Sibirski Husky [Siberian Husky]

shivas_ · 1906417

Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1320 : 21 November 2006, 14:18:02
Letos bomo sprobal tandem Lars & Alba, ti sam da te nam po megškem polju kje pol lovila k bost tak hitra, še posebaj če bosta za kakim zajčkom jo ucvrla :P :o :D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1321 : 21 November 2006, 14:25:50
jaooo to pa mam jst en ne tok prijeten spomin ;D
smo par let nazaj dal v tandem našga haskija in od kolegice malamuta :o pa doma narejene sanke za vlečt (lesene in precej težke), pa smo se šli sankat ;D no in pol je nasprot pršla ena psicka (je bla kr deleč) in psa sta seveda tekla k njej, kolegica je dol padla iz sank, moja sestra jih je pa hotla ustavt in se je postavla na pot, unedva norca sta šla pa vsak na eno stran nje, tako da sta jo zapletla, sanke je pa dobila s polnim šusom v piščal noge :o je blo kr hudo (no nič ni blo zlomljeno na srečo), je od bolečin 2x skup padla (moja sestra), pol pa še domov ni mogla pelat avta (jst nism mela še izpita), uglavnem cel cirkus ;D ;D ;D no po tistem se nismo šli več sankat :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1322 : 21 November 2006, 14:50:49
Lars je sicer zaenkrat vlekel une navadne sanke sam nikoli v tandem s kakim drugim pesjanom tak da ne vem kak se bo kaj obnašal, čeprav pa vem da ga kej huje ne bo lomil ker se bo Albi slinil. Drugače pa ko Lars vleče ga takrat druge stavri povečini ne zanimajo, občasno se mi zdi kot da je v trans padu :o Edino v kar sem prepričana in kar z zagotovostjo lahko potrdim je da mora biti prvi v koloni :o :D


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #1323 : 22 November 2006, 20:12:04
no me dva dni ni na spregled, pa berem pol 10 min poste, to meni biti všeč ;) oh ja bomo vsi albico prpravljal na eno razstavo, se tudi jaz javim da pridem malo opazovat. drugače je pa danes kan dvakrat ušel, in hvalabogu, da gre takoj do albe in ne na glavno cesto. to pa je ljubezen :D ja ta vikend se pa res dobimo, malo večja količina!hehe lp vsem


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1324 : 22 November 2006, 21:15:39
shivas a sta sosedi z albo al kaj  ;D, no ja ljubezen premaga use ovire še posebej pri huskyih ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #1325 : 22 November 2006, 22:10:08
jap, jaz mam do nje 4min peš, kan pa 30 sekund ;D samo je fajn ker uide samo k njej. če ga kličem kan sm mu z zrezkom maham okol ne bo prišel, potem mu pa samo rečem kan kje je alba se pa samo še črta vid! in potem me čaka pri njej doma pred njenim pesjakom ;) lp


malena3

  • Gost
Odgovori #1326 : 23 November 2006, 13:02:19
Lep pozdrav vsem.
Malo se vam po dolgem času javljam.....je teden kar hitro okoli šel...
Za malega me kar malo skrbi, sej veste kako je to, novi član, nove skrbi.

Mi pa vas malo povprašala, kako so vaši srčki preživeli prve dni?
Pri nas je mami že cel teden na trnih....da ga bo zebel, da bo jokal, itd... :P
Zanima me, koliko dni ste ga imeli v stanovanju ali kje drugje v prostoru, ne v hišiki?
Namreč, hišiča od barvana še zelo smrdi, tako da se more vsaj 1 teden še malo prezračiti in ga nameravam imeti prvi dan kr v svoji postelji :-*, za naprej pa v hodniku.

LP



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1327 : 23 November 2006, 13:13:05
Malena a bo kuža v prihodnje zunaj spal??

