Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1906422

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #840 : 18 September 2006, 12:13:59
Pozdravček

v bistvu nas ima večina naše huskyje kar vedno pripete, ker je njihov nagon pač premočan. se jih sicer da naučiti odpoklica, ampak je treba res ogromno delati in po vsej verjetnosti s strokovno pomočjo. Hitro boš ugotovila, da se ponavljanja ukazov za brez veze kar hitro naveličajo in rabijo vedno nove spodbude, ker drugače se začnejo dolgočasiti.

LP

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #841 : 18 September 2006, 12:31:41
Tudi jaz se strinjam z Albo, zato ti priporočam, da gresta z malčico v šolo, pa pazi na to da se vsaj malo spoznajo na šolanje polarčkov! Niso butasti kot nekateri trdijo, so zelo inteligentni in ravno zaradi tega se hitro naveličajo ponavljanja vaj, ne hitro obupat samo boš morala biti inovativna, da bo malčki zanimivo. Moj Lars je bil do 1 leta izredno priden, nisem potrebovala vrvice, sicer sem jo imela vedno seboj vendar več ali manj za okras. Ko pa ga je ob dopolnitvi 1 leta zadela puberteta je šlo vse navzdol, določene stvari sva spravila kolikor toliko v normalo, na žalost pa odpoklica nisva mogla.
Na žalost je njihov nagon izredno močan in ima velika večina lastnikov svoje huskye v bližini gozdov pripete in to kljub šolanju.

Citiraj
Sany u bistvu kar uboga, ce pa ze oddirja kam, pa vedno kmalu pride nazaj. Imajo pa tukaj v bližini ovce v ogradi in je včeraj prvič skočila noter in se pojala z njimi, v bistvu je bila za njo vse igra, samo je pa na dve skocila in ju podrla. Sem pa slišala, da ko husky enkrat okusi kri, nima nikoli dovolj. Imate kakšne izkušnje s tem?

Trenutno je psička še mlada, vendar pa če ne boš delala z njo na odpoklicu bo vsakič podaljševala svoj izlet oz. si bo upala vsakič malo dlje steči stran od tebe, ob tvojem klicu pa se bo delala gluho.
Glede tega kar si napisala za ovce, sicer je bila to igra vendar zanjo ne taka kot v tvojih očeh, zanjo je bila to poučna igra kako uloviti in podreti plen, zato jo mej raje od zdaj naprej ko boš šla tam mimo  pripeto, ko bo večja boš morda morala odgovarjati za škodo ki jo bo povzročila. S to igro ti je samo pokazala kako je močan njen nagon, sicer Larsu je uspelo 1x eno kuro dobit, vendar je bil njegov nagon po teku in lovu enak pred tem in po tem, na žalost so v svojem obnašanju velikokrat zelo podobni volkovom, no sicer pa saj pravijo da so si genetsko zelo blizu.
Pa še kake slikce od male, pa pridružita se nama pri naših srečanjih, da tole malo nagajivko malo premečkamo in precartamo, ker imamo mi že vsi velike maze, pa bi se radi malo v tiste čase vrnili ko so bili še taki mali scrkljančki!


