Kače

Gost · 159001

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #30 : 03 December 2005, 19:06:19
Ja pa saj so vse po svoje nevarne  ;)
Ja nastya sem videla  ;D ;D sem že bila enkrat na tej strani, pa sem jih pogledala, pa zelena mi je lepša  :D :-* :-*

Jaz bi pa imela kačo, samo res (sem že napisala) ne bi znala prav skrbet zanjo..pa tisto se lahko naučiš, samo zarad mišk pa tega pa res...jaz tud ne bi mogla  :-\ :'(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #31 : 13 December 2005, 13:37:42
Kot sem že rekla...kače so fuuuul lepe pa zanimive.

Pač moj preljubi bratec ne je mahnjen na exotico :-\.Torej je imel v mislih mislim,da eno vrsto pitona.sam ljudje delajo prevelike napake,ker gledajo samo izgled in podobno pa ajde...hitr k enemu lastniku se mal poment ceno zbit pa dam prinest kačo,ali pa kar v trgovino.
Mojega brata je hvala bogu lastnik te vrste spravil k pameti,da kače-še posebej pitoni NISO! za začetnike.Samo njemu iz glave izbit kače in pjake :-X...

Po tem pa še poleg samega znanja ipd. oskrba...sej ni treba prevelik govorit,da vse to stane...že samo grelci,terariji,primerna vlaga ipd...seveda lastnikom ni dovol ;D.Tako da terarije še primerno "okrasiš" z rastlinami,kamni...huh-Že pri pajkih je veliko,kače so pa :-X

Ne hvala ostanem pri psih

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #32 : 13 December 2005, 15:30:49
Ja glede tah živih živali. Kači tudi jaz ne bi mogla dati žive miške. :'(
Jih ne moreš hraniti z ne živo hrano? ???


Lp



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #33 : 13 December 2005, 15:39:21
ja poglej, kače majo ful rade tko da slišjo kk neka žival cvili ko je je, .. drugega razloga ne poznam  :)sm pa slišala da če jim naš mrtve živali, da se je niti am ne vzamejo!! :o



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #34 : 13 December 2005, 18:10:33
Da kače rade slišijo kako žival cvili? :o Eh, to ni že res. To je samo zelooo poenostavljeno in za najširše množice prirejenao. Enkrat sem že nekaj pisala o prehrani kač, pa je nakm zginlo. Pa še enkrat.

Kače v večini jejo žive živali zato ker jih najlažje zaznajo. Kače ne vidijo tako kot mi, ampak čisto drugače. One imajo posebne organe za zaznavanje toplote. In ko lezejo skozi gozd, vidijo v glavi "sliko", kje je toplo in kje ne, oz. kje je kakšen objekt toplejši od okolice. Tople stvari so toplokrvne živali. Človek ima 36 stopinj, okolje pa recimo 20. In kača bo to potem viedla tako: na hladnem (20°) je en toplejši objekt (36°). In ko se bo človek še začek premikati, bo videla kje (kako daleč in v kateri smeri od nje) se nahaja. Pred človekom se bo sicer skrila, če bi bila pa namesto človeka tam miška, pa bila odlično kosilo. :)
Toplokrvne živlai pa so vsi sesalci in ptiči. Pa še tiste živali, ki se dodatno ogrejejo na soncu (kače, kuščarji...).

Je res, da kače tudi vohajo, tako da kdaj pa kdaj tudi pojedo kakšno mrhovino. Samo nisem prepričana če vse vrste. Najbolj se zanašajo zaznavanje toplote in gibanja. Tudi če bo živa miška čisto pri miru, je kača ne bo napadla. Takoj pa ko trzne pa bo po njej.
In zakaj bi hranili kaže z mrtvimi živalmi, če so v naravi primarno plenilci? ::) Jaz pravim da če že imamo v ujetništvu divjo žival, se potrudimo zanjo poskrbeti tako, da se bo počutila kot v naravi.