Našga smo hotl navadt da zunaj spi in je kar ene par dni jokal na vsake 2-3ure (ga je lulat tiščal in je hotu vn)  :o
Bolj ko ga boš razvadila spat v postelji, več boš mela problemov ga navadit da je zunaj ;)
Nč bat da bi ga zeblo (sej ni še tok mraz), jokal bo pa sigurno vsaj malo :-\ (če ga boš vsakič tolažila, bo kmal pogruntu da mora jokat če hoče da ga tolažiš, božaš...) Prvi dnevi so najtežji ja :-\
svetujem, da ga čez dan fino zmatrate da bo čimveč spal ponoči ;)

Kdaj ga dobite?



malena3

  • Gost
Odgovori #1328 : 23 November 2006, 13:29:43
Cacy, dobim ga v soboto... :)
Ja, prvi dan bo pri meni, potem pa čimprej ven. Ima primadona celo kraljevstvo. Hiško da bi še jz spala notri.
Se kar pripravljam, da bodo prvi dnevi težki ja. :(



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1329 : 23 November 2006, 13:39:11
to ni nič slabega ;) vsak dan bo lažje pol, nč bat ;) (men je blo najhujš poslušat kako joka, pa ne smeš k njemu :()  ampak boš videla kako hitro bo šel čas, kar enkrat bo velik/a ;D
moj nasvet: čimveč ga/jo slikite, da bojo lepi spomini!

Vam želim, da bi imeli velikoooo užitka, ter da ne bo preveč jokal/a ;) ;D
(pa kake slikce objavite, da še mi vidmo zverco :o)



malena3

  • Gost
Odgovori #1330 : 23 November 2006, 13:45:33
Oj Cacay.
Ja že 2 dni filam digitalca. Slike bodo od vstopa v avto do doma...se bo samo bliskalo.
Pri nas so itak že vse živalce poslikane v eni in sto pozi. ;D

Vem da bo hudo k bo jokcal, to mene kr stiska v srcu, ampak upam da bo čimprej pogruntal, kako fino in fajn mu bo pri nas.

Hvala za lepe želje...slikce pa takoj pokažem, ko pride domov.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1331 : 23 November 2006, 13:56:37
Vse to je bilo meni tako pri Axu kot pri Larsu prišparano, ne eden ne drugi ob prihodu v novi dom nista jokala, je bilo kot da sta z nami že od nekdaj :) Tako Ax kot Lars sta bila do 6 meseca notri v hiši potem pa sta sama pokazala da jim je zunaj bolj všeč. Lars je bil nastanjen v garaži občasno tudi na hodniku, po tistem ko se mu je prebava umirila je nekaj časa gospod celo spal v moji sobi vendar ponavadi kar na ovčki poleg moje postelje s tem da mi je okrasno blazino spajznu da mu je bilo pod glavo mehko, je spal sicer tudi na postelji ampak tam mu je bilo kmalu prevroče ker je moral biti pokrit kot jaz, gospod to še vedno prakticira ko pride notri in se mu uspe kavča dočepat :o :D >:D Nato se je pa sam počasi zopet preselil na hodnik in iz hodnika v garažo in na koncu ven v svoj pesjak kjer ima utico. Tudi zdaj velikokrat ko pride noter potem po pol ure teži za ven se ohladit potem po kaki urci zunaj pa spet not :D ::)

Na tvojem mestu bi ga raje imela ob postelji v njegovi košari, lahko mu v kako cunjico zaviješ tudi urico ki tiktaka (sam izklopi alarm), da ima kuža občutek da sliši srček kakega svojega bratca ali pa mamice, škoda ker nisi k vzreditelju nesla tudi kake njegove odejice da se vpije njemu ljubih in znanih vonjav, pravijo da vse to pomaga da prvi dnevi minejo malo lažje ;) Veliko sreče s svojo kepico, ga prideva z Larsom potem ko se bo mali pri vas že malo navadil in dal vsa obvezna cepljenja mimo obiskat ;) ;D


malena3

  • Gost
Odgovori #1332 : 23 November 2006, 14:11:57
Satin, sem se nasmejala........
Kdo pa je bil Ax?