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #842 : 18 September 2006, 13:29:08
Hvala za informacije. Mi bojo sigurno zelo prav prišle. Samo jest sm slišala, da naj bi bili psi v puberteti od 6 mesecev pa do enega leta. A potem če to ne drži, v bistvu sledi še 'hujše' obdobje? Ker jest sem se kr mal tolažla, da se bo kmalu saj mal umirila ;D
Kako je pa z grizenjem? Imamo velik vrt, ampak lahko preskoči ograjo. In to redno dela, in odmašira naravnost k sosedom čevle grist. Pri nas doma je večinoma že vse pogrizla ;D Sej sm kupla tist sprej, ki nej bi psa odvračou do grizenja, pa je blo neki časa mir, zdej se je pa na sosedove spravla. Ona sicer zgleda zlo srečna, sosedi pa ne preveč ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #843 : 18 September 2006, 13:37:27
Mi imamo 2m ograjo, katere ne more preskočiti, ima pa 35 kvadratov zagrajen prostor. Grize svoje dekice in vrečke pa take zadeve, čevljev pa nikoli. Načeloma pri nas bolj grize takrat, ko ni fino zjagana in ima odvečno energijo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #844 : 18 September 2006, 15:18:47
Husky_girl ene zadene puberteta hitreje ene kasneje, mojega je pr dopolnjenem 1 letu začel metat, mal so ga pa še hormoni (jajčka) zmešal >:( :o ;) Sej tud nas ljudi puberteta vsakega drugač zadane, sicer pa Lars je moški in kot pravi moški je itak nonstop v puberteti ;) :o
No mi z Larsem glede grizenje nismo imeli težav, čevlji mu niso nikoli preveč dišali, on je imel in jiš še vedno ima raje kosti ali pa bikovke, probaj z bikovkami, ali pa s kakimi igračkami.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #845 : 18 September 2006, 15:30:59
Kako je glede tega? Imate vi svoje ljubljenčeke vedno pripete? Sany u bistvu kar uboga, ce pa ze oddirja kam, pa vedno kmalu pride nazaj. Imajo pa tukaj v bližini ovce v ogradi in je včeraj prvič skočila noter in se pojala z njimi, v bistvu je bila za njo vse igra, samo je pa na dve skocila in ju podrla. Sem pa slišala, da ko husky enkrat okusi kri, nima nikoli dovolj. Imate kakšne izkušnje s tem?

Lep pozdrav!

Večinoma sta ti povedali že Alba in Satin. Lovski nagon je pri huskyjih zelo močan. Sama sem imela Živo vedno spuščeno, tam do pubertete. Na sprehodih je vedno hodila pred mano, včasih malce zatavala, ampak vedno prišla do mene ko sem jo poklicala. Na sprehodih ni bila res nikoli pripeta. Potem pa mi jo je lepega dne ucvrla za srno, ki je skočila direktivo pred njo na cesto. Na moje klice se ni niti malo ozirala, zanimala jo je le srna. In sem tekala po gozdu, jo klicala, pa ni bilo ne duha ne sluha o njej. Potem sem se počasi odpravila domov, saj sva bile blizu doma. No in jo je gospodična prisopihala domov čez kakšne pol ure, in jo mahne direktno v pesjak, ki je bil odprt in navrh ute. Ko sem prišla do nje sem mislila da me bo zadela kap - bila je čisto krvava. In grem gledat kaj se ji je zgodilo. Živi ni bilo nič, ampak čez pol ure me je že klical vaški lovec, da je nad vasjo raztrgala srno in ubila njenega mladiča. In da naj drugič ne teka sama po gozdu, drugače se bo vse skupaj slabo končalo. Od takrat naprej je na sprehodu vedno pripeta, sploh po gozdu. Doma jo imam pa vedno spuščeno. Se mi zdi, da doma ve da ne sme nikamor iti. Pa tudi v okviru circa 500m okoli hiše vedno uboga odpoklic.Po pravici povedano, po gozdu pa jo imam sedaj vedno raje pripeto in skupaj tečeve, ker vem da je še kako prehitra in je v trenutku lahko več ni na vidiku. Srno, zajca pa še kako hitro lahko ujame.

Ko je bila majhna mi je parkrat ušla k sosedu, pobila par kur; enkrat imela v gobcu majhnega mačka, ko sva šle peš, ki sem ga še pravi čas rešila... To pa je to. Mislim da je nesmisel reči, da ko enkrat husky okusi kri, da je nima nikoli dovolj. Saj na nek način imajo tudi drugi psi nagon v sebi, le da ni toliko izrazit kot pri huskyjih.
Za grizenje pa priporočam kakšne igrače. Pri nas ima večinoma v pesjaku pasje kosti, pa palice in igračke.

Žive sama nisem imela v šoli, ampak ti jo toplo priporočam. Huskyja se da naučiti vse, samo vztrajen moraš biti. Vaje moraš velikokrat ponoviti, jih nato nagraditi in husky se bo vsega zapomnil. Pri meni npr.Živa vse naredi za pasje čokoladne piškotke. Res dobesedno vse, ker jih čisto obožuje.  ;)

Tudi jaz bi rada videla kakšne slikice tvoje gospodične. Iz kje pa prihajata?

