Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1906163

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #690 : 29 Julij 2006, 11:57:13
Proteus sicer se tega naj ne bi počelo in po mojem tudi ni fer play počet kaj takega, tudi jaz bi mojega pelala kam razstavljat pa na žalost ne gre, pač sem izbrala kužka ki nima papirjev, bi bilo pa mogoče dobro če se organiziramo pa naredimo eno tako razstavo čistokrvnih in mešančkov tudi pri nas :) Poleg tega ne verjamem da bi ti ga kdo posodil za razstavo rodovnik namreč! Drugače pa uživajta z Bobijem! ;) ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #691 : 29 Julij 2006, 12:25:13
Ja Proteus kar premisli: psico lahko o pravilniku prvič pariš recimo pri dveh letih (mogoče kakšen mesec manj, ne vem čisto točno ) zadnje leglo ima lahko v osmem letu. Če bi imela leglo vsako leto, kar je maksimum., bi imela 6 legel. In če je mladičev v leglu več kot 6 je predpisani počitek daljši.. in tako res hitro prideš na samo 4 - 5 dovoljenih legel. Ta pravila niso postavljena za zaj... vzrediteljev ampak za zaščito psice pred prevelikim izčrpavanjem. Kar pomeni, da je pogoltni "vzreditelj" ali si privoščil nerodovniška legla takoj, ko se je psica prvič gonila po leglu ali pa je paril prestaro psico.
Mladiči iz teh legel niso nič slabši, ker psica bo normalno prehranila mladiče dokler se ne bo povsem izčrpala. Če se ti zdi pravilnik do vzreditelja preveč krut, si izračunaj, da ima ena psica večjimi legli 40 - 50 ali pa še več mladičev - se ti to zdi premalo?

Razlika torej ni samo v ceni (močno dvomim, da bi ne mogel dobiti rodovniškega mladiča za razumno ceno, načeloma so nerodovniški    kvečjemu polovico cenejši). Saj ti ni treba vzeti nekega super obetavnega super dragega razstavnega psa, če ne misliš vanj kasneje vložiti še nekajkratne nakupne cene za razstavljanje.

In če si se odločil vzeti nerodovniškega mladiča (in s tem hote  nehote podprl pogoltnega šteparja in goljufa), potem vsaj ne jokaj, ker ne moreš na razstave. Kaj pa bi sploh delal tam? Pes itak ni za vzrejo , razstavljanje psov, ki niso primerni za vzrejo pa je tako ali tako stran metanje denarja.
Če bi rad vedel kakšnega psa imaš lahko ob kakšni priložnosti (pikniku ali kaj podobnega) prosiš kakšnega strokovnjaka da ti psa tako od oka neuradno oceni.
In takoj v osnovi pozabi na kakršno koli golufanje z rodovniki. Na razstavi bi mogoče še prišel čez s sposojenim rodovnikom - čeprav se da identiteto psa zelo enostavno preveriti (tetovaža + čip) - kar v sumljivih primerih tudi naredijo. Imaš  še malo dodatne malo smole - goljufije z rodovniki so pri huskijih težje kot pri drugih pasmah. Ponavadi lahko že iz barve potomcev ugotovimo da nekaj ni v redu. Da o DNA testih, s katerimi se da razkrinkati goljufe tudi za nazaj ne govorim.

Torej Proteus, uživaj s svojim psom, bodi vesel da je lep in zdrav, za razstave in vzrejo pa si kupi psa, ki bo za to primeren, če si ugotovil, da bi te to neskončno veselilo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #692 : 29 Julij 2006, 14:35:55
Ponavadi lahko že iz barve potomcev ugotovimo da nekaj ni v redu. Da o DNA testih, s katerimi se da razkrinkati goljufe tudi za nazaj ne govorim.

Ok meni so vsi huskyi enaki, se opravičujem, dobro ločim tiste, ki so malo bolj svetli pa tiste, ki so malo bolj temni to je pa tudi vse :-[ Ampak lahko malo bolj razložiš tole z barvam? Obstaja še kakšna barva in ali parijo recimo samo temnejše skupaj in svetlejše skupaj ali to ni pomembno?

Lp nina



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #693 : 29 Julij 2006, 16:23:48
Ninci meni to sicer tudi ni jasno, saj je mama od Albe črno bela huskyca, oče pa rjavo bel. No Albo si videla in je vse drugo kot črna ali rjava  ;). Lanabela tudi mene bi zanimale te barvne kombinacije.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #694 : 29 Julij 2006, 16:39:34

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #695 : 29 Julij 2006, 17:20:10
Hudo Azu :):).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #696 : 29 Julij 2006, 23:26:28
Azu hvala za tale lin je ful hud! :D :o

Nina ponavadi se že pri ušesih vidi razlika med huskyem ali mešancem, namreč dlaka na notranji strani ušes mora biti bela, na robovih ušes pa lepo viden rob, kjer se zaključi črna ali rjava... Je pa tako da so pri huskyih po standardu dovoljeni vsi odtenki barv, večina je sicer dvobarvnih sivobelih, črno belih ali rjavkasto belih, maš pa celo čisti bele, rjave ali črne, čeprav so le ti ponavadi redkejši, res je tudi da povečini pri dvobarvnih prevladujeta kombinaciji sivobela ali črno bela. Larsov oče je bil rjavkasto bel, mama pa črno bela, od vseh petih mladičev ni bil noben rjavkasto bel, edino kar sem kasneje pri Larsu opazila ko je dobil pravo dlako da so se med črno prikradle rdečkaste in je zato dlaka dobila na svetlobi tak lep rdečkast odsev.




Če dobro pogledaš Larsa in Albo (sem dala njiju za primerjavo ker sta svetla pa temen) imata oba oči obrobljan s črno ko kaka ancient egipčana, ponavadi tega pri mešancih ni, poleg tega pa prihaja tudi do razlik pri maskah, le teh ni ali pa so napačno postavljene, potem so razlike vidne tudi po obliki ušes, na teh dveh slikah boš videl tudi zgoraj omenjeni lepo viden rob na ušesih.  No jaz za mojega vem da ima par lepotnih napak, ki po standardu prinašajo minuse ampak je še vedno zame NAJLEPEJŠI :P :o ;)
:D


P.S.: Alba, Buhica mal sem si slikice sposodla iz vajineg albuma saj nista hudi! ;)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #699 : 30 Julij 2006, 23:44:22
No danes sva se z Larsom odpravila na potep in obisk k Aski na Bled, sva obhodil celotno Blejsko jezero, smo celo sprobali vodo, pri tem ugotovili da le ta v normalnih okoliščinah ne grize ampak se celo prižele v teh pasje vročih dneh, sicer mi še vedno ni jasno zaka je Andreja tako vzhičeno božjala in navdušeno komentirala, da me je bilo kar malo sram glede na ostale obiskovalce in kopalce Blejskega jezera :-[ >:D ::) 8) ;) Kajti od teh prijaznih neznancev ki so naju z Asko neznansko hvalili, bi si lahko še kateri mislil da se z Asko bojiva vode  >:( >:D ;) :P 8) :o


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #700 : 03 Avgust 2006, 23:07:11
Takole pa je Lars čisto mičkeno ampak res mičkeno celo užival v osvežujoči jezerski vodi >:D ;) :o :D ;D

http://micililylars.moj-album.com/slike/2602339/H2udS6F9moVICx2V.t.jpg



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #701 : 03 Avgust 2006, 23:16:06
Satin pa še moje fotke, sicer jih je še malo na albumu, ostale še sledijo:
http://www.moj-album.com/album/4304916/

lp


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #702 : 07 Avgust 2006, 13:19:10
uf vidim, da sebolj malo razpisujete :P sicer j eres da je tudi čas dopustov. kan se je zredil, mislim da tudi zato ker ni preveč vroče in mu prou paše, da leži na travi ko je največji naliv ::) sem pa na morju videla najlepšega huskyja bil je res popoln, pa še iz slovenije je bil...hehe  ;D
lp


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 08 Avgust 2006, 16:44:51
Kje si ga videla ?? si ga slikala ?



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #704 : 08 Avgust 2006, 22:27:51
bil je v izoli, mimo marine je šel na sprehod. seveda ne sam ;) ni mi ga uspelo slikati, sej mi je žal, takrat ko bi pa rabil digitalca pri roki, ga pa nimaš :'( res je bil #1!!! pa sem mislila da je moj Kan najlepši ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #705 : 09 Avgust 2006, 21:15:28
Hej hej!

Kako ste kaj? Živa je super in v končni fazi menjavanja dlake  ;D ... Pa tudi tele ohladitve ji močno pašejo  :P

Pozdravček, upam da se kmalu kaj vidimo  8)






LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #706 : 10 Avgust 2006, 07:58:13
Hojla Majchy! Ja kje pa si se ti skrivala!? ;) Lušne slikice ampak s čim si jo pa na ta drugi tako "razjezila", da se je tak hudovala nad tabo?! ;) :o :D ;D
Tole mi je tak znano, ker naš Lars je tud zlo zgovoren, še posebaj če mu ni kaj prav ali pa ko pridemo iz službe da nam vse zreferira kaj se je dogajalo ta čas okoli bajte ko nas ni bilo doma :o :D ;D Bi rabl sam še en prevajalnik, je pa takrat tak lušten pa nasmejimo se mu tud :D ;D ;)
Ja res je že čas da se dobimo v popolni postavi! ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #707 : 10 Avgust 2006, 08:39:51
Hehehehe... :P Ja druga slikica je ena izmed mnogih, ki sem jo slikala, ko je tulila. To je bilo včeraj zvečer, ko sva se malo crkljale zunaj. Slikana je na prikolici pri nas doma. Tulila je pa ko je zvečer prišel domov oče s sprehoda in ga s tuljenjem pozdravila  ;)

Kdaj se kaj dobimo???  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #708 : 10 Avgust 2006, 08:51:41
Jaz mislim da ga ni pozdravljala ampak ga je kregala kak je šel lahko naokrog brez nje ;) :o :D :P ma še tak obtožujoče hud pogled, ko Lars ko grem kam z avtom pa ve da ne grem v službo ali šolo, mami pravi da se potem še kako urico užaljeno dere za mano :o ::) 8) ;D :D >:(, ko pa pridem domov pride pogledat kdo je prišel in ko vidi da sem to samo jaz, samo prhne in se užaljeno obrsne stran in za tisti dan ali večer sva vse zmenjena :o :D ;D ::) >:D, me tud pogleda ne ::) 8) :-X

Ja res bi se mogel dobit, sam trenutno ne bo popolna postava; Barbi je do 19.08. na dopustu, Shivas je bolj leteča ;) :D ;D, Aska tud na dopustu, Rinchy je že doma, za ostale pa ne vem. Lahko pa se za enga tazga mini zmenmo za ta vikend nedeljo če bo lepo vreme!? :D ;)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #709 : 10 Avgust 2006, 09:57:14
Tudi jaz trenutno bolj leteča, šibam na morje, tako da ta vikend bolj težko...

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #710 : 10 Avgust 2006, 12:47:01
Majchy poleg tega nam pa še vreme ni naklonjeno dež in spet dež >:( >:( >:( OK saj je lepo da je malo namočil ampak kar je preveč je pa že preveč! >:( >:( >:(


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #711 : 11 Avgust 2006, 20:31:36
O ti ti Satin, sej veš, da jst koj pridem na srečanje, samo če se domenite kje in kdaj ;) ;D..Danes trenutno spet doma, potem jutri spet šibam nazaj lepo na prelepo gorenjsko, a to ni problem, da ne pridem na srečanje, če se prej zmenite :P ;D Drugače pa Aska ful uživala je tale teden, sej fotke bodo sledile, ko dokončno iz dopusta pridem.. v družbi še eneega polarčka se ji čisto mešati začne, pa njemu tudi-no sej fotke bodo sledile.....lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #712 : 11 Avgust 2006, 22:25:05
Aska bi te obvestila vendar smo ugotovili da s tem srečanjem ne bo nič, nažalost smo trenutno vsi tako leteči da nikakor ne moremo priti skupaj :o ;) :P :D ;D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #713 : 11 Avgust 2006, 22:41:13
Samo informativno.Midve sva do konca avgusta doma,tako da sva frej.Edin če kakšen obisk oz r.d. vmes pride  ;)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #714 : 16 Avgust 2006, 11:14:32
Rinchy ni blema sam počakajmo na Barbi (Alba) da pride z dopusta, pride pa v soboto, če sva se prav razumeli tak da se bi v nedeljo lahk dobili potem dopoldne!? Še kdo zainteresiran za srečanje polarčkov, vabljeni in dobrodošli tudi nepolarčki ;) :-* :D ;D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #715 : 16 Avgust 2006, 12:55:37
v nedeljo pa tudi jaz lahko pridem  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #716 : 16 Avgust 2006, 13:09:13
Majchy potem pa samo čekiraj temo kakšen dogovor je padel, nažalost vreme še vedno ni 100% zanesljivo, vendar pa z včerajšnih večernih poročil naj bi bilo v nedeljo lepo vreme in 31°C
Držim pesti da bo res, ker mava oba z Larsem zadosti tega dežja >:( in se že veseliva sonca :o ;) :D ;D
vsekakor pa se moramo čimprej dobiti ker nato zadnji teden Andreja odhaja na dopust v tople kraje res da samo za en teden ampak tudi to je bolje kot nič!
Lahko pa bi vsi polarčki en orenk POLARNI PIKNIK organiziral, pa de se celotna garnitura polarcev od sibircev, samojedov do malamutov sreča in spozna :o ;) 8)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #717 : 16 Avgust 2006, 14:01:09
V septembru bo velik  HUSKY piknik, točno kdaj še ne vem. Bom pa sporočila tudi tukaj. Ogranizira en moj frend, ki ima teli 2 psički:



see ya  :D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #718 : 16 Avgust 2006, 14:05:22
Majchy sam naj bo tam okoli 8.09. takrat bom že z dopusta. Se pa že veseliva z Larsem in drživa pesti da zadeva uspe! :o


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #719 : 16 Avgust 2006, 20:48:49
A kak AM lahko tudi pride na ta vaš piknik?