Bernski planšarski pes [Berner Sennenhund,Bernese Mountain Dog]

Rinchy · 2410501

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9210 : 06 Januar 2015, 16:12:39
Čestitke za novega člana :) Jaz pravim, enkrat berni, vedno berni...

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #9211 : 06 Januar 2015, 22:18:01
Hvala, Rinchy! :) res je, berniji te zasvojijo zato glede pasme sploh ni bilo dileme :D
sem pri iskanju pokukala tudi k vam, ampak spomladi bi bilo prepozno, sploh, ker v začetku pomladi pričakujemo še enega ¨mladička¨  :D

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9212 : 07 Januar 2015, 09:27:06
Ja, naši bodo (upam da) bolj spomladančki  :)

Potem boste imeli pa živahno pri vas doma. Uživajte maksimalno  :D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #9213 : 15 Januar 2015, 16:28:42
No ja, Zorba živi pri starših, človeški mladiček pa bo seveda pri meni, zato ne bo tako pestro ;) Ampak ne glede ne kraj bivanja, ni nič manj moj, že zdaj poskušam biti čimveč z njim, potem, ko ne bom v službi bom pa verjetno še več, pa na počitnice bo sigurno prišel...  :D

še ena malo starejša, ampak meni zelo lepa


in pa divjanje naše debele rite s prijatelji. Okrog 3:15 se začne akcija  ;D
http://www.dailymotion.com/video/x2epgty_zorba-harry-bernieshine-13-01-2015_animals

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #9214 : 22 Januar 2015, 20:54:29
Danes praznuje Kaja 13 čudovitih let :-*



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9216 : 23 Januar 2015, 12:37:10
Vse najboljše Kaja!  :-* Res bi lahko skoraj na prste preštela bernce s tako lepo starostjo. Kako se sicer drži?

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #9217 : 23 Januar 2015, 13:38:44
Hvala obema :)
jah drži se kakor kdaj.. Včasih rabi malo truda da se vstane, včasih gre brez problema. Drugače pa še ima vedno tisti žar v očeh, rada še vedno je, včasih ko je zelo vesela se prav vidi da bi rada se igrala.. pač tak nakazuje da bi s prvimi tačkami skočla na tebe. Točno vidiš ko se postavi pred tebe cela vesela in bi rada skočila.. Včasih mi je hudo ko jo gledam ko se komaj vstane in si mislim da jo mučim.. potem je dobra zopet in ni problemov. Odvisno od dneva.. Drugač pa je še vedno glasna, prava mama ostalima dvema.. še vednu ju zelo krego ko se druga dva igrata, potem ona hodi okoli ju krega :D še vedno ju umiva.. Bilo bi odlično če je tačke nebi izdajale.. Hudo bo.... ko bo prišel čas :'( Ampak zaenkrat ne razmišljam še pogosto o tem.. Dokler še ima žar, dokler rada je in hodi vedno na travo opravljat potrebo in dokler se še koliko toliko lahko vstane niti nočem razmišljat.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9218 : 24 Marec 2015, 09:30:09
Konec aprila pričakujemo mladičke  :-* Bodoča mamica je naša Bibi, očka pa Cento (High Oaks X-Factor). Več informacij: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=14419.0


Bibi



lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


LacenS

  • Gost
Odgovori #9219 : 02 Oktober 2015, 19:31:29
Pozdravljeni.
Rabim pomoč :)
Februarja je poginil naš kuža "pasme bernski planšar" in starša od takrat sanjata o novem psu. Prejšnji je bil brez rodovnika in zdaj sem jih komaj prepričala, da bi kupila rodovniškega pod pogojem, da je cena do 500€. Domnevam, da so cene v Sloveniji in Avstriji okrog 1000€, pa me zanima ali pozna kdo kakšnega v redu vzreditelja na hrvaškem na primer-da ima narejene vse zdravstvene teste, da v redu skrbi za pse...ter kakšne so cene tam?
Sicer denar v splošnem ni problem, res v redu skrbita za psa, ampak imata v glavi, da so rodovniški psi "afnanje" in da že ne bosta dala toliko denarja za nakup psa... Da jih prepričam v nasprotno ne pride v poštev, ker se trudim s tem že več let...
Bonus bi tudi bil, da ima vzreditelj mladiče na voljo že zdaj-oz v roku 1 meseca(funkcionirata po principu, danes se odločiš, jutri kupiš). Mešanček ali posvojitev v zavetišču tudi ne pride v poštev.
Hvala za pomoč.
Lp



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9220 : 03 Oktober 2015, 08:34:16
Malo pokontaktiraj po hrvaški, ko sem nazadnje obračala bolho so bili vsi rodovniški od dol občutno ceneje kot pri nas



nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #9221 : 30 Oktober 2015, 10:57:38
Mi se že dolgo nismo nič javili... Zorba je te dni praznoval svoj 1. rojstni dan. Praznoval je kot se spodobi, s torto seveda ;D
Malo se je spoznal z razstavami, kar je pa najpomembnejše - razvija se v super spremljevalca z odličnim karakterjem; vedno je pripravljen na igro, obožuje vodo, prijazen je do vseh živali, na ljudi je pa itak nor :o

Upam,  da ni preveč slik  :D








Norec :o





“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #9222 : 06 Marec 2016, 20:07:59
Mi se že dolgo nismo nič javili... Zorba je te dni praznoval svoj 1. rojstni dan. Praznoval je kot se spodobi, s torto seveda ;D
Malo se je spoznal z razstavami, kar je pa najpomembnejše - razvija se v super spremljevalca z odličnim karakterjem; vedno je pripravljen na igro, obožuje vodo, prijazen je do vseh živali, na ljudi je pa itak nor :o

Upam,  da ni preveč slik  :D








Norec :o





Vse  najboljse! Kako je lep...ti prav zavidam takega psa

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #9223 : 06 Marec 2016, 21:59:58
Hvala. :) Pes je sicer očetov, jaz pa ne živim več doma, tako da na žalost nisem tolko z njim kolikor bi želela. :-\
Enkrat, kmalu, ko bo čas in prostor...  :-[

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #9224 : 11 Marec 2016, 15:14:12
Hvala. :) Pes je sicer očetov, jaz pa ne živim več doma, tako da na žalost nisem tolko z njim kolikor bi želela. :-\
Enkrat, kmalu, ko bo čas in prostor...  :-[
Ja, to bo zagotovo se veselo.  :) Pa se bos odlocila za bernca?

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #9225 : 12 Marec 2016, 12:28:11
Ja, vsekakor bo bernc.  :D ;D

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


meXem

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #9226 : 24 April 2017, 20:55:27
Pozdravljeni.

ŽAL po devetih letih veselja spet iščemo novega mladička pasme Bernski planšar!

Seveda pride v poštev samo rodovnik preverjenih/priznanih vzrediteljev, zato vas prosim za kakšne info. na koga se obrniti.

Na spletu (Kinološka zveza Slovenije) sem našel le štiri aktualne Slovenske rejce Bernijev (Radovljica, Ruše, Cirkovce in Škofja Loka).
Ker smo za omenjena legla letos že prepozni, me zanima, ali sem koga še spregledal.

Prav tako iščem kakšen kontakt v sosedni Avstriji, vendar ne najdem nič pametnega.
Vsake informacije oz. pomoči bom/bomo zelo veseli.

Hvala!



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #9227 : 11 Maj 2017, 18:04:57
Spoštovani!

Na vašem mestu bi počakala, da bo imela ga. Dragica Kaiser, psarna BERNER KAISER, spet kakšno leglo. Vzrediteljico poznam, ogromno poudarka da na zdravje in dolgoživost prednikov mladičkov, svoje delo opravlja s srcem.

Predlagam tudi, da se ornete na ga. MOJCO SAJOVIČ, ima psarno PER ASPERA AD ASTRA.
V poštev pride še psarna BERNIESHINE.

In pa NINA BEŠTER.

LP, in srečno.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9228 : 18 Maj 2017, 11:24:00
Defintiivno Nina Bešter : http://ninabester.wixsite.com/luribee/blank  8)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Pa Carynthia's tudi, no sej psico ima Iz Nine vzreje.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!