LP, Maja  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #846 : 18 September 2006, 15:32:28
Še en video kaj vse se da huskyja naučiti  :o

http://www.youtube.com/watch?v=Azl6EyQQV8Y

 :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #847 : 18 September 2006, 16:47:38
No midva z Larsem pa sva malo razmišljala in si razbijala glavi, priznam Andreja bolj kot Lars ::), ker se moja trmasta buča doma malo dolgočasi in potem mu po glavi rojijo same neumnosti >:( sem razmišljala s čim bi ga lahko zamotila, glede na vreme kolesarjenje odpade, pa priznam tudi jaz nisem letos v formi hi hi. Pa sva šla malo probat agility, če bo našemu potegnil, moram reči da je bil fante za prvič kar dober, sicer je probal malo goljufati, češ on bi šel pa naokoli ovir, sej ni kozica da bi skakal, hoja po ozki deski mu tudi ne diši preveč, pa slalom le komu se da tam okoli plesat ::), skakanje mu je pa na koncu postalo kar všeč. Seveda se je potrudil in se pokazal v vsej svoji trmoglavosti, češ vse je bolj zanimivo od Andreje ker mu je le ta oblubila da bo tudi Albo srečal, pa nama ni zneslo da bi se še v Trzinu oglasila.
Zadeva mu je bla potem kar všeč, sklepam po tem ker je popoldne doma kar nekaj v luft skakal, pa to ni njegova navada, pa nekaj je mene nagovarjal, samo ne sprašujte me kaj, na žalost je pasji prevajalnik pokvarjen, slovar pa sem izgubila he he Tako da v nedeljo zopet poskusiva in se dokončno odločiva kako naprej, sicer bova morala nekaj glavnih malenkosti popravit kar pri tej moji prebrisani trmasti buči ne bo lahko ampak glede na to da sem tudi jaz trmasta se bova nekak že zmenila >:D ;) :D


Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #848 : 18 September 2006, 17:06:16
husky_girl, dobrodošla na forumu!

Z Benom v glavnem nisem mel problemov odpoklic pa je zanj španska vas, tako kot pri večini drugih... Imam sicer teren za Savo, kjer imam dober kilometer travnikov, kjer ga spuščam iz povodca vsakodnevno, vendar se vedno prej prepričam, če ni še kdo drug na sprehodu... Do ljudi ni napadalen, je pa enkrat ravno za Savo zasačil pižmovko in jo rarztrgal kot volk... Zadnje čase tudi opažam, da ratuje malenkost agresiven do mladih mačkov, ki jih je vse polno okoli sosedov, medtem ko se z domačo mačko lepo razumeta. Grize pa nič več... Razen kosti, ki jih vsake toliko dobi za priboljšek.

SLIKE!!!

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #849 : 18 September 2006, 17:27:48
Thor in seveda vsi ostali hvala za dobrodošlico.
Sej zadnje čase ugotavljam, da bi jo mogla med sprehodi imet na vrvici.Samo opažam, da ko sva na sprehodu peš in je na vrvici, nikakor ne spravi vse energije iz sebe tudi če narediva ne vem kako dolg sprehod. Ko sva na kolesu jo imam zaenkrat lahko brez problemov spuščeno, če sva le dovolj hitri, da se ne začne okoli 'šnofati' in raziskovati. Ampak vseeno, ko me izgubi iz vidnega polja takoj pridirja za mano.
 
Tudi Sany drugače ni agresivna, zato me je tisto z ovcami kar malo presenetilo. Doma imamo še dva psa, s katerima se dobro razume, sicer sta oba starejša samca, ki jo takoj postavita na svoje mesto ce praveč skače vanju, vendar je večja in močnejša od niju. Pa tudi z mački ni bilo do sedaj problemov. Če je že pojala kakšnega jo s trenutkom, ko ga je spravila v kot in ni več bežal pred njo ni več zanimal.

  Drugače pa prihajava iz oklice Kranja. Slike, ki jih imam od Sany so večinoma neostre, ker ja zelo teško pri miru, moj fotoaparat je pa dokaj občutljiv. Ampak vztrajam, in upam, da bom kmalu dobila tudi kaj kvalitetnega, ko je v gibanju :)
Kako pa nej spravim slikce na forum, ko pa so vse večje od 128 kb?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #850 : 18 September 2006, 18:56:00
slike lahko pomanjaš in jih daš potem na forum, lahko jih pa naložiš na moj-album in nam daš potem link od tvojega albuma :), drugače pa dobrodošla na forumu in veliko veselja s tamalo :)




lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #851 : 18 September 2006, 20:25:57
Husky_girl saj jo imaš lahko spuščeno če imata na vajinem sprehodu kak prostor kjer ni motečih elementov, ki bi v njej zbujali njen nagon, ko pa moraš mimo kake drbnice ali gozda tam pa jo raje pripni. Koliko pa je malčica stara?

Thor77 to kar se z Benom dogaja s tujimi mački je za huskya čisto značilno, husky namreč prenese in tolerira ali pa celo obožuje vse živali s katerimi živi na svojem terenu, izven tega teritorija tuji mački niso več prijazna in prijatelska bitja, temveč potencialni plen >:(, s tem imava probleme tudi jaz in Lars, naši domači mački obužuje še posebaj Lilo, med tem ko tujih mačk ne prenaša, in to ne samo na njegovem domačem prostoru temveč tudi na sprehodu, enostavno so mu en ogromen trn v njegovih tačkah >:(, da ostalih malih živali sploh ne omenjam, še posebaj kake vreščave kure >:(. Zaradi tega moram biti na sprehodu zelo pozorna na njegovo govorico telesa, čim vidim njegove uhlje kako se postavljajo v tisti položaj pozor, kako njegov smrčkulj lovi vonjave že vem da je v bližini eden od teh motečih elementov, in takrat imava striktno preusmerjanje pozornosti name in hoja ob meni, sicer mu na vsake toliko uspe da me prelisiči, da spregledam opozorilne znake, na mojo žalost me moj bučman zelo odbro pozna in zelo dobro in točno ve kdaj z mislimi kam odtavam takrat to on pridno izkosristi in potem kdaj kak maček ali kura izza grma letita, pa tudi dobro ve da sledi kazen in se mirno spravi k nogi in lepo hodi poleg, seveda mi ne pozabi pokazati tistega privoščljive izraza na svoji smrkulji, ampak ratalo mi je pa vseeno >:D


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #852 : 19 September 2006, 09:05:18
Satin kakšna kazen? Ga pripneš, ignoriraš ali kaj? Kako naj ji objasnim, da res ne sme letati za drugimi živalmi?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #853 : 19 September 2006, 09:20:33
Najhujša kazen za huskyja je da mora hoditi poleg. Boš kasneje opazila, da radi malo vlečejo, oziroma hodijo par metrov pred tabo.
Dopovedati mu, da ne gre za drugimi živalcami je težko, ker ima v sebi nagon. Poskušaš lahko s preusmeritvijo pozornosti nase ali z zanimivo igračo ali s priboljškom. Pri teh psih velikokrat tudi to, da povzdigneš glas in rečeš ful ne pomaga. odvisno od ubogljivosti. Najlažje je najti drugo bolj mamljivo zadevo v njegovi bližini.
Jaz velikokrat vadim, da mora sredi sprehoda dati sedi, tačko in je pri miru, dokler jaz ne rečem naprej. Sledi priboljšek.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #854 : 19 September 2006, 09:25:03
Ojla,
 Zanima me še vaše mnenje, glede šolanja psa, ker so me v šoli na vsak način hoteli prepričati, da rabim zasebne inštrukcije, ker naj bi po njihovem mnenju bili huskyi bolj počasne pameti, in bi midve samo ovirali skupino.
Drugače pa je Sany sedaj stara 7 mesecev. Koliko pa so vaši ljubljenčki stari?

Alba tudi jaz tako treniram Sany in moram reči da kar uboga.

Na hitro sem tudi nekaj slikc uredila, tako da če koga zanima, si jih lahko ogleda na:
http://saniya.moj-album.com/

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #855 : 19 September 2006, 09:37:56
Hm za tako izjavo bi rekla, da je malo nesramna, ampak definitvno sem že od nekaj ljudi slišala, da huskyje nekje zelo neradi jemljejo v šoli. Mogoče pač inštruktorji niso toliko strokovni, da bi bili kos huskyjem.
Od kod pa si? Mislim, da v KD Krim ne bi delali težav. A v mali šoli je bila?

