Mačkoni > Pasme mačk

Maine coon

(1/38) > >>

ABBY LABRADOR:
Jaz bi pa rad čim več izvedela o tej prečudoviti, veliki mački.

pinkpanter:
Zadeva je simple. Striček google in "maine coon"  :D :D :D
Kako je pa živeti z eno? Fantastično.
Mini nežen kuža, ki te spremlja v vsak prostor (najbolje je strmet v mačjo mamo medtem ko sedi na školjki), ni vsiljiva, ima pa trenutke, ko se želi cortat in takrat to pokaže. Načeloma naj ne bi bila mačka, ki se rada nosi v naročju. Pri moji sem pa pogruntala, da čist uživa v naročju, ampak le, dokler stojim. Ko se vsedem že ni več zanimivo. Moja je ena taka nežna muci, ki pride dat zjutrej lubico, ko oči odprem. Spi pri meni na postelji, pri nogah, nima pa neke želje, da bi šla pod kovter kot ostali dve. Domnevam, da zato, ker ji je njena dlaka čisto dovolj topla.  :D :D :D Rada se igra z vodo in takoj prihiti v kopalnico ko sliši, da se pipa odpre. Takrat je zelo zanimivo gledat kaj delam, mogoče opazovat tuširanje ali pa s tačko loviti curek vode. To pa ne pomeni, da se želi kopat  ::). Hrano ima najrajši vrečke (kot vsaka mačka), zna pa jesti tudi s taco. S taco zajame iz sklede in potem liže hrano s tace. Zelo pogosto najdem skledo pokrito s preprogo (kot bi jo želela shraniti za kasneje), večje kose se pa obvezno je na čisti preprogi, da je takoj umazana in gre spet na pranje...  :D Je pa tudi malce bolj "gospa" in ne je čisto vsega kar ji daš.  ;)  Preden začne piti vodo iz skodelice s taco pokoplje po tleh, najraje pa pije vodo iz pipe. Je zelo zgovorna, posebej če jo ogovarjaš in ti vrača nazaj odgovore. Zna me tudi nakuriti, ko grem od doma in me mogoče cel dan ni domov. Vedno pa je njen dan poln buc-ov, ki jih zelo rada daje vsem, ki so le pripravni in pri volji. Zelo rada ima, da se ji pridružim pri spanju na kavču, po možnosti tako, da jo objamem, ali ma delno porabim za povšter. :P Takrat kar zaprede, ali pa se zvije na hrrbet in pretegne, ker je toooolk fino. Ni zamerjiva mačka. Ko jo kopam, zbeži od mene samo v tistem trenutku ko jo spustum, kasneje jo kadarkoli lahko primem v roke brez problema - ne kuha mule.
Se lepo razume z vsemi drugimi muci (imam še dva), in doma je vsaj 3x na dan pravi rodeo po hiši.

Če te še kaj drugega zanima, pa le vpraši... ;)

ABBY LABRADOR:
O pinkapanter fulll maš luštno muco. Me pa zanima kako se razumejo s psmi.

pinkpanter:
Moja brez problema. Je že prej živela s psom preden je k meni prišla. Z Mikijem (irski seter) se ponavadi vsa prevohata, Miki bi se špilal z njo, ona bi ga pa rada prelizala... :D Tudi s sosedovim šnavcerjem nima problema in se do njega obnaša, kot da je pač malo večji maček. ;)

ABBY LABRADOR:
O super. Potem bi pa samo še vprašala kje so kakšni dobri rejci.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo