Pozornost mladicka na vodnika(+moteci dejavniki)

BlackWolfGirl · 43608

BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Tole temo odpiram, ker mam jst kar veliko tezav s tem. Naslova pa se nisem mogla boljsega spomnit. ::)

Torej zanima me kako pridobiti pozornost mladicka ob raznih motecih dejavnikih. Moj je vcasih priden in takoj pritece ali pa me vsaj pogleda, če ga pokličem po imenu, ali pa plosknem ali pa zažvižgam, včasih pa nekaj najde in me ne bo pogledal al pa se premaknil za nič na svetu...  >:( >:(
Tudi če odidem bo ob takih priložnostih ostal pri moteči stvari(danes so bili to na primer oveneli listi). Naj se še tako derem, al pa se obrnem in se delam, da odhajam, ampak kuža me preprosto ne pogleda. :-\
Jaz ga imam ponavadi spuščenega, ko hodim po gozdu in ponavadi lepo pride k meni, ko ga pokličem, dam mu priboljške, mu dam kakšno palico, ampak potem pa očitno postanem predolgočasna zanj in v nekem trenutku ga že mahne po svoje ::)
Kaj ste naredili vi, da ste bili (in ste) zanimivi svojim psičkom, da na sprehodih ostajajo poleg vas, tudi, čE jih imate spuščene?
Drugi problem so ljudje in seveda drugi psi. Če na primer zasliši nekega človeka na ulici ali pa zagleda koga na  ulici ali soseda na vrtu bo on stekel k njemu, ne meneč se za moje klice. Kako ga naj tega odvadim? Kako mu v takih primerih preobrniti pozornost? (včasih mi ga uspe pravočasno zamotiti s hrano, pa še po tem ga morm prijeti, sicer ga ni več :-\. Za igračke se pa ne zanima ob takih primerih. So mu drugi ljudje bolj zanimivi.)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1 : 16 April 2008, 22:04:27
Ko je bila moja tamala majhna (ene 2-3 mesece), je nikoli nisem klicala, ko sem vedela, da je zelo malo možnosti, da se bo odzvala na klic. Takrat sem navadno šla do nje in jo brez besed pobrala in odnesla stran od česarkoli je pač našla.
Nisem pa nikoli imela kakšnih večjih problemov s prihajanjem. Ravno obratno. Psica je, če je le mogla, vsaj polovico sprehoda hodila v polegu, nalimana na mojo nogo. Sva se pa na sprehodih večkrat ustavili, se šli igrice in klikali razne trikce, pozonost itd. 

Ljudje = jaz sem mojo imela spuščeno v gozdu, ampka sem jo dvignila oz. umaknila s poti, takoj ko sem videla ljudi. Pa ne, ker bi moja silila ljudi,ampak ker so oni silili v njo. Enkrat mi je ni uspelo pravočasno umaknit s poti in jo je en moški kar dvignil in jo kazal svoji punci. >:(
Izven gozda, pa sem jo imela VEDNO privezano. Tako tudi ni mogla do ljudi (saj ne da bi hotla ::)).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 16 April 2008, 22:06:06
Zakaj jo sploh spuščaš in pol zahtevaš v bistvu nekaj kar ne zna?  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 16 April 2008, 22:24:08
BlackWolfGirl: da še jaz povem, kar je verjetno hotela že andreja poudariti. Od mladička ne moreš pričakovati da bo ob motnjah  prišel na klic, ni realno. Zato morajo biti vsi psi ki niso 100% v odpoklicu (tudi odpoklic z motnjami je potrebno natrenirati najprej v kontroliranih okoliščinah) vedno na povodcu, lahko je to pač 10 ali 5 metrska vrvica ki se vleče za njim. Le ta ti omogoča da boš imela kontrolo nad njim in da ne boš po nepotrebnem izgubljala živcev. Se splača, verjemi.