Drugače je pa tvoja psička zeloooo podobna Albinemu najboljšemu prijatelju Kanu od formašice Shivas.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #856 : 19 September 2006, 09:48:45
Sem iz kranja, v bistvu pa sem se to menila za malo šolo. Zmenjeni smo bili za konec septembra, ampak sedaj sploh ne vem če bom šla. Prijatel ravno sedaj svojo labradorko vozi v malo šolo. In v bistvu Sany že zna vse tiste ukaze, ki se jih pri njih učijo.
 Aska mi je dala super nasvet, naj Sany probam navaditi na živali , ki naj bi jih imela za plen.
Tako, da sem se odločila, da bom lastnika tistih ovc prosila, če lahko s Sany nekaj časa preživiva z njim, da jih bo v bistvu vzela za svoje prijateljice :)
Še enkrat hvala Aska ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #857 : 19 September 2006, 09:56:24
husky_girl ne vem sicer v kateri šoli so te odslovili, mi imamo dobre izkušnje z klubom vodnikov reševalnih psov v Kranju, več informacij najdeš tule : http://www.klub-vrpk.si/. Šola se z pomočjo pozitivne motivacije, klikerja, v majhnih skupinah. Če ti je interesantno se pozanimaj ;)

Lp nina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #858 : 19 September 2006, 12:20:13
Splača se ti potruditi in najti takšno šolo, kjer znajo zmotivirti tudi malo bolj težavne pse kakršni so huskiji. Pa ne zato, ker bi bili neumni ampak zato, ker se jim ne da delati butastih in dolgočasnih vaj. Če pa ga pripraviš do tega da dela, bo delal izjemo dobro (na tekmah z poslušnosti po programu A redno premagujejo vso konkurenco, če se le kakšen pokaže na tekmi). Dril v skupoini za njih res ni primeren, ker ga ni boga ki bi ga pripravil do tega da bi uro in pol korakal na poleg po poligonu (če slučajno še kje imajo tak način dela)

Vendar pa moraš vedeti, da ne glede na to, kako dobro jo boš izšolala, špuščena v naravi ne bo mogla biti nikoli. Tista "igra" z ovcami je vse prej kot nedolžna, ne tolaži se da bo minilo ko kodraste. Ko odraste se bo ta igra spremenila v klanje. Zanesljivo. tudi od doma bo začela uhajati, če ji tega ne boste preprečili. In žal ni samo gozd in njegoiv rob "nevaren" Na travnikih so zajci in srne, v bližini naselij kure in mačke....

Psu s tako močnim nagonom ne moreš dopovedati, da ne sme preganjati "živalc". Največ kar se da narediti je, da imaš popolnoma narejen odpoklic. Potem imaš med trenutkom ko pes zagleda plen in trenutkom ko začne goniti en trenutek časa, da ga ustaviš. Če zamudiš, se lahko samo dol vsedeš in počakaš da sam pride nazaj. Samo narediti tak odpoklic pri huskiju, ki ga pri sedmih mesecih še nima je bolj utopija.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #859 : 19 September 2006, 12:38:07
Citiraj
Satin kakšna kazen? Ga pripneš, ignoriraš ali kaj? Kako naj ji objasnim, da res ne sme letati za drugimi živalmi?

Lars je na flexiju na žalost odpoklic ni ravno njegova vrlina, ne Lars mora hoditi ob nogi kar je zanjga totalna nočna mora, ker on mora biti vedno prvi v koloni, kar Albo vpraš onadva sta že imela pobližnje srečanje z Larsovimi nežnimi metodami kako se zadeve premikajo. Hoja ob nogi mu ni v breme samo kadar hodiva po cesti, takrat ve da ja tako zanj varneje in se me drži, sicer gre včasih korak dva naprej vendar vedno ko rečem "Lars avto", se stisne k meni, pa ni imel nobene slabe izkušnje, enostavno mu hrumeče pošasti niso všeč, razen seveda če se on ne pelje v njih, še posebaj je srečen in vesel takrat ko ve da bo videl Albico! :o :D Le kaj mu je oblubla ta polarna mačka, da se mojmu bučmanu kar smeji ko se voziva proti Trzinu! Samo še čakam da bo začel na uro v avtu pogledovat in jamrat a ne moreš hitreje Andreja :o ;)
Drugače delava tudi na preusmerjanju vendar to se pri njemu da samo če jaz dovolj zgoaj opazim opozorilne znake, saj ne da bi ga zdaj nonstop kontrolirala, vendar ga že tako dobro poznam da vem kdaj je on nekaj začutil.

