Srednji šnavcer

frida123 · 15370

frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 06 Marec 2008, 21:38:48
Pozdravljeni,

ali morda kdo ve za kakšnega vzeditelja srednjih šnavcerjev v Sloveniji?

Frida



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!

frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 Marec 2008, 21:05:09
Lila,
najlepša hvala, a tega vzreditelja (na tej strani je samo en vzreditelj srednjih šnavcerjev) sem našla že sama.

Res ne moram verjeti, da je eden in edini vzreditelj te pasme v Sloveniji.
Vprašala sem tudi na društvu, čakam odgovor.

Frida




McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 09 Marec 2008, 22:26:39
Vprašaj na kinološko zvezo, če ne pa se obrni na kakšne tuje klube.



frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 Marec 2008, 17:28:27
Vprašaj na kinološko zvezo, če ne pa se obrni na kakšne tuje klube.

Tudi s to idejo sem se že ukvarjala, a s tem nimam nobenih izkušenj in če priznam me je malo strah, pa niti ne vem česa.

Iz EU psa lahko pripelješ brez zadržkov, ne? Kaj pa iz Hrvaške?

Hvala, McKrunster



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 10 Marec 2008, 18:39:29
frda  ;D ti samo obrni telefon in povej kaj te zanima in boš dobila povratno informacijo :) Brez strahu, ponavadi ne grizejo  ;)

Iz Hrvaške ni problema sploh. rabiš potrdilo od veterinarja da je pes zdrav, hrvaški potni list in pes mora biti čipiran. Če je starejši od treh mesecev pa mora biti mladič tudi cepljen proti steklini.

Lepo je če ti vzreditelj uredi eksport rodovnik, ampak tega do odhoda mladiča 100% ne boš dobila ampak kasneje po pošti.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 10 Marec 2008, 19:17:55
O.K. glede papirjev mi je skoraj vseeno, če jih ne dobim takoj.

Sprašujem se kako mladički, ki se prvič vozijo v avtu prenašajo relativno dolgo pot? ???  ???



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 10 Marec 2008, 19:26:50
O.K. glede papirjev mi je skoraj vseeno, če jih ne dobim takoj.

Sprašujem se kako mladički, ki se prvič vozijo v avtu prenašajo relativno dolgo pot? ???  ???

Naša punca je vse skupaj mirno prespala v mojem naročju. Naslednji dve isto. Vožnje je bilo cca 3h od Zagreba do nas. Nekateri psi prenesejo še mnogo daljše vožnje, tako da problema skoraj ne bi smelo biti. Če je psičku slabo, se pogosteje ustaviš in to je to.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #8 : 10 Marec 2008, 19:28:28
Kmalu bo v Sloveniji leglo srednjih šnavcerjev poper sol, sem pa vse ostalo pozabila  :-[, moram vprašati prijateljico, ki čaka na mladička. Kontaktiraj predsednico kluba ljubiteljev šnavcerjev in pinčev Slovenije, pa ti bo povedala kaj več o tem.

Sprašujem se kako mladički, ki se prvič vozijo v avtu prenašajo relativno dolgo pot? ???  ???
Odvisno od psa. Mi smo se vozili 12 ur in je mladiček celo pot lepo spal. Na vsakem postanku sva ga peljala na kratek sprehod in to je bilo vse. Nobene lužice v avtu, nič ni bruhal... Seveda pa mu med potjo nisva dajala nič hrane, samo vodo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 10 Marec 2008, 19:43:27
Naša je iz Nizozemske celo pot prespala v boksu in se sploh ni vedelo, da je v avtu. Imela je mislim da tri ali štiri postanke za lulanje, to je bilo pa tudi vse v cca. 12ih urah ;) Ona niti lulat ne bi rabila it, je bila tiho kot miška, samo sta voznika rabila malo noge pretegnit :D

Lp nina



frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 10 Marec 2008, 20:56:34
Kmalu bo v Sloveniji leglo srednjih šnavcerjev poper sol, sem pa vse ostalo pozabila  :-[, moram vprašati prijateljico, ki čaka na mladička. Kontaktiraj predsednico kluba ljubiteljev šnavcerjev in pinčev Slovenije, pa ti bo povedala kaj več o tem.

Sem že spraševala v društvu za črnega srednjega šnavcija pa ga baje trenutno v SLO ni.

Koliko časa pa je čakala prijateljica nanj?



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #11 : 11 Marec 2008, 00:21:01
Nisem vedela, da se zanimaš za črne. V sloveniji bo leglo poper-sol šnavcerjev. Priateljica pa čaka nanj nekje 7 mesecev, pa še bo mogla malo čakat.


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #12 : 11 Marec 2008, 07:11:04
Mi smo tut mel srednjo šnavcerko poper-sol, ki je bla stara 14 let, pa je žal že 1 leto pokojna... :'(

Drgač so pa šnavcerji zakon; prjazni, ubogljivi, vdani...!!! ;)
Lp


frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 11 Marec 2008, 21:52:33
Oj, Terierka,

tudi jaz sem imela do pred kratki pritlikavega šnavcerja in šnavcerji so res zakon. Moj je dočakal šestnajst let.

Tokrat sem se skoraj že odločila za srednjega šnavcerja, a ne malo moti, ker ga povsod opisujejo kot najbolj zahtevnega od vseh šnavcerjev. Imeli naj bi značaj terierjev, kar pa mi ni najbolj všeč.
S pritlikavim res nisem imela nobenih težav z ničemer, so zelo hitro učljivi, mirni, strpni, ljubki in ne napadalni do psov in ljudi.

Zanima me tvoja izkušnja s srednjim šnavcrjem glede trme, dominance, tolerance do živali in ljudi ...




masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 12 Marec 2008, 01:32:26
Pri fantu imajo oba ;), mali poper-sol in črn srednji :). Moram reči, da so razlike med njima milorečeno velike. Mali je živahen, pozoren, zna se sicer narepenčiti pred drugimi psi in otroci (majhno postane veliko kompleks ::)) a je prijazen, zelo igriv in blazno lepo se zna stisniti v naročje. Srednji pa čisto kontra- samosvoj, posesiven, dominanten, sicer zelo prijazen do otrok in pasjih mladičkov, drugih samcev pa večinoma ne trpi. Če pride kdo na obisk, ga obvezno nahruli (odličen čuvaj, tu ni kaj), potem pa budno spremlja vsak negov gib in ga do odhoda ne spusti izpred oči. Ne bom trdila, da so vsi taki, a našega črnuha zanima bolj ali manj samo to, da nas ima vse na očeh, da se njegovo skledo pusti pri miru in da se čimveč hodi na sprehod, po možnosti mimo kakih samičk. Učenje in poslušnost, igra pa... uff. Še z nobenim psom se nisem tako namučila, da bi ga zmotivirala, sploh za daljši čas. V šoli na poligonu je bil sicer lahko 100%, a proces učenja in poslušnost izven pasje šole-to je pa čisto druga zgodba. Tu bi dodala, da je po mojem mnenju izbira pravega načina šolanja pri tej pasmi zelo pomembna, pa tudi potem stalno delo, utrjevanje in doslednost. Ko pri teh psih enkrat izgubiš njihovo spoštovanje, če se odločijo, da bodo oni glava družine, imaš problem, pa niti ne majhen (s tem, da samci stalno preizkušajo svoj položaj na lestvici). Ko odrastejo, se nekoliko umirijo in moram reči, da je zdaj življenje z malo manj zaletavim in bolj razumnim srednjim šnavcerjem prijetno, čeprav je karakterno še vedno daleč od pozornega, vedno na sodelovanje z lastnikom pripravljenega psa, kot si ga želim sama.

Kako je s samičkami pa v praksi ne vem :). Meni so po karakterju mali šnavci precej ljubši od srednjih. Res je sicer, da je "naš" črnuh malo ekstrem svoje sorte, ampak tudi to te lahko doleti, sploh če želiš samca. Če bi življenje s srednjim šnavcerjem opisala v enem stavku-izziv za dosledne ljudi s potrplejnjem in močno voljo, ki lahko iz tega psa potegnejo tisto najboljše.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #15 : 12 Marec 2008, 06:59:05
V Celju na razstavi sem se pogovarjala z vzrediteljico srednjih črnih šnavcerjev in nikjer ni bilo omenjeno, da so v izziv. Pravzaprav je rekla, da so dokaj stabilni psi, inteligentni, preudarni in imajo dovolj energije.
S seboj je imela 2 psički, eno starejšo in eno mlado, obe sta bili zelo prijazni, neboječi, mirni.

Pa fino se mi je tudi zdelo, ker je vzrediteljica rekla, da je ona že veliko prej nehala kupirat tako repe kot ušesa, ker so se ji mladiči smilili in je prav vesela, da je to z zakonom prepovedano (pa čeprav je iz Hrvaške).


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #16 : 12 Marec 2008, 09:31:05
Naša Pana je bla ful vredu  ;D, edin zaščitniška je bla, pa ni prenašala drugih psov :-[ (izjeme so ble redke), drgač je bla pa cukrček!!! ;) 

Aja pa, kukr vem,je blo Pano čist lahko vzgojit (je Kiaro, k je Kerry Blue terrier velik teži vtgojit)...!
Lp


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 12 Marec 2008, 10:35:15
Kot sem rekla, sploh s samicami je lahko drugače (mamica legla npr. je bila čisti cuker, kolikor sem  jo spoznala), ampak samci znajo biti zelo svojeglavi in je izziv, da delajo tako in takrat ko je treba, da na sprehodu ignorirajo druge samce in da je njihov fokus na delu in lastniku, ne toliko na tem, da je vse v okolici natanko na svojem mestu in nezaželena bitja na drugi strani meje ;). Kolikor mi je znano njegovi bratje niso kaj dosti drugačni in tudi z drugimi lastniki na razstavah smo govorili o enakih problemih. Za lastnika, ki nima izkušenj bi bilo treba že v leglu najti manj dominantnega mladiče, ker črnuh fantovih je ne samo alfa, ampak alfa in omega ;). Ampak po besedah sodnice, je praktično idealen in karakterno odličen predstavnik svoje pasme, tako da... Za nekoga, ki ga skrbi terierski značaj, trma, dominanca se mi zdi, da je pomembno, da se pove, da dejansko taki so ali naj bi bili. Morda ne vsi in samice manj kot samci, ampak srednji šnavcer ni "povečana kopija" malega (oz., če tudi karakter potenciraš in dodaš večjo moč potem mogoče, ampak si je to kar težko predstavljati) in si upam potrditi, da so najzahtevnejši od šnavcerjev.

No, frida123, če nisi prepričana kako in kaj, se morda lahko dogovorimo tudi za kak skupen sprehod, da doživiš srednjega črnega šnavcerja v živo, če bo imela fantova mama, ki je kar poglobljena v to pasmo čas, pa ti morda še ona da kak nasvet.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 12 Marec 2008, 11:00:46
V Celju na razstavi sem se pogovarjala z vzrediteljico srednjih črnih šnavcerjev in nikjer ni bilo omenjeno, da so v izziv. Pravzaprav je rekla, da so dokaj stabilni psi, inteligentni, preudarni in imajo dovolj energije.
S seboj je imela 2 psički, eno starejšo in eno mlado, obe sta bili zelo prijazni, neboječi, mirni.

Pa fino se mi je tudi zdelo, ker je vzrediteljica rekla, da je ona že veliko prej nehala kupirat tako repe kot ušesa, ker so se ji mladiči smilili in je prav vesela, da je to z zakonom prepovedano (pa čeprav je iz Hrvaške).

Seveda so inteligentni, včasih kar preveč  :D, si pa ljudje pojem inteligence zelo različno predstavljamo. Šnavcerja ni težko naučiti, težko je doseči, da bo stvari delal, tudi če se njemu zdijo neumne, ali bi takrat raje počel kaj drugega. Tudi energije imajo ogromno, a jo uporabijo tako in takrat, ko se to zahoče njim. Če nekateri psi ne morejo na sprehod, ne da bi jim metali žogico, delali trikce ipd., je šnavcer na sprehodu bolj neodvisen in samosvoj, zatopljen v vonjave in okolico. Tudi stabilni so, znotraj svojega karakterja, ki zna biti tudi težek ;) in tisto kar preudarijo ne sovpada nujno z željami lastnika ;).

Nikakor ne želim delati antireklame pasmi, ali bog ne daj šnavcu fantovih. Pravim pa, da je med malim in srednjim velika razlika, da moraš biti pri srednjem pripravljen na drugačen način vzgoje in dela, da se pri dominantnih samcih lahko pojavijo tudi težave pri rangiranju znotraj družine (lastnik je njegov bog, ostali člani družine se razvrstijo ali jih razvrsti sam višje ali nižje od njega), pri poslušnosti in motivaciji in drugih samcih.

Kadar delajo in se crkljajo, ko vidiš, da znajo presoditi situacijo in reagirati tudi v nasprotju s pričakovanji, si ne moreš kaj, da ne bi bil ponosen na njih. Absolutno znajo biti prikupni, uganjati norčije, so zvesti in predani lastniku, dobri varuhi in psi z lastno voljo.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #19 : 12 Marec 2008, 12:52:22
Če nekateri psi ne morejo na sprehod, ne da bi jim metali žogico, delali trikce ipd., je šnavcer na sprehodu bolj neodvisen in samosvoj, zatopljen v vonjave in okolico.
To je blo pa zlo dobr povedan...! ;)
Mi smo včasih živeli na podeželju, kjer je blo velik gozdov in smo šli vsako popoldne na sprehod ;D, Pana pa seveda z nami...
...neki časa je šla za nami :), pol je šla pa kr po svoje, tko da smo šli po navadi domov brez nje. Ampak je pol vsak večer, točno(kukr je pes pač lahko točen) ob 19:00 pršla pred hišo 8) in začela praskat po vratih...! ::)

Lp



frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 12 Marec 2008, 19:02:12
Vsem hvala za vaše izkušnje.

In ste me spet postavili na tehtnico, kjer se moram odločiti med pritlikavim in srednjim šnavcerjem.

Po eni strani bi raje imela srednjega, ker predvidevam, da nima kompleksa manjvrednosti, kot ga imajo pritljikavi, A če je srednji šnavcer tak kot ga opisujete, bom moral še malo premisliti.
Pa še lažje bom dobila pritlikavega kot srednjega, kot kaže.




*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #21 : 12 Marec 2008, 19:04:46
Moja sošolka ima Pritlikavega šnavcerja. In je zelo zadovoljna z njim :)



frida123

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 12 Marec 2008, 19:16:06
Pritlikave poznam in mislim, da ga ni ki ne bi bil zadovoljen s to pasmo  ;)



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #23 : 12 Marec 2008, 19:18:36
Pa se lustkani so!!! ;D
Lp


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 13 Marec 2008, 17:15:12
Naša punca je vse skupaj mirno prespala v mojem naročju. Naslednji dve isto. Vožnje je bilo cca 3h od Zagreba do nas. Nekateri psi prenesejo še mnogo daljše vožnje, tako da problema skoraj ne bi smelo biti. Če je psičku slabo, se pogosteje ustaviš in to je to.
Lani pozimi sva s prijateljico peljali mladica v Bolgarijo, celo! cca. 10-urno pot je prespal, z izjemo parih postankov ko sva ga midve vrgli pokonci. Pred voznjo na en oreng sprehod, pa je :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 13 Marec 2008, 22:39:52
Aja, en drugi mladicek je enodnevno pot iz Francije prav tako-prespal.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #26 : 14 Marec 2008, 11:22:04
Nasi psicki Kiari, ki je sicer Kerry Blue terrier, je bilo pa slabo, pa smo se vozil samo 1h...  :-[
Lp


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 14 Marec 2008, 11:26:50
Mislim, da ste tule cisto zajadrali iz teme in da bi moderatorji to lahko prestavili bodisi pod šnavcerje ali kam drugam, ampak pod vzrejo se mi zdi da res ne spada več. pa brez zamere.  ;D



DASHING DAISY

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 16 Marec 2008, 15:50:01
POZDRAV,
KER OPAŽAM, DA SE JE V SLOVENIJI PONOVNO POJAVILO ZANIMANJE ZA SREDNJE ŠNAVCERJE  :), Z VESELJEM SPOROČAM, DA SMO PRED 14 DNEVI ORGANIZIRALI LJUBEZENSKO SREČANJE MED LEPOTCEM EROSOM IN GOSPODIČNO DAISY. OBA PSIČKA PRIHAJATA IZ ODLIČNIH LEGEL, Z ODLIČNIM RODOVNIKOM; STA ČUDOVITEGA ZNAČAJA, PRIJAZNA DO OTROK, DOBRA ČUVAJA...
LEGLO MALIH BRKOLINOV PRIČAKUJEMO V ZAČETKU MESECA MAJA.
NINA 051 345 220



aneri

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Oktober 2008, 19:22:54
Lep pozdrav. Sem lastnica srednjega šnavcerja poper-sol, in velika ljubiteljica te pasme. Vsi, ki imate te kužke me lahko kontaktirate na moj e-mail (irena.f/[email protected]) saj sem zelo redko na forumih. Našemu lepotcu je ime Jang in je star dve leti. Je slovenskega porekla, vzrejna ocena odlično. Imava opravljen tudi BB-h izpit.

Torej, vsi, ki imate te kužke, tisti ki si želite tega psa pa vas karkoli zanima o tej pasmi - pišite mi na e-mail in z veseljem vam bom odgovorila. LP


Jang in Irena :)