rw

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #7217 : 01 Marec 2014, 15:43:41

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7218 : 03 Marec 2014, 15:45:50
 :o bravo Silver!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


strawberry55

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #7219 : 12 April 2014, 23:29:19
Pozdravljeni!
Je preteklo že nekaj časa odkar je Lanabela napisala tisti post, pa bom vseeno tudi jaz delila svoje izkušnje z huskyji. Naša huskyca Luna je stara skoraj 7 let in je res naaajprijaznejši kuža na svetu :D
Najprej bi rada povedala, da se nebi mogla bolj strinjat z Lanabelo; sploh, kar se tiče prvih dveh točk-njihov nagon je tako močan (če imam kaj pojma je podobno tudi pri drugih polarnih psih), da je res potreben potrpežljiv lastnik, da bo huskyja pripravil do ''sodelovanja''. Verjamem sicer, da je z vztrajnostjo mogoče vzgojiti vsakega psa, ni pa husky tak pes ala Border, labradorec.. moram sicer priznati, da je bilo že samo lastništvo naše Lune odkar je bila še mladiček zapleteno (kupil jo je mlad, navdušen (in pravzaprav neodgovoren) človek, ki jo je kasneje prepustil kar v skrb svoji materi, ta pa je nekako tudi partnerica mojega očeta-pa nebi zdaj morila z našim družinskim drevesom.. :))in je bila vzgoja bolj na ničnem nivoju. V glavnem psička je šele okoli svojega tretjega leta dobila res  pravega lastnika in stalen dom (to pravim, ker jo je tisti mladi človek, ki jo je kupil, kar naprej selil, kužica pa ni bila vedno pri njem). Rezultat je bil (in je delno še danes) popolnoma nevzgojen pes. Takrat, ko sem se z njo začela ukvarjati še jaz, tudi pojma nisem imela, da husky ni ''začetniška'' pasma in kaj za vraga se je zgodilo, da je pes popolnoma podivjan. Lovila je vse, kar je lezlo in šlo, na povodcu je vlekla, da ne omenjam odpoklica..kaj je že to? :P tudi danes je nikakor ne moremo spuščati, razen kadar je na vrtu za hišo. Nevem zakaj, a tudi če vidi mačko, drugega psa..na dvorišču vedno uboga in pride nazaj, če jo pokličeš. Vseeno nočemo tvegati in za njo vedno binglja povodec, da lahko nanj stopiš, če zalaufa :)

No ampak kar sem hotela povedati: res res res huskyji so krasni psi, najbolj ljubeča pasma na svetu! Kadar je kdo slabe volje pride zraven ter mu nasloni glavo na koleno, kadar gremo na morje dobro ve, da nas ne bo dalj časa in tuli za nami, da je joj. Pri hiši sta dva otroka, en je dojenček. Husky nikakor ni pes čuvaj, ampak tujcev brez, da bi tulila 10 minut ne pusti k malčici.
Res je tudi, da je pravi bager, kar se tiče kopanja lukenj. Urejen vrtiček odpade! :D če se poleti na vrtu obrneš stran za minuto, si skoplje cel graben in se poči v njega, da se hladi. Kar se tiče pobegov, je res kar je rekla Lanabela-res so brihtni. Naša se je naučila odpirat vrata in se sama sprehodi. Saj vedno pride nazaj, ampak vseeno zdaj zaklepamo glavna vhodna vrata.
Z živalmi se načeloma lepo razume, razen če ne začnejo bežat pred njo...kar pa je na žalost 90% bitji, ki jih sreča. Najraje ima martinčke, mačke in govedo (upam, da se to ne sliši tako, kot da vsak dan prinese drug ulov domov hehe). Tudi na krave se seveda ne spravlja, ampak res se ji zmeša, če jih vidi v avtu skozi okno. Res je tudi, da husky živali ne nosi in se z njo ne igra ampak jo pa nagonu pač ubije.

No kar se pa tiče gibanja, je pa naša res velika izjema. Je bolj lena. Res je, da je stara 6 let, ampak nikoli ni kazala želje po teku in gibanju. Že ko je bila majhna je bila prava lenuhica. Človek bi si mislil, da imamo torej hiperaktivnega psa, ker pač ne porablja energije, ampak ne. Nikoli ni imela veliko energije in že od malega smo navajeni, da po daljšem sprehodu poje in gre spat v svoj kotiček. Včasih se je tudi pritoževala, ko si jo zjutraj mogel malo manj kot prosit, da se je prikobacala in si jo lahko peljal na prvi sprehod.

Drugače pa glede na vso kilažo (ali naj rajši rečem tonažo hehe) dlake, ki jo ima na sebi presenetljivo dobro prenaša vročino.
Največji direndaj je, ko ji te tone dlake izpadajo in je treba krtačit večkrat na dan, krtače se pa boji, da je joj. Rep med noge, ušesa dol in tisti bogi pogled.