Citiraj
Ojla,
 Zanima me še vaše mnenje, glede šolanja psa, ker so me v šoli na vsak način hoteli prepričati, da rabim zasebne inštrukcije, ker naj bi po njihovem mnenju bili huskyi bolj počasne pameti, in bi midve samo ovirali skupino.
Drugače pa je Sany sedaj stara 7 mesecev. Koliko pa so vaši ljubljenčki stari?

Tej šoli se kar lepo izogni, to ti je dober znak da z njimi ne znajo delati, ker Husky nikakor ni počasne pameti, kvečjemu je to tisti ki ti je to rekel. Je pa res da se Husky zelo rad hitro naveliča ponavljanj, če mu le ta niso zanimiva in on v njih ne vidi nekih koristi zase. Poleg tega je pri Huskyu treba paziti na način vadbe, ker pri njemu s kakim togotnim vpitjem ali kako prisilo ne bo šlo, kvečjemu bo kontra. Husky je zelo samosvoj, inteligenten pesjan, ki se ima za enakovrednega tebi, on je tvoj najboljši prijatelj, najbolj zvesta duša, ki se ti ne bo podredila, če porušiš to ravnovesje boš pri Huskyu izgubila njegovo zaupanje.

Citiraj
husky_girl ne vem sicer v kateri šoli so te odslovili, mi imamo dobre izkušnje z klubom vodnikov reševalnih psov v Kranju, več informacij najdeš tule : http://www.klub-vrpk.si/. Šola se z pomočjo pozitivne motivacije, klikerja, v majhnih skupinah. Če ti je interesantno se pozanimaj

Ninci enako se je meni godilo pred sedmimi leti ko sem hotla v šolo vpisat Larsa na našem koncu (ne gre za zgoraj omenjeno šolo :)), ko sem jih vprašala glede šolanja, vse je bilo OK dokler nisem omenila pasme, potem sem dobila sledeč odgovor ja veste glede tega bi morali pa prej premisliti preden ste nabavili Huskya, veste oni niso med najbolj inteligentnimi, med vrsticami prebrano kaj vam je padlo na pamet da kupite tega butastega psa. Od šoka sem skoraj padla na rit, potem pa me je pograbil tak bes da sem raje prej slušalko brez pozdrava poklopla kot da bi ga nahrulila in mu zabrusila naj si gre raje možgane pregledat češ kateri od njiju je bolj butast >:( >:D. Potem pa sem bila kar vesela da nisva šla tja, ker sem kasneje še od nekaterih slišala katastrofalne kritike o tej šoli, veliko se jih je raje prepisalo v Ljubljano ali pa Trebnje. In še vedno se včasih dogaja da ti na kakih šolah rečejo ja veste saj so lepi psi, sam pametni pa ne preveč. Ti to vse pove o njihovi usposobljenosti >:( >:D Hej saj tudi Einstein ni veljal za pametnega v mladih letih, pa je bil največji fizik svojega časa :o :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #860 : 19 September 2006, 13:01:42
Ninci enako se je meni godilo pred sedmimi leti ko sem hotla v šolo vpisat Larsa na našem koncu (ne gre za zgoraj omenjeno šolo :)),