Košaro ima ogromno, da se lahko fino in fajn razkomoti....dala mu jo bom poleg postelje, če pa bo želel pri meni spati, pa malena nima nič proti. :-*

Spal pa bo v garaži dokler se mu koča ne prelufta.
Odejco pa bom še nesla s seboj v soboto.




shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #1333 : 23 November 2006, 14:16:18
lp, malena3 pri nama s kanom je bilo tako, da sem prve 3 do 4 dni spala z njim spodaj z njim v dnevni sobi. kmalu sem poštudirala da ga je vsako noč okoli 4 ure zjutraj prijelo na potrebo, zato sem si vsako noč naštimala budilko in ga dala ven, da je opravil svoje, svetujem ti, da ko ga boš pripeljala domou, da ne bo doma hrušč, ker bo zelo zmeden, doma bodite res najbližji pa še to se mora počasi navaditi na vsakega posebaj, ko ga boš preselila v garažo, pa mu daj zraven kakšno odejo ali igračo, ki bo dišala po tebi. vsaj meni je vse to pomagalo in je bil res zelo priden, tudi jokal ni nič. joj kakšne spomine si mi obudila :D želim ti veliko sreče in zadovoljstva z njim ;) kako pa z imeni kaže, imaš že ožji izbor? lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1334 : 23 November 2006, 14:20:58
Jaz sem bila pa na žalost pri Albi prikrajšana za to izkušnjo. Pripeljala sva jo odraslo in jo moram pohvaliti, da je bila zelo pridna in ni nič jokala. Sploh če gledam, da danes v kolikor ni v pozornosti poje arije tam za hišo. Ampak hvala bogu enostaven krik Alba pomaga, da preneha in zmoti celega naselja.
Komaj čakam slikce!!!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1335 : 23 November 2006, 14:30:51
Ja zdaj je tudi meni smešno takrat pa ni blo verjemi, glede postelje mi verjemi bodi zelo previdna, Lars se je znal tako lepo razkomotit se še vedno zna da sem bila hitro na robu ali občasno tudi na tleh in potem me je smotko samo navihano pogledu KVA DOGAJA! JA KVA PA TI NA TLEH DELAŠ! >:( >:D To še vedno prakticira ko se mu uspe do kavča prebit, lepo se namesti ob nogah v bistvu za njimi, potem se počasi razteguje po dolžini, potem pa vklopi še tace da se razširi še po širini in še predno se zaveš si ti na tleh, mulc razkomoten po celi dolžini tako kot se zagre (povšter, deka...) in te navihano gleda in ti kaže osle >:( :P

Ax je bil pa kuža pred tem, prekrasen mešanec med chow chow-om, zlatim prinašalcem in nemcem (oče je bil mešan med ta zadnjima dvema), je bil ko en medo, pa so se naše poti prezgodaj ločile :'( in je zdaj moja svetla zvezdica na nebu ki me čuva.
Ga še vedno pogrešam, sicer ga bom pa vedno in še vedno se mi orosijo oči ko se spomnem nanj. Sam je Lars tu pa me potolaži, dobim enga tazga velizga mokrega lubčka :o :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1336 : 23 November 2006, 17:37:31
Pri Aski pa je bilo tako, da kakih velikih priprav nisem prej delala. Med samim prevozom od družine, kjer sem jo dobila in do doma ji je delal družbo njen bratec Mal, sta oba prav luštno kukala ven iz kartonaste škatle :). Prva in kot nadaaljne so pri meni minile brez jokanja :o (sta na slikcah, kako je to izgledalo ;)). Sprva ji je najrajši spala kar pod pojstelje sedaj pod eno mizo sobi.  Je pa pri odhodu od tiste družine dobila tudi dekico, kjer so spali mladički in mama (so jo razrezali in vsak je dobil en del), res pohvalno :o ;D.. Sem pa imela z sabo tudi sama eno mini dekico ravno zaradi tega, da dobi malo vonja od mame. Samo moram reči, da je kmalu ta koščlek dekice čisto ignorirala. Sprva je imela na razpolago na razpolago 4 igrače, sedaj samo eno ima še stalno na razpolago. Res kot je cacy napisala, da je fino, da že prvo noč, no pa drugo penoči tam, kjer bo prebival stalno kasneje. Pri moji je bila to že napaka, ker na začetku še ni imela na vrtu narejenega pesjaka in zato , ko jo kasneje navajala na njega, je bilo kar veliko problemov. Še sedaj so občasno slišati njene arije. Sej mene ne motijo, pač pa ostale sostanovalce in okioliške, ker sliši se jo takrat daleč naokol :-\
malena samo nikoli, ko bo tvoj jokal oz imel arije (beri tulil), takrat ne smeš do njega, vem,da bo to težko, ker kasneje bo s tem te samo še izsiljeval..No pa res čimveč fotk in se jih že veselim, da ji vidim :) :)

lp


husky_girl

  • *
    • Prispevkov: 255
    • Točke: 3
Odgovori #1337 : 23 November 2006, 20:18:00
Jest sem imela Sany prve dni v sobi, potem pa sem nekaj noči spala v dnevni in so bila vrata od balkona ki vodijo na njen zdajšni teritorij odprta. Najprej je bila pri meni potem pa se je odločila da bo raje zunaj. Od takrat skoraj vedno spi zunaj samo kakšno noč mi dela družbo. Bila je pa tudi 10 noči notri takrat ko je bila sterelizirana in je bila na koncu že kar malo živčna ker je tako hotela ven ;D

Malena sise že odločila glede imena?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself. (Josh Billings)

http://saniya.moj-album.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #1338 : 24 November 2006, 00:00:32
Za AX-a.............. :-*



malena3

  • Gost
Odgovori #1339 : 24 November 2006, 00:05:06
ALBA..za tvojo lepotičko pa nisem vedela, da je prišla starejša k tebi....sta jo vzela nadknadno?Posvojila?

Uh, je že petek...še en dan..... :P

Glede imena, ne, nimam še nič takega v mislih, vsi so mi rekli, naj se ne obremenjujem...in mislim da bo tisti način, ko bom videla malo kepico, da mi bo tudi ime padlo na pamet :)

Prvo noč bom ob njem, potem pa čimprej ven. Ati je danes delal še zadnje popravke na hišici..ga moram prov na kosilo peljat, ker se je tako potrudil.
Imam pa tudi dekico rezervirano zanj, košarico in seveda igračke, pa ene par ovratnic. Malena že vse nakupila.

Grem počasi spat in filat še drugo baterijo digiralca. :P

LN VSEM.



Thor77

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #1340 : 24 November 2006, 00:21:03
huh po eni strani sem ti kar fovš, po drugi stani pa imaš tule en kup lastnikov SHjev, ki te bodo bodrili in svetovali pri vzgajanju male kepice :D


My Siberian Husky ate the dog trainer!
Benova galerija


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1341 : 24 November 2006, 09:25:08
Ja malena Albo sem posvojila staro 1,5 leta. Je bila kar socializirana, razen poleg je ni nihče učil, tako da sva se midva dajala ene pol leta, da gre poleg. Čeprav, ko sta jo včeraj obiskali Satin in Cacy, je norela po ulici gor in dol, kaj takega sploh še nisem videla. Včeraj bi bilo doseči poleg znanstvena fantastika.

Malena resnično ti svetujem delaj na poslušnosti od začetka in sončku ne popuščaj, drugače bo kriza, ko pride v puberteto.
Še 24 ur a ne  :o.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1342 : 24 November 2006, 09:28:15
malena3 jaz bi ti iz lastnih izkušenj nekaj priporočala glede privajanje malčka na hišico, jaz tega čez noč ne bi počela, čez noč bi ga raje imela v garaži ali na hodniku, jaz sem Larsa tudi dobila v zimskem času, res da so bile takrat temperature še nižje kot zdaj, mogoče čez dan ni tako hladno, ponoči pa za malčka je in kljub temu da je hišica najbrž dobro izolirana si pes toploto v bistvu nadiha in malček je za to še malce premajhen. Poleg tega se pri vzreditelju pred odhodom pozanimaj kako je glede cepljenj, je že bil cepljenj in kolikokrat je bil. Jaz bi ga na hišico raje navajal čez dan ko je za odtenek topleje. Kajti malčki se lahko hitro prehladijo ;)
Kasneje ko bo sneg malčka ob vstopu v hišo dobro sfrotiraj da bo suh še posebaj okoli zadnjega dela, da se ne bo prehladil kakšen mehurček ali pa ledvička ;)

