V kateri KD s posebnim psom?

čara · 6729

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 04 Januar 2008, 17:44:09
Živijo!

Dosti ljudi me kontaktira in sprašuje" Kam naj grem v KD"? Po večini so to lastniko dalmijev in samojedov, pa kakih lovskih psov. Veliko je še KD-jev, ki že v mali šoli svetujejo zatezno, ne delajo s klikerjem oz. ne znajo in če pride že odrasel pe z neželenim vedenjem le tega poskušajo odpraviti  silo ali pa cukanjem v tri dni.

Torej mene zanima kateri KD bi priporočili za malo drugačne pse, ki potrebujejo argumente za vsako zahteano stvar, jih je malo težje zmotivirat. Predvsem ciljam na samojede in ostale polrace ter dalmatince.

Pa če imate še kakega inptruktorja posebej v mislih je dobrodošlo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 04 Januar 2008, 18:36:41
meni se zdi da je vsak pes po svoje poseben  ;D
drugače pa ti nebi znala najbolje svetovati :-\

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 04 Januar 2008, 19:31:51
S Toplo sva hodili v tečaj za azilaše v KD Krim, ki se posebej posveča problemom posameznika, ker imajo azilaši večkrat vsak svojo zgodbo za sabo, toda Katarina je vedno rekla, da so dobrodošli tudi drugi psi.  :) Sodeluje pa tudi na temu forumu pod nickom Xena.

            Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 04 Januar 2008, 19:45:49
Za njo vem in vem da je res sposobna, to se vidi tudi pri njenih treh azilaših :) veste še za koga?

ursa: vsak pes je poseben.Recimo raje psom, ki jih je težje motivirati za delo s človekom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #4 : 04 Januar 2008, 19:59:58
Okolica Kranja-KVRP Kranj... :o Skupine so dovolj majhne, da se inštruktor lahko posveti vsakemu psu posebej :). Lahko pa se vzame tudi privat ure.
Letos je bilo kar nekaj takih psov že v tečajih (tudi samojed in dalmatinec 8)). Najraje pa vidimo, da si vsak pride šolanje pogledat na lastne oči, da vidi če mu način dela ustreza...


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 04 Januar 2008, 20:15:25
V našem klubu delamo izključno na pozitivno motivacijo. Za kliker se sam odločiš če ga boš uporabljal. Imeli smo že tudi kar nekaj nemotiviranih psov, pa so na koncu super delali. Osebno je moja psička težko delala vaje. Sedaj pa komaj čaka, da jo naučim kaj novega!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 04 Januar 2008, 22:29:05
In kateri KD je to rapgirl?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 05 Januar 2008, 10:00:39
KD Trbovlje

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 13 Oktober 2008, 09:09:57
Malo bom obudila tole temo.

Moja Zara je hiperaktiven pes. Vem, da marsikdo tega ne verjame, dokler je ne vidi ;D

Zanima me, kateri KD bi mi priporocili za solanje poslusnosti? Do sedaj sva hodili v KD Orf, vendar se tam solanje (kar se tice poslusnosti) konca z osnovnim solanjem, kar je nama premalo..




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 13 Oktober 2008, 11:52:07
KD Agility - Ilirija ali KD Ljubljana


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 Oktober 2008, 11:58:18
Bom pa kar sem dala... Kateri klub mi priporočate za trening aguilitya v Kranju ali okolici, lahko tudi v LJ, če bi mi ure treningov ustrezale??



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 13 Oktober 2008, 12:00:21
catjusa, jaz ti KD Ljubljana, ker v KD Agility - Ilirija je večja gužva. Oba kluba sta iz Lj.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Oktober 2008, 12:46:06
Najbližje je seveda KD Naklo (kot vem imajo kar veliko povpraševanja, tako da si je mesto na tečaju potrebno rezervirati)
potem je v bližini še KD Ovčar v Crngrobu (slabih 10-15min vožnje iz Kranja)
pa Železniki
potem v drugo smer imaš KD Domžale in KD Duplica (za njih nisem sigurna, ali imajo agility ali ne)
in seveda Ljubljana.

pač to so KDji v bližini. O "kvaliteti" teh društev pa nimam pojma... boš morala sama pregledati in povprašati naokrog.


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 13 Oktober 2008, 13:39:18
Vidiš na KD Ovčar sem popolnoma pozabila. Ima kdo kaj izkušenj? Jaz sicer poznam dva kuža tam izšolana, pa imata super poslušnot...



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 13 Oktober 2008, 13:49:03
Za agility sem slišala že kar nekaj pohval za Ovčarja. Sama pa izkušenj nimam, žal.


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #15 : 13 Oktober 2008, 14:56:28
jaz lahko samo nekaj rečem o agilityju v tem društvu: lepo vabljeni :P 8)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 13 Oktober 2008, 15:09:12
Moja Zara je hiperaktiven pes. Vem, da marsikdo tega ne verjame, dokler je ne vidi ;D
Za labradorce je značilno, da so norci, bolj redki (za moje pojme tudi netipični) so pa taki, ki so malo bolj umirjeni in "neproblematični".
Jaz sem svojo šolala v KD Krim in sem z doseženim zelo zadovoljna. Definitivno pa je labradorca treba zaposlit in biti bolj trmast kot on.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 13 Oktober 2008, 15:16:21
Luna mi je Marjana (od Tesse) rekla, da je tvoja tudi en zivc, pa sem rekla, da te moram pobarati kako in kaj..

