Kraševec, kraški ovčar [Karst Shepherd Dog]

**Jackie** · 450786

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #60 : 29 Junij 2006, 21:05:44
V soboto 24.6.2006 smo imeli piknik kraševcev na Gradišču pri Stični, kasneje smo se pa še pridružili pikniku revije Moj pes in radia Zeleni val na katerem smo predstavili našo avtohtono pasmo.
Poročilo s piknika je tudi na spletnih straneh DLVKOS:

http://www.dlvkos.si/si/06ak_dogodki.shtml

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #61 : 30 Julij 2006, 12:12:30
Društvo DLVKOS se je dogovorilo z organizatorji razstav CAC Trbovlje in CACIB Maribor, da ima slovenska avtohtona pasma Kraševec zastonj prijavnino. Torej lastniki kraševcev prijavite se! ;D
Lp


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 22 Avgust 2006, 11:50:08
Ena informacija :)

Na Kmetijsko - živilskem sejmu v Gornji Radgoni bo predstavitev pasme kraški ovčar.
Citiraj
Posebna poslastica za obiskovalce bo enodnevna razstava psov avtohtone pasme kraški ovčar, ki bo v petek, 1. septembra 2006.
http://www.pomurski-sejem.si/slo-kzs/vec07.htm

pa še za malo več informacij o sejmu

no tukajle pa piše da bodo na sejmu kraševci prisotni celo dvakrat :)


lp, Tina



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #63 : 12 September 2006, 12:09:30
Kraševci imajo to soboto 16.9.2006 vzrejni pregled v prostorih KD Ljubljana začetek je ob 10h. Vabljeni vsi lastniki kraševcev, vzrejni pregled in ocena zunanjosti sta subvencionirana s strani društva za 50% in znašata samo 2.000 oz 1.500 sit. Kot vzpodbudo pa je društvo z Evkanubo pripravilo akcijo, da se vsakemu, ki bo v letu 2006 pripeljal psa/psico na vzrejni pregled podari 3 kg vreča Evkanubinih pasjih briketov.

Vabljeni tudi v Lipico na dan odprtih vrat kobilarne Lipica, dne 17.9.2006, kjer se bojo predstavili tudi naši kraševci kot avtohtona pasma v sprevodu ob 14:30 med odmorom glavne prireditve.

Več na: http://www.dlvkos.si/si/06ak_koledar.shtml

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #64 : 13 September 2006, 22:08:15
Moram se popraviti, dan odprtih vrat kobilarne Lipica je 24.9.2006 in 17.9..
Lp



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #65 : 17 November 2006, 20:40:35
Da malo osvežim tole kraševsko sceno. ;D Prijavnina za prihajajočo razstavo CAC Celje je za kraševce zastonj, časa imate še do 20.11.2006, da se prijavite, kdor se še ni.

Natisnjen je prvi kraševski koledar, ki ga je izdalo Društvo kraških ovčarjev. Prodajal se bo tudi na CAC Celje in CACIB Ljubljana (če ga bo še kaj ostalo), drugače ga pa lahko naročite na društvenih straneh: http://www.dlvkos.si/si/index.shtml

V soboto bo tudi ponovitev oddaje Raketa pod kozolcem  na POP TV, kjer bo prispevek tudi o kraševcih. V reviji Moj pes pa je ena cela stran v vsaki izdaji namenjena le kraševcem, in trenutno sta v zadnjih dveh izdajah predstavljena dolgoletna vzreditelja kraševcev Damjan Vitez in Franc Kiseljak, v naslednji bo pa Katov vzreditelj, Emil Pižmoht. Predstavitve bodo do nadaljnega, dokler nam ne zmanjka vzrediteljev, potem se bomo pa česa novega spomnili. :D

Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #67 : 27 November 2006, 17:14:24
Kraševki Čiti je danes prilajalo 8 malih kraševčkov na svet. ;D ;D Doma so v Šentvidu pri Stični, oče pa je kraševec Cit. Takoj, ko bojo slike na razpolago, bojo objavljene.

V naslednjih dneh pa bo kotila tudi Katova teta Baja, ko bo, sporočim. ;D
Lp


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #68 : 02 December 2006, 20:58:01
hey!
Meni so kraševci izjemni psi!Pa še Slovenski so (edini)!Nekaj časa sploh nisem vedela, da pasma obstaja, a sem jo kmalu izsledila! ;D
Moja prijateljica kmalu dobi kraševca a zaenkrat še ne vem nič o tem, vem samo da bo kraševec!Sicer ji bom povedala za tole temo, in bo najbrž tudi ona kmalu brala tole sporočilo...Komaj čakam, da grem k njej (ko psa dobi) in pocartam tistega malega cukra  :-* ... hecno bo, ko bo zrastel, in se ga bom spominjala iz še rosno mladih dni...

Lp, nincy!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #69 : 03 December 2006, 10:46:13
O, lepo nincy, le povej prijateljici in naj se kaj oglasi tukaj.

Pri kraševski mladini pa prevladujejo babe. :o Čita ima 6 punčk in 2 fantka, Baja je pa skotila včeraj le enega fantka, ostale so pa babe. :o ;D

Na spletni strani društva http://www.dlvkos.si/si/06ak_novice.shtml pa si lahko sprintate tudi naročilnico za kraševski koledar ali pa izrežete naročilnico iz revije Moj pes in jo pošljete na društven naslov.
Lp


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #70 : 03 December 2006, 11:58:31

Moja prijateljica kmalu dobi kraševca a zaenkrat še ne vem nič o tem, vem samo da bo kraševec!Sicer ji bom povedala za tole temo, in bo najbrž tudi ona kmalu brala tole sporočilo...Komaj čakam, da grem k njej (ko psa dobi) in pocartam tistega malega cukra  :-* ... hecno bo, ko bo zrastel, in se ga bom spominjala iz še rosno mladih dni...

Lp, nincy!
Oila, pa sem se oglasila.
Ja nina komaj že čakam... da ga-(jo) bom crkljala, in seveda ko  se bomo skupaj podili po travi, tekali za žogo, vlekli vrvi in če se nam bo dalo, letali za palico. ;D
Tudi jaz še ne vem, kaj bo (po spolu)vrjetno bo punčka, tudi gdaj ga dobim še nevem. Ampak meni je glavno da bo KRAŠAVEC!

Lp, klara!

papa***


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #71 : 03 December 2006, 12:37:39
hey!
Super!Ja, važno da bo kraški ovčar!Meni bo to še posebej v veselje, ker bom prvič videla kraševca v živo!  ;D Upam, da ga dobiš čim prej!Za spol se boš pa sama odločila, ali ti je vseeno?

Lp, nincy!


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #72 : 03 December 2006, 12:43:52
Ja res mi je vse eno ampak punčke me bol pritegujejo.
Dobila go bom ko se z mami preselimo,...ker bo naše (nismo same v hiši) bi jih u luft vrglo. :) :)



Lp, klara

papa***


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #73 : 03 December 2006, 12:50:13
hahahahaha!  :D
Pol si pa ista, ko jaz!(ker pričakujem TŠ-ja) Tut meni je vseeno za spol, a me nekako bolj pritegujejo samičke!Tudi zaradi tega, ker potem doživiš tamale in skrbiš za njih!Edino žalostno je, ko jih moraš oddat...Ker se ti tako...ne znam povedat, kaj...takoj se zaljubiš v njih, nazadnje pa jih moraš oddat...

Lp, nincy!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #74 : 03 December 2006, 14:34:08
Klara dobrodošla! ;D Me veseli, da si tako navdušena nad kraševci. Kdaj se pa preselite? Bo to kaj kmalu al še ne? Kje pa misliš mladička vzeti, pri katerem vzreditelju? Si se že kaj pozanimala in jih šla kaj pogledat tudi v živo? Če te zanima, nas bo spet kar nekaj v Celju na razstavi, pa nas lahko prideš pogledat. ;D Se mamo prav fajn, pa na piknike hodimo in na kakšne dogodke, da promoviramo pasmo, zdaj 17.12. bomo šli v Postojno se malo pokazat, kjer celo en kraševec trenira agillity. :o Ga bo zabavno videti.

Drugače pa ne bo samičk kraševk zmanjkalo, se jih je zdaj 13 skotilo :o in bojo za oddajo enkrat konec januarja oz. začetek februarja, pa še eno leglo je napovedano konec leta, tako da bojo šli v nov dom nekje konec februarja oz. začetek marca.

Medtem pa, ko čakaš na svojo psičko, se pa pozanimaj vse o negi in skrbi za takega psa, veliko imaš napisanega na spletnih straneh društva DLVKOS, veliko je pa tudi po forumih, zato kar preberi in potem vprašaj, če te bo kaj zanimalo.
Lp


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #75 : 03 December 2006, 15:11:01
Uf!
Ja tale pasma kraševec je tudi meni zelo všeč!Kar sama bi ga imela!Sem že kar fouž Klari!Ampak bom sama imela psa druge pasme...
Klara, ti pa ne pozabi odgovorit na tale vprašanja, ki ti jih je zastavila Bolha!Tudi mene zelo zanima!

Lp, nincy!


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #76 : 03 December 2006, 16:13:01
Me veseli, da si tako navdušena nad kraševci. Kdaj se pa preselite? Bo to kaj kmalu al še ne? Kje pa misliš mladička vzeti, pri katerem vzreditelju? Si se že kaj pozanimala in jih šla kaj pogledat tudi v živo?
Medtem pa, ko čakaš na svojo psičko, se pa pozanimaj vse o negi in skrbi za takega psa, veliko imaš napisanega na spletnih straneh društva DLVKOS, veliko je pa tudi po forumih, zato kar preberi in potem vprašaj, če te bo kaj zanimalo.
Lp
JAAA!Nad kraševci sem res navdušena.

Preselili se bomo Maja ali Junija ... (ja vem ŠELE :))

Pri katerem uzreditelju še ne vem, z mami raziskujeva.

 Ja ko čakam na pisičo...zdajle sem prebrala razstavljanje na DLVKOS, res se bom  fajn pozanimala, o negi še izjemno.Čeprav veliko ve tudi moja mami, ki je Kraševca že imela, zdaj pa ima Tibetanske mastife in Tibetanskega španjela, zato pa zelo pogreša Krašovčka...jaz pa nisem nič drugačna ;D ;D ;D.

papa***


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #77 : 03 December 2006, 17:05:01
Hehe!
Ja tamle, ko si v oklepaju napisala ŠELE si imela čisto prav!Sama sem mislila, da se prej preselite...No ne, nisem vedela sploh kdaj se preselite!Mislila sem, da kraševčka dobite prej...

Lp, nincy!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #78 : 03 December 2006, 18:52:59
Nič hudega če je šele maja ali junija. :D Bo pa toliko večje veselje od vsega čakanja in pričakovanja. Pa še več časa boste imeli, da najdete ravno tisto pravo kužo. Uau, bo imela kraševka pa res veliko družbo, ji sigurno ne bo dolgčas. :o

Če si pa z Novega mesta, potem pa poznam tvojo mamo, smo se že srečali z našim Katom. ;)
Lp


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #79 : 04 December 2006, 13:51:17
Ja ste se že srečali...mislim da na srečanju Kraševcov   no ali kar je že bilo tisto. ;D



Lp, klara

papa***


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #80 : 04 December 2006, 14:02:39
Ja, piknik je bil na Gradišču pri Stični, pa na enih parih razstavah in na pikniku sosednjega foruma smo se tudi videli. Že kar nekajkrat smo se srečali. ;D
Lp


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #81 : 04 December 2006, 14:11:20
Ja, res je ... jaz pa se ne tebe, ne Kata ne spomnim. :-[ :)



Lp, klara

papa***


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #82 : 06 December 2006, 13:30:24
Aha, saj res spomnim se te...bila si tudi na pikniku Mojpes. Kajne?



Ja že vem :o :o, vsaj mislim!  :)

papa***


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #83 : 06 December 2006, 15:04:41
Naš Kato je najedal vašim tibetancem, se je čist zaljubil v to pasmo, kar rinit začne v njih, ko kakšnega vidi na razstavi. :o
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #84 : 11 December 2006, 22:21:35
Poročilo z razstave. PRM je dobil Biser, po domače Joy, med samci v razredu odrasli? al odprti? je dobil CAC Aron od g. Tuksarja, rCAC pa naš gostilniški Lem :D, med veterani je zmagal šampion Vik, med babami ;D so zmagale v razredu vmesni Dona od ga. Sluge, r CAC je dobila Čopka od g. Viteza, v razredu odraslih je dobila CAC Boni od g. Kisljaka, med veterani pa Šana od ta istega lastnika. Za naslov BOB sta se potegovala Vik in Boni, slednja je naslov tudi dobila. Čestitke prav vsem. No, med vsemi samci je zmagal Vik, med samicami pa Boni, verjetno je kakšen naziv za to zmago, ampak je meni uganka :o, še to sem preplonkala od šibeinmike :D. Najmlajši je bil pa 4 mesečni Dimi.

Aja, naš Kato je pa dobil odlično 2. ;D Slikce bojo tudi, samo da se spravim jih v album naloadat.

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #85 : 12 December 2006, 08:33:04
bolha čestitke!
Zdaj ko berem tale imena vidim, da so sama slovenska, nič "blablala in nekaj", ali so to samo "domača" imena pa imajo v resnici kakšna daljša neslovenska?

Lp nina



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #86 : 12 December 2006, 10:50:28
Ojla!

Ali se lahko naroči koledar Kraških ovčarjev tudi po elektronski poti in na kateri naslov? Pot do pošte mi je namreč čisto....hm....odveč.....zman jka časa oz. moram čisto posebej zaradi tega korakat tja. Sicer sem na strani društva našla kar nekaj naslovov, a ne bi rada poslala nekomu, ki nima nič zveze s tem. Če kdo kaj ve, bi prosila za pravi e-naslov....
Društvo pa moram resnično pohvaliti, da je pripravilo tako lep koledar!

Gabi



_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #87 : 12 December 2006, 12:38:27
Tudi sama želim pohvaliti vaš koledar, ki je zelo lep. Predvsem mi je všeč, kako domiselno  in diskretno ste vnesli vanj nekaj predstavitvenih kratkih in jedrnatih stavkov, ki nakažejo karakteristike pasme.

Sama sem kupila koledar v želji, da "doniram" za našo  edino slovensko avtohtono pasmo, koledar pa sem hotela podariti naprej.

Sedaj pa ga bom kar obdržala  ;D

Bolha, čestitke tudi tebi za dosežene rezultate in seveda za lepo promoviranje pasme.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #88 : 12 December 2006, 14:26:42
Ha, ha.....mi imamo sicer sedaj drugo pasmo (njufka) ampak pred njim smo pa imeli 13 let kraškega ovčarja Opala. Je bil ta glavni na ulici, ampak blizu mu je upal pa le malokdo. Svoj čuvajski teritorij si je sam določil in sosed, ki ga je lahko božal iz svojega terena čez ograjo, na drugo stran niti pod razno ni smel stopit.... Pač, na našem terenu je bil Opal pač v "službi". Tolk pametnega psa težko najdeš. Hm....pa včasih tolk trmastega tudi.... Če grem na kakšno razstavo, me vedno "nese" še k kraškim ovčarjem...upam, da mi bo uspelo v Ljubljani spoznati Kata....ker se mi zdi frajer vseh frajerjev!
Koledar pa je po tistih slikicah, ki sem jih videla, res prečudovit. Če pač ne bo e-naslova bom dvignila rit in nesla na pošto že izpolnjeno naročilnico. Za tak koledar se mi bo tudi tole splačalo, he, he.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #89 : 12 December 2006, 15:15:33
Hvala za čestitke ninci in Miša, na koledar smo pa vsi ponosni. ;D

Bruno, pošlji svoje podatke na [email protected] , pa bom obvestila našo Branko, da bo prevzela naročilo. Kato bo v Ljubljani na razstavi, tako da nas kar poišči, bo v živo pokazal svoje vragolije. :o

Ninci, imena pa vsi vzreditelji dajejo taka kratka slovenska :D, saj je slovenska pasma, pa se ne spodobi, da dobi neko dolgo angleško verzijo, če se pa tako fajn slovenska imena najdejo. ;D Zdaj celo iščemo imena na črko T za 6 samičk in enega samčka iz psarne Pižmohtova.
Lp