Kako spravit psa v boks (kletko) ??

Toia. · 12526

Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
: 15 Marec 2008, 10:53:27
včeraj sva s fantom kupila boks za najino Pupo, sam ona noče notr, sej gre sam sam kadar je res nekaj dobrega notr...sam ko je enkrat notr pa tisto poje je pa takoj zunaj...heeeelp :'(



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 15 Marec 2008, 13:03:11
Nikakor na silo. Počasi in postopoma. Pes mora sprejeti box kot nekaj dobrega (brlog) in ne kot kazen. Vratca naj bodo odprta, zvabite jo v box s priboljškom, igračo...
Počasi podaljšujte bivanje....



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #2 : 15 Marec 2008, 13:25:02
Vsak dan vadi čisto malo z veliko priboljški. Za začetek je dovolj, če gre psica samo noter in ven. Potem pa počsai podaljšuj, nikakor pa ne zapiraj vrat, ker se bo ustrašila. To pride šele potem, ko se dobro počuti v boxu. Takrat ji za trenutek zapri vrata pa spet odpri. Tempo pa prilagajaj psici, ko boš sama videla, da je čas za naslednji korak.


Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #3 : 15 Marec 2008, 13:48:11
ja saj sama že gre noter, samo prec ven ;D drugače pa mislim, da bo še doooooolgo trajalo, da se bo navadila ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Marec 2008, 19:00:09
Boks naj bo prizorišče nečesa prijetnega, kar ima rada. Dajte notri posodo, ko dobi hrano, nastavite kdaj pa kdaj kak priboljšek, igračko...
Šele ko ne bo več bežala ven, začnite z zapiranjem vratc, ampak postopoma - najprej jih samo priprite itd.
Ko se tega ne bo več bala, vratca zapahnete medtem, ko npr. je. In tako naprej. Navajanje naj bo postopno. Nikakor boksa ne sme povezati z negativnim, s kaznijo ipd.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5 : 16 Marec 2008, 10:58:11
Joj, kaksne "razvajene cucke" imate  :o ;D Pa bi sel v box pa nebi sel v box. Nase princeske se itaq pritozujejo, da delamo z njimi, kot z psmi a ko je treba kaj narediti za dobro vseh, ne poznam milosti. Zadnjic je Urska prisla k nam domov na demonstracijo uporabnosti potovalnega boxa. Da smo dokazali velicino, smo naso mastincico Cucko bucko "zaprosili", da pokaze funkcionalnost boxa. Ona se nikoli ni bila v plasticnem boxu in je samo glavo pomolila noter, prvic se mi je izmaknila, drugic pa sem ji s svojim kolenom v njeno mastino velicastno perdo, pomagala vstopiti. Cisto samoumevno je sprejela box in se v njemu namestila ter mirno in z obilico slinjenja pocakala, da odpremo vrata.

Se vam ne zdi, da malcek ze pretiravate z privajanjem in navajanjem psa na neke stvari? Ce bo lastnik sprejemal stvari kot nekaj normalnega in se temu pravilno tudi obnasal, potem tudi pes nebi smel delati vecjih tezav pri navajanju na nekaj novega.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #6 : 16 Marec 2008, 11:43:35
Pri nas je pa situacija malo drugačna.Naša tamala noče sama od sebe v box če pa jo jaz primem in jo postavim not se pa zaposli in zaspi.
sem probavala že nekaj stvari pa me Drum samo čukasto gleda  :-*

nasvet?



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #7 : 16 Marec 2008, 12:18:44
Tudi moj mali ko ga dam v avto noče sam v box, zato ga dam pač noter. Če se pes v boxu dobro počuti ni noben problem. Njega nikoli nisem navajala na box, ker sem ga že kot mladička dala noter prvo noč doma in tako je bilo cca. en mesec vsako noč in vsakič ko sem šla od doma. Kadar je bil zaspan je šel samodejno noter in to je bilo to. Ponoči sploh nisem več zapirala vrat, ker sem vedela, da bo pridno spal. V avtu ima drug, manjši box in če bi imel izbiro verjetno ne bi šel notri. Vseeno pa se notri zelo dobro počuti. Kadar delam, gre z mano in imam vedno pod mizo tudi box (isti kot v avtu). Ker se ne ukvarjam z njim , ampak delam, gre sam od sebe v box in notri spi. Meni je pomembno, da se v boxu dobro počuti in ne zganja panike.
Ko pa sem kupila box za starejšega psa, je bilo pa drugače. Prej 6 let ni bil nikoli v boxu in ni vedel kaj to je, zato sem se odločila, da da bom naučila postopoma s priboljški. Ko sva z očijem prinesla box domov in ga postavila na tla, ga je tudi bucko takoj prišel pogledat. Oči mu je odprl vrata in on je šel noter, se ulegel in naju gledal ven  :o, meni so skoraj oči ven padle, ker sem celo pot iz Avstrije očiju razlagala moj načrt, kako ga bom "naučila" na box. Midva sva v enem dnevu vsake toliko časa malo vadila in sem ugotovila, da mu je box všeč. Ko sem naslednji dan postavila box v avto, je bil pa sploh navdušen, je skočil notri in sploh ni šel ven, dokler mu nisem rekla. Šla sava na kratko vožnjo in jo je super prenesel in od takrat mu pomeni box vožnjo z avtom, ki jo obožuje. Včasih se zgodi, da mora biti zaprt v boxu in počaka brez problema.
Sama vem, da če bi svojega starejšega psa na silo dala noter in zaprla, da bi box povezal z nečim slabim in tega nikoli nisem želela, ker bi bila za oba muka, če bi ga morala vsakič kregati, da mora v box. In če bi bilo potrebno bi ga navajala dalj časa. Psi se hitro navadijo in tukaj ni govora, da bi se ga na box privajalo mesece, vse skupaj gre v kratkem času, vendar po korakih.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 16 Marec 2008, 13:26:39
Pri nas je pa situacija malo drugačna.Naša tamala noče sama od sebe v box če pa jo jaz primem in jo postavim not se pa zaposli in zaspi.
sem probavala že nekaj stvari pa me Drum samo čukasto gleda  :-*

nasvet?

Pocakaj kaksen teden :) tudi moja "kmecka deklica" najprej niti pod razno ni hotela v boks, tako da sem jo pac prijela in dala notri; potem je sla, ce sem notri vrgla par briketov, zdaj pa samo po boksu potrkam pa gre sama noter :)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 16 Marec 2008, 13:52:10
Pol ga pa zdemolira in pride ven...  :D :P
Zdaj se je navadla?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #10 : 16 Marec 2008, 14:17:32
Sej ga ne demolira kar tako, samo, ko se ji zdi, da bo kaj zamudila :-[ :P

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 16 Marec 2008, 16:07:58
Jaz dam psa not in vrata zaprem, pa je navajen.Če pa ni pa pač njegov problem, se bo že navadil.
Edino kar je, da v začetku namestim kletko oz boks zraven sebe- oz postelje za ponoči.
V avtu je pa pač tam kjer je- se pravi navadno v prtljažniku. Za v avto boks Isto primem psa in ga dam not. Če noče not in z vsem štirimi drži za rob vrat (to je Fita delala nekaj časa za mali plastični bols, čeprav je v kletke in večje bokse šla sama čist normalno), obrnem boks pokonc in psa "stresem" vanj z glavo navzdol, zaprem vratca in obrnem tako kot mora bit (kot vidite na animal planet če kakšne divje živali v bose dajejo za prevoz). Sčasoma se vsak navadi.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #12 : 16 Marec 2008, 16:39:00
Drum ima kletko skoraj čisto zdraven postelje in ponoči joka samo ko je treba lulat le prvo noč je cvilila v tem smislu "kok sem jaz bogi kuža,noben me ne mara" ko pa je videla da me to sploh ne gane je po 5-10 minutah nehala in zaspala.

Ko je v kletki je čisto pridna,notri lepo spi in ne dela drame.
Živa gre v kletko sama od sebe ko gre počivat,tamala pa ne.Samo to bi rada dosegla da bi šla Drum sama od sebe notri počivat inda bi ji bilo v kletki udobno.

lp



Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #13 : 17 Marec 2008, 07:39:42
danes zjutraj sem jo tudi jaz, kar noter dala in zaprla vratca in sem takoj videla, da je jezna. sam če pravte, da se bo navadla potem uredu.  ;D sam se mi je tolk smilila, ko je tak žalostno gledala :'( :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 17 Marec 2008, 09:23:44
Eva- mogoče mal preveč pričakuješ za njeno starost ..
Toia-nima se ti kaj smilit, ker ji ni nič hudega.
Čese ti bo smilila, bo še sama začela verjet v svojo kruto usodo. Ravno zaradi "smiljenja" se nekateri psi ne morejo navadit na običajne zadeve.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 17 Marec 2008, 09:48:11
Eva- mogoče mal preveč pričakuješ za njeno starost ..

Tocno tako..  Pocakaj, da se tamala navadi, da je to njen prostor za spanje, in ko bo to ugotovila, bo sla tudi sama notri, ko bo cas za pocitek..  ;) (pri nama je bilo tudi tako..)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #16 : 17 Marec 2008, 10:06:22
Ko sem jaz tamalo dobila in jo prvič dala v boks se je začela tako dret....res, kot da bi jo kdo iz kože dajal. Čim sem jo dala noter je odprla usta in se drla. ::) Potem je prišlo do tega da sva se celo noč igrale in hodile ven da je lulala in takoj ko je bila utrujena sem jo položila v boks in potem takoj spet ven, ko se je zbudila. Tadrugi dan je bila pa zvečer že tako utrujena da je zaspala takoj ko sem jo dala noter. Sredi noči me je seveda spet zbudila da sem jo peljala ven, potem sva se še malo igrale, šle še 1x ven in potem sem jo spet dala v boks in je spala naprej.
Sem pa morala za par mesecev umaknit iz boksa skoraj vse razene ene stare odeje, ker je drugače vse ostalo pojedla (tudi avtomobilski predpražnik je načela) ali čisto uničila. Vode pa še zdaj nima noter ker jo še zdaj po manj kot 5 minutah polije po celi kletki ko se hoče notri uležt ali pa začne posodo okoli metat in je potem voda tudi zunaj kletke... ::)
Je pa rabila kakšen mesec, da je začela notri hodit sama, ko je bila utrujena. Nekaj časa je kar čakala da jo dam jaz notri.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #17 : 17 Marec 2008, 14:49:28
no ko sem jaz zdele prišla domov je usa prestrašena ležala noter, saj verjetno je spala prej sam ko je slišala, da sem prišla je glavo dvignila ;D ko sem jo pa spustila se je pa zalaufala ven in me čisto polupčkala :P



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #18 : 17 Marec 2008, 16:47:11
Eva- mogoče mal preveč pričakuješ za njeno starost ...

Saj ne pričakujem da bo psica že zdaj sama od sebe hodila notri...sčasom pa bi bilo fajn.Pa tudi če ne bo bila čez dan notri ni problema samo da ponoči lepo spi in ne dela panike.


lp



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #19 : 15 December 2009, 16:32:52
Mi imamo podoben problem. Psičke ne moremo pripraviti do tega da bi spala v pasji hišici-niti zdaj ko je mrzlo. Sedaj spi v boksu na tepihu in dekah. Poskusila sem že skoraj vse-priboljški, odprte streha,jaz v utici.. nič ne pali :S

Kakšna ideja? Res nočem da bi spala na mrzlem...

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 15 December 2009, 16:48:13
Navajanje na boks: 1 varjanta-traja precej časa in navadno res ni potrebna, jaz sem kunca tako navadila. Razstaviš boks, da je samo "dno" in nagrajuješ vsak pogled, dotik "boksa", potem ko že z veseljem in brez pomisleka hodi noter, klikaš prostor ipd....potem dodaš še zgornji del in zopet klikaš ko bo noter, mu daš noter igračko, obrok.... ga daš v prostor....ko mu bo to šlo, dodaš vrata in jih ne zapiraš, samo nagrajuješ....in nekoč zapreš vrata, klikneš odpreš nagradiš...podaljšuješ čas.

Lahko pa ga preprosto postaviš noter, zapreš in greš stran.

shawtyy premala hišica? Najvertjetneje jo pa moti, ker ničesar ne vidi ven-kaka garaža, če že ne hiša bi bila boljša izbira.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 15 December 2009, 16:52:27
shawtyy*, jaz bi rekla tako - bo že šla not ko ji bo pasalo. Moj Tai ima v svojem pesjaku eno leseno mizo in dokler ni res mrzlo (zdaj ko se spusti pod 0 stopinj) on ne bo šel v hiško spat. Pa ima svoji velikosti primerno veliko, izolirano, dvoprekatno hišico. Sem se že dosti spraševala zakaj to dela, ampak če njemu tako paše, potem pa že.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)