Hrčki

flatka · 265483

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #30 : 06 Januar 2006, 20:59:30
Bom še jaz povedala nekaj o ruskem hrčku:

Ruski hrčki imajo približno enako dobo kot navadni hrčki.Okrog dveh let-lahko tudi več.Moj prvi ruski hrček je živel slaba štiri leta.Dolg je okrog 3-5 cm.Ima bel trebušček,siv "plašček" ter temno črto čez sredino hrbta. Za razliko od navadnih hrčkov,lahko ruski živijo brez problema skupaj,ker  se ne stepejo med seboj-razen v obdobju ko imajo mlade in so mame zelo zaščitniške do svojih mladičkov.
Jedo lahko enako kot navadni,prav tako potrebujejo kletko oz prostor za domovanje.

Slikice bom dala,ko se usposobi moj-album.

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #31 : 07 Januar 2006, 11:23:31
Pri udomačitvi hrčkov...hrčki grizejo!Zato pazite,če imate slučajno hrčka ki ni ljubitelj crkljanja.boli niti ne,rana ni velika---krvi je pa več kot preveč ;D.In pa še to.Niso vsi hrčki tiste žverce,ki bi se noč in dan crkljale pustile božati...najdeš tudi psa,ki ni ljubitelj božanja ipd.Zato hrčku ne vsiljevati božanja,mrcvarjenja če tega ne pusti!

Poleg tega obstajajo posodice,ki se na kletko pripnejo in jo hrček ne more prevrniti in stresti ;).Pa bonbončki za hrčka tudi :D (kot pasji priboljški),ki se dobijo v sadni,zelenjavni in čokoladni različici.

Pa še to.Hrčki so nočne živalce,ki so zelo aktivne.Kot je že Rinchy rekla radi "gonijo" kolo in po mojih izkušnjah obožujejo grizenje kletke ::).Zelo moteče,če ga imaš v sobi ;D.Zato mi lahko kupite brusni kamenček,ki se pritrdi v kletko in namesto kletke grize to.

Mene je skakač ugriznil, sm ga hotla počasi pobožat, pa se je sošolka zrave uslinla in ga nekako nerodno pobožala se je pa hitro obrnil (skakač) pa me zagrabil za prst .. rada je bla mala, saj veste kakšne zobke imajo), kri je bilo veliko, bolelo je pa močno močno  ;D :D



Senna

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 08 Januar 2006, 13:57:03
Ojla!

Sem nova na tem forumu in v svojem prvem postu bi rada opisala svoja dva sibirska progasta hrčka Šnofija in Puhko (slikice žal nimam). Šnofi je Puhkin sinček in vsako zimo se pobarva na belo barvo. Puhka pa je bolj udomačena (še bolj od Šnofija) in je prava mala kraljična. Oba imata svoje muhe, sposobnosti, izbiro hrane ( ::) ), ampak sta oba moja najboljša prijatelja...živalska seveda... ;D

Lp, Senna  ;)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #33 : 24 Januar 2006, 15:12:01
hojla!  :D
V moj dom je v soboto prišla prijazna hrčica po imenu Bučka :-*. Nič ne grize in je čisto mirna in neplašljiva. Pusti se božat. Predvčerajšnem sva že šetale po moji sobi in si vse razgledali. Potem ko pa sem jo dala v kletko je dobila majhno sirčka  :D katerega je bila zelo vesela. slike jutri ali pa danes zvečer.
zdaj ko sem bolna sestavljam pesmico o njej....no pa še besedilo, ki je bilo v današnjem dnevu sestavljeno:

Hrčica Bučka

Moja bučka je kot lučka,
vedno seže ti v srce,
tam prižge se njena lučka,
.....
naprej pa niamm sestavlen... ;)

by

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #34 : 15 Februar 2006, 13:46:06
ali je pametno vzeti hrčka na potovanje?  ker mi letos gremo na morje in mi mami pusti, da ga vzamem sabo....če ga je pametno vzeti sabo.....ali rabim potni list in  mora biti hrček pregledan s strani veterinarje (no saj to bomo itak opravili)? koliko pa stane potni list in pregled posebaj in skupaj?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #35 : 15 Februar 2006, 13:51:22
Hrčka raje ne vzemaj s sabo,ker ga lahko zaradi šoka zadane kap. Tudi jaz sem ga na začetku hotela zraven,pa sem prebrala da ni priporočljivo,sploh tam,kjer je močno vroče in tudi dolga vožnja ni priporočljiva.
Sicer pa,tudi če jo pustiš doma.Kdo vam bo npr zalival rože ali pa sprehajal psa? Naj mu vsak dan(ali pa vsak drug dan) zamenja vodo in da malček hrane. Zabaval se bo s kolesom,tako da mu hujšega ne bo  ;)

Lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #36 : 15 Februar 2006, 19:53:50
ok  :)


zdaj imam pa resen problem :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

hrčica izgublja dlako in se občasno tudi praska  :'( :'( :'( :'( :'( :'( kaj naj storim?? naj jo odpeljem k veterinarju??   :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(



A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #37 : 15 Februar 2006, 20:02:39
Lahko da je alergična na kakšno hrano.To da se občasno popraska ni nič hudega.Če se ti praska ves čas mora biti kakšna alergija ali pa mogoče kaj drugega.Mogoče nebi bilo slabo če ga daš v škatlo in odneseš do veterinarja.Malo pa pomisli,če si mu dala kaj drugačnega za jest v teh dneh.

Lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #38 : 15 Februar 2006, 20:34:59
Možne so tudi pršice...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #39 : 16 Februar 2006, 14:07:03
sem klicala veterinarja in mi je rekel da je to nekaj na d (je povedal samo si nisem zapomnila  :-\) danes grem k njemu ob pol štirih.......držite pesti in tačke da ni nič hujšega  :-\ :-\ :-\

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 16 Februar 2006, 14:26:32
demodex?



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #41 : 16 Februar 2006, 16:42:42
madona sm jaz pametna  >:( >:( >:( >:( 

jo odpeljem k veterinarju on prvič ugotovi da so tam seski in da to ni nič  ::) ::) ::) ::) ::) (kok sem jaz pametna)  in po vrhu kar me je šokiralo je da je.....FANTEK

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #42 : 17 Marec 2006, 13:38:40
hehe ursa. Zdej mora biti pa Bučko!  ;)  ;D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #43 : 01 April 2006, 11:48:08
ja  ;) ::) ampak jaz ga kličem kar Bučman ali pa Bučk :P :P :P


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #44 : 11 April 2006, 09:46:09
Včeraj je pa poginila moja hrčica Miška. Pri meni je bila 4leta, prejšnja lastnica pa jo je imela tudi kar nekaj časa, samo ne vem koliko je bila točno stara ko sem jo dobila, ene 2 leti zihr.

R.I.P. moja miška mala  :'( :'( :'( :'( :'(


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #45 : 11 April 2006, 09:51:45
oo .. boga pikica  :'(
Moje sožalje.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #46 : 11 April 2006, 16:55:04
Sožalje  :'(  :'(



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #47 : 12 April 2006, 22:17:15
Malo pozno vendar tudi sožalje iz naše strani  :'(... če se ne motim je 6 let že kar vredu starost za hrčka?

Lp, Črt



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #48 : 12 April 2006, 22:29:38
Za hrčka je to ogromno.Povprečna doba je tam okoli 2-3 leta.
Majchy ..sožalje  :'(

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #49 : 12 April 2006, 23:52:55
Majchy sožalje :'( :'( :'(


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #50 : 13 April 2006, 10:10:36
Maychi sožalje tudi od naju z Larsem, sicer pa ne bo daleč del nje je za vedno odtisnjen v tvoji duši in srcu... :'(


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #51 : 20 April 2006, 19:51:43
Moje iskreno sožalje  :'( ti pošiljava jaz Urša in moj hrčon Bučk  :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'(vem kako je to hudo...smo že preživeli ampak zelo težko  :'(


lp

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


samonca

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 19 Maj 2006, 23:08:46
 :)
Oglašam se vam prvič, ker sem prvič zasledila ta forum, čeprav deluje očitno že zelooo dolgo.
Sama sem lastnica 3 hrčkov: ene ruske hrčice sindi, 1 zlatega hrčka milkija in ene mešanke med zlatim in dolgodlakim hrčkom ite.
Popravila bi ono trditev o ruskih hrčkih, da lahko živijo vedno skupaj. Žal ne vedno. Poleg moje ruske hrčice skrbim še za dva ruska hrčka nelija in miškota - oba sta samčka njuna lastnika sta moj bratec in moj fant). Želela sem ju dati v isto kletko, da bi si delala družbo, pa se ni dobro izteklo - rahel pretep, ki se je končal z mojim posredovanjem.
Sama imam raje zlate hrčke, ker so bolj scrkljani in jih laže privadiš crkljanju, čeprav se da scrkljati tudi ruske.

Glede kupovanja hrčkov - moraš imeti srečo tako pri uradnem nakupu kot pri domači vzreji. Jaz jo na srečo imam. Zlata hrčka sta iz trgovine. Sem zelo zadovoljna, saj v nekaj dneh pričakujem naraščaj. Ruski hrčki pa so 2 iz domače vzreje in eden iz trgovine.

Če mi bo kakšen izmed hrčkov ostal pa vam bom še sporočila. Vse svoje hrčke bom oddala, ker mi več kot denar pomenijo zvezdice v očeh novega lastnika in njegovo zadovoljstvo ob pogledu na novo živalco. Obstajajo pa tudi omejitve: ljubitelj hrčkov, kletka - dovolj velika - zlati hrčki potrebujejo večje kletke kot ruski, kolo in vsa pripadajoča oprema.

Pozdravljeni!

Samonca :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #53 : 19 Maj 2006, 23:14:13
Ja,verjetno je odvisno od karakterja hrčkov.Saj za navadne tudi pravijo,da niso za skupaj,pa jih v trgovini po 10 najdeš skupaj  ::).

lp,
Nina

p.s.
Zanimiva slikca  ;D Vzeta iz portala in sicer tam kjer je rubrika KAM?,je pa moja psička gor  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


samonca

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 19 Maj 2006, 23:16:55
Rada imam bernske planšarje in sem malo brskala. Lepo psičko imaš, se zanimam tudi za njih

Prej sem pozabla omenit, da bom dala gor tudi nekaj slikc takoj, ko jih poslikam in spravim na računalnik.

Samonca :)


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #55 : 19 Maj 2006, 23:55:07
Hrček Piko je bil moja prva žival; pravzaprav se ne spomnim, kdaj sem ga dobila (slika je iz leta 93). Umrl je zaradi tumorja na očesu, star 3-4 leta, kar je lepa doba za ruskega hrčka. Kupili smo ga skupaj še z eno hrčico – Lizo, za katero pa se je po prvem pretepu izkazalo, da je samček, tako da smo ju morali preseliti vsak v svojo kletko.
Kasneje sem imela še Pokota, in nato dolgo časa nič. Dokler se mi ni pred dvema letoma pridružil Arnulf :)

kletko nosim v kuhinjo,ker je to gonjenje kolesa grozno za ušesa(sploh ponoči,ko se vse sliši bolje kot čez dan)
Glede gonjenja kolesa: Kratka navodila, kako imeti hrčka ponoči v sobi in se vseeno dobro naspati?   ;)

Kupite tisto železno(?) kolo, ga tam kjer hrček teče oblepite s kartonom (sploh za manjše hrčke; karton je potrebno na nekaj tednov zaradi smrada zamenjati), na koncu še s salotejpom prelepite os, kjer se kolo vrti (pazite, da ne boste pretiravali – kolo se mora vedno brez težav vrteti). In dobite SuperSilence kolo, patent by galy ;D nekaj takega

Pa še nekaj glede žaganja.Pod nobenim pogojem žaganje smrekovega lesa ali doma nabrano žaganje.
Huh, tole za doma nabrano žaganje pa prvič slišim. Sama žaganja ne kupujem (in ga nikoli nisem – le zakaj, ko mi ga naredi dedek ::)) in še nikoli nisem imela problemov glede tega.
btw: če kdo ve na pamet: koliko stane žaganje v trgovini?

…pa jih v trgovini po 10 najdeš skupaj
Mogoče ker so mlajši?



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #56 : 19 Maj 2006, 23:58:45
Hrček Piko je bil moja prva žival; pravzaprav se ne spomnim, kdaj sem ga dobila (slika je iz leta 93). Umrl je zaradi tumorja na očesu, star 3-4 leta, kar je lepa doba za ruskega hrčka. Kupili smo ga skupaj še z eno hrčico – Lizo, za katero pa se je po prvem pretepu izkazalo, da je samček, tako da smo ju morali preseliti vsak v svojo kletko.
Kasneje sem imela še Pokota, in nato dolgo časa nič. Dokler se mi ni pred dvema letoma pridružil Arnulf :)
Glede gonjenja kolesa: Kratka navodila, kako imeti hrčka ponoči v sobi in se vseeno dobro naspati?   ;)

Kupite tisto železno(?) kolo, ga tam kjer hrček teče oblepite s kartonom (sploh za manjše hrčke; karton je potrebno na nekaj tednov zaradi smrada zamenjati), na koncu še s salotejpom prelepite os, kjer se kolo vrti (pazite, da ne boste pretiravali – kolo se mora vedno brez težav vrteti). In dobite SuperSilence kolo, patent by galy ;D nekaj takega
Huh, tole za doma nabrano žaganje pa prvič slišim. Sama žaganja ne kupujem (in ga nikoli nisem – le zakaj, ko mi ga naredi dedek ::)) in še nikoli nisem imela problemov glede tega.
btw: če kdo ve na pamet: koliko stane žaganje v trgovini?
Mogoče ker so mlajši?
U zanimiva ideja glede kolesa.Tegale bom še nosila v kuhinjo,saj ni težko.Pri naslednjem pa mogoče poskusim tole 'tvoje' kolo  :)
Večinoma so mlajši ja,če jih je toliko.Sem pa ravno danes videla,po mojem mnenju 3 odrasle navadne hrčke skupaj v premajhni kletki-vsaj za moje pojme  ??? Koliko naj bi sploh bila velika kletka? Tista v trgovini je bila cca 35-40cm visoka in spodnji del tista klasična velikost.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #57 : 20 Maj 2006, 22:16:52
hehe, tudi moja sestra je v kratkem dobila dva ruska hrčka.  ;D

Bom v kratkem kaj poslikala in pokažem  ;)


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #58 : 20 Maj 2006, 22:47:07
No, ko bojo slikce nam pokaži kakšno :).

galy, jaz hrčka nosim v kopalnico zaradi kolesa, ker res zelo ropota, bi bilo dobro preizkusit tvojo idejo. Pa ne bi dosti pomagalo pri meni, ker me moti tudi hrčkovo drobljenje hrane in praskanje, kar se sliši, kot da bi tolkel s kladivom ::) ;D.




galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #59 : 21 Maj 2006, 00:33:14
Sicer ne vem, kje spijo vaši psi... ampak naša madam občasno tako smči, da preglasi sto hrčkov ;D ;D