Aja še to. O sluhu kač je veliko dvomov. Nekateri pravijo da kače sploh ne slišijo, nekateri pa da zelo dobro slišijo. Kaj pa je res pa jaz ne vem. Mogoče še najnaprednejši znanstveniki ne vejo.
Enkrat sem gledala nek dokumentarec, ko so raziskovali če je kobra, ki sliši drugo kobro sikat bolj pogumna. Saj ste vrjetno že kaj videli tiste kobre v košarah, ko plešejo, ko en igra na piščalko? Pa ste vrjento tudi že slišali da kobra v resnici ne pleše na zvok, ampak da sledi gibom piščali. Če ne igraš, ampak samo malo premikaš piščal bo isto.
No in "oni" so vseeno podvomili v to postavili tisto domnevo in poizkusili. Če kdo ne ve: ko se kobre postavijo pokonci in razširijo vrat, tudi spuščajo take sikajoče glasove. Pa so posneli sikanje ene kobre in predvajali drugi. Samo ni bilo kakšnih posebnih presenečenj s strani kobre, ki je poslušala, tako da so to hipotezo ovrgli.

lp, rina

p.s. Se opravičujem za tak dolg post. :-[

+1 točka

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #35 : 13 December 2005, 19:40:05
ja no, tist kar sem jaz napisala, sem sam nekje slišala, tk da verjetn res ni prov, al pa sm se jz čudno izrazla .. jz ne obvladam  ;D :D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 27 December 2005, 18:25:11
Jaz imam pred kačami nekako straho spoštovanje. Ful so mi všeč kot bitja, ker imajo en kup dobrih značilnosti. Njihova zgradba telesa, moč, gibanje in lovljenje so enkratni. Ne bi pa nikoli kače imela doma, že zaradi tega ne, ker imam mnenje, da jim ne bi mogla zagotoviti dovolj dobrih pogojev bivanja.

Enkrat, ko smo bili še z osnovno šolo v živalskem vrtu, sem tudi jaz imela kačo za vratom :D. Zanimiv občutek,

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #37 : 29 December 2005, 13:32:47
Še nekaj o kačji hrani.

Ni nujn kači dat žive hrane,če je od malega navajena na mrtvo hrano.Odrasle miške se dajejo mrtve,ker lahko kačo poškodujejo.In kako ubiti skakača in ga zmrzniti?Živega daš zmrzniti :o...zanimivo zanimivo :P

Znanka ima doma dve kači.Prva ji je enkrat ušla in je 2 meseca ni našla.Si je kupila novo in pod posteljo našla še prvo ;D.sedaj ima dve ;D.In eno vzame v roko in ji da miško,ker lahko starejša poškoduje manjšo :P.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #38 : 29 December 2005, 14:09:02
vi jih občudujete takole midva sva imela pa kar 7 kač doma. ravno včeraj sva prodala zadnjo. Za njo mi je bilo najtežje. Ampak greva v kratkem po dve boljši pa bo spet žurka. :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #39 : 29 December 2005, 15:05:28
Kaj pa ste mel za ene vrste?Naš tamau zdej sanja o kraljevem pitonu pa o škorpjonu ::)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #40 : 29 December 2005, 15:16:18
ameriške gože



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #41 : 29 December 2005, 18:55:26
A imate kakšno slikico ?  ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #42 : 29 December 2005, 18:58:32
ne žal. lahko ti pa prilepim kakšno iz neta.
 



