Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1909712

shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #660 : 20 Julij 2006, 22:02:48
no bom dala pa še vodo med brikete ::) zdej mu skoz kuham meso pa vse živo pa mu tud ne diši kej preveč. sem na morju srečala eno gospo, ki ima huskyico in je rekla da je tako zbirčna glede hrane, skoraj tko kot lars :P jaz bom šla tud narest oprsnico, samo bi rada mal počakala, da se kan mal zredi, ker je reeeeees suh! :-[


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #661 : 20 Julij 2006, 22:06:28
koliko kil pa ima kan? saj sib hoče tudi spustiti obrok pa mu vedno s prstom pokažem proti posodi, pa vrata od pesjaka zaprem pa čakam da poje ker drugače bi kar pustil in šel ven...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #662 : 20 Julij 2006, 22:24:57
Shivas sem se že kar nekaj let nazaj kmalu sprijaznila da imam doma gospoda oz. pasjega gurmana :P, ja po eni strani mi s tem kravžla žifceke, po drugi strani pa meni ni treba paziti na njegovo kilažo! Vendar tudi Lars gre večkrat sam od sebe na enodnevni ali pa tudi več dnevni post ::). Na tvojem mestu bi jaz probala s spremembo časa hranjenja ali pa celo razdelila obrok na dva dela, če ga hranite samo enkrat. Ponavadi če mi poleti začne zaradi vročine štrajkati s hranjenjem, mu potem določen čas obrok razdelim na dva manjša dela, en del dobi zjutraj drug del pa pozno zvečer, v hladnih urah dneva ;)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #663 : 20 Julij 2006, 22:59:16
Pri meni je delovalo to, da sem jo res zadnje tedne, ko sva hodili še v pasjo OŠ hranila preko nagrad (dva tedna), se pravi iz roke in od takrat dalje mi poje čisto vse iz sklede kar dobi, pa čeprav so sami čisti briketi (prej kdaj pa kdaj kak dodatek dobila je). Je bila kar dobra šola tole. Obroke pa res razdeliti na dva dela, enega zjutraj  in drugega zvečer, saj to je vsekakor bolje za psa, ker mu razbremenimo želodec. Shivas verjemi, da bo Kan spet kmalu jedel kot je treba. Res vročina tudi pusti posledice, samo, ko bo zares lačen bo čisto vse pojedel..lp in upam, da bo kmalu spet kako srečanje polarcev...lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #664 : 20 Julij 2006, 23:28:31
Andreja bla pridna pa mal novih slikc dodala v moj album (ampak res mal ::) :D, pa še z mala zamude ;)), tukaj pa dve moji najljubši (upam da uspe 8))

Le koga je uzrl tam v daljavi.... ;)
http://micililylars.moj-album.com/album/2613852/?os=4128169

Le kaj Andreja skriva... ;) :o
http://micililylars.moj-album.com/album/2613852/?os=4128075

Pa še ena mojega razvajenega mačjega rakunčka Larsove lubice :o ;D :D
http://micililylars.moj-album.com/album/2613301/?os=4128391


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #665 : 24 Julij 2006, 11:34:06
živjo! ja sej obrok sem mu razdelila na dva dela, samo še vseeno, no sej bomo videli. Ima 22kg pa je star 1leto in 2meseca ::) lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #666 : 24 Julij 2006, 12:23:13
Shivas saj če boš pogledala v standard je njihova kilaža dosti nizka, tvoj Kan bi bil idealen vlečni tekmovalni pes, je pa res oz. vsaj meni zgledajo s temi "idealnimi" kilažami kot pretegnjeni oz. kot da že najmanj že pol leta niso dobili futra ;)
Lars trenutno spet pazi na svojo linijo, no Lars ima itak celoten dan na voljo brikete tako da vsaj po njih malo pobrska ko je resnična lakota! ;) ;D Če ima Kan rad brikete mu jih malo še začini s kako tunco v konzervi ali pa skutko, mogoče bo potem le hamal ;) :)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #667 : 25 Julij 2006, 16:52:07
shivas kan je šele sedaj v razvoju kjer pridobiva najmočnejše mišice in končno težo tako, da bo ziher dobil še par kilogramčkov!

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #668 : 25 Julij 2006, 23:35:51
Hojla vsem skupaj...

Samo sporočam da sem imel težave z forumom in ponastavljanjem gesla,,, na dopust pa tudi nisem/nisva šla...
Se je pa Benu na žalost povrnilo vnetje oči, tokrat tudi na modro oko in to precej na hudo, tak da sem precej slabe volje in ga že dobra 2 tedna fotram z tabletami in mu vlivam kapljice v oči... Je pa cel dan tiho v kotu in senčki, se je pa pujsek zredil na neverjetnih 29kg... sploh ne vem kako ker zelo malo je...  >:D
Uživajte poletje pa imejte peske v senčki!

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #669 : 25 Julij 2006, 23:45:06
Thor77 upam, da se kmalu pozdravijo Benove učke..lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #670 : 26 Julij 2006, 07:41:08
Thor77 z Larsem drživa pesti da se bo Ben čimprej pocajtal :)


[Proteus]

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 27 Julij 2006, 16:26:07
Tudi jas sem se odlocil da se pridruzim foromu in vam predstavim mojega Bobija.
Lep pozdrav vsem!



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #672 : 27 Julij 2006, 16:46:28
Pozdravljen Proteus med nami! :) Predstavi nam malo svojega Bobija :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #673 : 27 Julij 2006, 20:54:34
Proteus dobrodošel :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #674 : 27 Julij 2006, 21:09:49
Albi sem ti poslal ZS


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #675 : 27 Julij 2006, 21:29:53
hey proteus dobrodošel na pesjanar forumu!  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #676 : 27 Julij 2006, 21:38:30
Sib vidim da sta vidva tudi opravila z menjavo dlake, no hvala bogu tudi midva, čeprav še kje kak mini flufek prifrli od nekod, bohsivedi od kod :P :o :D ;D Kako pa to da se toliko daleč odprvljata s Sibom na sprehod, glede na to da imata okoli šole krasno sprehajalno pot. ;) A pozabu si mi poved kje sta s Sibom imela tisto neprijetno srečanje z NO in kakšen je bil?!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #677 : 27 Julij 2006, 22:45:15
[Proteus]  dobrodošel na forumu, upam, da nam postrežeš še s kakimi slikcami tvojega pesjanka in kaj več o njemu poveš in se nam kdaj na kakem pesjanarskemu srečanju polarčkov pridružiš, da ga še v živo spoznamo...lp


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #678 : 27 Julij 2006, 22:52:56
aja satin, nemški ovčar je siba napadel v tisti stranski pot kjer se gre iz glavne ceste v stični proti gasilskemu domu... Lastnica ima dva NO, zraven je pa še ena hiša kjer je    črni labradorec... NO je priletele direktno v siba in sta sigurno ene 30 sekund renčala k budali jest sem pa medtem non stop med njiju skaku, potem ko je lastnica prišla je pa rekla saj ne bo nič le igrati se hoče... Mi je pršlo, da bi jo nadru sam sem biu u šoku tko, da nisem nič rekel.. Drugače sva pa šla proti šoli danes, čeprav ne hodiva vsak dan k šoli ampak če se le da na bolj odmaknjene kraje kjer ga lahko spustim, da se fajn zlaufa ;D, pa niti ni bilo tako daleč ene 2 km kar je minimum za naju vsak dan  :) . Dlako je tudi že vso izgubil tako, da si lahko končno spočijem od vsakodnevnega pucanja dlak. Kako pa lars? A se že kaj bolje razume z drugimi samci? Sib je tak, da zarenči že od daleč če ne mara določenega samca, drugače mi pa več ne skače v druge samce in je postal kar malo priden ali ga je pa zdelala le vročina ;D.


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #679 : 27 Julij 2006, 23:30:55
Sib poznam te No-je, sam koker je meni znano gre za dve samici. Pa še tole NIKAKOR ne verjemi tisti ženski da se je hotel-a igrati, sta prav agresivni tisti dve se je ena tud v našega Larsa zaganjala >:(, pa se je lastniku še zabavno in hudo dobro zdelo ker ma tko hudo psico. Sta pa obe bile šolane prej s trdo kot mehko roko ::) :-\ Tako da se bi jima jaz že na daleč izogibala, labradorka Flora je pa prijazna punca drugače ;) :D Tudi če bi jo nadru ne bi nič pomagalo so tako polni same sebe, on se še posebaj visoko nosi, sicer pa drži tisti rek kakršen gospodar tak pes ;) 8) Lars on ti frajer na veliko uživa, se nastavlja sončku pa se potem spet premakne v senco pa ajd ponovi vajo ;) :o Na sprehode ne hodimo pred 20 uro, ker se drugače vleče ko megla, še najbolj mu paše zjutraj tam do ene 10h, potem se bolj ko ne samo preklada naokoli, še najbolje se  počuti v dnevni sobi, kjer je lepo hladno pa ima vse ovce upss ne srne na broju :o :D ;D ;) 8) ::) Pa sploh se mu nič ne da, lenoba moja :D :o Malo se ti rangira, fante odrašča in hoče pokazati da glih vse si pa navjo dovolil, samo pazi da ne bo do kakšnih konfliktnih situacij s samci prišlo, midva z Larsem sva zdaj toliko daleč da če samc ne sili vanj, se ga trudi ignorirat vendar pri tem opazuje tudi mene da vidi če ga spremljam z očmi, sicer se malo našopiri češ jaz sem Lars sam tolk da veš, na gradišču je bil zelo priden ga moram pohvalit je nekaj en rotti nanj neki malega rentaču, sicer mu je 1x odgovoru ampak je takoj ob mojem ne fuj, nehal in ga potem do konca ignoriral, tudi potem ko je bil nek dolgodlak NO blizu njega se je dolgo trudil in ga ignoriral ampak potem pa je peso bil le malo preveč radoveden pa sta se oba malo oglasila, sicer sta se še nekajkrat ampak je Lars na moj opomin vedno nehal, poleg tega pa sem ga hitro tudi na drugo strna na poleg dala da ja ne bi bila preveč blizu, potem pa so se hvalabogu le spomnili in se premaknili naprej ker tudi NO ni bil všeč tistemu rottiju, sicer pa njemu ni bil všeč nobeden :D ;)


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #680 : 27 Julij 2006, 23:38:47
aha sej sta verjetno res bili psici, ker sploh nisem poslušal ali je psica ali ne, ker sem biu kar malo v šoku ker je kar naenkrat iz odprte ograje priletela psica ful besna... Zelo lepo, da lars ni toliko alergičen na samce... Sib je posebi alergičen na samce, ki so višji od njega oz. se takoj ne podredijo... ga počasi odvajam prepotentnosti ampak zgleda, da bo treba še veliko delati na tem, da se bo umiril  :)! Glede psic je super in mi skoraj vsak pravi, da je zelo nežen za samca in za svojo velikost ;D, res je pravi kavalir in se tudi podredi psicam. Odlično se razume z uno psičko kajo, ki je sicer malo agresivna ampak mu zgleda paše njena družba saj res znori od veselja, ko jo zagleda... Ne vem pa kaj ga je pičilo glede unega bernca Bena, ker ko je bil majhen sta se super štekala zdaj pa kr čutim, da bi ga napadel če bi prišel preblizu :-\.

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #681 : 27 Julij 2006, 23:46:12
Sib ima Lars še vedno tisti Napoleonov kompleks, enako veliki in večji od njega mu niso prav nič všeč, z NO-ji imava še vedno bolj ko ne probleme, vendar sva stvar vsaj toliko spravla v red da se na besedo ne umiri in se ga potrudi ignorirat ;) in to mu bo ostalo za vedno, poleg tega je tudi bolj dominanten, glede punc pa ti raje sploh ne govorim :P :o tam je pa itak poba hud frajer :P ;) :o :D ;D 8). Sib odrasla sta in poleg tega si najbrž tudi nista več všeč, lahko pa je prišlo tudi do kakšnega manjšega dogodka ki ga sploh nisi zaznal in mogoče sploh ni bilo kaj tako hudega ampak Sibu pa se je stvar zamerila.


