Kače

Gost · 159008

Lanyca

  • Gost
: 22 November 2005, 13:35:19
Meni so pa zlo všeč kače, najbolj tiste dolgeee pa suhe :-* :)
Bi takoj eno melo doma če bi mi kdo dovolil. Ja mama pa pravi :
"Daj, daj ti pa kača, kje jo boš pa mela, bi to rada videla kako boš skrbela zanjo"
No isto je mislila tudi za Lano in slučajno ne skrbim zanjo pa za tri mačke poleg. >:( ;D
Lp
Lanyca
P.S.: Upam, da so še komu všeč kače..


ocenjeno - dobra tema



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 22 November 2005, 14:38:21
MEEEEEEEN ... u bistvu sam 2 vrsti ... kolikor jaz vem sta mi samo 2!! ;D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #2 : 02 December 2005, 19:21:21
Meni tuuuuuud. Jaz enostavno ljubim kače  :-* :-* :-* VSE  ;D Pa jaz bi tud imela kačo, samo vem, da ne bi mogla v redu skrbet zanjo, vsaj zdaj še ne... :-\ Pa jih rajši v naravi občudujem, čeprav pri nas jih ni (mislim tistih ta pravih, so samo belouške pa modrasi  :D ) Nalepš se mi zdi kraljevska kobra pa albino piton (ful je dober, ker je rumen)  ;D pa vse ostale  ;D  :-* :-*

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #3 : 02 December 2005, 19:22:14
Nastya keri dve pa ?  :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 03 December 2005, 13:20:07
hmm ... ja sej problem je v tem ker ne vem kko se jima reče ... no če boš malo počakala, da malo pregledam slikce in vrste vam pa povem kateridve sta mi carskiiii ..  ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 03 December 2005, 13:31:32
našlaaaaaaaaa ...

Morelia spilota cheynei - piton

d best kačica ... no ne kačica ... 170-190 cm  ;D ;) ;)

pa še ena ... rdeča, malo črna pa malo bela .. sam ne koralnica ... koralnica je preveč pisana ... pa Ameriška koralnica je strupena ..  :o ;D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #6 : 03 December 2005, 16:09:46
Jaz nisem ljubitelj, rada pa pogledam kak dokumentarc o njih, ker so zanimive, prav tako njihovo življenje, razmnoževanje,... V živo sem vidla sam tiste v ZOO pa ene par beloušk (z eno sva skupi plavali, pa nevem kera se je bol prestrašla), modrasa pa gada. Doma jih pa nebi mela, če pa že pa kakšnega pitona ali kaj velikega in nestrupenega.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 03 December 2005, 16:37:43
Ja, jaz sem tud samo 'naše' videla v živo, pa bi rada še druge  :D , sem pa glih poleti rešila eno mini belouško, ki je lezla na cesto, pa bi jo verjetno avto zgazil,tak kot veliko drugih, in sem jo nesla pod most, če je že hotla prit na drugo stran  ;D ;D
Je imel pa moj stric lani na humusu ful velik beloušk in to kakih  :o :o :o fuuul so ble velike, sem kar naprej tam stala, pa jih gledala, letos jih pa ni blo več :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #8 : 03 December 2005, 16:39:46
Sem pozabla povedat..sem tam pri stricu našla kožo pač ko so se levile..pa sem jo domov odnesla  ::) :P , pol sem jo pa v predsobi nastavila, pa mi jo je mama čez par dni stran vrgla  ;D ;D sem norc ja  :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 03 December 2005, 17:19:04
hehehe ...  ;D :D :D :D jz sem tudi vidla modrasa ... pa enkrat sem šla z rolerji pa sem se mimo modrasa peljala, se je po cesti zvijal, pa sem se ful prestrašla ... pa z mamico sva se preko kače peljale, sploh je nisva vidle, pol se je pa avto dvignu  ;) pretiravam, sam malo je poskočlo, in sva se ful ustrašle kaj je blo in sm pogledala nazaj pa je bla kača ..  :o :o



Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 03 December 2005, 17:26:15
jaz sem kačo imela okrog vrata pa sem se je malo prestrašila in zato me je malo stisnila okrog vratu. No čez nekaj časa pa mi je že všeč postala. :-*



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 03 December 2005, 17:32:07
jaz sem pa ono rdečo mela v rokah, v Ljubljanskemu živalskemu vrtu .. pa je bla fuuuul ful lepa ... pa mi je bla tko uzšeč, da bi kr pr njej ostala ..  ;D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 03 December 2005, 18:07:17
Nasty apomoje je to smokulja.

So pa ful kjut...mamina bivša sodelavka ima trenutno doma dve.Ker ji je prva ušla in je ni našla in si je kupila novo...potem pa tisto pod pojstlo našla ;D.Samo so fuuul gladke in...kjut no :P :D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 03 December 2005, 18:14:49
ni smokulja  ... smokulja je rjava pa ma neke vzorčke ...



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 03 December 2005, 18:27:02
wiiiii ... nista mi všeč samo 2 vrsti, sem se glih zdajle zaljubla še v 2 ...  ;D :-* :-*

* Mavrični udav
* Lampropeltis Getulus Californiae

Ful sta lepiiiiiiiii ...  :-* :-*



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 03 December 2005, 18:43:13
men so tut une ta rumene kače (albino piton) ušeč ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 03 December 2005, 18:44:47
To se zdi zko kt opozorilna barva, tko kt pri mavričnem udavu pa pri Lampropeltis Getulus Californiae, k so ful take izstopajoče barve, k je tak šekast ... bom dala kakšne slikce ... pa zeleni, pa rumeni, pa oranžnii ..  ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 03 December 2005, 18:48:49
http://foliereptilienne.free.fr/Lgetuluscaliforniae.htm

http://zoltantakacs.com/zt/pw/sn/album.php?idx=24

Mavricni udav - Rainbow Boa!! :o a ni d beeeeest ... men je tko kjuuut, tko kt mavricaaaa ...  :-*



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #18 : 03 December 2005, 18:50:05
men so pa te grde :-\

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #19 : 03 December 2005, 18:52:51
Meni pa kače niso kaj dosti pri srcu :-[ , samo gledam ( oz . berem o njih pa zelo rad  :o ) ( hecno a ne ? :-\ ) , najlepše so mi pa kobre :o :o :o :o :o !

lp Jure


p.s. ( Nastja tista ta druga je ful zanimiva , ta prva pa ful lepa ::) )


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #20 : 03 December 2005, 18:54:53
pa še en lepotec :

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 03 December 2005, 18:56:13
aja ... men so pa lušne, sam mela jih pa ne bi, k ne bi znala prov zanje skrbet, ker bi se mi gablo bogo miško dat za kosilo ..  :'( :-\ :-X

sam za pogledat so mi pa lušne ... pa še neki mi jih je kr lušnih, sam te 4 so moje naj naj ... no bom še dala kakšno slikco:

http://www.exotic-animals.org/kace/opis_vrst/opis_vrst.htm

Pa tele so zanimive:

AMAZON TREE BOA je lušna, sam ful izstoipa k je taka oranžnaaaa  ;D
Boa Constrictor je tut lepa :-*
Corn snake
Epicrates Cenchria Cenchria - seveda ... MAVRIČNI UDAV .. lušnnnnnn :-* :-* :-*
Eunectes Murinus, Notateus - Anakonda




*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #22 : 03 December 2005, 18:56:52
Uuuuuuuuu tale je pa , zelo , zelo lep 8) . . . :o :o :o :o !!!!!!!


lp Jure ;)


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #23 : 03 December 2005, 18:57:20
Meni tuuuuuud. Jaz enostavno ljubim kače  :-* :-* :-* VSE  ;D Pa jaz bi tud imela kačo, samo vem, da ne bi mogla v redu skrbet zanjo, vsaj zdaj še ne... :-\ Pa jih rajši v naravi občudujem, čeprav pri nas jih ni (mislim tistih ta pravih, so samo belouške pa modrasi  :D )

Tko kot jaz. :D

Neyka, kje pa si plavala z belouško? Da grem še jaz. ;D Ja, sam vem da sem norc. :P ::)

Jaz se pa spmonim da sem bila taaaaakoooo jezna, ko sem prišla k babi in deditu in sem na dvorišču vedela kačo z odrezano glavo! >:( Še zdaj sem, ko sem se spomnila. Ubili pa so jo zato, ker je šla v vežo. ::) In potem se pritožujejo, da je toliko miši in podgan.

Drugače pa sem v naravi videla kar nekaj kač, večinoma kobrank. Pa kakšno beluško in goža. Pa mogoče še kaj drugega, pa nisem prepoznala vrste.

lp, rina

Los je car!


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #24 : 03 December 2005, 18:59:54
še ena tree boa  ;D


"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 03 December 2005, 19:00:33
Tiste slikce poglejte ki sem jih dala k so res lepe kače, sam pa resnično veliko denarja zapraviš za kače, najprej za terarij ... vredu terarij stane že 150.000, k ma use notr, posebne temperature pa use u glavnem, pol še pa hrana ...  ;D :D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 03 December 2005, 19:01:18
še ena tree boa  ;D



Tista TREE BOA k sm jo pa jz dala je paa oranžnaaaa :D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #27 : 03 December 2005, 19:02:07
Pri nas je dedi enkrat gada potolkel z lopato  :-\ , pa sem ga ful na**zdva, zdaj jih pa sam stran nese - žive (za potok, tak da ni pr hiši, pa gadov itak ni več, večinoma modrasi in uške  ;D mislim pri dedijevi hiši)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #28 : 03 December 2005, 19:02:31
No meni so kače tako  ::) , ne bi jih imel ( imam isti razlok kot Nastja ) , ker se mi gabijo , ko požrejo uboge miške  :-\ :-X ... in res za pogledati so luštne  ::) ::) ::) ...... , najlepša pa mi je KOBRA  :o :o :o :o :o :o :o :o ! ! ! , čeprav je nevarna :-\.....


lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 03 December 2005, 19:05:06
pa še en lepotec :


uvaaaaaauu ;D ta je tok lep pa še rumen je ;D men so ušeč uni k majo na koži palo oranžnih lis tej k so pa enobarvni (zeleni, oranžni,...) mi p ne prirastero k srcu k je pol kača že mal nezanimiva....

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]