Mesancek:)

irenchy · 121371

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
: 21 Junij 2005, 18:03:05
No jaz nevem kam naj nasega zmazka dam :)........med zp-je al tukaj.....pa sem ga tukaj ;) ;) ;)

No pri nasi hisi domuje ze 3 leta mesancek ali pa ne, z zlatim prinasalcem Rondo :). Star je okoli 5 let. Kdo drug ga nebi privlekej domov kot jaz :).........pa smo ga obdrazali. Na zacetku so ga hoteli uspavati, ker je bil prevec shiran >:(...pa sem popenila :P, zamenjali veterinarja in zdaj je nas Rondek en veseli pesjan, ki se kar naprej crklja. Vcasih je ena velika trma, ponavadi pa uboga ;)........napadel ga je Aljaski malamut tako,da smo bili ze sivani po glavici.....in po tem je postal napadalen do samcev......sedaj se vse umirja in postaja pravi prijatelj, ce je samec ali samica.
Kdaj drugic pa se kaj vec!

Malo morje slikic je v njegovem albumu http://irenchy.moj-album.com/ in pa cisto novem albumu http://rondo.moj-album.com/

lp, irena in banda

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 20 Julij 2005, 11:36:09
tudi pri meni domuje mešnaka predvidevamo da med yorkshire terrjerjom in jazbečarjem.ime ji je chaya, stara pa je 8 mesecev.je ubogljiva, hodiva pa tudi na agility.več slikic si lahko ogledate na www.freewebs.com/fidochaya
Lp,Ana



Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 21 Avgust 2005, 14:31:40
Oh ja tudi moja sestrična ma doma mešančka ime mu je srečko in je mešanec med ZP-jem in verjetno labradorcem je srednje velik in je podoben labradorcu pa tudi ZP-jem je luštkan. Več o njem pa bi lahko povedala moja sestrična njen vzdevek je srecka. ;) :)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 24 September 2005, 19:10:04
Moja prijateljica ima tudi doma mešančka. In sicer malo manjšega, rjavega, 2 leti starega Dona. Naredila mu je tudi spletno stran kjer si lahko o njemu preberete kaj več: www.freewebs.com/xdonx :P.

Drugače pa je Don tudi prijatelj Tyson in Pagota, vendar se že nekaj časa niso srečali. Je pa tudi super prijatelj Tara, s katerim hodita na skupne sprehode kjer si med poziranjem data kar nekaj lupčkov. ;D



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #4 : 04 Oktober 2005, 21:50:51
Mi pa imamo "čistokrvno azilantko" Laro. Sicer, se je po skoraj šestih letih kraljevanja pri nas, ta azilanska kri malo razredčila, ampak...
V hišo sem jo prinesla na lastno pest, ker sem imela za sabo 19 let prosjačenja za psa in moja dva še vedno nista pokazala namena, da bi skupaj stopili v akcijo "naš pes. Danes je naša carta resnično naša in odkar je oče med "penziči" sta pravi dream team. Odločitev, da si izberem psa v azilu je bila načrtovana, ker sem resnično želela dati psu dober dom in jasno mi je bilo, da so najbolj potrebni ljubezni in topline prav zavrženčki.
In to naše življenje s psom je vsak dan novo presenečenje, ker si vsak dan zmisli neko novo finto, ker nas vsak dan pozdravlja kot da se nismo videli že 100 let, ker nas (sploh mene) vsako jutro prebudi, da je čas, da gremo v park...
In, če bi morala še enkrat kupovat psa, bi še enkrat šla v azil in si tam našla svojega kosmatega prijateljčka. Ne si mislit, da so ti psi bolj pametni, bolj zdravi, bolj... ne vem kaj še vse, ampak ti psi so resnično hvaležni.

tukaj pa je nekaj slikic:

http://mmanja.moj-album.com/



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 04 Oktober 2005, 22:28:23
o zelo je lušna! Koliko je pa približno stara?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #6 : 05 Oktober 2005, 14:00:32
Naša Lara je stara približno šest let... Dobili smo jo kot mladićka, ampak zelo pretresenga mladička, ker so jo njeni prvi gospodarji dobesedno "vrgli proč". Ampak zdaj je super kuža, malo sicer boječa, ampak se da zdržat.

Drugače je pa živa carta in za čohanje bi naredila vse....



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 05 Oktober 2005, 14:02:52
zelo zelo rada preberem take poste, kot si ga ravnokar napisala...razen tistega, da so jo zavrgli...ampak tega ne bo nikoli konec lahko je pa samo več ljudi, ki živali posvojimo. :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Xena

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Oktober 2005, 14:06:56
MEŠANČKI SO ZAKON! ;D

Samo moj prvi je bilo rodovniški kokeršpanjel, za njim je prišel mešanček in najdenček v gozdu Bronko, zdaj pa mi družbo delajo trije bojevniki: Xena, Herkul in Konan! :o ;) :-* : http://ostrzek.moj-album.com/album/153912/?os=158404, vsi azilaši.
 
XENO sem posvojila decembra 2002 v Zonzaniju, Dramlje pri Celju, HERKULA v grosupeljski Bubi marca 2004 in KONANA preko Trboveljskega društva za zaščito živali februarja 2005.

Vse tri sem posvojila odrasle - Xena, ki je šefica njihovega krdela, ima danes cca 5 let, Herkul (njen mož ;D) 4 in Konan (ljubimec, kaj čmo, je pač moderna ženska, he he...) 3.

Xena je tudi najbolj izobražena, saj ima od junija opravljen BBH izpit, ki pa v vsakodnevnem življenju ne pride prav dosti do izraza, saj ima tale babnica (ki je zihr potomka kakega tasmanskega hudička) tak neverjeten lovski nagon, da jo lahko sprehajam le na povodcu - vedno in povsod. Spustim jo samo na vadišču, ki ga ima pa že tako pogojenega z igro, da samo to gleda, kje je njena klobasa za igranje: ;D. Sterilizirati sem jo dala takoj po posvojitvi.

Herkul je umetnik, mislec in boem.... ki je imel kar pomembno vlogo v slovenski nadaljevanki "Se zgodi", ki se je letos v začetku leta predvajala na SLO televiziji. KLjub temu, da je umetnik, se rad repenči pred drugimi psi in je tudi on zato stalno na povodcu. Kastrirati sem ga dala takoj po posvojitvi.

Konan pa se je od svojega prihoda do danes zelo spremenil. Dobila sem ga namreč sredi zime, ko je skupaj z ostalimi vaškimi ljubimci osvajal razne trboveljske godne dame in damice. Ker ima kljub svoji miniaturnosti (ima namreč celih 5 kg) pravo levje srce, je bil seveda ves pogrižen, pa tudi kak udatec ali brco je verjetno v tej svoji "casanova" karieri fasal. Tudi po posvojitvi je neumorno osvajal vse, kar je prišlo mimo in sem zato dobesedno štela dneve do njegove kastracije, ki je hvala bogu prijela in danes, če se mu približa psička, se z grozo obrne stran in se mi skriva za hrbtom, če si ga slučajno želi še  malo pobliže pogledati: :o :P.

Evo, to je moja pisana druščina unikatov, nezamenljivih in najlepših, hi hi! In čeprav jim je nekoč usoda obrnila hrbet, se mi zdi, da so na vse bridkosti že pozabili in zajemajo življenje z veliko žlico - brez strahu in zadržkov!

Katarina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Oktober 2005, 19:29:15
Evo, se moja malenkost - Yuma.




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 12 Oktober 2005, 21:10:30
Maš novega psa ???! Luškana je.....samo se malo bolj salbo vidi :-\....daj napiši kaj več!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 12 Oktober 2005, 21:15:04
Irenchy.... Moon je že odprla temo o teli mali zverci in sicer Tukaj :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 12 Oktober 2005, 21:24:04
oh ja...to je pa to ko si dva dni odsoten ::) ::) ::) ::)

drugače pA Sara SUPER!!!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 12 Oktober 2005, 22:30:09
oh ja...to je pa to ko si dva dni odsoten ::) ::) ::) ::)

drugače pA Sara SUPER!!!

lp

 ;D ;D
Heh, sem ti ze hotela dat link :) Pa me je ze Crt prehitel..



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #14 : 14 Oktober 2005, 14:21:41
Mešačnki so res srčki,sploh tisti,ki jih dobiš v azilu,jih kje najdeš ipd...se jim prav vidi v očeh,kako so zadovoljni :).
Rondo,je lep in bister kuža.Rina ga ima zelo rada,vsakič ko ga vidi,se ji dobesedno utrga ;D ;)
Chaya,je tudi luškana(kater mešanček pa ni ::) ;)) psička,pridna...včasih malo nagajiva,ampak v mejah normale ;).Rina jo obožuje z vsem svojim srcem.Najraje ima njo...in kako se podita po travnikih ;D
http://bernirina.moj-album.com/slike/77420/uXeiNHtareB6lXvA.jpg
Nekako tako
http://bernirina.moj-album.com/slike/77420/KMImxFlWEoBocMkS.jpg
Rina&Chaya
Xenine bojevnike sem že videla na Krimu,enega celo videla kako pridno je delal vaje..in verjamem da je z vsemi tako ;) :)
Lara pa je tudi luškana psička,ki je še ne poznam.

Še nekaj Chayinih slik v albumu: http://bernirina.moj-album.com/album/1248014/

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 14 Oktober 2005, 15:20:37
Chaya je srcek ja  :-* :-* :-* :-* .. Ko se z Misunom vidita .. postaneta cist nora ..   ;D ;D



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #16 : 14 Oktober 2005, 15:25:43
Vsaka žival je lepa in nekaj posebnega. Je pa res, da je pri mešančih "faktor presenečenja" precej velik in morač človek, ki si ga omisli, enostavno imeti rad presenečenja, ker ko posvojiš mešančka, se ti niti ne sanja (v 90%) v kaj bo zrasel. Tega pri rodovniških kužkih (načeloma) ni. Drugače pa so posvojenčki iz azilov ena čisto posebna vrsta psov, ker trdim, da oni čutijo, da si jih rešil ali pred evtanazijo ali pred doživljensko bedo (če jih seveda posvojijo "normalni" lastniki) in ti to vračajo neizmerno.

lep sončen dan



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #17 : 14 Oktober 2005, 16:56:58
Prej se mi je mal mudil,pa sem Yumo pozabila ;)
Yuma je tudi luškana mešanka,ima take zanimive barve :).Boš videla,da ti bo vso ljubezen vračala..in to dvojno ,ker si jo rešila iz "kletke" in osamljenosti

Lp
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #18 : 14 Oktober 2005, 19:10:02
Mešačnki so res srčki,sploh tisti,ki jih dobiš v azilu,jih kje najdeš ipd...se jim prav vidi v očeh,kako so zadovoljni :).
Rondo,je lep in bister kuža.Rina ga ima zelo rada,vsakič ko ga vidi,se ji dobesedno utrga ;D ;)
Rondo pa samo gleda in gleda...ali je samec ali samica....potem ugotovi kdo je ... je vesel potem pa se mu ne da več obadat z njo ::) ::) ::)...rondo je ponavadi bolj navdušen nad lastniki in nad torbicami za priboljške ali žepe ::) ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 Oktober 2005, 21:05:48
Prej se mi je mal mudil,pa sem Yumo pozabila ;)
Yuma je tudi luškana mešanka,ima take zanimive barve :).Boš videla,da ti bo vso ljubezen vračala..in to dvojno ,ker si jo rešila iz "kletke" in osamljenosti

Lp
Nina
Ja,Yuma je tut ful dobra  :-*



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #20 : 15 Oktober 2005, 10:05:36
Kako se kaj razumejo tvoji prijateljčki? Sta Mishko in Yuma že prijatelja? Kako je pa kaj Chuck sprejel novo pesjanarko v hiši?

Daj še malo slikic, ker sta res ful dobra.... ;)



robidica

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 November 2005, 15:05:35
No jaz nevem kam naj nasega zmazka dam :)........med zp-je al tukaj.....pa sem ga tukaj ;) ;) ;)

No pri nasi hisi domuje ze 3 leta mesancek ali pa ne, z zlatim prinasalcem Rondo :). Star je okoli 5 let. Kdo drug ga nebi privlekej domov kot jaz :).........pa smo ga obdrazali. Na zacetku so ga hoteli uspavati, ker je bil prevec shiran >:(...pa sem popenila :P, zamenjali veterinarja in zdaj je nas Rondek en veseli pesjan, ki se kar naprej crklja. Vcasih je ena velika trma, ponavadi pa uboga ;)........napadel ga je Aljaski malamut tako,da smo bili ze sivani po glavici.....in po tem je postal napadalen do samcev......sedaj se vse umirja in postaja pravi prijatelj, ce je samec ali samica.
Kdaj drugic pa se kaj vec!

Malo morje slikic je v njegovem albumu http://irenchy.moj-album.com/ in pa cisto novem albumu http://rondo.moj-album.com/

lp, irena in banda




no torej jaz sem komaj zdaj šla pogledat slike in kušek je res luškan..... ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 03 November 2005, 15:12:59



no torej jaz sem komaj zdaj šla pogledat slike in kušek je res luškan..... ;)
hvala! Zdaj sva z Rondotom čisto predana PeSjanarju ;D ;D, ....bomo se slikali in nalimali fotko, da boste videli!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #23 : 10 November 2005, 15:18:22
Moja sestrična se je zdaj uspešno prijavila pod imenom Srečy, zdaj ji kažem, kako se pošiljajo sporočila. No srečy zdaj pa napiši kaj o Srečku.
lp Lanyca ;) :) :P



Lanyca

  • Gost
Odgovori #24 : 10 November 2005, 21:16:00
Irenchy zate mam eno vprašanje, ki si ga že nekaj časa postavljam. Če je tvoj kuža najden ne kako veš, da je mešanec in, da ni čistokrven? Ker je res čisti zlatko od glave do tačk, nekateri mešanci med ZP-ji, ki jih poznam jim niso tako podobni kot Rondo. Res je luštkan :-* :D ;) :) ;D

Lp lanyca



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #25 : 10 November 2005, 21:29:32
sem že zgoraj napisala, da nevem kam ga naj vtaknem. ;) Drugače pa nevem... veliko jih pravi, da je tipičen zlatko, drugi pravijo da ni. Naj bi imel preveč širok gobec za zp in naj bi bil premajhen. Jaz raje napišem, da je mešanček z zp, ker to da ima zp noter je 100%, trdit pa da je zp si sploh ne upam, da nebom užaila kakšnega lastnika zp-ja, ker sem to že doživela...in je bil rompompom. Drugače pa tudi jaz srečujem zelo veliko zp, ki so popolnoma podobni Rondotu..mogoče bratci ;) ;) ;) ;)...

hvala res je sonce tale Rondek

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 11 November 2005, 14:06:58
imam psa srečkoja. je mšanc med zlatim prinašalcem in labradorcem. je igriv in rad se crklja z ljudmi. dobili smo ga lani julija,iz zavetišča pri veterinarju :D ;)

srečy


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #27 : 11 November 2005, 14:16:42
imaš kakšno slikco? Koliko pa je približno star?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


srečy

  • PSI SO ZAKON!!
  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 11 November 2005, 14:20:10
ŽAL SLIKE ŠE ZA ENKRAT NIMAM. ;D STAR JE PA DVE LETI IN POL.

srečy


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #29 : 11 November 2005, 14:39:07
ŽAL SLIKE ŠE ZA ENKRAT NIMAM. ;D STAR JE PA DVE LETI IN POL.
P.S...velike črke pomenijo dretje

Kakšen pa je bolj temen ali bolj svetel?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras