Maine coon

ABBY LABRADOR · 131787

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 19 Februar 2008, 00:13:24
Jaz bi pa rad čim več izvedela o tej prečudoviti, veliki mački.



pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #1 : 20 Februar 2008, 08:01:55
Zadeva je simple. Striček google in "maine coon"  :D :D :D
Kako je pa živeti z eno? Fantastično.
Mini nežen kuža, ki te spremlja v vsak prostor (najbolje je strmet v mačjo mamo medtem ko sedi na školjki), ni vsiljiva, ima pa trenutke, ko se želi cortat in takrat to pokaže. Načeloma naj ne bi bila mačka, ki se rada nosi v naročju. Pri moji sem pa pogruntala, da čist uživa v naročju, ampak le, dokler stojim. Ko se vsedem že ni več zanimivo. Moja je ena taka nežna muci, ki pride dat zjutrej lubico, ko oči odprem. Spi pri meni na postelji, pri nogah, nima pa neke želje, da bi šla pod kovter kot ostali dve. Domnevam, da zato, ker ji je njena dlaka čisto dovolj topla.  :D :D :D Rada se igra z vodo in takoj prihiti v kopalnico ko sliši, da se pipa odpre. Takrat je zelo zanimivo gledat kaj delam, mogoče opazovat tuširanje ali pa s tačko loviti curek vode. To pa ne pomeni, da se želi kopat  ::). Hrano ima najrajši vrečke (kot vsaka mačka), zna pa jesti tudi s taco. S taco zajame iz sklede in potem liže hrano s tace. Zelo pogosto najdem skledo pokrito s preprogo (kot bi jo želela shraniti za kasneje), večje kose se pa obvezno je na čisti preprogi, da je takoj umazana in gre spet na pranje...  :D Je pa tudi malce bolj "gospa" in ne je čisto vsega kar ji daš.  ;)  Preden začne piti vodo iz skodelice s taco pokoplje po tleh, najraje pa pije vodo iz pipe. Je zelo zgovorna, posebej če jo ogovarjaš in ti vrača nazaj odgovore. Zna me tudi nakuriti, ko grem od doma in me mogoče cel dan ni domov. Vedno pa je njen dan poln buc-ov, ki jih zelo rada daje vsem, ki so le pripravni in pri volji. Zelo rada ima, da se ji pridružim pri spanju na kavču, po možnosti tako, da jo objamem, ali ma delno porabim za povšter. :P Takrat kar zaprede, ali pa se zvije na hrrbet in pretegne, ker je toooolk fino. Ni zamerjiva mačka. Ko jo kopam, zbeži od mene samo v tistem trenutku ko jo spustum, kasneje jo kadarkoli lahko primem v roke brez problema - ne kuha mule.
Se lepo razume z vsemi drugimi muci (imam še dva), in doma je vsaj 3x na dan pravi rodeo po hiši.

Če te še kaj drugega zanima, pa le vpraši... ;)

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Februar 2008, 08:25:17
O pinkapanter fulll maš luštno muco. Me pa zanima kako se razumejo s psmi.



pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #3 : 20 Februar 2008, 09:05:33
Moja brez problema. Je že prej živela s psom preden je k meni prišla. Z Mikijem (irski seter) se ponavadi vsa prevohata, Miki bi se špilal z njo, ona bi ga pa rada prelizala... :D Tudi s sosedovim šnavcerjem nima problema in se do njega obnaša, kot da je pač malo večji maček. ;)

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Februar 2008, 09:15:43
O super. Potem bi pa samo še vprašala kje so kakšni dobri rejci.



pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #5 : 20 Februar 2008, 09:35:14
Poglej si temo 'Kje poiskati pravo pasemsko mačko' od Note. Ti zeloooo polagam na srce vse kar tam piše. Maine Coon-i so zelo velike mačke in imajo lahko cel kup problemov. Od slabega srca, kolkov itd.... Raje od rejca zahtevaj vse papirje in plačaj mal več, kot pa da končaš z mladičkom, ki bo ali poginil zaradi zdravstvenih težav ali pa ga boš vozila od zdravnika do zdravnika. Verjemi se ne splača. Ne finančno ne čustveno. Obiski veterinarja nekaj stanejo, ostaneš pa še brez muce, ki si jo vzljubil in ti polepša življenje. Jaz ne bi kupovala od rejcev, ki niso prijavljeni na zvezi, pa še potem bi se pozanimala o vsakem. Vsi tudi nimajo vseh barv, itd. Pa seveda lahko sedaj premišljuješ tudi o rejcih izven Slovenije. V bližnji Italiji, švici itd - svet je postal tako majhen... ;) Veliko uspeha želim!  :)

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


mea

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Februar 2008, 11:59:31
pinkpanter zelo dober opis življenja z maine coonom. te mačke so res nekaj posebnega. tudi naš hodi za menoj kot mini kuža. je zelo igriv,  radoven in zelo rad se pogovarja, zelo rad hodi z menoj tudi na sprehode. obožuje vodo in zelo rad se kopa (s sušenjem pa so večji problemi).  naš pa ne mara nobenega mesa (surovega, no ja včasih pa še to ga moramo "prisiliti" poje 5 dag piščanjih jetric) obožuje pa poleg briketkov tudi vse vrste sadja in zelenjave ::).

abby glede rejcev pa se je res potrebno dobro pozanimati. moj sicer prihaja od svoneskega rejca in sem zelo zadovoljna, pa tudi muc je velik, vesel in zdrav  ;D.






zaljubljena v maine coon mačke
moja spletna stran
http://www.mypawsmainecoon.com


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 Februar 2008, 17:05:00
Mea in pinkpanter hvala. Mea fulll maš luškanga muca. Take barve bi ga tudi jaz imela. Sem pa zasledila eno vzrediteljico in me zanima, če ima kdo izkušnje.
Njena spletna stran:
www.dannisis.com



mea

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 22 Februar 2008, 08:10:04
na žalost s to mačkarno nimam izkušenj. moj mačkon prihaja ravno tako iz krškega od koder je tudi mačkarna, ki si jo navedla ti, le da prihaja iz druge mačkarne.
lahko ti pomagam tako- to je njihova spletna stran:/www.beep.com/members89/multicoon/
pa lahko vprašaš tudi tukaj. mislim, da kmalu pričakujejo tudi nove mladičke.
jaz osebno imam s to mačkarno dobre izkušnje.

zaljubljena v maine coon mačke
moja spletna stran
http://www.mypawsmainecoon.com


mea

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 Februar 2008, 08:12:43
  :-[ ups probam še enkrat link nalepit, če pa ne bo delal, pa samo napiši ta naslov: www.beep.com/members89/multicoon/

zaljubljena v maine coon mačke
moja spletna stran
http://www.mypawsmainecoon.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 22 Februar 2008, 08:55:28
Mea in pinkpanter hvala. Mea fulll maš luškanga muca. Take barve bi ga tudi jaz imela. Sem pa zasledila eno vzrediteljico in me zanima, če ima kdo izkušnje.
Njena spletna stran:
www.dannisis.com

Tele sem jaz spoznala leto ali dve nazaj na mačji razstavi. Zdeli so se mi zelo v redu ljudje. Predstavili pasmo in opozorili na zdravstvene težave. Skratka zelo prijazni in dostopni. Pokliči in se najavi na obisk ali pa vprašaj, če bodo na kaki razstavi.

Kristinca & Florinca


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #11 : 15 April 2008, 07:45:03
O šele sedaj sem zasledila tole temo ::) Tala pasma mačk je meni ena izmed najlepšimi :D Hvala vam za linke :). Prvič sem jih videla že pred leti na mačji razstavi in so me navdušile. Upam, da jo bom enkrat v prihodnosti imela.

mea super slikce :D

lp


pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #12 : 13 Maj 2008, 13:26:36
Zelo rada ima, da se ji pridružim pri spanju na kavču, po možnosti tako, da jo objamem, ali ma delno porabim za povšter. :P Takrat kar zaprede, ali pa se zvije na hrrbet in pretegne, ker je toooolk fino.

Evo - tole pa zgleda takole: :D :D :D

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #13 : 09 Julij 2008, 12:03:56
Še malce slikc:






Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #14 : 09 Julij 2008, 23:14:59
Luštne slikce, a druga, tretja in četrta pa sploh :D


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 23 Julij 2008, 22:41:44
Uauu!! Lušna mačkica... Pinkpanter a vi jo imate uzuni na povodcu ali se lahko sama sprehaja?



mea

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 24 Julij 2008, 09:49:12
pinkpanter: res lepa mačonka vidi se da uživa pri vas. kolk je pa stara tale mačja damica?
ABBY LABRADOR: pasemske mačke naj se ne bi sprehajale zunaj brez nadzora, večina vzrediteljev to napiše tudi v pogodbo. očitno pa se pinkpanterjeva damica nad povedcem nič ne pritožuje ;D
tudi moj zelo rad hodi na sprehode ali na povodcu ali pa v svojem rdečem ferarriu cabriolet s pogonom na dve nogi ;D

pozdravček vam pošilja beny








zaljubljena v maine coon mačke
moja spletna stran
http://www.mypawsmainecoon.com


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Julij 2008, 12:20:27
Uauu! Tudi tvoj mačkon je lušen.  :-*Za oba.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Julij 2008, 12:24:40
Naš mačkon je sicer zunaj na pasici, ampak da bi ga vozili pa še nisem videl  ::) SUPER...

UPAM, DA NE BO NAŠ KDAJ PRIŠEL NA TAKO IDEJO  ;D :D :o :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #19 : 24 Julij 2008, 12:56:54
Končnooooooooooooooo nove slikce od Beny-ja :o :o  Res je fuuuuullllllllllll lep :o :o


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #20 : 24 Julij 2008, 23:09:20
Uau, ogromen je! :o To je pasma mačk nad katero se vsako leto navdušujeva z mami na mačji razstavi. Mami pravi, da bi jo takoj imela, fant pa pravi, da jo bo nekega dne imel. res je krasna pasma!  ;D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 25 Julij 2008, 02:37:32
mi2ni3 he he se strinjam. Mene je tudi ta pasma mačk že nekaj let nazaj na mačji razstavi čisto očarala in upam, da jo bom enkrat imela :D


pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #22 : 29 Julij 2008, 12:51:38
Ohoho - takega rdečega ferarija pa moja nima... Zelllooooo lep muc!

Moja gre ven samo na povodcu oz. občasno, ko vem, da pol ulice ni doma (kakšno nedeljo popoldne), jo spustim tudi brez povodca (ker smo slepa ulica) in takrat sem vedno zraven in ji sledim. V bistvu me takrat pelje na sprehod.  :D :D :D
Ko sem jo dobila je imela tri leta, nevajena biti zunaj. Mislim, da prej sploh še nikoli ni bila zunaj. Počasi sem jo navadila na oprsnico in nato na povodec. Tako, da jo sedaj sprehajam na 5m fleksiju. Še vedno je pa zunaj zelo občutljiva in nič nenavadnega ni, da se požene v hišo, če jo nekaj prestraši (nov človek, šum, ...). Če v hišo ne more, potem pa k meni v naročje in glavo zarit pod pazduho v stilu "če ne vidim, potem tega ni".
Glede na to, koliko je bila preplašena, ko je prišla k meni, štejem v velik dosežek to, da se neznancev, ki pridejo na obisk ne boji več. V hiši je popolnoma samozavestna in glavna mačka. Ostali dve jo nekako spoštujeta in je glavna "matrona". ::) :o
Sedaj je stara 5 let (zadnje slike), moja lubica, ki mi popestri dan s številnimi komentarji in lubicami...

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #23 : 04 September 2008, 12:39:28

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #24 : 04 September 2008, 12:51:19
Kako sta posrečena :o


mea

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 September 2008, 15:18:23
 :D :D frajerja ;D, res sta super. tole pitje in pacanje vode je tudi meni zelooooo znano :P.
se vid teli tvoji lubici da je glavna frajerka ja. tud njihovo pripovedovanje je nekaj čisto posebnega.
pozdravček tebi in tvojim lepoticam tudi od beny-a, pa seveda vsem ostalim tudi :).

takole pa se mi potepamo po bledu in jemo kremšnite :-[ 








zaljubljena v maine coon mačke
moja spletna stran
http://www.mypawsmainecoon.com


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #26 : 09 September 2008, 15:29:58
Kok sta dobra :o :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #27 : 09 September 2008, 18:30:40
Evo...še en lepotec.  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #28 : 09 September 2008, 18:42:28
Čigav je pa ta ??? :o

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #29 : 09 September 2008, 18:43:53
Iz Nizozemske.  ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com