mini pekinezer

boris · 59589

bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 15 Marec 2011, 20:28:54
Kje pa si kupil svojo psičko??
Tudi moja je zbirčna za znort, oziroma je bila. Ko imaš določeno uro za hranjenje ji postavi briketke na njeno mesto, če jih čez pol ure še ni pojedla, posodico odmakni. Naslednji obrok naredi isto. Slej ko prej bo briketke pojedla. Če en dan ne je, je ne bo hudič uzel. Samo ne popusti in nobenih priboljškov. Poskusi brikete mešati z konzervico. V vseh specializiranih trgovinah ti bodo znali svetovati katera je najboljša za mladičke, nikar pa je ne hrani z človeško hrano.





Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 16 Marec 2011, 08:39:07
Kaj je človeška hrana?


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 Marec 2011, 10:20:31
Če so kot "človeška hrana" mišljeni ostanki našega kosila, večerje, potem je odgovor DEFINITIVNO NE, neglede ali hre za mini pekinezerja, zavetiščnika, mešančka, nerodovniškega, rodovniškega psa! Če pa je pod tem pojmom mišljeno kuhano meso z dodatkom zelenjave, riža, testenin, potem pa je moj odgovor ZAKAJ PA NE? Seveda ob pravilni kombinaciji hranil (in s kakšnimi dodatki, kot so probiotiki, vitamini...če je to potrebno).

Tudi jaz se ukvarjam z neješčostjo mladega kužka male pasme in verjamem, da ni lahko najti ustreznih briketov (o, saj ponudba je ogromna, a kaj, ko je večina briketov velikih za cel mali pasji gobček!). In tudi jaz nimam časa na pretek, pridem pozno popoldan iz službe, ampakse vse da z malo volje. samo ne trdit, da je edina varianta, da kuža dobi naše ostanke. Medtem ko zase pripravljaš hrano, vržeš na štedilnik še eno posodo, notri malo mesa, korenček in zakuho, pa je!



bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 16 Marec 2011, 13:55:04
Mislila sem na ostanke naše hrane. Se strinjam da lahko kužku ponudimo tudi kakšno kuhano meso z dodatkom zelenjave, ali pa rižek z piščančkom, toda brez soli in drugih začimb.
Saj veš kaj sem hotla napisat. ;D



pekinezer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 10 Maj 2011, 10:02:21
živjo jaz sem nova tukaj kmalu dobim psičko mini pekinezerko pa res nimam nobene dobre ideje za ime imam že psa z imenom twix pa bi rada da imasta dokaj podobna imena če se kdo kaj dobrega spomne naj napise  prosim ..;)           lp                                                                                                                                                                                                                   



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 10 Maj 2011, 10:08:44
Preberi tole temo o "pasmi"...

Zakaj bi pa hotela, da imata podobni imeni? Da jih ne bosta potem mešala... Twix - Mix  :P :D


pekinezer

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 10 Maj 2011, 10:11:46
lepše se mi sliši :)



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #67 : 10 Maj 2011, 10:48:57
Pa kaj so v tej temui vsi mal ??? ??? ??
Mini pekinezreji kot pasma ne obstajajo!!! Dajte si mal kaksno knjigo odpret, mad***!
GRRRRRRRRRR!

Pazte, grizem, upraviceno, prisla v kontakt s virusom stekline >:D >:D >:D bo ugriz, ce se ne boste priceli poucevat o psih, ki jih vzamete pod svoje okrilje se toliko bolj ucinkovit!!!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 10 Maj 2011, 11:06:11
Pa kaj so v tej temui vsi mal ??? ??? ??
Mini pekinezreji kot pasma ne obstajajo!!! Dajte si mal kaksno knjigo odpret, mad***!
GRRRRRRRRRR!

Pazte, grizem, upraviceno, prisla v kontakt s virusom stekline >:D >:D >:D bo ugriz, ce se ne boste priceli poucevat o psih, ki jih vzamete pod svoje okrilje se toliko bolj ucinkovit!!!



amapak v karanteno te bodo strpali >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 10 Maj 2011, 11:10:23


amapak v karanteno te bodo strpali >:D
Ali pa kar uspavali >:D :P :D


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 10 Maj 2011, 11:21:45
Pekinezer, odsvetujem ti nakup psa na bolhi (saj si verjetno tam zasledila oglas).
Če si želiš pasmo pekinčan, pokliči na Kinološko zvezo Slovenije in povprašaj o vzrediteljih. Seveda, mogoče ne boš psa dobila že jutri, ampak čez xxx mesecev, tako da boš imela čas, da se pozanimaš o pasmi, negi, vzgoji, prednikih tvojega bodočega psa... In odgovoren vzreditelj ti bo vedno na voljo z vsemi odgovori na tvoja vprašanja.

