Gladkodlaki Prinašalec [Flat Coated Retriever]

mary · 281072

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #90 : 08 Januar 2006, 21:52:52
uh takrat bo idealno, da si še midva z Rondotom privošiva eno ˝zgago˝ ;) :) ;D


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #91 : 09 Januar 2006, 17:57:45
Bi rekla da si nam "fouš" irenchy. Ampak če hočeš, jaz že sprejemam rezervacije :P

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #92 : 11 Januar 2006, 18:16:17
No danes sem ravno Kinologa dobila in piše pri predvidenih leglih za januar 2006, da naj bi "prišli" tudi flatki. Oče je seveda spet Almanza Red Hot Chilipepper mama pa Umma. Kdo kaj ve o tem?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #93 : 11 Januar 2006, 19:27:06
Ja, meta jaz sem tudi videla :). Spet je oče Chilli, ja :P. Če so se skotili, so se že v nedeljo (po datumu). Drugače pa tudi mene zanima, če kdo ve kaj več o tem ;).

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #94 : 11 Januar 2006, 20:27:16
Pa še malo za popestritev - leteča Nara  ;D:



Lp, Ana



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #95 : 11 Januar 2006, 20:31:03
Meni je samo to čudno: zakaj je Chili spet očka. Vsa legla, ki so bila letos v Sloveniji + to letos so od njega. Samo mame so druge.
A ni nobenega drugega primernega samca za paritve v bližini Slovenije razen njega?

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #96 : 11 Januar 2006, 20:35:57
No danes sem ravno Kinologa dobila in piše pri predvidenih leglih za januar 2006, da naj bi "prišli" tudi flatki. Oče je seveda spet Almanza Red Hot Chilipepper mama pa Umma. Kdo kaj ve o tem?
Ooo..., tole mi pa prav nič ni všeč. Nenazadnje zaskrbljajoče.  :o Pa ne zato, ker so se/se bodo skotili flatka, ampak zato, ker je ponovno očka v Sloveniji Almanza Red Hot Chilipepper.  :-X  >:(
Že prav zaskrbljajoča prihodnost flatov v Sloveniji.  :-\ Res ne morem verjeti,...  :-X

Pa še malo za popestritev - leteča Nara ;D:
Tale slika je pa originalna. Škoda, da je nisi že prej naredila, da bi šla med smešne slike.  :D
Kako se je pa počutil tisti, ki jo je slikal.  :P Verjetno s kakšno buško na glavi.  :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #97 : 11 Januar 2006, 20:37:38
Meni je samo to čudno: zakaj je Chili spet očka. Vsa legla, ki so bila letos v Sloveniji + to letos so od njega. Samo mame so druge.
A ni nobenega drugega primernega samca za paritve v bližini Slovenije razen njega?

Nabrž je, samo se za chillija ve kakšne mladiče daje in vsi raje parijo z njim kot tvegajo z novim. Krog (genetski) pa se zapira in kmalu bodo tako kot goldni vsi v sorodu drug z drugim.

Lp nina



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #98 : 11 Januar 2006, 20:44:58
Potem bomo mi morali daleč po samca za Atro, ko jo bomo želeli parit. Groza!

Pa še to je smešno, da so vsa ta legla prišla po tistem, ko je Jasna imela leglo z Rono. Kot da bi se lastniki teh psic, ki so imele kasneje legla, odločili za mladiče šele po tem, ko je bilo leglo ronrajčkov tako "uspešno".

Se mi pa zdi da čokoladnih mladičkov ne morejo prodati, ker je v Kinologu še vedno oglas pa cena ni več 100.000 sit ampak "po dogovoru".

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #99 : 11 Januar 2006, 20:56:08
Citiraj
Pa še to je smešno, da so vsa ta legla prišla po tistem, ko je Jasna imela leglo z Rono. Kot da bi se lastniki teh psic, ki so imele kasneje legla, odločili za mladiče šele po tem, ko je bilo leglo ronrajčkov tako "uspešno".
Citiraj
Krog (genetski) pa se zapira in kmalu bodo tako kot goldni vsi v sorodu drug z drugim.
No, smo že tam.  :( Res ne morem in ne morem dojeti, kaj je z ljudmi. Vidijo en sam zaslužek in nič prej ne preštudirajo in pogledajo okoli sebe kaj se v resnici dogaja.  ::)  :-[
Nekateri se trudijo, da kaj izboljšajo, drugi pa,...  :-\