V konkretno omenjeni šoli, ki sem jo jaz omenila, čisto lepo dela mešanček z huskyem ali pač neko polarno zadevšno :-[ in je niso odslovili ;) Tako da poskusit ni greh ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #861 : 19 September 2006, 13:15:43
Ninci sicer vem da ti nisi narobe razumela ampak da gdo drug ne bo zato sem tudi v oklepaju napisala da ne gre za zgoraj omenjeno šolo, ki hvala bogu razume pač da vsa živa bitja ne delajo po istem principu ;), ampak ta na našem koncu bom raje rekla je spadala v katergorijo tistih drugih (glede na to da jih ne sledim več pa ne vem točno kako vodijo stvari zdaj), kjer pse delijo na pametne in neumne >:(, sicer upam da so se do danes kaj poboljšali in spremenili svoj način razmišljanja, čeprav po pravici povem da sem skeptična glede tega, ker kdaj pa kdaj še slišim kako  kritiko, priznam pa tudi da jih ne spremljam več, če pa me kdo od znacev in prijateljev vpraša glede šol, jim priporočam da se mal na ta in še kak drug forum obrnejo ali pa jim svetujem šole za katere sem dobila dobre informacije, s tem da jim seveda še vseeno rečem pojdite tja in si zadevo še osebno prečekirajte! Kajti več informacij imaš v roki lažje se boš odločil za pravo, pa se še v takih primerih zna zgoditi da brcneš v temo!


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #862 : 19 September 2006, 13:39:29
Ninci pa ravno s to šolo sem se menila. Rekli so mi da so že učili enega Huskya, pa je v skupini tako zaostajal, da naj bi se odločili, za zasebne inštrukcije, da ne bi bili ostali psi v skupini prikrajšani. Naj probam z zasebnimi inštrukcijemi? Saj mene niso odslovili, samo bili hoteli so, da se šola zasebno, da ne bi ovirala ostalih, in ker naj bi bilo boljše zanjo. Lahko da imajo prav, samo ni mi bil všeč tisti njihov pristop. Ker naš drugi pes se je učil ukaz sedi res dolgo, sany pa ga je dojela praktično takoj, in ne rabi vedno priboljška, da ga izvrši.

Lanabela, a naj bi bilo po tvojem mnenju potem verjetno že prepozno? Ko sem dobila Sany je bila stara 4 mesece. Takrat je bila resnično zelo zelo plašna. Bala se je drugih živali, ljudi, avtomobilov, hrupa... Pa mi je veterinar rekel, da je boljše zanjo, da počakam, da se malo privadi, potem jo pa dam šolat. Poj so bili pa dopusti, tako da naj bi začela konec septembra. Ker meni se zdi, da se še lahko nauči.


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #863 : 19 September 2006, 14:04:05
Ja mislim, da je pri huskxjih dejstvo, da če se odpoklica ne začne vaditi takoj, ko se pas dobi oziroma zelo kmalu, je prepozno. Počasi bo Sany v puberteti in bo začela vse manj ubogati, če je ne boš pravilno privila ;). Sem mnenja, da se jim pač ne da zaupati, ko pride klic divjine.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #864 : 19 September 2006, 14:07:09
Lahko se nauči čisto vsega kar si izmisliš z izjemo obrambe in zares zanesljivega odpoklica v bližini plena. Razen osnovne poslušnosti lahko delaš vse od agilitija, sledenja, raly obidience, trikcev....pa do zadev ki so ji na kožo napisane (vse kar je v zvezi s tekom in vleko).



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #865 : 19 September 2006, 14:09:20
Ne obupaj, samo še malo bolj pridne bosta morale biti in bolj na tem delati, mogoče pa vama vseeno uspe, je pa res kar Alba pravi ko začutijo klic divjine.... Zato še toliko bolj glej da boš izbrala pravo šolo.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #866 : 19 September 2006, 14:10:01
Smešno Lanabela, Albina sestrica iz legla dela obrambo, mi je povedal njen vzreditelj. Videla je sicer nisem.
Jaz bom poskusila z agilitijem.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #867 : 19 September 2006, 14:52:50
husky_girl potem pa ne vem. Mi smo bili prej v Lescah sicer tudi zadovoljni ampak smo tukaj še bolj. Sploh ker šolajo z klikerjem in kot sem rekla tam dela tudi en mešanček z huskyem.  ??? Mogoče se probaj zmenit, da greš na uro ali dve, če bosta zaostajali še vedno lahko delata individualno ali pa greš kam drugam.

Lp nina



husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #868 : 19 September 2006, 15:50:26
Ja sej bom probala tako, pa bomo potem videli, kako bo.
Še enkrat vsem hvala za nasvete in mnenja.

Alba, morda veš kje Shivas dobila Kana?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #869 : 19 September 2006, 16:11:57
Kan je iz Kočevja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/