Pa lepo se mejte z vašimi sibirskimi lepotci! :)





SoloCare

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7220 : 15 Maj 2014, 12:41:44
Pozdravljeni!

Sem nov član foruma in imam par vprašanj za vas...
Nameravam kupiti siberskega huskyja (mladička). Prosil bi za kakšno informacijo -> kje ga kupiti, ve kdo za kakšno leglo, koliko je cena (okvirno) ?

Najlepša hvala za odgovore!



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7221 : 15 Maj 2014, 17:35:03
Pokliči na  KZS in povprašaj o predvidenih leglih oz. se obrni na vzreditelje. Dva najdeš tukaj na strani Kluba 5: http://www.slovenski-polarni.net/vzreditelji.html
18.5.2014 bo potekala v Slovennj Gradcu tudi pasja razstava  CAC Koroške in tam bo sigurno kar nekaj lastnikov te pasme in med njimi možno tudi kakšni vzreditelji oz. če ne, te bodo znali napotiti kam se obrniti in še kaj o pasmi ti povedo vse kar te bo zanimalo. 


SoloCare

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7222 : 17 Maj 2014, 12:13:53
Super, hvala za info. Doma sem ravno iz teh krajev, tako da si bom šel pogledat...

Nekaj me še zanima. Kako je s tem, če vzameš iz zavetišča ali če dobiš od drugod okoli 1 leto starega sibirskega huskyja ? Je to tvegana "poteza" ali ne ? Mislim predvsem glede učenja / šolanja, prilagajanje na novega lastnika, itd. ?

Hvala še enkrat!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7223 : 17 Maj 2014, 17:24:27
Hehe. Tvegano je oboje. Pri odraslemu je možno, da ima kako neželeno vedenje-ki pa ga je v večini primerov mogoče spremeniti ali vsaj spravit pod kontrolo. V obeh primerih pa je dobrodošel kvaliteten inštruktor, ki mu je jasno kako deluje polarec (mladiček, ki še nima pojma o obnašanju med ljudmi in pa odrasel nevzgojen pes).
Husky je pač samozavesten in samostojen pes, z obilico ponosa. Da on kaj naredi zate, si moraš prislužit njegovo spoštovanje.
Odvisno kakšnih psov si navajen-a.

Ne glede na to za kaj se odloči-ravnaj odgovorno in ne meči puške v koruzo.

Za pasjo šolo pojdi že sedaj gledat tečaje na okoli. In se obrni takoj stran čim vidiš cukanje, NEEEEEE, FUUUUJJJJ med šolanjem-ker s takim načinom pri huskyu nikamor ne prideš. Išči predvsem shaping, eventuelno luring (učenje z vabo)-mal se pozanimaj kaj to je.

Se ti pa bolj splača it jutri v Avstrijo na razstavo, ker bo bistveno več psov, jasno tudi huskyev-sploh ker si že v 30 min v AU. Jutri je prijavljenih samo 4 huskyev na CAC Koroška, pa še to se zna kdaj zgodit, da tudi ni vseh prijavljenih. http://www.oekv.at/uploads/pics/Veranstaltungen/%C3%96STERREICHISCHE_AUSSTELLUNGEN_2014.pdf

Še bolje pa je KDRP Celje, ŠKD Celeia (je nekaj iz SG tja hodilo in še hodijo), pa mogoče KD Celje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7225 : 23 Junij 2014, 18:56:08
Packa Silverca :)

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Morvana

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #7226 : 04 Avgust 2014, 14:10:57
Lahko kdo svetuje, kakšna bi bila primerna dimenzija ute za odraslega huskyja (samca)? Hvala



ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #7227 : 29 September 2014, 23:08:52
Živjo!

Bi kdo vedel za kako leglo v kratkem? Slovenija, Hrvaška, Avstrija oz. kolikor toliko blizu. Seveda rodovniško. Edina pogoja sta zdravje in karakter, razstavni uspehi so samo nek dodatek. Sprašujem v imenu znancev in vsaka informacija bo seveda dobrodošla. lp vsem!


SoloCare

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7228 : 15 Oktober 2014, 18:00:37
Pozdravljeni!


Naša psička je stara 5 mesecev.

1. Zanima me glede gibanja oz. sprehodov - koliko minut dnevno naj bi bilo optimalno za takšno starost (vem da je precej odvisno od vsakega psa) oz. koliko minut dnevno ste jih sprehajali vi ?

Drugače pa našo psičko trenutno sprehajamo 2-3x na dan za približno 20-30 minut. Vmes seveda tudi obstoji, voha, se igra, jo spustimo po travniku, itd...
 
2. Kdaj približno se pa lahko izvede kakšen pohod v hrib - okoli 5-10 km ? Pri 10 mesecih bi že šlo ?

3. In še to: kako pa je s tekom ? Verjetno pri 10-12 mesecih že lahko opraviš vsakodnevni tek (npr. 3-5 km) ? 


Hvala za odgovore!



SoloCare

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7229 : 23 Oktober 2014, 13:46:33
 ???