Motivacija

Gost · 70273

malena3

  • Gost
Odgovori #180 : 16 Junij 2007, 00:27:19
Jaz še vedno prakticiram time-out....če gospoda noče do mene, ga gremo pa iskat..brez besed in ga dam na time-out.
Nobenega dretja, cukanja, paničarjenja.

In jaz ga v naravi spustim, da leta okoli, potem grem v svojo smer brez besed, in tudi če koplje ali kaj brska, prileti do mene.
Do sedaj sva dosegla po novem, da pride do mene v gozdu, brez povodca..seveda ne vedno, sva pa na pravi poti.

Jana, pravo obliko kazni moraš najti, tako, da ga orenk zbistri.
Mojmu je najhujše, če je privezan in se jaz igram z drugo psičko.

Je pa res, da vadiva veliko na pozornosti...vsaj njegov samodejni pogled nagrajujem, vsako njegovo tavanje pa ignoriram.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #181 : 16 Junij 2007, 11:19:51
Za mojga je verjetno najhujša kazen to če ga na kartko cuknem za ovratnico..  vsaj na začetku je blo treba zdj je pa že dovolj discipliniran da je dovolj če rečem ne :)
ker osamitev pri njemu ne pomaga dosti, razen če mu ukažem da mora ležati. Sicer si pa hitro najde drugo zaposlitev...

Kakšno motivacijo uporabit je pa odvisno od psa do psa :)






še vedno sprašujem če ima morda kdo kakšen predlog za vajo naprej.... kako ga naučiti?   :-\ :-[

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #182 : 16 Junij 2007, 11:21:49
Jana* vprasaj v temi "resevanje" :)

battito animale


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #183 : 16 Junij 2007, 11:24:10
hvala :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #184 : 16 Junij 2007, 11:25:37
Jana, mislim da ima tudi Sammy na svoji strani pod trikci vajo naprej, nisem pa sigurna.
Poglej, pa njo vprašaj.

Iz kje pa sta Jana z tvojim piškom?



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #185 : 16 Junij 2007, 11:42:49
Hehe tnx bom pogledla :)


Slovenj Gradec :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #186 : 16 Junij 2007, 13:25:06
Pašteta v tubi - v redu, ampak pod pogojem, da ostane tuba v vodnikovi roki - če ne se zna zgoditi, da bosta šla tuba in pes v kakšno grmovje, kjer bo tuba storila konec. Paštetke v posodicah pa tudi z veliko previdnostjo - pri eni požrešni prinašalkii je trajalo mesec in pol, da je posodica od paštete prišla na dan - k sreči po naravni poti.

Na žalost si s cukanjem in ostalimi imenitnimi bližnjicami pri agilitiju nimaš kaj pomagati. Ne pomaga drugega kot vztrajnost in potrpežljivost ter veliko dela s psom izven parkurja - predvsem vaje pozonosti, odpoklic  - lahko s pomočjo vrvice ki jo vleče za sabo...pozornost naj se nagrajuje. Če se ene nagrade naveliča, imej več različnih. Ko greš na parkur, delaj čisto kratka zaporedja, pred začetkom naj bo pes pozoren nate in pazi, da pritegneš njegovo pozornost takoj ko konča. Če uide, naj potem nekaj časa leži in se dolgočasi. Če pride k drugim ljudem, naj ga ignorirajo, lahko ga tudi spodijo, prav tako je treba paziti, da se ne uspe igrati s psi. Ponavadi psi nehajo bežati takrat, ko jim postane agility zabaven in ko ugotovi, da se zunaj parkurja ne dogaja nič zanimivega.

Ja in secveda - pred treningom imejta dolg sprehod, da pokuri odvečno energijo. Pa fino ga je na sprehodih navaditi na kontrolirano igro z drugimi psi - če mu ne dovoliš stikov z drugimi psi, so mu tisti na vadbišču toliko bolj zanimivi, prav tako pa imaš lahko težavem, če mu dovoliš preveč nekontrolirane igre.


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #187 : 16 Junij 2007, 16:20:01
Z Dašo sem začela bolj strogo delati,bolj glasno jo skregam,če ni pridna in odleti vstran pridem do nje,brez besedice in jo privežem ter odidem.Moram priznati da pomaga,ker sem jo skrivaj opazovala in se je dolgočasila ter me je začela iskati,ko pa sem prišla nazaj sem jo odvezala in je cel čas hodila za mano,če potem spet ni ubogala,sem spet ponovila na enak način.Zdaj bova več skupaj in bom več delala z njo na motivaciji.Tudi več različnih priboljškov uporabljam in se obnese,dokler si spet ne premisli.Na travniku pa je ne morem spustiti iz vrvice,razen na daljšo,ker ne obvlada odpoklica(zaenkrat beseda "pridi").Večkrat pride,tudi če recimo malce bežim nazaj in me pogleda potem kot nora laufa za mano in ji nekaj korakov od mene povem pridna ali bravo ali kaj podobnega in potem čaka in se vsede pred mene na kar je pohvaljena in dobi priboljšek.
Vadiva vaje in upam,da se bo počasi obneslo.

lp Nika


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #188 : 16 Junij 2007, 19:03:33
še vedno sprašujem če ima morda kdo kakšen predlog za vajo naprej.... kako ga naučiti?   :-\ :-[

Mogoče tako, da daš nekam na tla posodico s priboljški ali pa igračko (tako da jo pes vidi)  in potem od daleč nekako pripraviš psa, da gre tja in mu vmes govoriš naprej. Potem pa to vključiš med vajo poleg. Drugi način je, da psa naučiš vajo okrog (recimo drevesa ali palice) in potem daš na sredo nekam palico in daš ukaz okrog in s tem naučiš nekako vajo naprej. Jaz bi probala s palico in okrog.  :D


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #189 : 16 Junij 2007, 19:09:36
oki hvala meni je bol všeč tisti predlog s hrano ker edino na hrano mi dela :)   sem že probala tk da sm mu 15m stran postavla na tla igračo sam ni bil zainteresiran zanjo :D       bom probala neki bo že delovalo :D  tnx še enkrat :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #190 : 16 Junij 2007, 19:38:26
Kaj pa če probaš s tarčo? Psa najprej naučiš, da se na povelje s smrčkom dotakne tarče (za tarčo lahko uporabiš žogico na palčki). Ko se veselo dotika tarče počasi začneš povečevati razdaljo med njim in tarčo. Ko prideš do željene razdalja pa počaaaaasi začneš umikati tarčo.

Ok, tko nekak nahitro, upam, da me bo dopolnil kdo, ki ima dejansko izkušnje z učenjem te vaje :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #191 : 16 Junij 2007, 19:42:30
hvala vam za vse predloge :D :D :D      se boma veselo lotila vaje :)  nekaj že znama :D  to da ko ukažem 'naprej!'  zalavfa ko šus in se požene naprej :D  toda žal samo 10 ali 15 korakov hehe  :-[   sma pa na dobri poti kajne?  :) hehe

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #192 : 16 Junij 2007, 19:46:13
Jana, če že hočeš vajo naprej delati na hrano je najbolje, da hrano zapreš tako, da jo pes zavoha, vzeti je pa ne more dokler na prideš do njega in mu jo daš. Najbolje je, da posebej učiš uleganje na daljavi in posebej hojo naprej, potem ko oboje obvlada pa vaji združiš.

Daša - probleme, ki jih imaš v parkurju boš rešila samo z delom doma, izven parkurja. En in skoraj edini pogoj da pes lahko začne delati agiliti je, da ima narejen odpoklic. o učenju odpoklica je bilo že veliko napisanega, preberi si, svetujem ti delo najprej z dolgim povodcem potem pa z vrvico, ki jo vleče za sabo. Nagrada za dobro narejen odpoklic je lahko tudi to, da psa pohvališ in spet spustiš - ni treba vedno za vsako malenkost hraniti. Če boš dosledna, boš problem rešila v dveh mesecih. Potem ti bo šlo tudi pri agilitiju bolje.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #193 : 16 Junij 2007, 20:34:22
uleganje na daljavo mu ne povzroča problemov :)    boma poskusila tudi tako :)   mislim da mu samo neka motivacija manjka da bi tekel do konca poligona se pravi tam na koncu bi ga moralo nekaj čakat :)  pr večini psov gre z žogico..  js bom pa res poskusla tako da mu bom dala priboljšek tako da ne bo mogel sam do njega :D
res hvala za idejee :D

lep dan!  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #194 : 16 Junij 2007, 20:40:30
Daša - odpoklic se mi zdi da najlažje naučiš psa (pripetega na dolg povodec) tako, da nekdo drži psa, ti pa tečeš od psa naprej in ga kličeš, vabiš, itd..  na koncu se ustaviš in zakličeš pridi! (ali karkoli takega)   pes bo s tem pridobil na hitrosti :)   ko pes priteče mu daš priboljšek in ga hvališ hehe :D  da bo rad prišel k tebi..  :)   ko s hitrostjo nima problemov, lahko nadaljuješ tako da ga med tekom ne vabiš več (kasneje tudi ne tečeš več) in ko ga pokličeš, ne dobi priboljška, preden se ne vsede točno pred tebe.


za mene ni lepše vaje kot je dober odpoklic - ko pes zašiba proti lastniku kejkr ga nesejo tačke  :-[ ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #195 : 20 Junij 2007, 15:27:37
In ko vadite vajo naprej, ne trenirat skupaj z vajo prostor na daljavo. Tudi zaradi tega se pes ačne prej obračat in ulegat.

Po mojih izkušnjah ni problema, če hrano sam vzame, sej žogico tudi. Največji problem je navadno to, da se vadi celotna vaja in to, da dobi nagrado pri vodniku.

Da gre pa do konca poligona je pa treba imeti nagrado pač vedno na koncu poligona in se temu prilagajati na začetku in spuščati bliže ograji.
Pa naj bo dobro vidna, da bo pes tekel hitro in v ravni črti  ;)  ne pa iskal nagrade v travi. Če prostor na daljavo ni problem se bo vedno ulegu. Celotno vajo je najbolje delat čim manj, da pes sam ne prehiteva, torej se vaje ne nauči napamet.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #196 : 20 Junij 2007, 18:18:49
hvala andreja za nasvete :)


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/