Bolonjski bišon [bologneser]

JennyK · 49920

lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #30 : 13 Junij 2008, 16:30:23
A si malo poimenovala po Alenki?


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #31 : 13 Junij 2008, 21:04:42
Cestitke za puncko tudi z nasi strani!!!

Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 14 Junij 2008, 17:40:48
Se opravičujem za odgovor z zamudo, a smo imeli izpad iz net-a...
Hvala, Joni, za čestitke! In jih vračam za tvojega novega fantka! Krasen je!! :-*
Ja, Lejca_ , prav imaš: Lenka je dobila ime po svoji botr'ci, Alenki. Brez Alenke se bojim, da tudi Lenke ne bi bilo, ker bi jo izgubili...  :'( Ampak zahvaljujoč Alenki mala pridno raste: v dveh dneh je pridobila že 24 gramov!!! Jasno, ko pa ji je mlekarna (ali pa trgovina, hehe) skoz na razpolago in je skoz "priklopljena" na seske...  :-* Luštni sta obe z Jenny, res!
Prilimam še 2 slikici; eno včerajšnjo in eno današnjo....
Lp, Katja






JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 18 Junij 2008, 07:57:14
Dobro jutro! No danes bo mala Lenka napolnila že 6 dni. Še vedno pridno je in raste (320 gramov). Jenny je po carskem rezu že čisto prišla k sebi in bi že skakala in hodila naokrog.  ??? Kar ji seveda zaradi strahu pred posledicami (vnetje šivov ipd) branim.
Mali  je pred dvema dnevoma že začel nosek počasi pridobivati črno pigmentacijo.  :-*
Pripenjam še 2 včerajšnji fotki....





JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 20 Junij 2008, 07:24:33
Včeraj smo dopolnili 1 teden. Pridno sesamo in rastemo (včeraj je Lenka tehtala skoraj 400 gramov); pripenjam 2 slikici - včerajšnjo in pa sliko na dan, ko je bila skotena...







JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 24 Junij 2008, 18:43:25
Danes ima naša Lenka že 12 dni. Že včeraj se ji je začel odpirati levi uček, danes pa tudi že desni.... Kako je ljubko - hecna.  :-* Tehta že dobre pol kilce - 505 gramov! Še malo, pa bo prešišala mamico, hihi.  :P
Pripenjam eno današnjo fotko, ki pa je žal zelo slabe kvalitete....  :-X Zadnja dva dneva ni nič prišel "naokrog" moj fotograf.  ;)





lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #36 : 24 Junij 2008, 22:25:46
Kako hitro raste Lenčica :). Upam, da kmalu prilepiš nove slikce.
A je Lenka že rezervirana ali bo ostala kar doma?


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 25 Junij 2008, 11:51:45
Živijo,

čestitke za prekrasno malo Lenko:) Je že kot ena lušna mala ovčka ! :)

LP,

Damjan


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 26 Junij 2008, 07:13:53
Hvala, Chi, za čestitke! :-*
Ja, Lejca_,  mala resnično raste kot konoplja. Včeraj se je oglasila prijateljica, Alenka, "moj oz. Lenkin uradni fotograf" in sva zopet naredili foto-session. Ona ima smisel, dober aparat, voljo in oko za fotkat. Moje slike so pa sami zmazki....  :-[

Lenka (žal) ne bo ostala doma. Bi pa želela, da ostane vsaj v Sloveniji. Sicer pa: ja, interesentov je kar nekaj, načeloma je tudi rezervirana, vendar pa me bodo mogli bodoči lastniki dobro prepričati, da so oni tisti, tapravi, ki bodo resnično maximalno dobro poskrbeli za pesjanko. Sej veš... edino (in pa prvo) dete.... jasno, da me že sedaj zvija ko pomislim, da bo mala bibica oprtala  culico in odšla v novi dom...  :'(
Evo, še par včerajšnjih fotk.... meni so fuuul luštkane!  :o Sedaj Lenka res postaja kužek. Že plazi naokrog, pridno jo že mečkam po naročju. Je pa tako hecna ko spi; nožice v spanju skoz "delajo". Migajo,trzajo... Sploh je posrečena, ko spi na hrbtu in moli vse štiri od sebe.  :D









lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #39 : 26 Junij 2008, 08:24:42
Kakšna lepotička je  :P, pa spet je malo zrasla  :o. Novi lastniki se bodo morali pa fejst potruditi, da jih boš izbrala. Saj je prav tako  ;D.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 26 Junij 2008, 08:32:29
Drži, ja!  ;D
Ja, mala res raste kot konoplja.
LP!