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #43 : 29 December 2005, 18:59:53
Lahko ja, kako res lepo, saj bi lahko šla sama iskat, pač lenoba  :P ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #44 : 29 December 2005, 19:05:40
SAS a si slučajno na forumu exzotic-animal?Čist tko informativno vprašam :P.Ker se mogoče poznaš z mojim bratom,ki se ponovem zanima za ameriške gože ::)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #45 : 29 December 2005, 19:08:23
...naš tamau zdej sanja o kraljevem pitonu pa o škorpjonu ::)
.... z mojim bratom,ki se ponovem zanima za ameriške gože ::)

Si pa hitro premisli (4 ure hehe) ;D al bo imel kar oboje   :P ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #46 : 29 December 2005, 19:09:52
Tudi s kraljevim pitonom imava izkušnje, vendar sva ga zaradi pomanjkanja časa in prostorske stiske morala prodati, pa jim je kmalu za tem poginil. Bila je ful nerodna situacija. Tako da ne vem čemu je bil vzrok. Lahko, da so tako občutljivi ali kaj. Pa možno je tudi, da smo ga pri nas imeli bolj v miru in da je bilo tam več hrupa. Jaz sem prepričana, da ga ne bom več imela, ker je kar težko gledati žival,ki trpi pa ti ne zna pokazati. Podobna stvar se mi zdaj dogaja z leopardjim gikonom. Plazilci se mi zdijo kar zakomplicirana bitja.  :-\
O škorpijonih pa žal nimam pojma. Lahko Vam kaj najdem in pošljem.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #47 : 29 December 2005, 19:11:40
SAS a si slučajno na forumu exzotic-animal?Čist tko informativno vprašam :P.Ker se mogoče poznaš z mojim bratom,ki se ponovem zanima za ameriške gože ::)
A je to name letelo



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #48 : 29 December 2005, 19:24:51
Ja ampak mi je tvoje ime zakomplicerano in sem ga skrajšala :-[


Butterfly takole je:
Velik oboževalec exzotike :).Po mojih informacijah naj bi 9 pajkom družbo delal še en škorpjon,ki pride začetek poletja ??? v načrtu pa naj bi bili še dve kači.Torej ali dva ameriška goža ali pa kraljev piton in gož.Čeprav mu je prijatel kraljevega pitona odsvetoval,to vrsto kače,ker je za prezahtevna za začetnike :P.
Ljudje preveč komplicirajo.Jaz imam psa pa konja pa sem čist zadovoljna ;D.

Pa še nekaj.Danes je Klemen razlagal to,kar je napisano zgoraj zraven pa je bil še moj sosed.In mami popeni pa se zadere "kar k sosed pejt živet!"
Pa sosed prav prestrašeno pogleda s takimi očmi :o pa odkima z glavo "Samo tega ne"

Smeha dovolj :D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #49 : 29 December 2005, 19:27:43
 ;D ;D ;D ;D Srečo ima, da ga že s toliko živalmi pusti mama v domači hiši  ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #50 : 29 December 2005, 19:33:05
Hehe veš kako je bilo.pajkov v naši hiši ne bo NIKOLI!!!!!!!!!!!No pa sedaj jih je 9...vse naj bi bilo 12 ???.

Tako kot je sedaj za kačo.kače pa res ne bo.Ti ne pustim,bla bla bla...hmmm,čez koliko časa jo bomo imeli?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #51 : 29 December 2005, 19:36:42
ne. nisem na onem forumu, ker mi ga še nihče ni predlagal. Pa je zadovoljen z njim?



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #52 : 29 December 2005, 19:44:11
Se mi zdi da kar.čeprav zadnje dni ne dela :-\

je pa forum za kače,pajke,želve ipd :P ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #53 : 29 December 2005, 20:01:57
dobro grem po novem letu mal pogledat. thank you very much!!!