Lp, Črt



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 17 April 2008, 07:27:35
Hvala!  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #5 : 17 April 2008, 20:31:06
se strinjam z vsemi. jaz mam tudi malo pužo, pa prej sem mela vedno pse in mladič te enostavno ne bo ubogal, pa ne ker noče, ampak ne ve kaj to pomeni..Jaz mojo malo ne navajam na priboljške kar se odpoklica tiče, ker mislim da se mora to naučit brez tega. Vadli sma s to dolgo 5metersko vrvico in vedno ko se je kdo približal sem jo poklicala(vrvica je bla pač za ziherco) in prvi tedn tak tak...Zdaj, pa jo mam komaj 1 mesec pa čisto vedno pride, pa ni važno kaj ji gre nasproti al kaj je našla..Je pa res,da je nikoli nisem kregala ko ni prišla, prvi tedn sem se pač sprijaznila,da nima od kod to znat, in ko mi jo je le uspelo doklicat sem jo ful prebožala in pohvalila. Tak da zdaj včasih zanalašč gre stran, pol pa gleda če jo bom poklicala, da bo cartanje :)
kar se pa tiče nadležnega in osladnega folka, sem se jaz odločla, da ji ne j**** 5 posto, ker mi en začne pesa božat pa ga klicat pa mu cmokat pa se ves najin trud izniči..Tak da BlackWolfGirl , ti predlagam, da ko psa učiš odpoklica pač greš stran od motečih dejavnikov...Ko bo znal vsaj pol tolko kot mora znat, potem ga pa seznani z motečimi dejavniki. Boš vidla, da je tak lažje.
ignoranca do psa, da pač greš dalje pa te nebo nikam pripeljala, verjemi mi...Ti njega, on tebe.
lep pozdrav in upam da se bo kuža navadil


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 April 2008, 22:27:55
Hvala za odgovore+nasvete.
Pri meni je zdaj tako, da je na zacetku ves cas ob meni in prihaja takoj na ukaz sem k meni(tocno ve kaj mora). Potem se mu pa ne ljubi vec in takrat ga dam navrvico, da mi ne bi usel. Res pa je, da je tamal tak hitr, da ce bi se odlocil pobegnit bi mu brez tezav uspelo. Na sreco ma zelo rad hrano tko da ko ve da bo dobil pride vedno k meni, drugace pa rabi malo vec casa.
Mi pa grejo na zivce eni ljudje. Ko jasno pokazes da hoces s psom nemoteno naprej, oni pa ga zacnejo k sebi klicat in potem se seveda zacne zaganjat vnjih in jih hoce pozdravit, oni pa po moznosti grejo naprej pa ga se za sabo klicejo. Tudi jaz ga sedaj raje dvigjem ,ce pride kdo mimo, tko je velik lazje,
Vidim da bom mogla pri tem vztrajat, zaenkrat pa bo mogel ostati vecino casa na povodcu. Ampak mojemu gospodu povodec seveda ni vsec. ::) Sedaj se navajama in onm ves cas tako vlece, da ne vem kaj naj naredim. Potem se ustavim in mu ukazem naj se usede in ga pomirim(ker ko vlece, ga ovratnica tako zategne da zacne prov sopsti in se dusiti :-\) Ne vem kako ga naj se na kaksen drug nacin pripravim do mirne hoje, sej vem da bo treba vztrajat, ampak morda pozna kdo kak boljsi nacin ???



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #7 : 18 April 2008, 07:34:35
kaj maš to za eno pasmo?? :-[ radovedna..


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 18 April 2008, 07:36:50
To, da pride, še ne pomeni, da je to zmožen naredit v vseh pogojih. Torej še ne zna v pravem pomenu ;)

Če vleče se ti samo vstavi in čakaj, da sam popusti. Pusti tisti sedi...
Ali pa zamenjaš smer in hodiš malo v drugo stran. Če ti je čakanje prevelika muka.   :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 18 April 2008, 08:21:40
ker ko vlece, ga ovratnica tako zategne da zacne prov sopsti in se dusiti :-\

Glede tega se ne sekiraj, ne bo nič narobe z njim, toda če ne boš nič ukrenila (kar ti svetuje Andreja), bo čez kakšen mesec, lahko tudi teden, že visel na vrvici. To njega pač ne boli, drugače tega ne bi delal, psi lahko ''regulirajo'' bolečino (to pomeni, da jih mogoče na začetku malo boli, potem pa se navadijo in lahko poskusijo večjo stopnjo bolečine).

Poznam veliko psov, pravkar sem srečala enega odraslega zlatega prinašalca, ki vleče svojo lastnico, kot za šalo, ker ni nikoli nič ukrenila.
Pa da ne boš mislila, da to delajo le veliki psi. Moja psička je nekaj časa tako vlekla, da me je mesece rama bolela (muskalfibr), ker se mi je, ko je zagledala psa obesla na vrvico (jaz sem to rešila, tako, ko je povlekla, sem takoj spremenila smer, in jo vlekla dokler ni prišla do mene potem pa sve se obrnili nazaj na prvotno pot).

Pri vlečenju ni drugege opcije, kot biti vstrajen, ker ko enkrat popustiš, moraš vse še enkrat, skoraj od začetka.

Pa da si boš predstavljala, koliko časa lahko traja. Moja psička je na začetku vlekla, dokler se nismo učili v šoli vaje na popuščeni vrvici (do štiri mesecev, mogoče malo dlje) in šele zdaj (ima skoraj 12 mesecev) me ne vleče več, tudi če greva momo psa, ker ve da ne sme.

Upam, da si me razumela, če ne kar povej se bom še enkrat potrudila na ZS.


                                  Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 18 April 2008, 13:35:32
Cvileči otročički in piskajoči odrasli, ki na vsak način hočejo crkljati mladička, so sicer moteči, ampak jaz to jemljem kot nujno zlo. Če kdo hoče crkljati katero od psic, to lahko počne po mili volji, edino tega pa res ne vidim rada, da jo kdo hrani brez dovoljenja. Seveda pa vsakemu prej povem, da si bo sam kriv, če bo pocoklan, blatnast in prelizan, da bodo imeli dlako po obleki, otročički pa v ustih. Če je njim prav, je meni tudi. To sicer vzgojo po eni strani precej upočasni, mladiča je recimo skoraj nemogoče naučiti, da se ne bi zmenil za mimoidoče, po drugi strani pa za socializacijo in učenje poslušnostii sploh ni tako slabo. Namreč: skoraj vsak je užaljen, če mu ne pustiš pocrkljati mladiča. Se pa prav tako skoraj vsak lahko izkoristi za učenje odpoklica. Večina jih, če jim poveš kaj bi rad, lepo sodeluje.  Sama recimo tamalo psico, kjer je to le mogoče, pri crkljanju spustim, jo pustim, da jo prvo in največje navdušenje nad crkljanjem mine, potem pa poskušam najti pravi trenutek za odpoklic. Ne deluje čisto vselej, če ne pride, grem pač ponjo in jo pripnem, pa konec crkljanja. Kadar pa pride (% lepih in hitrih prihodov se stalno izboljšuje) pa poleg nagrade pogosto zasluži še nadaljevanje crkljanja. Poleg tega se mladič tudi nauči ločiti ljudi na tiste, ki si crkljanja želijo in na tiste, ki jih je treba pustiti pri miru.
Ignoriranje mimoidočih se da lepo vaditi na kakšnih res obljudenih ulicah, ko z mladičem hitro hodiš, si daš za kamuflažo slušalke v ušesa in nič ne vidiš nič ne slišiš. Če imaš zraven mladiča še odraslega psa, ki se za mimoidoče ne zmeni, še toliko bolje.

zelo podobno taktiko uporabljam tudi pri psih. Če je neznan pes spuščen, je spuščena tudi tamala. Če gre k psu, njena stvar, znajti se mora sama. Če se igrata prav, če stakne klofuto pa še bolje. Če mu preveč teži, jo poberem in zabave je konec. Pse na povodcih pa mora pustiti pri miru. Se še zgodi, da kdaj h kakšnemu uide, jo pač poberem in za kazen pripnem. Se pa izboljšuje. Če bi koga pobegli mladič prestrašil ali celo šokiral, bi se mu pač globoko opravičila. Zaenkrat se mi kaj pretirano opravičevati ni bilo treba. Če bo šlo vse kot je treba, bo do takrat, ko bo zgledala odrasla in bi koga res lahko prestrašila, že zanesljivo ubogala. Če ne bo, bo morala pa za sabo vleči vrvico.


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 22 April 2008, 14:55:39
No, ocitno bo treba se veeeliko vztrajanja, ampak nam bo ze uspelo ;).
V gozu je sedaj lepo spuscen in me lepo caka, ce ga pa kej premami, ga pa pripnem na vrvico(ampak takih trenutkov ni vec veliko). Sedaj ne vlece vec tako zelo, je ugotovil drug način...preprosto se usede in noče naprej >:D (ga morm pa jaz naprej vleči ::))
Mi je pa danes nekaj groznega ušpičil, za kar sem pa delno tudi sama kriva. Sva šla sam mal iz hiše da bi nekaj nesla v smetnjak in do zdaj mi je še vedno sledil, danes ga pa kar naenkrat ni več blo nikjer. Nikjer ga ni blo, ga klicem in mi postane ze prav grozno- pogled sem umaknila res samo za trenutek. No in kar naenkrat nekaj zaslišim da nekdo govori ne iz sosedove garaže in hitr jst stečem tam in Fluk je tam hodil in raziskoval okolico. Opravičila sem se sosedu in obljubila, da se ne bo več ponovilo... :-\ :-[Upam samo da mi ne bo zameril :'( :-\, ker to bi bilo pa res neprijetno.
Zdaj ga bom seveda še bolj imela pod nadzorom, samo če bo pa mogel bit ves čas na vrvici, pa tut ne bo najboljše... :-\



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 22 April 2008, 15:28:09
Zakaj pa ne?  ???

Če pa ne gre bres spuščanja ga mej pač na vrtu spuščenega. Nobena tragedija ni, če je pes na štriku, dokler ga ne naučiš vodljivosti  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 05 Maj 2008, 22:13:41
Okej, zdej nama gre odpoklic ze malo bolje. Tudi ce pridejo drugi ;ljudje(in tudi psi, ko jih povoha) gre y mano naprej- razen ob posebnih situacijah. Seveda bova se utrjevala, ker vcasih se mu preprosto zmesa in jaz ne obstajam vec ::) >:(

Imama pa se en nov problem. Najprej me je vlekel in rinil naprej, zdaj skoraj ne vec(se raje drzi zadaj in vohlja ;D) ali pa preprosto obstoji.
Tezave pa imam ko zacne gristi povodec :-\. Takrat postane fulll divji in me ne uboga vec.  ::) No sem ze probala da bi mu dala kaksno drugo igraco, vejo, vendar je aktualna najvec minuto, je strik bolj zanimiv. Ob takih trenutkih postane res cisto divji in seveda noce izpustit strika... to dela vedno le na domaci ulici, ko zacnema hoditi in prihajama domov... Zakaj? In kako ga tega odvaditi??? ??? ???

Tetin pes je delal podobno, pa smo ga samo parkrat polil, pa je dal cisti mir, sedaj ga povodec ne zanima vec, vendar mojega kuzka ni tako lahko zmesti... pravzaprav mu je celo vsec, ce ga malo poskropim ali pa kaj podobnega ::). Ve kdo kak nacin kako naj ga odvadim?



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 06 Maj 2008, 08:37:36
Tezave pa imam ko zacne gristi povodec :-\. Takrat postane fulll divji in me ne uboga vec.  ::) No sem ze probala da bi mu dala kaksno drugo igraco, vejo, vendar je aktualna najvec minuto, je strik bolj zanimiv. Ob takih trenutkih postane res cisto divji in seveda noce izpustit strika... to dela vedno le na domaci ulici, ko zacnema hoditi in prihajama domov... Zakaj? In kako ga tega odvaditi??? ??? ???

Pri moji psički je pri tem problemu zadostvoval NE. Sva imele pa tudi malo problemov pri vračanju domov, ker ko sva hodili še na manjše sprehode ji ni bilo dovolj, pa se mi je mulila, pa sem jaz vztrajala, pa je šlo. Naredila pa sem tudi eno igrico, ki jo je vedno čakala, do vhodnih vrat. Ko sva prišli iz dvigala sem jo dala na sedi in ko sem ji dovolila vstat, sva tekmovali, katero bo prej pri vratih, na koncu pa je dobila še nagrado (hrano, božanje in veselje).

Zdaj s tem ni več težav se vrne brez problema domov, tudi če greva samo na potrebo.


           Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


PIK@@

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 September 2008, 20:50:36
Zdravo! Sem opazila da v to temo že dolgo ni bilo nič napisanega, ampak jz bom vseeno prosila za kakšen nasvet. Imam kužka starega 8 mesecev. V šolo ga še nisem peljala, bova šla spomladi, ga pa učim sama doma. Načeloma je zelo priden, ampak kdaj se mu kar "strga" in sicer naredi grbo po celem hrbtu in začne kar malo agresivno skakati vame! V tistem ga ne morem niti prijeti, ne pripeti na povodec, skratka nič! Res ne vem kaj narediti da b nehal. Mi lahko kdo svetuje?

 Hvala vnaprej!



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #16 : 20 September 2008, 21:48:52
A mi lahko poveš velikost in kdaj se mu ''strga'' ?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


PIK@@

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 20 September 2008, 22:03:02
"Strga" se mu kdaj ko se igrava ali pa ko se VRAČAVA s sprehoda... Je pasme zlati prinašalec.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #18 : 21 September 2008, 14:08:15
ne vem  :-\ ampak mojmu se tud ''strga'' in začne delat kroge pa malo renčat. Ampak to ni to, ne ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 21 September 2008, 14:49:38
PIK@@, edini pravi nasvet zate je, čim prej v šolo! Ne čakaj do pomladi, že tako sta preveč zamudila. Pes je prišel v puberteto in se rangira, ti pa nad njim nimaš avtoritete. Če boš čakala do pomladi, bo vajin odnos še veliko težje porihtat. Izberi si dobro pasjo šolo in takoj v tečaj.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 21 September 2008, 16:02:45
Pika lahko ti sa svetujem, da greš čimprej v šolo. Ne vem zakaj bi čakala do spomladi in naredila veliko napak. Če ne znaš izšolati psa, ne govorim le o tebi temveč nasplošno začneš delati začetniške napake. Ki jih pes izkorišča. V pasji šoli te opozorijo na te napake in ti povejo kako jih odpraviti. Ker je veliko lažje naučiti psa že od začetka tako kot je treba. Veliko težje ga je pa takoimenovano popravljati njega, oz. tvoje napake ki se kažejo na psu. V tvoje dobro čimprej v šolo!

P.S.: Smrček, velikost psa ni pomembna. Renčanja in agresivnosti se nobenemu psu ne sme dopuščati, ne glede na velikost, pasmo, . . .

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 21 September 2008, 16:09:20
Nekateri psi renčijo tudi samo v igri. Ne upam si trdit, da je v vašem primeru tako. Kot so svetovali ostali bi bilo fino, da gresta v kakšno dobro pasjo šolo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Trini

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 22 September 2008, 10:25:06
Pri vsem skupaj pa je najbolj pomembno, da si izbereš dobro in kvalitetno pasjo šolo, kjer je inštruktor izkušen ne le v delu s psmi, pač pa tudi v delu z vodniki.



PIK@@

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 22 September 2008, 11:29:54
Ja sej verjetno imate prav da naj grem čimprej v šolo, bova šla. Ampak zdi de mi, da začne skakat in me grist itd. zato da dobi od mene pozornost. Namreč odkar sem ga dobila sem bila veliko z njem ( imam ga zunaj v pesjaku ampak sva bila res cele dneve skupaj). Zdj poleti sem pa veliko delala, bila na morju itd in me "pogreša". Vi, ki imate malo več izkušenj s kužki : koliko dejansko rabi kuža družbe lastnika- mene in ne mojih staršev? Zdj ga 3krat na dan za eno uro ( jz) spustim in se igrava, greva na sprehod... in se mi zdi da vseeno ni dovolj. Ampak več časovno ne zmore!

P.S: že iščem kam bova šla v šolo



PIK@@

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 22 September 2008, 11:36:22
Popravek: več časovno jz ne zmorem!


Rapgirl: sej maš prav, men se zdi da me že samo z lajanjem izkorišča. Laja namreč dokler ne pridem vn in ga spustim. Sej to je bila mooja napaka, ampak res nimam izkušenj s psi, je moj prvi kuža in sm se tako navezala nanj, da ga preveč razvajam  :-\ :-\



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #25 : 22 September 2008, 11:39:47
Pik@@ mislim, da se v nekaterih šoalah da dogovoriti tudi za ure. sicer pa so tečaji večinoma popoldne ali zvečer. Če nam zaupaš iz kje si ti mogoče lahko svetujemo kje so kakšne šole. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 22 September 2008, 12:27:48
Verjetno ne gre za agresivnost ampak za izsiljevanje pozornosti. Pomaga, če psa vedno, ko začne razgrajati daste "na hladno" - v drug prostor, v boks..., če pa to ne gre, pa ga popolnoma ignorirate, dokler se ne umiri. Ko se umiri, naj dobi neko nalogo, po možnosti nekaj v mirovanju (sedi, prostor, mrtev, kakšni trikci s tačkami...) potem pa lahko sledi pohvala ali igra (če se pes pri tem spet ne razdivja pretirano).


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #27 : 22 September 2008, 18:44:27
In če se nikoli ne umiri ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 23 September 2008, 10:29:17
Naša je tudi izsiljevala z lajanjem pozornost. Pa je šlo pol leta dela... Zgledal je pa nekak takole (pa tega je že kar 6 let).
Lajaš? Ok. Prav lajaj... pa smo se drli tudi po 2 uri (hvala bogu nimamo sosedov)... ko se je umirila pa je dobila pozornost. Potem je dobila pozornost, ko je bila mirna 5 min, pa kasneje 10min... in sedaj nimam več težav s tem. Vem pa da je nerodno če so v igri še sosedi in pustiš psa da se dere.
Prizam pa da se mi je srce paralo, ko sem jo poslušala  :'(



PIK@@

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 23 September 2008, 13:29:44
sem iz Lj, tko da če mi lahko priporočite kakšno dobro pasjo šolo?

Catjuša: jz ga ne morm pustit da se dere ker majo sosedje dojenčka in bodo znorel če ga bo nš kuža zbudil :)