Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1899147

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1200 : 16 November 2006, 15:49:30
Malena meni se zdi brez veze že za mladička kupovati oprsnico. Ko bo tvoj husky starejši od enega leta oz. bo do konca odrasel greš lepo k Ireni in tam naročiš in kupiš oprsnico po meri izdelano za tvojega huskyja in se mi zdi da je to najboljše. Tudi jaz bi toplo priporočala ovratnico, da se lepo navadi hodit na ovratnici, oprsnica pa kot veš res ni primerna za mladiče večjih pasem psov, še posebej ni dobro za pasjo hrbtenico in tudi več svobode ima pes na sprehodu in se ti lahko navadi zelo vlečti. Tudi šolanje mladička lažje poteka na ovratnici. Jaz sem imela sama do kakšnega leta Živo skoraj vedno spuščeno na sprehodih, nikoli ni nikamor šla, tudi učile sva se vedno vse brez ovratnice,... Dokler mi ni v puberteti sp!"%ila za srno in jo tudi ubila. Takrat je na sprehodih res nimam nikoli spuščene, še posebej če greva kam daleč. Okoli doma pa še vedno teka spuščena.  :)

Oprsnice pri Ireni Šeruga so super, jaz sem z Živino izjemno zadovoljna in tudi se mi zdi da je to res najboljša oprsnica za vlečnega psa. Čeprav za sprehode še vedno uporabljam ono oprsnico iz Petshopa, saj je Irenina res primerna samo za vleko.  :)

Pri huskyjih je res tako da mora biti lastnik bolj trmast kot je pes, predvsem pa moraš biti vztrajen pri vzgoji, ponavljati določene stvari neštetokrat in to je to.  :P

Sama imam za Živo trenutno 2 modri oprsnici, (eno črne barve mi je segrizla ko je bila majhna), eno ovratnico - verigo, pa flexi in povodec. In to je to.
Rutice na foro ovratnice pa nisem še nikoli imela, pravzaprav moram kar malce it pobrskat kako stvar izgleda.

Sicer pa mi je ime Max všeč, vendar če po pravici povem se mi zdi da je to ime že kar precej izrabljeno. Sporoči kako se boš odločila.  ;)

LP, Maja  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1201 : 16 November 2006, 16:18:44
Glede imena moram reči, da imam znanca maxa in mi zati to ime za psa ne potegne toliko. Se mi zdi, da je polarčkom treba dati tako bolj abstraktno ime. Jaz če bi imela samčka bi mu dala ime Cloud ali Wind. Ne vem, se mi zdi da jim to zelo paše.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


malena3

  • Gost
Odgovori #1202 : 16 November 2006, 16:28:14
Lep pozdrav.
Glede oprsnice sem zdaj prebrala veliko, tako da sem se odločila, da jo ne bom takoj nabavila.

Glede imena je pa tako....ta ime mi je takoj padel v ušesa ob gledanju filma Eight below...sem se v tistega Maxsa kar zaljubila.
Pri nas tega imena nisem pogosto srečala....je pa res da je najbolj pogost v ameriki in avstraliji.
Sestrični je všeč ime Jack. Meni pa ne potegne preveč.
Kar sem gledala imena, mi sploh noben ne potegne..veliko jih je angleških....Sploh se ne spomnim kakega izvirnega.
Lepo ime mi je Kan. Ampak s tem imenom jih veliko poznam. Mamici je pa všeč ime Rex. Meni pa ta ime nekako paše k nemškim ovčarjem, pa ne vem zakaj.
Tako da sem res brez idej. :-\



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1203 : 16 November 2006, 16:35:36
Malena ko pridem domov dobiš cel spisek imen, ki so men všeč. Trenutno sem na faxu pa jih nimam zraven, imam pa doma napisana.Če seveda hočeš ;)

Trenutno se pa spomnim samo imen ko so: Storm, Blu,  Blisk, Ajk, Had, Grom, Tor,... Še posebej so mi všeč imena bogov, imena iz mitologije.

 ;D ;D ;D

lp

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #1204 : 16 November 2006, 16:44:58
Ok, Maych, ko boš uspela, mi kar pošlji. Bom vsakega predloga vesela.
Evo ti pošiljam slikco rutke, da si boš predstavljala, kako to izgleda.
Samo sem iskala v enojni barvi, npr. modri, ker tale karo mi ne sede preveč.

Pa lepo preživi na faxsu. :P



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1205 : 16 November 2006, 16:47:23
Ja Blisk, ta je tudi meni všeč. Dugače pa obstaja stran everythinghusky, kjer je obširen seznam imen. Saj mogoče se da kak prevesti v slovenskega.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1206 : 16 November 2006, 18:29:08
malena3, nism dolgo na tem forumu, tko da se mi ne da za nazaj iskat...zanima me iz kje je tvoj bodoči husky? je rodovniški?

obilo užitka z njim ;) :P



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1207 : 16 November 2006, 18:32:52
malena3, nism dolgo na tem forumu, tko da se mi ne da za nazaj iskat...zanima me iz kje je tvoj bodoči husky? je rodovniški?

Manca, malena bo huskyja vzela na Rogli, pri Viliju Petaci, nerodovniškega.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1208 : 16 November 2006, 18:40:55
Manca, malena bo huskyja vzela na Rogli, pri Viliju Petaci, nerodovniškega.

aha, hvala za info  :)



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 16 November 2006, 18:57:09
Moji naslednji peseki bodo sigurno imeli imena po Bogovih - si predstavljate cel Asgard (Vikingško nebeško kraljestvo) vpreženo v sani? Thor, Tyr, Odin, Baledr, Frey, Heimdall, Njord, Vidar (kaj si morem, ampak obožujem nordijsko mitologijo >:D, še na tattooju jo imam)

Še hujši pa bili tisti iz Utgarda: Fenrir, Garm, Hat, Skoli (vsi volkovi), Loki...

My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1210 : 16 November 2006, 19:16:56
Evo imena:

EGIPČANSKI:
* AMON: egipčanski kralj bogov, sprva bog vetrov, zraka, nato vrhovni bog Egipčanov
* APIS: egipčanski bog plodnosti
* ATON: egipčanski bog sonca, življenja, ljubezni
* HOR: eg.bog sonca in neba
* RA: eg.bog sonca
* SET: eg.bog vojne in teme
* TOT: bog modrosti

GRŠKI.
- ARES: grški bog vojne
- EOL: grški bog vetrov
- EOS: gr. boginja jutranje zarje
- HAD: gr.bog podzemlja
- PAN: gr. bog pastirjev
- URAN: gr. bog neba,
- ZEVS: gr. vrhovni bog

RIMSKI:
* AMOR: rimski bog ljubezni
* BAKH: rim. bog vina, plodnosti veselja
* FAVN: rim.bog polj, gozdov
* MARS: rim. bog vojne, zaščitnik države, vojakov
* ORK: bog smrti

GERMANSKI, NORDIJSKI:
- BAL: bog svetlobe
- THOR: bog groma


Moja ŽIVA je npr. slovanska boginja plodnosti, setve in žetve, moje ime MAJA pa pomeni italska boginja narave in plodnosti. Tako da sva z Živo tudi v imenu povezani ;)

no mogoče ti bo pa tale seznam bogov kaj pomagal pri izbiri imena :D Drugače pa kot ti je svetovala Barbara, malce pobrskaj po netu  :P

LP, MAJA

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1211 : 16 November 2006, 19:52:13
marlena pravilno si se odločila glede oprsnice, da je ne boš imela že pri mladičku :) Mi je pa ime Grom tudi zelo všeč. No vsa imena od Majchy so zanimiva. Ime Max tudi meni ne potegne, nekako se mi ne zdi primerno za polarčka.
Drugače pa moram tudi sama do te Šeruge iti, da Aski eno lepo rdečo vlečno oprsnico kupim :o :) Ostalo opremo pa že imam :)

lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1212 : 16 November 2006, 19:55:55
Sibirci nekdo od vas se je zanimal za sanke, pa se mi ne da brskat za nazaj kdo je to bil. Thor mogoče? ??? Danes je prišel tale oglas: http://www.pesjanar.si/index.php/2006/460

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1213 : 16 November 2006, 19:57:53
Sibirci nekdo od vas se je zanimal za sanke, pa se mi ne da brskat za nazaj kdo je to bil. Thor mogoče? ??? Danes je prišel tale oglas: http://www.pesjanar.si/index.php/2006/460

Lp nina
ninci Blond se je zanimal za sanke v temi pri Aljaških malamutih :)

Drugače pa hvala za link, mu ga posredujem :)


lp


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #1214 : 16 November 2006, 20:49:05
malena3, vem kako se je težko odločitiza ime, zato ti posredujem linka, pa malo preglej ;) uživaj :P
http://www.wayeh.com/aboutsleddogs/names.htm  http://www.husky-petlove.com/winter.html
lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1215 : 16 November 2006, 23:48:42
Najprej lep večer vsem.
Da grem po vrsti, da koga ne zgrešim.