Citiraj
Potem bomo mi morali daleč po samca za Atro, ko jo bomo želeli parit.
Po vsej verjetnosti res. In sem takoj boljše volje, ko vidim, da je vsaj nekdo tak, ki bo poskrbel in pripomogel flatom v Sloveniji.  :)

Citiraj
Se mi pa zdi da čokoladnih mladičkov ne morejo prodati, ker je v Kinologu še vedno oglas pa cena ni več 100.000 sit ampak "po dogovoru".
Ja res je. Na voljo jih je še 9. 8 punc in 1 fant. Imam še nekaj novih slik, vendar jih še nisem uspela naložiti na računalnik. Se bom potrudila.  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #100 : 11 Januar 2006, 20:58:59
No, smo že tam.  :(
a res je. Na voljo jih je še 9. 8 punc in 1 fant. Imam še nekaj novih slik, vendar jih še nisem uspela naložiti na računalnik. Se bom potrudila.  ;)

Jaz samo ugibam... pač že tako vas ni veliko in če imajo še si mladiči ki se tukaj skotijo enakega očeta, res ni druge opcije kot da greš parit ven...

Še 9 jih imajo?? :o :o res si ne predstavljam 9 zdaj že kep in ne več kepic ko norijo po stanovanju 8) A tudi iz tujine ni zanimanja zanje??

Lp nina



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #101 : 11 Januar 2006, 21:08:58
Po moje bi bilo za te mladiče več zanimanja, če bi imeli lastniki spletno stran, se pa že za črne flata zanima bolj malo ljudi, večini so pa lepši črni kot rjavi :-\.

Citiraj
Pa še to je smešno, da so vsa ta legla prišla po tistem, ko je Jasna imela leglo z Rono. Kot da bi se lastniki teh psic, ki so imele kasneje legla, odločili za mladiče šele po tem, ko je bilo leglo ronrajčkov tako "uspešno".

Sem enako razmišljala.

Citiraj
Ooo..., tole mi pa prav nič ni všeč. Nenazadnje zaskrbljajoče.   Pa ne zato, ker so se/se bodo skotili flatka, ampak zato, ker je ponovno očka v Sloveniji Almanza Red Hot Chilipepper.   
Že prav zaskrbljajoča prihodnost flatov v Sloveniji.   Res ne morem verjeti,... 


Da ne bodo imele zdaj vse slovenske flatke mladičev s Chillijem :-\. Pri nekaterih pasmah imajo mislim da omejeno število skokov samca na leto, če bi v SKR kaj takega uvedli...

Citiraj
Tale slika je pa originalna. Škoda, da je nisi že prej naredila, da bi šla med smešne slike. 
Kako se je pa počutil tisti, ki jo je slikal.   Verjetno s kakšno buško na glavi. 


Hvala :), drugače pa nimam nobene buške. Je Nara zelo previdna ;D. Lahko pa dvakrat ugibaš zakaj je tako frčala k meni ;D.

Citiraj
A tudi iz tujine ni zanimanja zanje??


Nekaj se je zanimala ena iz Nemčije, poslala je mail vzrediteljem, ampak se ji niso javili :-\.

Citiraj
No, smo že tam.   Res ne morem in ne morem dojeti, kaj je z ljudmi. Vidijo en sam zaslužek in nič prej ne preštudirajo in pogledajo okoli sebe kaj se v resnici dogaja.   
Nekateri se trudijo, da kaj izboljšajo, drugi pa,... 


Mi nismo čisto sigurni za mladiče, če Nara dobi vzrejno, mogoče 1x, če pa ga ne dobi pa pač ne. Bomo pa videli kakšno bo stanje takrat s flati.

Lp, Ana




flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #102 : 11 Januar 2006, 21:10:56
Citiraj
Še 9 jih imajo??   res si ne predstavljam 9 zdaj že kep in ne več kepic ko norijo po stanovanju  A tudi iz tujine ni zanimanja zanje??
Ja res je že prava ˝norišnica˝, saj je vedno več dela z njimi in postajajo vedno pametnejši.  :P
Imajo problem z oglaševanjem. Svoje spletne strani tudi nimajo, v tujini pa ne vem kam bi lahko dali oglas.  ::)
Bodo pa prišli (verjetno 2) v Lj. na razstavo, tako da jih boste lahko videli.  :D

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #103 : 11 Januar 2006, 21:13:51
Imajo problem z oglaševanjem. Svoje spletne strani tudi nimajo, v tujini pa ne vem kam bi lahko dali oglas.  ::)