Zanima me, če si že kdaj videla predstavika pasme (rodovniškega)? Si se pogovorila s kakšnim lastnikom? Če ne, lahko v kratkem obiščeš razstavo in si ogledaš, kako se pekinčan razlikuje od tistih, ki jih prodajajo na bolhi.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #71 : 10 Maj 2011, 11:58:43
joj bolha res ni pravi naslov ali pa tudi ne neki kvazi svetovalci, ki mislijo, da vse vejo, da poznajo vse pasme in lahko "svetujejo" ali pa hočejo škodovati komu - upajoč, da bodoči kupci bolj malo vejo
slovenska posebnost še ene sorte :(

k dobremu vzreditelju pojdi osebno in se pogovori - če hočeš rodovniškega psa

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #72 : 10 Maj 2011, 12:23:58
Če je prvi Twix, naj bo drugi Bounty. Al pa Mars


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 10 Maj 2011, 12:24:49
Če je prvi Twix, naj bo drugi Bounty. Al pa Mars
Podobno...ampak ne ime :P :D Lahko je samo Wix :o :D


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #74 : 10 Maj 2011, 13:16:04


amapak v karanteno te bodo strpali >:D

Uspaval me niso, tut zaprl me niso, so me pa danes dobro prespikali, pa v naslednjih dnevih in tednih me bodo se. Pa upajmo, da vmes kaksnega ne ugriznem :P Na primer kaksnega s te in podobnih tem  >:( :o





damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #75 : 10 Maj 2011, 13:18:18
 :o
 ti to resno ?
 sem mislila da se hecaš? 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 10 Maj 2011, 13:24:23
 :o ???


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #77 : 10 Maj 2011, 13:27:29
jaz tudi!  :o :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #78 : 10 Maj 2011, 13:37:59
Cist nic se ne hecam 8)

Glede obeh reci, tako stekline, kot tudi ljudi v tej temi, ki so ocitno v nekem svetu brez knjig, na internetu pa imajo blokirane naslove, kjer bi lahko prebrali kaj poucnega ocitno...





TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0

ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 10 Maj 2011, 16:39:28
Mah...a naj sploh še kaj napišem...bi dodala kakšnega "neprimernega smeškota", pa ne bom.



bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 28 Junij 2011, 11:45:28
Pa kaj za boga se tako obremenjujete s tem, kaj in koliko kdo ve. Če nekomu tako paše, pa naj ima doma mini, srednjega, kraljevega čistokrvnega pekinezerja z ali brez rodovnika.Naj mu pravi kakor hoče. Me ne obremenjuje in tudi vas ne bi smelo. Škoda nekomu pamet solit, če tega ne dovoli. Moja pikica je kupljena kot pekinezer in če me kdo vpraša kakšne pasme je ne morem reči da je pudelj al pa čivava, če jim ni nič podobna. Je izrezana pekinezerka, pa čeprav nima rodovnika, in so njeni predniki bog ti ga vedi kaj. Mala je mešana, zmešana kosmata lubika.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 28 Junij 2011, 12:03:17
S tem, kaj in koliko kdo ve se obremenjujejo(mo) točno toliko, kolikor nekdo s svojim (ne)vedenjem dela škode drugim.
In škoda se dela. Pasjim mamicam in mladičem ter pasmam na sploh.
Preden se začneš kregat, se pozanimaj za kaj sploh gre.
Je dosti napisanega na forumu na to temo.



bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 01 Julij 2011, 10:49:06
Janusa- se sploh ne nameravam kregati, ne s teboj in ne s kom drugim. Nisem takšen človek.Forum kar dosti spremljam in vem za kaj se gre. Eni pač nočejo razumeti, da če kuža nima rodovnika zato obstaja razlog, kar pa ne pomeni da je kuža zato mešanček. Poznam primer kjer sta se sparila dva rodovniška višavska terierja, pa lastniki legla niso prijavili, ker je psička v tistem letu že kotila. Vse mladičke so ODDALI in ne prodali. In če danes srečaš te lastnike kužkov, ne moreš trditi da so mešančki, ker nimajo rodovnika. Res pa je, da je OGROMNO kužkov, ki se prodajajo na internetu pod čistokrvni brez rodovnika v resnici mešančki- toda lahko se postavite oziroma postavimo na glavo, se bo to še dogajalo, dokler bo možnost oglaševanja takšnih in podobnih oglasov. Na prste takšnih preprodajalcev, ki štepajo mladičke zgolj zaradi denarja in absolutno ne zaradi ljubezni bi morali stipiti inštitucije ki so za to odgovorne, inšpektorji ki bi veselo trkali na vrata nevestnih lastnikov bogih psičk, ki morajo kotiti 2x letno, zato da pametnjakoviči več zaslužijo. Žalostno, toda resnično.Jaz za mojo sončico lepo skrbim, je naš družinski član in ne sredstvo za proizvajanje denarja. Z svojima dvema zdravima rokama, si ga zaslužim sama.  lepo se imej.  :-)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #84 : 01 Julij 2011, 11:08:02
OK, vem da pasma "mini pekinezer" ne obstaja in da je to nategavscina s strani steparjev. A mi pa lahko kdo razlozi, ali so ti mesanci res manjsi od pekincanov (ne bom rekla od standarda, ker steparski psi so tako ali tako vecinoma itak zelo mimo standardov..., ker steraprji dejansko nimajo znanja (naj mi kdo pokaze steparja, ki ima znanje)) oz. od kod jim ta ideja "mini pekinezer"? Od kod so privlekli na dan ta "mini", ker pekincan je itak "mini"?


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 01 Julij 2011, 11:39:40
Izraz za nepoznavalce in tiste, ki iščejo nekaj simpatičnega in manjšega - mini. Potem pridaš še poljubno pasmo, oz. podoben izraz, pa imaš "tržno nišo". Nekaj novega 8) ::)
Tako si jaz predstavljam...poudarjat tisto, kar je na prvi pogled vidno. Pa še v oglasu takoj opaziš, d agre za nekaj take velikosti kot iščeš npr. ??? ::)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #86 : 01 Julij 2011, 11:48:11
Pekinezerji, se pravi mešanci, ki so pri nas tako priljubljeni in jih srečaš na vsakem vogalu, nimajo niti "p" skupno s pekinčanom. Gre za popolnoma drugačne pse, vizualno in karakterno. Zato kakršnakoli primerjava s standardom pekinčana ni na mestu.

Izraz mini pekinezer je pač marketinška poteza šteparjev, ker naj bi bilo mini ekstra super duper fajn. Koliko je to manjše od standarda nima nobene veze. Gre pač za nekoliko manjšo varianto teh mešancev.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 06 Avgust 2011, 11:42:48
"mini" pekinezer >:( Takšne izjave me vedno razjezijo!! Kako prodajalci nategujejo ljudi, pa to ne moreš verjet!  :( Na bolhi je zdaj polno oglasov s tem " mini" kar pa NE obstaja! Ne morem verjeti, da "vzrejajo" neko pasmo, pa nimajo niti najmanjšega pojma o psih! Pekinezarji imao svoj pasemski STANDARD ( kjer je določena višina in teža), torej ne morejo trditi, da imajo " mini" pekinezarje... Pa še to NISO pekinezerji, saj " čistokrven pes brez rodovnika" ne obstaja!!! Saj neveš porekla! To so psi, katerih poreklo je neznano, torej se uvrščajo med navadne mešančke.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #88 : 06 Avgust 2011, 12:36:26
jaz bi vsem potencialnim kupcem "pekinezarjev" svetovala seveda prvo, da ne kupujejo nerodovniških psov, pa tudi, da naj si ogledajo še pasmo tibetanski španjel. Ta pasma je sorodna po izvoru in videzu, vendar mnogo manj popačena , bolj zdrava, igriva, lažja za vzdrževanje  in primerna tudi za kakšen sprehod, šport in rekreacijo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #89 : 06 Avgust 2011, 14:10:36
Tibetanski španjel in tako imenovani pekinezer sta si milijon svetlobnih let narazen. Kdor hoče pekinezerja, mu itak nič drugega ne preostane, kot da kupi mešanca na bolhi, ker druge variante NI. Tibetanski španjel in pekinčan sta nekaj popolnoma drugega. Tib. španjel je mogoče po videzu nekoliko bližje pekinezerju, ampak po značaju mu ne bi mogel biti bolj različen. Tib. španjela bi osebno prav rada imela, pekinezerja nikoli, ker mi histeriranje pač ne ustreza. Pekinčan je pa itak popolnoma drugačen, vizualno in karakterno.

Pri pekinezerju sploh ne gre za vprašanje z rodovnikom ali brez, ker z rodovnikom takšen pes sploh ne obstaja. Preprosto ga ni.