mini pekinezer

boris · 59617

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 07 Avgust 2011, 17:13:32
Misliš da ne obstaja mini pekinčan z rodovnikom ali da sploh navadnega pekinčana z rodovnikom ni? Ker peknčan z rodovnikom skoraj sigurno obstaja, ne razumem...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #91 : 07 Avgust 2011, 23:00:27
Ne obstaja pekinezer z rodovnikom, v nobeni obliki in velikosti. ;)

Razlika med pekinčanom (pasmo s standardom, rodovniki itd.) in pekinezerjem (širok razpon manjših mešancev z različno kratkim gobcem, različno odlakanih, različno obarvanih itd., ki jih večinoma druži predvsem zelo "izrazit" karakter in ki gredo v med pri nas) je tako velika, da nikakor ne moremo govoriti o varianti z rodovnikom in brez.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 08 Avgust 2011, 10:23:23
Aha...sem pa mislila, da je isto pekinčan in pekinezer.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #93 : 08 Avgust 2011, 10:38:20
pekinezerja nikoli, ker mi histeriranje pač ne ustreza

Prvi pes, ki sem ga sprehajala, je bil pekincan (rodovniski) - ko sem bila nekaj casa v tujini pri sorodnikih (bo kmalu ze 15 let tega), on pa v varstvu pri teh istih ljudeh, ker sta lastnika, soseda teh sorodnikov, bila na dopustu. Pes je bil fenomenalen! Krasen na celi crti! Prijazen do ljudi (takoj me je sprejel), prijazen do kopenske zelve, ignoriral je sicer njihove siamke (ki so bile vecje od njega), aktiven, skoz je nosil okrog svojo plisasto igraco (roza slona), ki je bil 3x vecji od njega... Nobene histerije ali kaj takega, prav tako bi se dalo z njim marsikaj delati oz. ni bil neuporaben. Je res, da je ze skoraj 15 let nazaj, a mi bo fant za vedno ostal v spominu (in zaradi njega imam dobro mnenje o pasmi - drugih pravih primerkov pa nisem videla, kaj sele, da bi imela moznost ziveti z njimi in jih tako bolje spoznati). Samo je bil to tapravi pekincan in ne nek priblizek, z v redu lastniki, in izgleda v redu vzrejo (ce je res pasma tako histericna, on ni bil).


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #94 : 08 Avgust 2011, 12:26:34
Prvi pes, ki sem ga sprehajala, je bil pekincan (rodovniski) - ko sem bila nekaj casa v tujini pri sorodnikih (bo kmalu ze 15 let tega), on pa v varstvu pri teh istih ljudeh, ker sta lastnika, soseda teh sorodnikov, bila na dopustu. Pes je bil fenomenalen! Krasen na celi crti! Prijazen do ljudi (takoj me je sprejel), prijazen do kopenske zelve, ignoriral je sicer njihove siamke (ki so bile vecje od njega), aktiven, skoz je nosil okrog svojo plisasto igraco (roza slona), ki je bil 3x vecji od njega... Nobene histerije ali kaj takega, prav tako bi se dalo z njim marsikaj delati oz. ni bil neuporaben. Je res, da je ze skoraj 15 let nazaj, a mi bo fant za vedno ostal v spominu (in zaradi njega imam dobro mnenje o pasmi - drugih pravih primerkov pa nisem videla, kaj sele, da bi imela moznost ziveti z njimi in jih tako bolje spoznati). Samo je bil to tapravi pekincan in ne nek priblizek, z v redu lastniki, in izgleda v redu vzrejo (ce je res pasma tako histericna, on ni bil).

Mislim, da me nisi razumela. Prav to poskušam povedati. Moje izkušnje s pekinčani (se pravi rodovniškimi psi pasme pekinčan) so zelo podobne tvojim. Zame pekinezer ni isto kot pekinčan. Pekinezerji so mešanci, s katerimi se na veliko prekupčuje v Sloveniji in ki jih po mojih izkušnjah druži predvsem eno: histeričen karakter. Zato pravim, da pekinezerja ne bi imela. Tako tibetanski španjel in pekinčan imata veliko bolj stabilen, samozavesten karakter od pekinezerja (da o razlikah v videzu ne govorimo). ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 02 September 2011, 13:32:15
Saj verjetno sem že nadležna s tem pekinčan ali pekinezer... Jaz sem ves čas razumela, da je uradna pasma, priznana pri KZS in FCI pekinčan, pekinezer pa je mešanec, ki je podoben pekinčanu in je za nepoznavalce isti kot pekinčan. In ljudje jim pravijo pekinezerji. Ampak včeraj mi je sestrična, ki sem ji govorila,  da se prav reče pekinčan in ne pekinezer, saj je ona zmeraj govorila to, pa mi je povedala da psu njegovega sošolca v rodovniku piše pekinezer. Zdaj pa mi ni prav nič jasno... Kot da bi se uradno airedalec klical airedalski terier, v rodovniku pa bi mu pisalo ariedalski terier. Mogoče je mislil pekingese, ki je uradno tuje ime za pasmo... Sicer sem takoj posumila, da je to kakšno kao potrdilo o rodovniku, ki ni niti priznano niti nič... Kaj je zdaj uradna pri KZS priznana pasma - pekinčan ali pekinezer?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #97 : 02 September 2011, 16:26:04
Uradno slovensko - pekinčan. ;)

Se pa pasmi pekinčan po hrvaško reče pekinezer. Lahko da je rodovnik hrvaški, srbski ali bosanski. ;)

Drugače pa tudi jaz ločujem tako kot ti, ker nikakor ni nobene primerjave med uradno pasmo in temi mešanci. :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 02 September 2011, 17:17:48
Hvala, verjetno je rodovnik rws iz tuje države ja.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #99 : 09 September 2011, 12:15:39
Če koga zanima, v novi številki kinologa je predstavljena pasma pekinčan. V njej je tudi intervju z Zmago Begojev-Klofutar.



AmelainPikica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • moja pikica
Odgovori #100 : 25 November 2011, 11:06:24
Pozdravljeni,

Dobila sem pekinezerja v četrtek ( 17.11. ), skotila pa se je 25.10. Je psička in ji je ime PIKA. Ker je to moj prvi pes bi se zelo rada naučila več o vzgoji.
Sicer hodi že lulat na pleničko, vendar se včasih tudi zgodi da jo zgreši.  :P Kaka pa vedno vsepovsod :( ne morem jo sploh navaditi na pleničko. Ko jo peljem na sprehod sploh noče hoditi, ustavi se sredi trave in se zlekne, čeprav grem 30 m stran še vedno leži in se noče premakniti. Večinoma spi z menoj ker zelo cvili ponoči in noče biti v svoje košku. vedno se nekaj praska sicer sva bile pri veterinarju in je dobila pastico za gliste cepili jo pa še nismo sam so rekli da počakamo še malo. Kar me pa zelo moti je to da zelo grize ... Se je pa že postavila na zadnje tačke in že zelo glasno zna lajati :) Upam da mi boste znali pomagati ..



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #101 : 25 November 2011, 11:26:04
Kot prvo, mladička si dobila veliko, veliko prezgodaj. Psički so pripravljeni, da leglo zapustijo pri osmih tednih, pri nekaterih pasmah mogoče tudi teden prej, ampak tako rosno mladega mladička SE NE jemlje iz legla, saj se tako zelo ogrozi njihov zdravstveni in psihični razvoj. Tvoja psička biti morala biti še pri mami, se navajati na trdo hrano, z bratci in sestricami raziskovati svet okrog sebe, ki pri tej starosti ne bi smel biti večji od domače hiše in občasno vrta itd. Pri tako rosni mladosti prav tako še ni cepljena in zato ni pripravljena na zunanji svet. Prav tako še ne more hoditi na sprehode, ker je še premlada in ne zmore hoditi več kot zelo kratko razdaljo. Oddaljevati se od tako rosnega mladiča 30 m je prav  tako zelo nespametno.

Skratka, imaš pasjega dojenčka in temu primerno moraš ravnati z njim. Ne pričakuj, da bo s tabo hodila na sprehode, prav tako je ne izpostavljaj možnim okužbam, dokler ne bo cepljena. To pomeni, da ima stike lahko samo z zdravimi, cepljenimi psi, ki jih dobro poznaš in ne vodi je na kraje, kjer veliko neznanih psov in njihovih iztrebkov (parki) itd.

Naj še dodam, da tale nakup ni bil najbolj pameten in da je zrel za prijavo.





nata

  • Gost
Odgovori #102 : 25 November 2011, 11:53:34
s čim jo pa hraniš??? kje si pa kupila oz. dobila psičko??



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 25 November 2011, 13:01:43
To je verjetno en pes preprodajalcev ki seveda v leglu ni bil nič socializiran. Pa jaz sem pristaš tega da se psa vozi ven, ne pa na pleničko! In o vzgoji bi se mogla pozanimati preden si ga kupila. Mislim pa da za navajanje na pleničko obstajajo neke kapljice, ki jih nakapaš tja gor in potem pes ve, ampak ne vem kako se to v praksi obnese.
Tisto glede sprehodov pa lepo počasi, igrače in priboljški, pa kliker.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 25 November 2011, 13:05:32
airedale10, poglej še enkrat, koliko je stara psička... tako majhnih mladičev se še ne vodi ven na sprehode, o socializaciji je pa še težko govoriti, ker še ni dovolj dolgo na svetu!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #105 : 25 November 2011, 13:12:53
Po moje se je punca zmotila v datumu kotitve, tritedenski mladiči tega, kar ona opisuje še ne počnejo - takrat se jih komaj začenja dohranjevat.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #106 : 25 November 2011, 13:15:52
Zelo verjetno, čeprav sem na sprehodu v Ljubljani že srečala štiritedenskega maltežana.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #107 : 25 November 2011, 13:24:40
Tudi jaz sem že dobila v ambulanto na cepljenje tritedenskega mladiča srninega pinča.So mi vsi lasje pokonci stali,ko so mi povedali,da jim je rejec rekel,da je dovolj star,da gre od mame.
Tjaša



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 25 November 2011, 13:57:49
Joj to sem pa malo spregledala, sem mislila da ima pač priližno 2 meseca, se opravičujem. Kako pa da je šla tako majhna od mame?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #109 : 25 November 2011, 14:09:21
Se je pa že postavila na zadnje tačke
:-\



AmelainPikica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • moja pikica
Odgovori #110 : 25 November 2011, 18:42:55
Pozdravljeni,

Ja se opravičujem 25. 09. se je skotila.  Sem sem prišla po nasvet in daleč od tega da bi se na koga drla ali kaj podobno ( klicaji in podobno).
Psičko hranim z paštetami in briketki ki mi jih je dal veterinar... tudi z priboljški, ki jih razrežem na majhne koščke.
Glede pleničke pa sem jo kupila v lekarni in naj bi že vsebovali nekakšen vonj ki privlači pse.

Psičko sem si izbrala ko je bila 1 teden stara in ko sem se odločila da si jo kupim, sem prebrala veliko forumov, prebrala knjigo, googlala o pekinezerjih in tudi prijatelje ki imajo pse spraševala o prvih mesecih rojstva psa. In to je moj prvi pes in vsi ki ste/ so imeli prvega psa ste se srečevali z problemi in niste vedeli kako ravnati.

In  zakaj naj bi bilo 30 m razdalje nespametno :? bilo je na travniku in okoli ni bilo ceste ...

PS: danes je pika naredila veliko klobaso zunaj ;) in tudi na travici je skakala in tekla za mano :) <3