CACY- ti je že kar Maja odgovorila na vprašanje. Hvala Maja.

ALBA- to stran sem si pogledala. Res je ogromno imen.....sej če ti kako pade v oči, ga še vedno lahko preridiš po svoje.
Hvala za info o strani.

THOR-meni je THOR IN BEN lepo ime. Posebej BEN je lepo ime eni moji znanki. Non stop govori o tem. :)

MAYCHA- hvala za obširen seznam. Glede na to, da si kar vešča v tem-sklepam, poznaš link od kake strani, kjer so razloženi pojmi imen?
Iz tvojega seznama se mi dopade ARES, ORK, BEN itak... :P

SHIVAS...hvala za link....

Evo, smo imeli že hišni sestanek glede imen.... Vsi se spomnijo imena, ki jih imajo sosedovi sončki...zanimivo... :)

Sedaj si pišem taka imena, ki mi padejo v oči na list papirja. Potem ko jih ene parkrat prebereš, ti je kak smotan, drugi blazno všeč, naslednji dan pa ravno obratno.
In ni za reči 2x, da se bo zgodilo ravno kar je rekla Satin......ko ga bom dobila, mi bo ime padlo na pamet.

Maycha, kaj praviš o taki rutki? Meni so npr zelo všeč na tak način, ko imaš v svojem albumu slike iz sleddog iz Rateč, ko imata  huskya zelene rutke.
Sam to so navdne rutke pa mi lepo pride. Te so mi ful zanimive, samo ne nekako karo vzorec.

Danes sem bla v šopingu....sem spet kupila eno najlonsko ovratnico...jaz sem prov obsedena z njimi.

ASKA- lepo nakupuj za lepotičko....pa seveda takoj poslikat, da mi to vidimo.

Hvala vsem na pomoči glede vsega in imen!
Lep večer vsem.



husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #1216 : 17 November 2006, 08:26:30
Moja prijateljica je dobila malo mucko in ji najprej nekaj časa sploh ni hotela dati imena, ker je bila še premajhna in je rekla da ve da jo bo v nekem trenutku enostavno spreletelo, kako more biti mucki ime. Najprej sem tudi jaz Sany govorila kuža ;D ker nisem vedela katero bi bilo ustrezno ime zanjo. Šele čez en dan sem se domislila da je to ime pravo zanjo(pa sem imela tudi jaz že nekaj imen v glavi za tisti čas ko bom končno dobila malega huskya) ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #1217 : 17 November 2006, 12:40:37
Ene par prečudovitih slikic za lepši vikend.



malena3

  • Gost
Odgovori #1218 : 17 November 2006, 12:45:57
Še ena.....



malena3

  • Gost
Odgovori #1219 : 17 November 2006, 12:47:50
Pa še ena....



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1220 : 17 November 2006, 12:48:11
malena3 sklepam da ti je njihova stran všeč, no jaz sem tudi dostikrat na njej, so pa oni v mojem ožjem izboru za naslednjega huskya jih imam sicer še ene par ampak oni so mi pri vrhu. Sem se pa odločila da bo naslednja psička rdečkastorjavo bela. No sicer do tokrat bova z Larsem še zelo dolgo skupaj, ampak vseeno se že malo oziram naokoli. ;D


malena3

  • Gost
Odgovori #1221 : 17 November 2006, 12:49:39
In še ena....



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1222 : 17 November 2006, 12:51:20
Takole je pa naš Lars zgledal ko je bil še mali Larsek barsek :P :o :D


malena3

  • Gost
Odgovori #1223 : 17 November 2006, 12:52:01
SATIN...katero stran si to mislila?
A to imaš v namenu dobiti za Larsa, ko bo malo starejši in ga bo ena ženskica crklala? :P

BTW...kako se direktno prilepi slika, ne da pripenam v priponke?
Ker zgornji gumb za vstavitev slike mi nekej šteka...al pa jz ne štekm... ???



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1224 : 17 November 2006, 13:07:29
malena3 stran psarne Allegro Siberians, ne ne Larsa bom do njegovega konca crkljala kar jaz in če bo vse po sreči pripadnica druge pasme, psičko SH mislim nabaviti po tistem ko bi se poslovila od Larsa. Nisem verjela prijatelju ko mi je rekel ko te Huskyi zasvojijo te zasvojijo za vedno, enostavno jih imaš v krvi in brez njih ne moreš. ;D

Koliko misliš da jih pa moj Lars šteje? V pomoč naj ti bodo slikice v albumu ;) :D



malena3

  • Gost
Odgovori #1225 : 17 November 2006, 13:22:52
LARSIJU bi jaz dala kako 1 leto.....hm...upam, da ga nisem v kamen....
Glede na to, da je tak lepotec in ves mladosten...koliko pa ima oboževalk? Grem stavit da je pravi vaški ali mestni mačo in da prevladuje in zasega 1. mesto.