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #41 : 26 Junij 2008, 19:30:44
joj kako se mamica drži na zadnji fotki :D :D :-*

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 27 Junij 2008, 18:00:22
No mamica nič več ne zganja panike, če malo kdo pomečka v naročju. Je pa res, da budno pazi, kaj se dogaja.
Pripenjam eno ljubko slikico naše Lenke, ki je danes stara 15 dni.... Po mečkanju zaspi kot ubita - ne glede na položaj...  :D




JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 30 Junij 2008, 07:47:56
Ekola, še ena -meni ljubka- sobotna fotka...




Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #44 : 30 Junij 2008, 10:23:44
učke ma pa ful lušne  :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 02 Julij 2008, 07:47:20
Včeraj, pri 19-ih dneh, smo Lenki prvič dali "tapravo" hrano. Torej prilagojeno mleko z nekakšnimi kosmiči. Mala je pridno praznila posodico.  :D Se vidi kako mačeho in botrico ima, hehe.  ;) Pri 19-ih dneh tehta celih 650 gramov.
Je pa mala prava faca.... spušča že nekakšne glasove. Mešanice laježa in cviljenja - takrat, ko ji kaj ni prav in že protestira. Zadnje nožice je sicer še ne držijo, ampak iz dneva v dan je hoja (no, plazenje :-[ ) bolj koordinirano.
Pripenjam slikice včerajšnjega hranjenja...





JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 08 Oktober 2008, 08:03:38
Ta tema prav žalostno sameva... Lenkini lastniki žal ne bodo sodelovali na forumu. Škoda!  :( Žal nimam nobene njene nove slikice.  :'( Smo zelo malo na vezi, pa še to zaenkrat le preko telefona. No ja, upam na boljše čase, ko si bo lažje vzeti čas za druženje!  :o
Sem pa kar malce besna in razočarana nad našo KZS! Namreč konec tedna bo Lenka stara že 4 mesece. Njenega rodovnika pa še niso uspeli spackati. Že 2x sem urgirala pri odgovorni gospe, ki je sicer zelo prijazna. A kljub urgenci se (še) ni nič premaknilo... Me zanima ali je to leglo padlo v neugoden čas kar se tiče izdelave dokumentov - zaradi dopustov in selitve KZS na novo lokacijo ali je ta neažurnost praksa?? Lenkini lastniki se nič ne sekirajo zaradi "enega kosa papirja", sama pa se čutim dolžno in odgovorno, da jim rodovnik čimprej izročim, saj je konec koncev garancija, da niso kupili "mačka v žaklju".  ;) Tako da - ja, mi gre na živce tak odnos KZS-ja.
Aha, še to; kontaktiralo me je prijazno dekle iz štajerskega konca, ki je tudi lastnica bolonjca. (Rodovniškega seveda!) samčka. Madžarskega porekla. Jo bom poskušala prepričati, da bi tudi ona delila svoje izkušnje z ostalimi bralci te teme in navdušenci nad to ljubko pasmo!
Žal sem lena tudi kar se tiče novejših Jenny-jinih fotk. Včeraj sem parkrat škljocnila doma. Sicer pa se niti spomnim ne, da bi aparat vzela seboj, na sprehod ali Šmarno. Pa tako lepi sončni dnevi so.
Pred tednom dni sem jo peljala k frizerju, ki ji je resnici na ljubo naredil res ultra poletno frizuro. Jo je ful postrigel, tako da je sedaj pravi pudelček.  ::) No ja, ima pa vsaka medalja 2 plati. Ravno estetska ni, je pa frizura zelo praktična za nego.  :D
Evo, eno slikico bom prilimala tudi tu...



Lp vsem bralcem, Katja



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 03 November 2008, 08:35:05
Ekola, Lenkini lastniki so mi poslali slikice male navihanke, ki bo prihodnji teden stara že 5 (!!) mesecev!
Mislim da je krasna kužika in sem prav ponosna nanjo...  :o




Pa še slikica mamice Jenny. Smo pred časom obiskali s ŠKD Bajka - prelep, jesensko obarvan arboretum...



Lp, Katja



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #48 : 03 November 2008, 19:12:47
Kako je že velika Lenka, pa ful je lepa. Jenny je pa itak srčica. :-*


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 04 November 2008, 08:51:27
Hvala, Lejca!  :o



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 17 December 2008, 10:42:16
Pozdravljeni! Naša "kompanija" vam vsem želi prijetne praznike (in koooončnooo malo lepše vreme  :-\ ) in vse dobro v prihajajočem letu.



Sem pa zelo vesela ob novički, ki sem jo prejela včeraj od bodoče lastnice. Namreč stric Božiček bo prinesel v Slovenijo še enega bolonjca. Fantka! Komaj čakam!!  :o  Psiček je iz legla "mojega" vzreditelja!
Lp, Katja



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 30 December 2008, 09:08:17
Pozdrav vsem, ki spremljate temo!
Torej kot sem že napovedovala v svojem prejšnjem postu, se mi je uresničila želja!  :o Pravzaprav dvokratno!!!  :D :o
Stric Božič je "prinesel" v Slovenijo kar 2 bolonjca!! En fantek (o katerem sem pisala) je pripotoval v Ljubljano; poleg tega pa je na Gorenjski konec prišla še deklica!!  :-*  :-*
Omenjena deklica je prišla k družini, s katero smo bili občasno na vezi že kar kaka 3 leta, saj so se navduševali na bolonjcem že dalj časa in bili tudi potencialni Lenkini lastniki... Skratka - sedaj pri njih biva dvomesečna bologneserka!  :o Komaj čakam, da jo srečam in spoznam tudi v živo....
LP vsem in prijetne praznike vam želim!
In.... čimmanj petard in pokanja!!!  :-\ >:(
Katja



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 16 Marec 2009, 07:48:53
Pozdrav vsem!
Smo se dodobra prebudili iz "zimskega spanja"  ;) in je čas za kakšno kratko javljanje. Pravzaprav se ne dogaja nič novega, nič posebnega...Ja, obe z Jenny sva veseli daljših, lepših in toplejših dni, ki jih s pridom izkoriščava na Šmarni in/ali v centru! Sedaj se nama občasno pridruži na najinih sprehodih še soseda z mlado (kao) čivavo. To ljubko ščene je seveda polno energije in prav ljubko najeda Jenny. Tako da Jenny ne ostane drugega, kot da divja z malo pošastko, da listje kar frči naokrog.  :D
Žal bolonjske mladine, ki stanuje v Sloveniji še nisem videla. Ampak upam, da se čimprej uspemo kaj srečati, da vidim, kako kaj napreduje odraščanje.  :-*

Pripenjam še 2 slikici. Sicer nista najnovejši, ampak tudi s fotkanjem nismo nič pridni...  ::)




Lp, Katja



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 14 April 2009, 14:00:30
Pozdravljeni!
Pretekli dnevi so prekrasni. Sonček, toplo... mah, super! Hmmm, morda je za Jenny že kar malce pretoplo  >:( za "hribolazenje" po Šmarni.
Sem pa vikend izkoristila za fotkanje moje princese. Slike res niso bogvedi kako fajn, ampak je to maximum, kar lahko spravim iz fotiča oz. sebe.  :-\
LP, Katja






lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #54 : 14 April 2009, 17:06:20
Se vidi, da uživa.  :)
A se na drugi sliki pripravlja na lajanje? :P
Midva sva pa včeraj izvedela, da bomo sošolci :o.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 15 April 2009, 07:07:25
Hojla, Lejca_! Sem tudi sama spraševala našo "tršico", če bo Cosmo sošolec!  ;) Sem prav vesela, res! Žal sva dvakrat šolo že izpustili, ker enostavno ni bilo časa. Ampak v bodoče se pa vidimo in komaj čakam!  :D
Ne, na tisti sliki se pa ni pripravljala na lajanje. Morda je fotka slikana iz čudnega profila. Sem se metala po tleh, da bi naredila kako luštno fotko in to je to...
Lp in upam da se vidimo prihodnji teden!
Katja



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #56 : 02 Avgust 2009, 12:38:13
Imam vprašanje za vas ki imate bele pse -z kakšno hrano jih hranite -da se dlaka ne obarva

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 03 Avgust 2009, 09:15:24
Pozdravljena, Dafna!
Jaz pri Jenny nikdar nisem imela problemov z obarvanostjo dlake. Znamko briketov kar pogosto menjam, ker se Jenny ene vrste naveliča. Precej dolgo sem hranila s Purino Proplanom, zadnja leta pa "krmariva" med Nutro Goldom, Forzo 10, Taste of Wilde; trenutno pa jo hranim z A. Nature-om. Torej osnova je briketirana prehrana, dodajam ji pa standardne zadeve: kuhano/pečeno meso, sadje, zelenjavo, jajčka, beljakovine (skuta, jogurt)...
Nič nisem spremljala "vaše", kodraste teme in nisem nič  na tekočem - že imate novega člana doma ali (še) ne?  :o
Lp in srečno, Katja



dafna

  • *
    • Prispevkov: 597
    • Točke: 2
Odgovori #58 : 03 Avgust 2009, 20:50:47
Jenny je pravi cuker -in hvala za nasvet

vse kar daš se ti podvojeno vrne
http://dafna.moj-album.com/


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 06 Avgust 2009, 13:21:30
Hvala, Dafna!  :o Ja, Jenny je res sladka. Poleg tega pa taka, skulirana, prijazna in nekonfliktna pesjanka.  :-*
No, ja, pravijo: kakršen lastnik, tak pes! V določeni meri to tudi pri nama drži, hehe.
Lp, Katja