Na slikice pa že komaj čakamo, na srečanje pa še bolj, se vsi spomini vračajo kake štorije smo mel ko je bil Larsona majhen :o :D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1343 : 24 November 2006, 09:31:48
Ah dej no sej bla čist pridna, sam vesela je bla ko je opazla dva čohalca na vidiku, pa najbrž je mislila da Larsa v žepu skrivam :P :o :D Se nismo nič pritožval, smo bli lupčkov zlo veseli :D ;D :P Ane cacy!?

malena3 hvala za tista angelčka, je bil Ax res en tak prikupen medo angelček, ti ob priliki pokažem njegove slike, mi je pa samo žal da jih nimam več :'( :-*


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1344 : 24 November 2006, 09:47:58
Ja alba je bla zelo simpatična včeraj :o jst mam rada take vesele kužke :D ;D tko vsaj pokažejo čustva in da so prijazni ;D ne pa naš haski k včasih še jst ne vem kako bo reagiru ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #1345 : 24 November 2006, 10:02:19
Ja ampak tudi Alba ne odreagira vedno tako. Se mi pa zdi, če je to sploh možno pri psih, da ima prekleto dobro razvit občutek za to, kdo je človek, ki zna s psi in kdo ne. Za določene ljudi se namreč ne zmeni. Proti Satinki in Cacy je pa tako ucvrla, da sem ji komaj sledila  ;D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1346 : 24 November 2006, 10:28:47
Ja ampak tudi Alba ne odreagira vedno tako. Se mi pa zdi, če je to sploh možno pri psih, da ima prekleto dobro razvit občutek za to, kdo je človek, ki zna s psi in kdo ne. Za določene ljudi se namreč ne zmeni. Proti Satinki in Cacy je pa tako ucvrla, da sem ji komaj sledila  ;D.

Jaz pa kar verjamem v to. Je naš Lars isti, določenih ljudi v naši okolici prav ne mara in se jim ne pusti pobožat, se jim enostavno umakne za mano. Te naše zmrde! :D


malena3

  • Gost
Odgovori #1347 : 24 November 2006, 13:13:11
Lep pozdrav vsem.

O Albica je potem prišla že taka lepotička...
Vrjamem pa, da je bilo težko s poslušnostjo...to je ena izmed parih stvari, ki me skrbijo.

Satin, ne bo šel najprej spati v kočo, ampka bo spal v garaži...itak še smrdi koča po raznih barvah...je ati premazal s to in ono barvo, da mu ne bo les razpadu, da mu ne bodo črvički zglodal... :)

Res je samo še malo, samo kaj ko je tolk stvari, pa čist odklopim, da jutri kam grem. K se pa zavem, da grem, pa sploh ne morem vrjeti....



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1348 : 24 November 2006, 14:31:15
Prvo se vleče ko da dneva D sploh ne bo, potem je pa takoj pred vrati :D, potem se pa zopet vleče vožnja z avtom, ko se ti zdi da se nav nikol končala in ko si končno na cilju te iz avta skoraj odnese še predno šofer parkira in ugasne mašino :o :D

malena3 glede črvičkov se ne bat, se je bo en vseeno lotu s takim velikim veseljem ko mu bo malo dolgčas, in med tem ko se bo pri tebi kadilo, te bo ta črviček samo nedolžno gledu a je kej narobe men je pa ful kul >:D ;) :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1349 : 25 November 2006, 06:39:58
Jaz pa kar verjamem v to. Je naš Lars isti, določenih ljudi v naši okolici prav ne mara in se jim ne pusti pobožat, se jim enostavno umakne za mano. Te naše zmrde! :D
Taka je tudi Aska, res redkim srečnežem se pusto počohat in  se pri večini ful umika, kaj čem še ena zmrda več ;) :D ;D

Kakšne izkušnje pa imate z streloplašnostjo z vašimi psi/čkami?..Moja se blazno boji pokov,.... No na nekatere hrupe (rešilci,..) se je že navadila, na druge pa se nikakor ne more. Kako je kaj pri vaših pri tem?

Drugače pa v zavetišču gmajnica išče nov dom en mešanček z huskyjem:
http://www.ljubljana.si/si/mescani/zavetisce_za_zivali/zivali/fotografije/38227/detail.html

lp