Sem videla, da sta se sprehajala na Bledu...lahko bi 1x naredila skupaj obhod, da moj bodoči srči in Larsi še kako debato po moško udarita, midve pa na kremšnite. :P

Glede tega, da te zasvojijo, se pa popolnoma strinjam......jaz sem bik, in sem tudi dosegla, da se je pri nas vse začelo na hitro spreminjati in pripravljati za Husky-a. Že ko sem ga vidla nekej let nazaj prvič v živo na morju, mi je kar zastal dih.

Jaz sploh nočem razmišljati, da ga mogoče 1x ne bo...še prišel ni, pa take bedarije razmišljam.
Imam neznansko rada vse živali, ampak SH mi je fenomenalna vrsta in karakter. :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1226 : 17 November 2006, 13:32:01
BTW...kako se direktno prilepi slika, ne da pripenam v priponke?
Ker zgornji gumb za vstavitev slike mi nekej šteka...al pa jz ne štekm... ???

Vstavljanje slik.

Za slike iz drugih strani velja enako kot za slike iz albuma.

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1227 : 17 November 2006, 13:47:24
Bom Larsu predala neprej tvoj kompliment si ga pomladila za celih 6 let, se bo cel vikend nosil ko kaka primadona :o :D
Ne Lars bo v nedeljo dopolnil 7 let in res sivine pri njemu ni ;) Otročji in mladosten je pa še vedno kot pri enem letu :o :D

Jah je pravi šarmer ki nikoli ne odneha :D ;D, ja je kar vaški ljubljenec še posebaj so navdušeni nad njegovimi okicami, samo očka pa ni bil in tudi ne bo, zelo pazimo na to da je kam ne pobiksa. Je že tako preveč nezaželjenih mladičkov in ostalih starejših brezdomčkov, da bi še Lars k temu pripomogel!

Za Bled se pa lahko zmenive ni blema, ker Larso barso se zelo rad vozi naokrog :D

Drugače pa še ena trmasta in vztrajna bikica tu :o :P


malena3

  • Gost
Odgovori #1228 : 17 November 2006, 14:17:25
Uh, resno ko sem gledala slike, mu nikoli nebi pripisala 7 let.
Tako lep in mladosten je.....
Aha, glede na to, da se ga pazite, da kam ne zaide, sklepam, da ni steliziran.
Se popolnoma strinjam, da je že preveč takih in drugačnih brezdomčkov. :(

In bo Larsi v nedeljo deležen kake posebne poslastice?

Oči ima res neverjetne.....ampak meni je celotna zgradba,obnašanje in vse všeč pri polarcih.

Potem bomo mogi res zaviti na Bled, sicer ne vem kako bo pri meni z vožnjo, zaenkrat to obožuje samo Miško (mucek), ki je obseden z vožnjo, sedenjem na armaturi in gledanjem tv. :P

Še ena bikica, pozdravljena. 8)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1229 : 17 November 2006, 14:45:41
Ne ni kastriran, sicer sem jaz za to da se zadeva opravi ampak moj oč ni, njegov komentar na to je da imamo doma psa in ne ono, aja ta je pa najslajša revež bi jih pogrešal :o :D ::)
Sicer smo ponudbe dobili vendar sem vse prijazno odklonila da se najraje ozrejo po zavetiščih koliko pesjanov in muck išče nove skrbne in ljubeče lastnike, ter da se jaz tega z Larsem ne grem.

Ja ene velike kosti ki jih ima najraje in kepico sladoleda :D :P, pa seveda še kakega mesnega posladka :D ;D, bi mu naredila tortico sam Larson ni za take fore ::) Razen če mu torto iz zrezkov pa kremenatelcev naredim :o :D :P

A ti imaš potem tudi mačkona ki je prismuknjen na avte :o Mah sicer na kaj pa moja Lila ni, zdaj je otkrila da so kokice dobre za vzdrževanje linije :o :D

Glede vožnje boš videla že ob vožnji domov, drugače pa mu avto predstavi kot nekaj dobrega, lepega. Lars uživa v vožnji ima samo eno manijo, mora imeti razgled na okoliš kjer se vozi, da ga ne bi jaz slučajno kje pozabla :o :D >:D

Zdaj bova pa lahko dve trmarli po forumu :o :D :P >:D