Pes na barki

Aron · 9004

Aron

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 22 Februar 2008, 10:35:32
Lep pozdrav vsem,

vsako leto hodimo na morje z barko in smo na njej kak teden dni. Letos imamo prvič kužka, ki ima sedaj že 7 mesecev in je pasme ZP. Kuža je po naravi zelo živahen, ni boječ, je socializiran in zelo navezan na nas. Tako da nimamo težav iti z njim v nove kraje, spoznavati nove ljudi ali pa živali. Skratka ga vse zanima. Tudi na vodo oz. morje je nor in je skozi v njm, ko smo na sprehodi v bližini plaže. Živimo namreč v Portorožu in je skozi v stiku z morjem. Skratka ga bomo  letos vzeli s sabo na morje. V kakem hotelu ga nočem puščati, pa tudi nobenemu od družine ga ne bi puščali. Ali ima kdo izkušnje s psom na barki? Kako to prenašajo in kake težave se lahko pojavijo?

Hvala vsem za odgovore in lp.

Če je tema že odprta se opravičujem.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 22 Februar 2008, 10:51:45
Jaz sem šla lani, ko smo bili na morju, na Kornate z ladjo - velikost ladje je bila recimo za 100 ljudi. In ker niso nič komplicirali, sem vzela zraven še moji dve ta mali, yorkija in kitajčka, ker jih nisem hotela cel dan doma pustit pa tudi me je zanimalo kako se bosta obnašali. Na moje veliko presenečenje je njima bilo čisto vseeno kje sta, večino vožnje sta prespale v naročju, malo smo hodili okoli, gledali morje, ...skratka nič posebnega :) Ker od moje kitajčice mama preživlja tudi poletja na jadrnici in mi je vzreditelj razlagal, da ona komot skoči dol v morje, malo plava, in gre spet nazaj gor :)
Tako da po mojem se nimaš kaj sekirati.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 22 Februar 2008, 10:52:45
Mi smo imela psa na barki in na gliserju.
Pazit moraš,da n pade v vodo, kjer ga lahko povoziš ti ali drugi s plovili in da ni v napoto. Priporočjiv je rešilni jopič. Če je zelo valovno je bolje oz varneje ,da ga zapreš v kajuto. V kajuti pa je mnogim slabo. Zelo natančni se pritožujejo,da kremplji škodujejo plovilom, zato razmislite o kakšnih oblgah, tepihih oz podobno kjer bo pes največ.
Mi smo imeli največ težav, ker ni hotla lulat drugje kot na travo, zato smo morali zaradi nje pristajat in iskat travo na kamnitih otokih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 Februar 2008, 12:24:49
Mi smo imeli največ težav, ker ni hotla lulat drugje kot na travo, zato smo morali zaradi nje pristajat in iskat travo na kamnitih otokih.
medtem ko Xsarin bratec je bil prvic na jadrnici pri 2 mesecih in se je naucil lulat s palube  ;D



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Februar 2008, 12:56:48
medtem ko Xsarin bratec je bil prvic na jadrnici pri 2 mesecih in se je naucil lulat s palube  ;D

A to je tko lulal, da je ciljal kakšen stebriček?  :o :D

Drugače pa jaz s svojim nisem imela nobenih problemov, nobene morske bolezni ali kar koli. Pač pazit moraš, da ti kje ne pade v vodo, da ima senco in vedno dovolj vode. Pa galebi znajo bit ful zanimivi.  :o

