Koliko vpliva na oceno...

Dina · 18004

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 26 Maj 2008, 07:29:55
Živjo

Ker sem glede razstavljanja še bolj zelena in ker se mrzlično pripravljamo na našo prvo razstavo me zanima slednje:

 - koliko vpliva na oceno, če je pes ravno v fazi menjave dlake (ne mislim, da mu kar cufi dol visijo, ampak v času intenzivne menjave se pač opazi tista "volna" oz. puh)?
 - kolikšen vpliv ima če pes noče pokazati zob sodnici in jih namesto, da bi jih sama pogledala pokažem jaz? Ali je bolje, da počakam in vidim, ali bo pokazala ali ne - ali ji že 
   vnaprej rečem, če lahko sama pokažem?
 - kaj pa tek oz. stoja? Če pes hoče kaj poskakovat med tekom oz. če se premika med stojo?
 - kakšen pa je "protokol" - prideš v ring stoja, pregled, tek ali ravno obratno?

Hvala za odgovore in Lp ;)

...sledi svojim sanjam


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 26 Maj 2008, 07:35:31
Oj!

Seveda vpliva dlaka na oceno. Lahko recimo napiše, da je trenutno v slabši dlaki. Če ima kuža v konkurenci še druge pse, bo verjetno druge (če so drugače po kakovosti enaki) postavil pred tvojo. Ni pa nujno, nekateri gledajo samo dlako, ostalo jim ni važno. Glede zob - mislim, da jih komot pokažeš sama, nekateri sodniki sploh sami nočejo gledat zob; to po mojem mnenju ne bi smelo vplivati na oceno (razen če je kuža popolnoma neobvladljiv pri pregledu ).
Slabši tek in stoja se tolerirata pri mladih psih, pri odraslih je zaželjeno, da to obvladajo. Ne bo pa, vsaj po mopjih izkušnjah, nobene katastrofe, če se ti malo premakne ali malo poskoči. Samo da ne bo tega počela ves čas  :)
Glede vrstnega reda, ali najprej tek ali najprej stoja, je pa odvisno od posameznega sodnika. Ni namreč nekega pravila. :)

Pa kar pogumno na rzstavo!

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Maj 2008, 07:46:15
Hvala Urša :) Drugače je moja za enkrat še v mladih (11 mesecev), vendar je prva razstava, kar stvar še dodatno oteži  :-\ Zdaj je prav smešna, ker ima po hrbtu že čist tisto tapravo dlako, po straneh je pa še vedno mal volnasta :) še vedno upam na dva čudeža, prvi, da jo bom skopala in bo kamot izčesat še preostanek puha in drugi, da se bo na razstavi lepo obnašala :) Drugače smo vadile z Ovcko in je bila nad napredkom navdušena, ker na začetku jo je hotela mal grickat (v igri), zdaj pa že lepo pokaže zobke. Samo je spet druga, ker njo pozna, ane. In če jo hoče ona pretipat se bi kar na tla vrgla za čohat...mula ena ::)

...sledi svojim sanjam


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3 : 26 Maj 2008, 10:39:31
Dina e te kaj potolaži zaradi dlake - Alba je bila enkrat na razstavi, ko je bila stara 10 mesecev in je bila PRM, pa na njeni oceni piše, da je dlaka v fazi menjave in vem kako izgleda to pri huskyju. Tudi zdaj jo zelo menja, tako da jo vsak dan ornk krtačim, da bi dala čim več poddlake ven, da ne bo cufasta v soboto.

Drugače pa sem na razstavah videla že pse, ki so trmasto sedeli v ringu ;), eden se je pokakal med razstavo  :D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Maj 2008, 10:42:55
Ja, malo me pa res potolaži...ampak sem še vseeno vsa na trnih kaj mi bo ušpičila >:D Ni tak pes ala postaviš tja in čaka, postaviš v kot in bo cel dan tam...je precej vesela in energična, skoz bi neki in jo je težko prepričat, da bi ona stala, če se ji ne bo zdelo :) Hja, vsaj to vem, da se po vsej verjetnosti niti polulat ne bo hotela dokler ji ne bo skoraj mehur razneslo 8)

Trenutno jo krtačim vsak dan več kot eno uro, samo imam smolo, ker ne gre vse na enkrat ven...jutri se kopamo potem pa bomo videli - kar bo pa bo...

...sledi svojim sanjam


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #5 : 26 Maj 2008, 10:51:18
Pa saj moja je enaka, kot bi imela molje v riti.

Mi se kopamo v petek, ker je veliko njene dlake bele in nočem, da se mi do sobote umaže :(.

Jaz jo ešem v obratni smeri rasti dlake, mi gre veliko več ven.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6 : 26 Maj 2008, 10:54:25
Dina če ti bo mala pozo spremenila narediš en obrat in jo lepo nazaj postaviš, glede zobk pa sem do zdaj na razstavah zasledila da večina sodnikov pokaže razstavljalcu da želi da ji pokaže zobe od pesjana ;)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Maj 2008, 10:56:44
Alba - Ja, jaz sem tudi poskusila, pa ji nekako ni preveč všeč :-[ Drugače imam pa tole "strgalo", ampak ji ne upam veliko s tem odstranjevat dlako, ker je enkrat nekdo rekel, da je preveč opulil psa :o :D :D

Satin - Dober predlog. Bomo poskusile...

Zaenkrat stoji takole



Vaja je bila izvedena s povodcem za zlatkote, ker je bil bolj priročen kot naš dvo-metrski štrik  >:( Drugače pa sem opazila, da se bejba kar nasloni name in stoji...sem se enkrat umaknila in je ruknila po tleh kot bi jo kdo odrezal :o A vpliva na oceno, če se vidi, da pes sloni na tebi? :-\ :-X :-X

A vi vedno oblečete recimo če imate belega psa črne hlače in obratno? To tudi kaj upoštevajo?

...sledi svojim sanjam


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #8 : 26 Maj 2008, 11:03:30
Ja glede stoje ima satinka prav. jaz ko vadim z Albo narediva samo en mali korak naprej in je spet kul. No potem boš pa ti pokazala zobke od Albe - tebi bo pustila ;).

Jaz imam takole za česati : http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=365.

Češem ji pa zelo počasi, ker drugače se tudi kaj hitro začne pritoževati. Najlažje jo sčešem, če leži, jaz pa imam koleno ravno toliko naslonjeno na njo, da čuti, da je nekaj na njej in se ne premika toliko. Ampak, ko je dosti je pa dosti.

No bomo navijali eden za drugega gor ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Maj 2008, 11:09:26
 :o A misliš, da meni bo pa pustila al kaj :D Meni Dinček pusti, kar pa ne pomeni, da bi mi drugi tudi :P Ja, upam, da bomo ob različnih urah na vrsti, da bomo eden drugemu dajali moralno podporo ;)

Drugače sem pa že skoraj prepričana, da jo bom rajši sama peljala v ring, ker ne vem kako bi se obnašala s kom drugim, če včasih še pri meni noče bit tako kot je treba.

Mi bomo imeli svojo postojanko - beri arafata, če veš, da bomo dve babe, zlatko in nemka, ne morete zgrešit ;) Pričakujemo obisk-e :)


...sledi svojim sanjam


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #10 : 26 Maj 2008, 11:12:37
Aja oprosti nisem napisala Satinka - glede zobkov :). Ona bo namreč handlala Albico  :P.

No jaz bom imela 2 stola zraven - pa Evo z Živo in Dru  :o. Pridemo na obisk definitivno :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Maj 2008, 11:14:09
Mi pa načrtujemo prihod s hladilno torbo - polno...vode za pse in...? ? ?... :P :P :P

...sledi svojim sanjam


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #12 : 26 Maj 2008, 11:16:51
uf niti ne bi bila slaba ideja, moram premisliti če imam še prostor za mojo veliko skrinjo  ??? Ker imeti 2 kar veliki kuzlici v avtu pa še stola. Bom malo počekirala. Drugače bodo pa moji starši, ki so tam doma malo prinesli vsake toliko časa  :D.

Aja pa zelo blizu je tudi trgovina - samo čez cesto in malo v klanček.

A bosta imeli sladoled????

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Maj 2008, 11:19:28
Ne......glede na to, da imamo osebnega šoferja...beri -> moja malenkost prispeva avto, Majči pa pelje...si bomo lahko v primeru uspeha kaj privoščili :P

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #14 : 26 Maj 2008, 11:19:40
Dina zelo v redu, glede na to da imaš živčka ;) Probaj stati par centi dlje od nje ko jo postavljaš, ravno dovolj daleč da se ne more naslonit na tebe. Če imaš črnega psa in črne hlače, pes ne pride do izraza in tudi sodnik nima najboljšega pogleda na psa ;) Sicer tvoja ni čisto črna ampak vseeno poskušaj imeti hlače kake druge barve ;)

Dina vsi psi ne morejo biti vedno na miru, čeprav je to zaželjeno pri razstavnih psih, zato si nekateri hendlerji pomagajo s tem da naredijo obrat in psa postavijo nazaj, čist tko da se mal pes pretegne in potem spet neki časa lepo stoji ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #15 : 26 Maj 2008, 11:21:30
Majchy pelje?


A kak breezer ;), ni neumno hahaha, alpa pivce.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 26 Maj 2008, 11:22:38
Bomo probale še to...dobro, da je še ceeeeeeelllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhh 5 dni do razstave >:D >:D >:D Ampak bomo izkoristile kar nam je dano ;)

Kdo kaj ve, kdaj bo statistika - ali sploh bo?

Majči - Ovcka od Cosmička

Ja, nekaj za žejo bo treba... :P Sploh pa, če bojo obiski, ne zgleda, da nič nimaš >:D

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #17 : 26 Maj 2008, 11:22:54
Barb a bo še kej placa za mojo zadnjo plat v avtu ;) Lahko pa jaz vzamem hladilno skrinjo, k ni tak velika pa je lahko na zadnjih zicih ali pa za sedežom ;) Sam v petek oz že v četrtek me spomni da dam ine vrečke v zamrzovalnik ;)

Za zobke ni blema ;)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #18 : 26 Maj 2008, 11:25:25
Ja glede placa lahko greš ja, Eva mi bo posodila kletko za Albico, ki bo z Dru zadaj, spredaj bosta onidve z Živo, zadaj pa sta sedeža frej - no v Lescah pride še nečak. Mislim, da bo šlo :).

Lahko vzameš ja, čeprav načeloma ni panike, ker sem tam bliz doma.

Aja če maš se obleč v rdeče - barva paše zraven albe ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #19 : 26 Maj 2008, 11:26:41
Aha Cosmo poznam :) - psa hahaha.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #20 : 26 Maj 2008, 11:31:05
Hlač nimam, majčko pa menda celo imam, hlače bom imela črne za majčko bom pa še pogledala za kako luštno ;) Sem pa itak imela namen eno tako kombinacijo naredit ;) Bom poskusila še rdeč trak za lase najt ;) :D


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #21 : 26 Maj 2008, 11:34:19
Ooo, satinka bo pa hendlarca. ;D A to boste Albo izven konkurence raztavljali? Če se prav spomnim, je sterilizirana, al sem kaj zamešala? Kakorkoli, bom navijala za vas, čeprav od doma, ker nas ne bo to razstavo.

Lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #22 : 26 Maj 2008, 11:35:00
Ooo, satinka bo pa hendlarca. ;D A to boste Albo izven konkurence raztavljali? Če se prav spomnim, je sterilizirana, al sem kaj zamešala? Kakorkoli, bom navijala za vas, čeprav od doma, ker nas ne bo to razstavo.

Lp

Sej nihče ne more vedeti, da je sterilizirana. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 26 Maj 2008, 11:36:47
Jojojoj babe, da naute dez nardile v soboto, ce bote tkole nadaljevale  :P :P :P

Torej! Midva z mojo zvaljo greva zraven Dine in Kati, katera prispeva avto, jaz pa peljem in prispevam arafata  ;) Sedaj je treba samo se zgruntat kako spravit v avto dva psa, dve babe, in pa vso robo, ki jo rabimo met zraven + kletko za Cosmica, ker drugac z Dino nauta sekundo prmir  ::) ::)

Kaksna ideja?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #24 : 26 Maj 2008, 11:40:30
Ovcka najbolje da arafata, kletko in ostalo robo že en večer prej v avto naložite, tako da zjutraj samo še psa not date ;) Pol na prizorišču samem pa se bodo že kake dodatne roke za pomoč našle ;)

Ne Bolhca Alba se bo kar v konkurenci pokazala :P ;) :D Ja je bla Barby tolk dobra da mi pusti z Albo vadit za prihodnost ;) :-*


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 26 Maj 2008, 11:43:12
Ovcka najbolje da arafata, kletko in ostalo robo že en večer prej v avto naložite, tako da zjutraj samo še psa not date ;)

Potem pa navsezadnje ugotovite, da sploh nimate placa za psa >:D :P :P

...sledi svojim sanjam


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #26 : 26 Maj 2008, 11:46:48
Potem pa navsezadnje ugotovite, da sploh nimate placa za psa >:D :P :P

Tocn tko  :P :P Mogoce bi bilo dobro napisat s katerim avtom gremo? Za lazjo predstavo?  ;) :P :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #27 : 26 Maj 2008, 11:52:14
Ja Alba je sterilizirana, ampak saj se ne vidi. Itak ne kak velik naslov pobrala, tako da ;).

Mogoe če imata varianto dati kako trugo na vrh avta, se takoj naredi prostor.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 26 Maj 2008, 11:55:53
Gremo s petko :o :D :D :D Da se nebi kdo drznil smejati našemu podvigu >:( >:D >:D Boljše to, kot pa da gremo peš :P

...sledi svojim sanjam


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #29 : 26 Maj 2008, 12:00:36
Sam to pa je skoraj misija nemogoče.  :P Razen če zadnje sedeže popolnoma ven dasta.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com