Meni je drugace working test super pri nas, vendar se ne dela poslusnosti - to naj bi pocel sam doma. Midve to pocneva, in doma super dela, ko pa so zraven se kaksni drugi psi ali pa ljudje pa kar malo "pozabi" na vse, tako da bova morali se kar malo piliti tole najino poslusnost..

Potem pravis da je Krim ok? Tecaje imajo pa verjetno samo spomladi in jeseni? Al kako?

Jah..do sedaj sem videla samo ene 2 labradorki, ki sta bili tako hiperaktivni kot moja..saj so norci, samo ne tolk..moji niti do kolen ne sezejo.. Bi jo morala videt pa bi videla o cem govorim ;)



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 13 Oktober 2008, 17:18:17
Sasha, jaz imam tudi eno utrgano labradorko doma in moram reči, da so treningi iz RO-ja precej pripomogli k izboljšanju poslušnosti. RO ji ni tako dolgočasen, kot navadna poslušnost v stilu poleg, poleg, poleg... Agility pa naravnost obožuje, tu ni nobenih problemov z motivacijo  :) . Trenirava pa pri KD Ljubljana, skupaj z Asko.



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #19 : 13 Oktober 2008, 19:54:24
Mene pa zanima na podlagi česa lahko en neizkušen lastnik psa zaključi, da njegov pes pa potrebuje posebno šolanje ??? 
A je to samo na podlagi stereotipov, ki veljajo za določeno pasmo, ali kaj drugega ???
Pa kolikor berem je večina KD-jev dobrih mislim, da bi imeli manj dela, če bi našteli tiste slabe  ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #20 : 13 Oktober 2008, 20:03:46
Kaj ne moreš trenirati poslušnosti malo tudi med treniranjem za WT? Saj na tekmah se malo gleda tudi vodljivost psa pri vsaki postaji. ;)

Jaz treniram z mojo parkrat na teden z dummyji sama in poslušnost skoraj vsak dan (večinoma vaje obedienca za višje stopnje); 1x na teden, ko delam z dummyji s prijateljico pa združim oboje skupaj, tako da delava poslušnost ob prisotnosti drugih psov, pa ko kakšen drug pes dela, ko se mečejo dummyji itd.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 13 Oktober 2008, 20:19:44
Za agility sem jaz v KD Železnikih in lahko samo pohvalim.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 13 Oktober 2008, 20:43:50
Delava poslusnost tudi med WT. ;)

Doma delava poslusnost in z dummiji vsak dan..delava tudi ob prisotnosti drugih psov (najveckrat sta to sosedovi dve labradorki). Vseeno pa ji manjka tisto nekaj..saj ne znam povedat..bi morali videti..na treningih namrec ne da od sebe vsega kar zna, ampak dela vse bolj napol..so ji druge stvari bolj zanimive..oz jo kaksne stvari prehitro zmotijo in ji cisto pade koncentracija..

Kaskae nisem rekla da potrebuje posebno solanje, ampak da potrebujeva dodatno solanje..kajti meni osebno se zdi tistih 15 vaj, ki jih imas v osnovnem solanju obcutno premalo..



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 13 Oktober 2008, 22:48:48
Sasha to je pač normalno za labradorce. Tudi jaz sem bila za svojo prepričana, da je povsem nemogoča in sem skoraj obupala, pa nama je vseeno ratalo. Sicer pa lahko tudi Ireno vprašaš, saj sva med drugim k njej hodili na WT.

Recept je edino to, da jo ultra zaposliš. Jaz sem jo ganjala iz enega treninga na drugega (pa to sredi poletja ko je bila še vročina), hkrati sva vadile osnovno poslušnost, RO, občasno še agility in pa WT. Pa je imela še energije. Na sprehode sem hodila otovorjena z aporti, igračami, ... povsod sva vadile. Še na vzrejnem pregledu pri 18-ih mesecih je priredila celo žurko, ko je z aportom v gobcu divjala po celem poligonu in je sodnik komentiral, da karakter ima tapravi, samo poslušnost bo treba še poštimat.
Nekje pri dveh letih sem šele dosegla, da jo lahko sprehajam odpeto in ignorira druge ljudi, pri psih pa to še ne deluje povsem in jo raje pripnem ali pa se probam vsaj malo umaknit, da jo s poslušnostjo uspem "zamotit".

Saj veš: bolj trmasti na koncu zmaga. Samo pot je različno dolga.

Kar se pa KD-jev tiče, bi pa svetovala samo to, da greš v društvo, kjer ne delajo na silo (cukanje in zatezne ovratnice), ker s silo pri labradorcu ne dosežeš nič.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si