Nakup v Italiji

*Lila* · 2096

*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
: 14 Januar 2008, 15:47:36
Se oproščam če spada to v kakšno drugo temo, jaz nisem najdla nobene kjer bi to vprašala ;)
Zanima me: tisti, ki ste kupili psa v Italiji, so vam rodovnik izročili takoj ali so vam ga poslali naknadno?
Predvsem kako vse to poteka v Italiji(nakup psa)?

Hvala za odgovore!
 Lp, laura



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #1 : 14 Januar 2008, 15:52:36
Rodovnik dobiš veliiiiko kasneje, čaka se vsaj do 6. meseca starosti, lahko tudi celo leto. Po novem imajo tudi oni export rodovnik. Mi smo morali dati tudi davčno številko poleg ostalih podatkov.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 14 Januar 2008, 21:17:12
V Italiji se mi zdi predvsem zelo pomembno, da ti ali pa nekdo, ki te priporoča, vzreditelja precej dobro poznaš preden pri njih kupiš psa, ker lahko dobiš čudovitega psa ali popoln škrt za enak denar. Sicer pa kot je odgovoril Bay - rodovnik se zelo čaka.



Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #3 : 15 Januar 2008, 13:11:22
McKruster,
pa velja to samo za Italijo? Prej bi rekel, da to zelo velja za Anglijo in Avstralijo, kjer ne dajejo najboljših mladičev iz države oz. moraš imeti res dobre veze.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 15 Januar 2008, 14:02:30
res, za rodovnik čakaš celo večnost. Jaz sem včeraj pisala na kinološko zvezo, ker je Magi že imel eno leto, rodovnika pa še nimam. Sicer so mi že prej odgovorili, da se čaka najmanj 7 mesecev, vzreditelj pa ima 90 dni časa za prijavo legla, tako da se res lahko zavleče. Imam samo rodovnika staršev, prijavo mladička in kupoprodajno pogodbo. Sicer z razstavami naj ne bi bilo težav, v prijavnico moram napisati, da je rodovnik v izdelavi, vendar ne morem narediti vzrejnega dovoljenja.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 15 Januar 2008, 14:46:18
Definitivno ne samo za Italijo, vendar vsaj naso pasmo je v Italiji zelo pomembno kaksno vezo imas. :)



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #6 : 18 Januar 2008, 11:06:03
Tudi jaz imam psičko iz Italije. Ima sedem mesecev, rodovnika pa še ne. Sem že kar malo neučakana, ampak glede na izkušnje drugih, je verjetno še malo prezgodaj da bi ga dobila. Meni je vzrediteljica pokazala rodovnika staršev in to je to. Dobila sem še kupo-prodajno pogodbo na treh straneh, veterinarsko potrdilo o stanju mladička in cepilno knjižico.
Glede razstav pa res ni nobenega problema. Napišeš "v delu" pa je. Sem ravno zdaj na Ljubljanski razstavi to prakticirala.

Predvsem kako vse to poteka v Italiji(nakup psa)?
Jaz sem se vse skupaj zmenila preko maila in telefona. Imela sem srečo, da so ravno imeli mladičke, ki so bili tudi že primerni za oddajo in še noben ni bil oddan, tako da sem imela izbiro. Povedala sem da želim "show-breeding quality puppy" in vzrediteljica mi je svetovala katera psička bi to bila. U glavnem pri meni je šlo zelo hitro vse skupaj. Ker sem se po psičko odpravila v parih dneh, mi ni bilo treba prej nakazat dela kupnine, ampak sem vse skupaj plačala ob prihodu tja. Drugače zahtevajo da se en del kupnine (ne vem točno koliko) prej nakaže na njihov račun kot rezervacija.