Mislim, da so peskoti tako navezani na svoje vodnike, da preživijo marsikaj samo da so v naši bližini.  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 22 Februar 2008, 13:24:38
Mislim, da so peskoti tako navezani na svoje vodnike, da preživijo marsikaj samo da so v naši bližini.  ;)
mislim,da ni to da preživijo, ampak, da jih zabava tako kot nas mal spremembe  ;).
vsaj za moje lahko potrdim, da več ko se novega dogaja bolj so zadovoljni  :D
Z gliserjev se da fajn lajt na valove, pa sindrom "veter u laseh"- pardon dlaki, jih tud veseli. Ovčarji takoj ugotovijo,da se da past ribe v u vodi lažje kot galebe , ki odletijo, štetje martinčkov je sploh ekstra kull in če vs eodpove ,je tu še mularija z žogami  >:D in možnost zakopavanja opreme v mivko  ;D Tudi kakšnih negativno stresnih učinkov večernih pohodv v lunaparke ni bilo opzait  ::), čeprav je gužva in hrup- njim je vse full zanimivo  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Februar 2008, 14:31:10
Za veter v laseh se definitivno strinjam...ko smo glisirali je bilo potrebno biti obvezno zunaj in svoja ušesa nastavljat vetru. Mislim, da so naši pesjankoti res zlata vredna - tako neproblematična in hvaležna bitjeca so  :-*



BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 28 April 2008, 14:38:08
Ne bi rada odpirala nove teme, pa ker je naslov ze podoben...
Zanima me, ce je bil ze kdo s psom na katamaranu? Mi naj bi sli na morje namrec s katamaranom(ker bi se s strajektom predolgo peljali),
sam psi morajo pa biti baje na katamaranu v boxu ??? :( :-\ Ma kdo kake izkusnje s tem???



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 30 April 2008, 21:21:03
Sem malo pozno opazila to temo  ;). Tudi mi smo bili lani prvič z psom na jadrnici in smo na njej preživeli skoraj tri tedne skupaj. Naš pes se je super obnesel, malo nemiren je bil samo takrat, ko so bili večji valovi in nas je malo premetavalo  :-\. Tudi med jadranjem ni delal nobenih problemov. Smo pa naš urnik malo prilagodili psu, tako, da smo ga večkrat na dan peljali na kopno (z čolnom  ::)). Na pohodne dele  jadrnice smo položili posebno gumo, ki je preprečevala zdrse, tako, da se je lahko vsepovsod  prosto gibal. Seveda  je pa potrebno paziti, da pes ne pade v vodo.

Lp


nicy11

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • ni lepšega kot je življenje!
Odgovori #9 : 10 September 2008, 08:56:17
Hej!

No tudi mi se letos odpravljamo na jadrnico in , ker se je končno odločila vsa družina (beri tudi brat), nač Chad (cairn terrer) nima druge izbire, kot da gre z nami. Prebrala sem prejšnje poste, pa me zanima, kje se dobi rešilni jopič za psa in tista guma, ki jo omenja Alfa! Naš Chad je namreč zelo živ peso, ki je noro firbč in more vse videt na lastne oči. Potem me še zanima, kaj narediti, če je psu slabo? Obstajajo kakšne tabletke ali kaj podobnega (mogoče kej iz domače lekarne), kar mu lahko pomiri želodec?

Glede na to da tema ni ideti več aktualna, vseeno prosim za odgovor in se zahvaljujem že vnaprej!

Lep pozdrav Nina



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 10 September 2008, 09:17:09
Rešilne jopiče sem pred poletjem videla v Zooticu v City parku. Samo ne vem kako se založeno sedaj ko je skoraj konec sezone.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 10 September 2008, 10:08:08
Hej!

No tudi mi se letos odpravljamo na jadrnico in , ker se je končno odločila vsa družina (beri tudi brat), nač Chad (cairn terrer) nima druge izbire, kot da gre z nami. Prebrala sem prejšnje poste, pa me zanima, kje se dobi rešilni jopič za psa in tista guma, ki jo omenja Alfa! Naš Chad je namreč zelo živ peso, ki je noro firbč in more vse videt na lastne oči. Potem me še zanima, kaj narediti, če je psu slabo? Obstajajo kakšne tabletke ali kaj podobnega (mogoče kej iz domače lekarne), kar mu lahko pomiri želodec?

Glede na to da tema ni ideti več aktualna, vseeno prosim za odgovor in se zahvaljujem že vnaprej!

Lep pozdrav Nina

Rešilne jopiče in sicer Hurttine imamo pri nas KLIK
Proti slabosti lahko uporabiš tabletke, ki se dobijo v lekarni drugeč za ljudi (Dramina), povzročajo zaspanost, pazi pa z doziranjem - glede tega najbolje da se posvetuješ z veterinarjem, saj se dozira glede na težo.

Lp, nina




nicy11

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • ni lepšega kot je življenje!
Odgovori #12 : 10 September 2008, 10:17:36
Hej tenx, bom šla pogledat v Zootica, kr so še samo trije dnevi do odhoda, upam, da bom imela kej sreče! Drugače sn pa še mal prebrala kaj potrebuje pes za na potovanje v eni drugi temi na tem forumu, tako da slučajn ne bom česa pozabila. Me pa zani, če bo recimo neurje, valovi, bla bla...Sej vsi vemo, da se ne moreš kr zapelat nekam in ustavit z jadrnico lahko traja tudi dve uri preden najdeš primerno zavetje. Zato me zanima, če je pametni psa tud kam privezat na jardnici v primeru, da mu je v kabini slabo! Nameravam pa tako ali tako oprsnico s sabo vzet, ker ga bo tudi lažje prestavit, če ga bo kdaj hitr kam dvignat al pa kej! Sej  nikol ne veš, morje ma svoje čare, takšne in drugačne!

Lep pozdrav!
Nina



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 10 September 2008, 10:54:38
Mi imamo gliser in naša gre vedno z veseljem z nami...(No,letos je izumla nov način plavanja kjer lovi vodo in je tako popila ogromno slane vode,kar je prineslo tudi posledice  :-\ ::), zato je bila samo 1x). Največje veselje je it po palisadi gor in potem med vožnjo lovit vodo (oz. sprobavat moje mišice na rokah), potem pa seveda skakat v vodo z barke (malo težje je nazaj gor prit :P), plavat na obalo z nami itd...
Žurka  :D



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #14 : 20 December 2008, 09:26:58
Mi imamo jadernico in naš se kar dobro obnese.Ko se peljemo ga privežemo da ne pade vv morje. ;) :P
Nekajkrat je tudi    bruhal i  imel drisko :-\ :-[ :'(

My best friend is a westie


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 December 2008, 10:59:00
Nekajkrat je tudi    bruhal i  imel drisko :-\ :-[ :'(

Ali je takrat pil morsko vodo? Pri nas smo uspeli letos poleti psa nekoliko pregreti, ko smo šli v vročini na krajši sprehod.  Ko je prišel nazaj do morja je spil nekaj morske vode - posledica huda driska, ki pa se je na srečo hitro umirila  :'( Je potrebno kar paziti, da ne prihaja do takšnih primerov  ::)

Lp


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #16 : 22 December 2008, 15:52:19
Ne ni pil morske vode.Najberž ga je samo prihod takoj na barko malo šokiral,ker smo potem drugi poslkusili biti nkaj časa biti zunaj in smo šele potem šli na barko

My best friend is a westie


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 26 December 2008, 09:10:17
Moj 7-letni LR je bil še vsako poletje z nami na jadranju. Prvič je na valovih dobil drisko (od strahu), zato mu zdaj med jadranjem vedno nataknem oprsnico in ga pripnem na ograjo, tako da se lahko, če hoče, zagozdi v kokpitu med vrata kajute, oprsnica pa ga drži, da mu ne drsi nazaj. Čim dobi oprsnico in se začne zibat, z veseljem zaspi.
Pripnem ga tudi vedno ob pristajanju, sicer je povsod pod nogami ali v vodi ali na sosednji barki ali ...  je pa neugodno, ker tudi pogosto laja ves čas pristajanja.
In zadnja leta zelo pazim, da ne gre po plavanju takoj na ostre skale ali, da ne plava ven tam, kjer so ježki, ker sicer rabi ca 3 tedne, da si obnovi blazinice po jadranju.
Ja, pa 1x v vročini in popolnem brezvetrju smo z avtopilotom med Kornati in Žirjami si brali v senčki, in naenkrat psa ni bilo nikjer: plaval je kakšno miljjo za nam, videla se je samo še pikica v vodi - je šel malo plavat in se hladit, kot smo se pred tem na sidru. Odtlej je privezan tudi, če ne piha prav pretirano.

lp ž & l & h