"Ubijanje" plena

MIŠA · 3524

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
: 15 Januar 2008, 12:13:40
Ne bom rekla, da popolnoma razumem svoje pse. Jih pa v veliki vecini. A mi je to njihovo "ubijanje"  plena predstavlja vedno vecji problem.

Psicam dam vsaki svojo eno zrno grozdja (  ali koscek kruha, jabolka, kivija, lesnika, oreha, banane, mandarinke, piskota, korenceka...karkoli, kar je majhno in  se uporablja kot posladek ). Vsaka ga vzame in strese ( kot, da sem ga jaz premalo utopila v vodi ), ga prezvaka in pogoltne. Razen ene  >:(. Ta ga mece v zrak, pa spusti na tla, igra z njim nogomet, ga vzame v gobec in zopet strese, ( kot da ga ni ze prvic dovolj ubila ). Ga  zopet spusti na tla in poplesuje v krogu okrog njega. Pa vzame v gobec in zopet strese in spusti na tla! Po parih krogih se z vso svojo sedemdesetkilsko tezo vrze na ubogo kuglico grozdja in ga "totalno ubije". Ga zopet vzame v gobcek in ga strese ( sedaj bi ze moral biti cisto mrtev ampak ocitno je zanjo to premalo ). V gobcku z njim pocne take grimase, kot da jo bo plen zadavil, zato ga zopet vrze v zrak, pusti pasti na tla, ga tolce s sapo po " tisti splosceni okrogli glavi, ki ni  nicemur vec podobna". Potem ga pusti lezati na sredi sobe in se na varni razdalji parkira od njega, se vleze v macjo prezo in caka, ce se bo slucajno premaknil ali kako drugace pokazal znake zivljenja. Od casa do casa zarenci nanj in dviguje v zrak tisto svojo mastinsko ritko ter ga vabi k igri. Ker je zrno grozdjo zdaj ocitno zanjo dovolj mrtvo ga pusti oblezati na sredi sobe. Kar pa predstavlja pravo vabo za ostale psice, ki bi ga zelele povohati ali pojesti. Takrat pa nastopi problem. Saj se mastincica ne bo  kar tako dpovedala svojemu plenu. Zacne ga braniti in, ce ne posezem vmes pravi cas, bi to lahko preraslo v kaj bolj otipljivo resnejsega.

Zadnjic pa je sodu izbilo dno, ko sem jim dala koscek kruha. Vse ga stresejo, ubijejo, lepo prezvakajo in pogoltnejo. Tudi ona. A glej hudica, cez nekaj minut se pricne napenjati in koncno izpljune tisti koscek kruha. ( joj, saj res, pozabila sem ga ubiti ) In "ples ubijanja" se ponovi.
Sedaj mi ne preostane drugega, kot da jim dajem priboljske loceno od nje.

Zanima me, ali sem pri tem plesu "ubijanja" ze vse videla, ali lahko pricakujem se kaksno dodatno izboljsano tehniko "ubijalskega plesa" .

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 15 Januar 2008, 12:41:58
hihihihihihi...mojadva tudi tako ubijata, predvsem mini stvari, kot so koščki kruha, sadje itd. potem pa cele dneve pazita, dokler ne stopim gor, razmažem, prekolnem in umaknem....tako sta samoiniciativno pobila celo skledo češenj, jih pustila ležati po tleh, jaz ponoči na WC in naredila džem po tepihu.... >:( letijo v luft tudi po meter in več).....pri nas je to bilo vse, do prepirov še ni prišlo, ker nista prepirljivca že po naravi in mi je to prav zabavno gledat....sem vedno navdušena, kdaj bo spet ta direndaj...hehehehhe ;)...bi pa to zelo rada vidla v izvedbi 70 kg zverinice   :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Januar 2008, 13:49:07
Zaenkrat moja ubija samo igračke :) Kot so razne žoge, klobase in pa aport... Do hrane pa se še nikoli ni vedla kot do kakšnega plena, ki ga je treba najprej ubiti in šele na to pojesti. Ima pa izredno veselje do ubijanja predrte žoge, ker le-to lahko fino prime, ker je mehkejša in pri tem ko jo ubija iz nje izhaja zrak in se pač sliši "kako se žoga upira" tej moriji  :D

...sledi svojim sanjam


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #3 : 15 Januar 2008, 14:06:30
Misa, za tale opis pa si zasluzis cisto desetko :o

Kako si me nasmejala.  :o :o :o ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P :P :P

Blumina



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4 : 15 Januar 2008, 17:05:35
blumina,

ce si jaz zasluzim samo za pisanje cisto desetko (  :-[, hvala,  :-[ hvala,  :-[...) potem si moja Seyka zasluzi "Oskarja" za plesno izvedbo:

http://www.youtube.com/watch?v=FDZg84TrzxQ

felina, evo, delcek plesa!

Na zalost nisem mogla posneti celotnega plesa ampak samo delcek. In nehala sem tocno v trenutku, ko je ubogi kivi zajahala. Potem ga je nekaj casa poizkusila valiti, kot kura jajce. Na koncu je obupala in se pricela pritozevati, da jo en fizolcek tisci pod mastino ritko. Seveda sem ga umaknila se preden so se ji pridruzile njene sestrice. Za vsak primer, pa da nebi dobila zuljcka na njeni razvajeni mastino fracki.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 16 Januar 2008, 05:48:17
Misa, za tale opis pa si zasluzis cisto desetko :o

Kako si me nasmejala.  :o :o :o ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P :P :P

Blumina
A ne da :o :P :P


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 17 Januar 2008, 17:49:43
Takole se pa naša miš loti miške ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=iZzVqooyIbE

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 17 Januar 2008, 17:55:24
Hahahahahaha...o bogec...je res za dol past od smeha...

Naš je pa nežen ko hudič (kot da bi v gobcu držal balon) še gristi ga bolj nežno ne bi mogel...vsi različni,vsi drugačni :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 17 Januar 2008, 18:02:17
Ginny se tako največkrat igra s kostjo. V bistvu se je sploh ne dotika, ampak "pleše" okoli nje, vsake toliko pa jo v zrak vrže. S hrano tega skoraj ne počne, mogoče s kakšnim koščkom jabolka, ki ni dovolj užiten, da bi ga takoj pojedla.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #9 : 17 Januar 2008, 18:20:59
MIŠA, res čista desetka za napisano.  ;D Tudi jaz sem si živo predstavljala "ubijanje" in se nasmejala.

Zoe, škoda, ker si v filmček dala glasbo, ker si mislim, da Ginny skoraj zagotovo kake zvoke spušča in to je bolj zanimivo slišat.  ;)

Moja teh nagonov po ubijanju nima. Ne grize, ne stresa. Z ničemer se na ta način ne igra. To obnašanje, ki ste ga opisali, me bolj spominja na mačke in njihovo igranje z mišjo.

Kristinca & Florinca


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 17 Januar 2008, 21:23:22
Samo prha in ni nič posebnega ;) Sem pa utišala zvok, da se ni slišalo našega govorjenja ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 17 Januar 2008, 23:59:58
zoe,

tale vas ples je bolj podoben plesu na labodjem jezeru, kot pa nasemu "ubijalskemu" mastino miganju.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.