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 09 Januar 2006, 17:10:22
evo mene... sem nova na temu forumu...  ;D no ampak vidim da imate o kacah napacno mnenje in se bom potrudila da ga spremenim...

najprej glede hranjenja z zivo hrano...

so trije glavni razlogi zakaj je mrtva hrana boljsa od zive:

1. med hranjenjem lahko kaca ponesreci zivo misko narobe zagrabi in jo lahko le ta med upiranjem zelo poskoduje saj imajo glodalci zelo ostre kremplje in zobe. v strahu se pa tudi branijo in prav zaradi tega najveckrat prihaja do poskodb pri kacah v ujetnstvu. bili so ze primeri ko je plen opraskal kaco direkt cez oci in jo tako poskodoval da je na koncu oslepela. veckrat pa pride do kaksnih ugrizov in prask kateri se lahko zelo grdo zagnojijo. ce kaco hranimo z mrtvo hrano do tega nikoli ne pride... 

2. glodalci (sploh tisti kupljeni v nasih zoo marketih) so lahko polni notranjih zajedalcev kateri se lahko prenesejo na naso kaco. ce glodalce zamrznemo pobijemo tudi vse parazite in do tega ne pride... 

3. kace ki so hranjene z mrtvim plenom izgubijo napadalni nagon in zato postanejo bolj mirne in nenapadalne. za kaco v ujetnistvu je to en velik + 

sama sem lastnica kraljevega pitona in navadnega udava in se ze kar nekaj casa ukvarjam s kacami. ce koga kaj zanima me lahko brez skrbi vprasa.... no ne bom zdaj nakladala brezveze...

tukaj imate par slik mojih dveh zverin:












+1



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #55 : 09 Januar 2006, 20:24:31
Ooo mene pa ob teh dveh kacah v postelji kar zmrazi :-X kako imamo razlicne okuse, ne ;)

battito animale


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #56 : 11 Januar 2006, 18:55:16
O, pozdravljena Šapa! Ful dobro da imamo enega "kačarja" na forumu!

Mam ene par vprašanj.
- A je kače treba kaj posebno navajat na mrtvo hrano? Ali takoj vejo, da je mrtva miška za jest?
- Kok sta stara tadva tvoja lušna kačona in kolikšna sta?

lp, rina

Los je car!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #57 : 11 Januar 2006, 20:19:02
Šapa imaš krasne kače.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #58 : 11 Januar 2006, 23:20:22
Mam ene par vprašanj.
- A je kače treba kaj posebno navajat na mrtvo hrano? Ali takoj vejo, da je mrtva miška za jest?
- Kok sta stara tadva tvoja lušna kačona in kolikšna sta?

-ce kaco ze od zacetka hranimo z mrtvo hrano je ni potrebno navajat ker drugega kot to ne pozna. vazno je le da je mrtev plen segret na malo visjo temperaturo in to je vse. seveda obstajajo izjeme. nekatere kace nikakor ne sprejmejo mrtvega plena ampak v ujetnistvu je vecina kac navajenih na mrtvo hrano prav zaradi razlogov ki sem jih navedla zgoraj. jaz sem bila na zacetku ko nisem se vedela veliko o kacah tudi prepricana da je treba kace hraniti z zivim plenom. no ampak clovek slej kot prej dojame da je to napaka tako da sem svojo pitonko navadila na mrtev plen. s tem nisem imela tezav saj je zelo pozresna  :)

-za pitonko ne vem tocno koliko je stara saj kljub temu da je kupljena pri priznanem rejcu kac iz nemcije nisem dobila zraven papirjev (kar me zelo moti). dolga je okoli 75cm, tezka pa priblizno pol kg. no udav naj bi pa lani poleti dopolnil 6let ampak ne vem tocno ce je to res saj sem njegova tretja lastnica po vrsti tako da ne vem ce so podatki pravilni. prodan mi je bil tudi kot samica ampak sem pred kratkim izvedela da je samec. dolg je pa 175cm in ima ze kar 6kg  :)

lp



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #59 : 31 Januar 2006, 22:30:28
hehe tukaj pa ni velikega zanimanja za te krasne plazilce... no bom malo osvezila tole temo spet  ;D

evo nekaj slikc...




tole je pa terarij moje pitonke:


se nekaj me zanima... je kdo na temu forumu lastnik kaksne kace?

lp