delci izrebkov na dlaki

pupa t. · 3572

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
: 05 Februar 2008, 17:03:43
Že odkar sem pripeljala Toplo domov imamo en problem. Je dolgodlaka in ko iztreblja ima včasih delce iztrebka na dlaki pri riti  :(. To odstranjujem vsaj 1x na teden (če mam srečo) s tuširanjem, toda ker psa ni dobro prevečkrat tuširat me zanima, če veste za kakšno drugo metodo. Sem pa ji dlake že malo postrigla, ampak ne pomaga prav veliko, tudi z baby robčki sem že probala, ampak mi sploh ne pusti zraven rite, ker naj bi jo bolelo  :(.

Hvala za odgovore.


                        Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 Februar 2008, 17:16:16
1. okoli analne odprtine se dlaka postriže čisto na kratko

2. če je iztrebek bolj mehak se bolj lepi - v tem primeru je treba preveriti, kako je z prebavo, mogoče psu ne ustreza hrana...skratka iztrebek nebi smel biti skoz mehak in lepljiv, vsaj pri normalnem zdravem kužku ne!

3. če je potrebno potem pač vsak dan stuširaš rit če se iztrebek zalepi gor, tukaj ni debate, isto kot z tačkami, jih je treba vsak dan stuširati če je pes hišni in je zunaj dež in blato...


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 10 Marec 2008, 19:07:14
saj če psa stuširaš samo z vodo ni problema, če ga vsak dan.
imamo pa mi isto težavo če ga ne pocufam okoli rite. saj ima normalen iztrebek in vse, asmpak na koncu mora še en mali košček posrat in ta se ponavadi zalepi na dlako, ker ni več počepnjen ampak je že on the go ;D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 10 Marec 2008, 19:16:45
Če svinjarije ni veliko, se da ponavadi skrtačiti iz dlake, ko se posuši. Vsaj mojih mi doslej še ni bilo treba tuširati zaradi tega. Sama voda brez šampona pa nič ne škodi, lahko jo umiješ večkrat na dan, če hočeš.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #4 : 10 Marec 2008, 20:27:37
Načeloma če je blato normalno (ali je?), se naj ne bi pacalo po dlaki, čeprav je dolga. Zakaj praviš, da jo boli okoli rite - samo zato, ker ni navdušena, da ji tam šariš, ali ima kaj vneto in cvili?


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 10 Marec 2008, 20:35:42
Te bolečine bi jaz bolj definirala, kot "namišljene"  ::), se ne strinja z mojim šarjenjem  >:(.

Kakec je normalen (zdaj ko je na dieti je zelo, zelo lep), ampak tko kot je rekla irzi, gor se ji ponavado zalepi bobek  :-\ (ker ne kaka cele klobase, ampak zdaj bolj bobke), potem se pa tisti zadnji košček gor včasih pripopa.

       
                                   Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 10 Marec 2008, 20:46:19
jaz bi ga ji lepo skrtačla dol. Za kar bi bila (ona, ne ti) nagrajena. Če bi bila pri krtačenju samo trenutek pri miru, bi bila za to še dodatno nagrajena in ni hudič da bi jo "bolečine" po nekaj seansah minile.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 10 Marec 2008, 20:51:36
A res misliš, da nisem probala?  ;D

Vzame priboljšek in pobegne v kot, pol se pa upira, ko vidi, da ji rito privzdignem.  ::)

Pa cvili, jamra, zavijo, celo vsede se name, da tako skrije rito.  >:D

Sej če je na dlaki pod rito ji ponavadi ostrižem, samo včasih je rest čist točno na tistih kratkih dlakah, čisto pri riti.


                                 Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 10 Marec 2008, 22:12:08
Moje tudi ne marajo dviganja riti, če jim pa češem hlače medtem ko mi ležijo v naročju od strani, pa nima nobena nič proti. Priboljše se pa da potem kot nagrado in ne prej kot podkupnino.