[Proteus]

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 28 Julij 2006, 06:01:00
Jah. Da vam povem nekaj na kratko. Bobi je star 11 mescov, doma ja iz Sežane, rodovnika nima ( to so mi razlozli da je baje neka finta z leglom. bobi je biu ze 4 al 5 leglo ta legla pa naj nebi dobla vec rodovnika. Mogoce ve keri ce je to res tak? Amm... Kdaj pa so kaksna taka srecanja in kje se ponavadi zberete? L.p.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #683 : 28 Julij 2006, 07:36:14
V glavnem smo se skoraj vedno dobili v Trzinu in jo potem od tam dalje kam mahnili (Mengeško polje, Dobeno). Kje pa ste dobili Bobija? A to so tolko legel z eno psičko imeli ali jih imajo več? To se mi zdi veliko za eno samo psičko. Kako pa drugače, si ga peljal kaj v šolo? ...lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #684 : 28 Julij 2006, 09:22:05
Proteus to je samo izgovor, če ima oba starša rodovnik in imata poleg vsega opravljen še vzrejni pregled potem dobijo vsi mladiči in legla rodovnik, rodovnik ne bi dobili samo v izrednem primeru če bi s strani KZS dobili vzrejno prepoved. Po vsej verjetnosti eden ali pa oba od staršev nimata papirjev ali pa v primeru da jih imata nimata opravljenega vzrejnega pregleda.
Tudi moj Lars je brez papirjev, njegovi stari starši jih imajo, za mamo in očeta ne bom dala roke v ogenj, je šlo pa pri lastniku Larsovih staršev za delovno linijo, ti pa so povečini brez rodovnikov! No za naslednjega vem da bo imel vso dokumentacijo ;). Kot ti je Aska povedala se ponavadi zberemo v Trzinu in tam mahnemo na ti dve lokaciji, drugače pa smo odprti za vse možnosti, torej če veš za kako dobro lokacijo kar povej ;) No v kratkem se namravamo spet dobiti, pozorno spremljaj in se nam pridružita ;) Bi blo pa lepo če bi 1x organizirali en tak ornk polarno srečanje za vse predstavnike polarnih pasem in njihove ljubitelje :o :D ;)


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 28 Julij 2006, 12:03:59
Proteus dobrodošel na forumu!

Huh upam da bom za naslednje srečanje fraj... doselj sem čisto vsakič naletel tako, da sem imel službo  :'(

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #686 : 28 Julij 2006, 12:50:24
Citiraj
to so mi razlozli da je baje neka finta z leglom. bobi je biu ze 4 al 5 leglo ta legla pa naj nebi dobla vec rodovnika. Mogoce ve keri ce je to res tak?

Neverjetno, koliko časa lahko goljufi lovijo žrtve na eno in isto finto.


[Proteus]

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #687 : 28 Julij 2006, 18:17:01
To z legli sem pac jas tak razumel da rodovnik vedno dobijo samo prva 3-4 legla. Pol se pa rodovnika vec ne dobi ker naj nebi več psička mela kužkov, ker se baje zgubi neka kvaliteta legla. Sei se cuje se kr logično :) Drugace pa v rodovniku tak ni dobene finte. Edina razlika je da bi za kužka plačal 5x več. Skoda se mi zdi edino da ga ne morem peljati an kaksno tekmovanje...:( Pa se nekaj bom vprašal kai se sprasujem ze kar nekaj casa. Kai bi se dalo sposodit rodovnik samo az tisti dan ko bi peljal kuzka na kaksno razstavo? Kai bi lahko slo narobe? ( Mogoce je malo ceudno vprasanje, ampak vseeno). Upam da boste javili na foprumu kdai bo srecanje in ce bom imel čas zagotovo pridem.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #688 : 28 Julij 2006, 18:35:33
Drugace pa v rodovniku tak ni dobene finte. Edina razlika je da bi za kužka plačal 5x več.

Defintivno je fora v rodovniku  ;) Prvo kot prvo je to spoh zagotovilo da imaš ti to pasmo ki si jo izbrala in ne mešanca ki je pač podoben tej pasmi. Je bilo že veliko predebatiranega na to temo. Malo poglej v kakšno temo (recimo http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=890.0), in ti bo mogoče kaj bolj jasno  ;)

Kai bi se dalo sposodit rodovnik samo az tisti dan ko bi peljal kuzka na kaksno razstavo? Kai bi lahko slo narobe? ( Mogoce je malo ceudno vprasanje, ampak vseeno).

Emmm, če tvoj pes sploh nima rodovnika... od koga bi si ga sposodila? Če imaš psa brez rodovnika, ga pač ne moreš peljati na razstave (konec koncev si si izbrala psa brez rodovnika in takih psov se ne da razstavljati).

upam da nisem bila preveč napadalna  :-\ Če se tako zdi se že vnaprej opravičujem



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #689 : 29 Julij 2006, 11:39:14
Sory, Proteus ker sem zamenjala spol  :-[