Uh, 1 preprosto spletno stran pa res ni problem narediti... Če ne sami, pa bo zagotovo kdo priskočil na pomoč. Samo reči je treba... ;) Internet je res koristen pripomoček pri oglaševanju - jaz sem npr. svojo mrcino oz. leglo našla na internetu. In verjamem, da nisem edina.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #104 : 11 Januar 2006, 21:15:30
Pa še malo za popestritev - leteča Nara  ;D:

Tale fotka pa je fenomenalna!  ;D Upam, da je digitalc preživel...  ::) Za lastnico že vemo, da je cela.  :)


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #105 : 11 Januar 2006, 21:17:00
Citiraj
Pri nekaterih pasmah imajo mislim da omejeno število skokov samca na leto, če bi v SKR kaj takega uvedli...
Ja sem že razmišljala o tem in to bi bilo za flate v Sloveniji idealno!  ;D

Citiraj
Lahko pa dvakrat ugibaš zakaj je tako frčala k meni .
hmmm...  :P Mogoče, ker si ležala na tleh? Šota obožuje take situacije.  :D

Citiraj
Nekaj se je zanimala ena iz Nemčije, poslala je mail vzrediteljem, ampak se ji niso javili .
Ja! Ker ne znajo dobro angleško, so me prosili, če se lahko dogovorim jaz. Seveda z veseljem pomagam in sem ji odpisala. Vendar po drugem mailu nisem dobila več odgovora.  ??? Tako, da ne vem. Rekla pa mi je, da iščejo primernega mladiča, vendar ga nameravajo vzeti malo kasneje in sedaj le spremljajo legla.  ;)

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #106 : 11 Januar 2006, 21:38:41
Ja res je že prava ˝norišnica˝, saj je vedno več dela z njimi in postajajo vedno pametnejši.  :P
Imajo problem z oglaševanjem. Svoje spletne strani tudi nimajo, v tujini pa ne vem kam bi lahko dali oglas.  ::)
Bodo pa prišli (verjetno 2) v Lj. na razstavo, tako da jih boste lahko videli.  :D

Lahko objavim med oglasi. Pošlji mi kakšno lepo sliko pa bomo objavili. Lahko jim daš na bolho, oglasi.com, v tujino na recimo hrvaški forum o malih živalih, ... nekako jim je treba pomagati če ne...  ::)
Res si ne predstavjam da prideš k njim in je tam 10 Nar, ki skačejo vate. Čisto za info. mi je zadnjič skoraj razbila ličnico, ko sva prišla k njim na obisk ::) Me je še naslednji dan bolela cela leva stran. Pa vem, da se ob flatih ne smem preveč sklanjat pa... si pač nisem mogla pomagat ;D Da bi me pa napadlo 10 takih "zverin" pa  :o :o ;D

Lp nina



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #107 : 12 Januar 2006, 15:36:29
O na tele oglase sem pa čisto pozabila, hvala ninci.  ;) Ali je tale oglasi.com hrvaški?
Za objavo na PeSjanarju, daš pa lahko kar tele slike in podatke, ki so že na strani:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=56.60
Mogoče lahko še napišeš, da je na voljo še 8 psičk in 1 samček vsi z rodovnikom, cena po dogovoru in mail: [email protected]
Res hvala ninci! Tudi v imenu Lakićevih.  :)

Res si ne predstavjam da prideš k njim in je tam 10 Nar, ki skačejo vate. Čisto za info. mi je zadnjič skoraj razbila ličnico, ko sva prišla k njim na obisk ::) Me je še naslednji dan bolela cela leva stran. Pa vem, da se ob flatih ne smem preveč sklanjat pa... si pač nisem mogla pomagat ;D Da bi me pa napadlo 10 takih "zverin" pa :o :o ;D
Ja prav imaš!  ;D Tam bolje, da ne počepneš, ker je takoj vseh 10 okoli tebe. Res jih je že pravi problem poslikati.  ::)  ;D Lahko samo iz viška, dokaz bo takoj, ko prilepim slike.

Lp


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #108 : 13 Januar 2006, 14:58:52
Ja, digitalc je čisto živ, saj se ga previdna Nara še dotaknila ni ;D.
flatka, k meni je pa frčela, zato ker sem brcala v sneg in Nara prav rada lovi sneg in kepe ;D.

ninci, joj ta Nara res nič ne pazi kam se zaleti ::). Še posebej, če se kdo kaj pobriga zanjo, pa čisto ponori ;D.

Sem malo razmišljala glede tega, da je veliko mladičev v Slo od Chillija in se bi mi zdelo malo čudno, če bi se zaslužkarji s flati ukvarjali, saj ni dosti zanimanja zanje. Upajmo pa, da naslednje leglo ne bo spet s Chillijem ::).

Lp, Ana



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #109 : 16 Januar 2006, 18:57:42
Kopiram kar iz teme o razstavah v Ljubljani.  :P
Moje kratko poročilo iz razstave.  ;)

Prišli smo do šampionata- juhej!   :D Sedaj lahko res rečem, da doma kraljuje ponosna veteranka.   ;D
To smo tako hitro opravili, da so mi razstave res hitro minile.

Gneča se je res čutila. Šota je bila tako naveličana vseh zmešanih psov in ljudi okoli nje, da je pri vsakih vratih za ven, hotela na vsak način na svež zrak. Zato sva se kar zadrževali nekje ob robu, kjer je bilo vsaj malo prostora in zunaj.   ;D
Včeraj se ji je še poznala zmatranost, danes pa že veselo skače naokoli in se veseli novih izivov in norčij.   :P (kot za flata značilno)
No, jaz pa še potrebujem malo časa, da se spočijem.   ;)

Čestitke tudi Atri!!!   :-*  :-*  :-*

Lp


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #110 : 22 Januar 2006, 16:45:01
Hvala za čestitke flatka! Tudi vama s Šoto čestitam za šampionat!!!




Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #111 : 22 Januar 2006, 19:38:56
hei a ni bilo danes srečanje flatov :) ? boste povedal kaj pa kake slikce dal  ;D ?



lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #112 : 22 Januar 2006, 20:12:37
Ja, srečanje je bilo včeraj, bilo je super :). Zbralo se je mislim da 14 flatov 8).

Slike sem končno uspela spravit na stran: http://flat-nara.slohosting.com/album/2flat-piknik/

Lp, Ana



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #113 : 23 Januar 2006, 18:12:13
S1b in ostali, več o srečanju:
 http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=836.0

Smo se imeli pa res fino, meni je čas zelo hitro minil. Postavili nov rekord, prišlo je 14 flatov. Mislim, da so tudi oni prišli na svoj račun in se noro nanoreli. Bolj natančno lahko pove anana o Nari.  ;D

Komaj čakam naslednje srečanje, da zopet preverimo kdo je zrasel, prišel na novo,... in da poklepetamo, najemo  :P , .... se družimo...

Lp


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #114 : 23 Januar 2006, 18:13:57
In še ena najina slikica iz razstave. Malo slabše kvalitete  ::), vendar vseeno.
Sedaj imam nov fotoaparat in od zdaj naprej bodo boljše slike  :P, obljubim.  ;D



Lp


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #115 : 23 Januar 2006, 18:24:08
Flatka bolje bi bilo če bi rekla, da so se nanoreli vsi razen Atre.  ???

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #116 : 23 Januar 2006, 19:11:41
Flatka bolje bi bilo če bi rekla, da so se nanoreli vsi razen Atre. ???
ehh...  ;D Pa saj je tudi tekala naokoli.  ;) Te ima pa tako rada, da se je tokrat raje kar tebe držala.  :) In kaj pa veš kaj si skrivala v torbici, da je raje gledala za hrano  :P  8)


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #117 : 23 Januar 2006, 19:13:36
Ej, Meta, saj je tudi malo tekala, dokaz 8):


Lp, Ana



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #118 : 23 Januar 2006, 19:20:40
Ok priznam mogoče je bila kriva salama.  :-[

Samo saj so vsi flati FUL požrešni pa so tudi ostali takrat ko so zavohali okrog mene skakali (recimo Lady, ki je Atro še stran odrivala). Samo Atre niti žogica ni zanimala, ne kepe, nič. Pa zdaj je tudi na sprehodih manj aktivna. Teče samo takrat ko tudi ti tečeš, ko zavoha kaj "dišečega" ali pa če zagleda kakšnega drugega psa.

Res sem malo razočarana nad njeno "živahnostjo" ker mi je oči tako na veliko razlagal, ko smo dobili Atro, da bo zrasla v še preživahnega psa in da naj kar počakam ko bom z njo ven hodila. Zdaj gre pa malo na levo, malo na desno in to je to. Kakšen flat pa je če je še leteča kepa ne razveseli ???


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #119 : 27 Januar 2006, 19:09:44
No pa sem se še jaz malo igrala na freewebs in Atri naredila spletno stran, ki je zaenkrat še v začetni fazi....

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever/

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever