Pasje veselje in razstave...ali to spada skupaj?!

Terrierka · 2252

Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
To temo sem odprla, ker v prejšnjo, podobno temo ni bilo vpisa že več, kot 120 dni... :-[
No, bistvo je v tem, da so glede pasjih razstav in pasjega veselja do teh raztavah mnenja zelo različna... :-\

Je pa res, da nekateri psi na teh raztavah (moja Kiara vsekakor) blazno uživajo ;D, če jih le ne fenamo, krtačimo, navijamo in češemo do onemoglosti! >:(
Lp Terrierka


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #1 : 06 Marec 2008, 11:52:22
Jaz sem mnenja, da kuža, ki ne uživa na razstavah, bolje, da se ne razstavlja.
Razstavljam že več kot 6 let, svoje in druge pse. In najbolj uživam pri razstavljanju psov, ki  se radi pokažejo v ringu in se veselijo razstav. Razlog, da sem prenehala razstavljat svojo prvo psičko je prav ta, da ni marala pasjih razstav. Nasprotno pa moj drugi kuža ponori,ko vidi potovalko, nahrbtnik ali pa kletko,ki jih vedno vzamem s seboj na razstavo. In je celo zelo užaljen, če ga pustim doma,ko odidem z enim od teh treh  ;D
Nekateri kužati preprosto nimajo karakterja za razstavljanje. Lahko v ringu sicer super ubogajo, vendar nikoli ne bojo imeli tistih 'iskric' v očeh. Poznam pa tudi ogromno takih,ki kar komaj čakajo, da gredo v ring. To se mi zdi delno odvisno tudi od tega, kako se psa navaja na razstave. Če se mu že kot mladičku razstave priskutijo, se tega ne da več spremeniti. Zato je zelo pomembno, da se mladičku pokaže, da so razstave priložnost za nova spoznanja s (prijaznimi!) pasjimi prijatelji, čas,ko mu lastnik nameni veliko pozornosti in priboljškov in podobno. Tak kuža bo zelo verjetno začel uživati v razstavah.

+1


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #2 : 06 Marec 2008, 15:18:03
Liza, to si pa tko lepo povedala!!!  :-*

Jaz sem mnenja, da kuža, ki ne uživa na razstavah, bolje, da se ne razstavlja.
Nej dodam še to, da se o tem čist strinjam s tabo! ;)
Lp Terrierka


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3 : 06 Marec 2008, 15:26:54
Hojla!

Sicer sm bila z mojo psičko samo na dveh razstavah dosedaj..na eni "informativno"..da vidim kako se bo obnašala, in ker ji je (nama je  :D ) bilo všeč, smo se odločle it na še eno "zaresno", tako da smo se tudi razstavlale :).
In če potegnem črto...
*Moja Riva se rada prevaža z avtomobilom (pravzaprav jo je ceu hudič spravit z avta in je precej užavljena, če se gre kam z "njenim" avtom brez nje), tako da ji vožnja ni panike ;)
*Na pripravah na Razstavo tudi uživa, saj ima blazno rada kopanje  ::)  :) , na striženju pri Lani pa ji je bilo (kakor sem slišala ;) )tudi žur :D.
*Rada je v družbi veliko psov in ljudi...kar pa je na razstavi definitivno prisotno
*Če jo kakšen pocrklja (kar tudi ni težko najti ;)) pa je še tolko boljše

**

Tako da bom rekla jas definitivno skupaj s to mojo psičko še kam grem, kr nama je obemo v veselje spoznavat nove pasje in človeške prijatelje, pa se malo pokazat :), če pa nisi (ali kuža ni) tip za to, kot je blo že 1000x povedano, nikakor ne.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...