Cooling Pad - Chillow

skogkatt · 77436

skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
: 28 Maj 2008, 13:07:31
Ima kdo, kakšne izkušnje, cene, se dobi pri nas?

Torej, kakršnakoli informacija dobrodošla, ker razmišljamo o nabavi  :)





Citiraj
A UNIQUE, WELL MADE PRODUCT WITH A MULTITUDE OF BENEFITS
Canine Cooler helps your pets stay cool by dissipating heat from the blood supply running close to the surface of the body. The Canine Cooler is a well made, high-quality product, which has a number of unique design features:

Medical grade materials provide safety and durability. .
Vacuum seal keeps hot air out and the patented core functioning at its coolest.
Soft, comfortable, flexible surface wipes clean and is allergy free.
Does not need refrigeration
Once activated the Canine Cooler will keep on working without the need to activate again

Your pet is always cool with a Canine Cooler
 
The Canine Cooler is activated once only by simply filling it with ordinary tap water. The water is fully absorbed into the patented, foam core of the Canine Cooler. Once activated it will keep on working, so it's always ready for use when you need it.

Canine Cooler is cool not cold: Unlike ice or gel packs, Canine Cooler provides just the right amount of coolness to be effective and comfortable. The Canine Cooler does not require refrigeration unless you need to be extra, extra cool!

Canine Cooler is dry not wet: The Canine Cooler does not melt or sweat so it can be used anywhere in the home without any dampness. .

Canine Cooler is soft not hard: The Canine Cooler is flexible and soft to touch and has memory foam properties



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 28 Maj 2008, 14:50:14
Sicer ni isto, ampak meni se zdi ful dobra zadeva: Swamp cooler plašč

Ne vem pa, če se ga že dobi pri nas. Bi bilo treba povprašati pri uvozniku :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #2 : 28 Maj 2008, 15:00:23
Ja, ti hladilni jopiči obstajajo v raznih varijantah:



Sam jaz bi vseeno rajši ležišče imela. Mogoče bi se pa kdo spravil v uvoz!?  ;D


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Junij 2008, 20:12:09
Jaz sem našla podobne coolerje v spletni trgovini pri nas, če vam bo kaj pomagalo http://www.tantum.strani.biz/index.php?cPath=50_60&osCsid=5a88743b90c3221507a0f35901d486a7



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 19 Junij 2008, 20:31:13
Citiraj
Ima kdo, kakšne izkušnje, cene, se dobi pri nas?

Torej, kakršnakoli informacija dobrodošla, ker razmišljamo o nabavi  Smiley

Dobi :o :o :o Samo počakaj še par dni :P :P

Lp, nina



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 19 Junij 2008, 22:23:33
Pa vi ste face :D Čakamo  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 20 Junij 2008, 11:17:42
Pa vi ste face :D Čakamo  ;)

Evo ga... Canine Cooler. Zadevo se aktivira tako, da se vanjo natoči voda, počaka 4 ure, da se aktivirajo kristali v notranjosti ležišča in tako dobite svoj Canine Cooler, hladno ležišče za vroče dni. Zadeva je iz vidika stroke veliko boljša kot ležanje na hladnih ploščicah kamor se psi v toplih poletnih mesecih najraje zavležejo. Tako se izognemo vnetju mehurja, bolečinam v sklepih itd. Priporoča se ga tudi psom z npr. artritisom in drugimi obolenji, ker jim hladen občutek lajša bolečine hkrati pa ležijo na spominski peni, ki se odlično prilega obliki telesa.
Pozimi, ko ležišča ne potrebujete, ga pospravite pod posteljo, kavč ali omaro, skratka da je na ravni pdolagi, vodo pustite v ležišču in ga ne izpraznite! ne dajete ga v polivinilaste vreče ali pokrivate, pustite da ležišče diha. Na začetku nove sezone pa dolijete v ležišče nekaj vode, in ležišče ponovno uporabljate. Ležišče je primerno za uporabo v avtomobilu, boksu, na morju ...
Material je trpežen in se ga lahko čisti, čez lahko daste pregrinjalo, dobijo se tudi original pregrinjala v rjavi ali zeleni barvi.

Ležišče ni primerno za mačke in druge živali z ostrimi kremplji.

Lp, nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #7 : 20 Junij 2008, 12:04:14
A je potem to enako hladno kot ploščice? Meni se zdi super zadeva, ker trenutno cel dan preležita na betonu ali ploščicah v predsobi, kar mi ni najbolj všeč. Skrbi me edino, da bo to ležišče še vedno bolj toplo kot beton in bo šel raje ležat na hladnejše.  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 20 Junij 2008, 12:08:37
A je potem to enako hladno kot ploščice? Meni se zdi super zadeva, ker trenutno cel dan preležita na betonu ali ploščicah v predsobi, kar mi ni najbolj všeč. Skrbi me edino, da bo to ležišče še vedno bolj toplo kot beton in bo šel raje ležat na hladnejše.  ::)

Je hladno in psi radi ležijo na njem. Take so dosedanje izkušnje in tudi potem ko pes leži gor se ne segreje, je še vedno hladno.. ploščice pa recimo se ::) Pa večini je fajn, ker hkrati ležijo še na mehkem 8)

Lp nina




sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 27 Junij 2008, 12:57:47
Je že kdo nabavil to "zadevo" in kako se obnese?

Lp,
S.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #10 : 27 Junij 2008, 13:31:29
Jap, mi smo ravno pri polnjenju :D
Potem moramo še počakat 4 ure, da "zaleže" torej bojo prve info najprej jutri možne   ;D

Btw. gre v L velikost ca. 20,8 l vode ;)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 27 Junij 2008, 14:19:19
Super, boste znali poročati kako je pesjan s tem zadovoljen.

Lp,
S.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 27 Junij 2008, 20:53:12
Super, boste znali poročati kako je pesjan s tem zadovoljen.

Lp,
S.

Sparks nekaj izkušenj lahko prebereš tudi tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,3516.msg261926.html#msg261926

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 27 Junij 2008, 21:20:50
Mene se vedno zanima iz kaksnega materiala je ta blazina (zunaj) in ali se da pri nas dobit kaksne "oblekce" zanjo?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 27 Junij 2008, 21:25:46
Mene se vedno zanima iz kaksnega materiala je ta blazina (zunaj) in ali se da pri nas dobit kaksne "oblekce" zanjo?

Ja zanjo se da dobiti prevleko. In sicer pride prevleka za velikost blazine L 24,20€. je pa na voljo v temno zeleni oz. rjavi barvi. Kako se reče materialu žal ne vem :-[ je pa iz istega materiala kot jedro v vodnih posteljah, če to kaj pomaga.  :-[ - Pomoje ena vrsta "polivinila".

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 27 Junij 2008, 21:37:21
Aha. A oblekca je pa iz blaga ali je tudi "polivinilna"? A ce je blago, je tako mehko in "prebojno" ali je kaksno manj obcutljivo?
m.

p.s. Se mi zdi, da bom jaz tega vraga morala prit k nekomu v zivo pogledat ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 27 Junij 2008, 21:43:12
Oblekca je iz blaga ja. Tadrugega dela pa ne razumem kaj hočeš prašat :-[. A to misliš, če ga tvoje zverince lahko preluknjajo? Ja lahko. Sicer je blago bolj trpežno ni čista "cunja" ampak pred tvojimi zverincami najbrž ne bi bil varen ::)

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 27 Junij 2008, 21:49:26
Evo na tejle slikici je pomoje najlepše viden napolnjen Cooler.






SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 27 Junij 2008, 22:25:01
No, jaz sem danes naročil tole blazino.

Bomo videli,kako se obnese.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #19 : 28 Junij 2008, 12:44:12
Mi se že hladimo  :)



Danes še ni tako vroče, pa bomo v naslednjih dneh videli kako bo ;)
Poleg že uveljavljenega Comforta ima zdaj postavljen še ta Canine Cooler, tako da si bo lahko izbiral kje bo ležal 8) Me prav zanima. Se je pa sam spravil na ležišče, čim sem ga postavila, ga je takoj sprejel in je zaenkrat še gor. Je pa kar težka zadeva za prenašat/prestavljati, ampak me ne moti, ker bo pri nas na stalnem mestu.
Na dotik je zadeva precej zanimiva :o je prijetno mehka in je čutiti nek hladilni učinek, hladna pa vseeno ni.

Torej, čas bo pokazal svoje  :)

Po polnjenju


Še ena s psom:


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 28 Junij 2008, 14:48:54
Jaz sem jo danes že dobil, je že napolnjena in sedaj čaka na iztiskanje zračnih mehurjev. Jutri pa že gre v avto v box, ker gremo obiskat mojo tamalo psičko.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 28 Junij 2008, 18:30:56
Nekaj mi ni jasno. Piše, da je potrebno po polnjenju vode počakati 4 ure, da se voda absorbira in potem iztisniti zrak.

Ampak meni po 6. urah še vedno priteče voda pri iztiskanju zraka.

Kakšen predlog?


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #22 : 28 Junij 2008, 23:06:17
Oj

Mi ga lastno-ročno še nismo preizkusili... ker imamo tudi Frajerja notri in vprašanje koliko časa bi imeli uporabno ležišče ;)

Če si ga napolnil s toplo vodo (ne vročo / ne hladno) potem nebi smelo bit problema.
Če je količina vode pravilna prav tako.
Verjetno pa se voda nikoli ne absorbira 100%, sploh če ležišče zviješ (pri izpuščanju zraka) ... tako da mislim da tu ni nič narobe.

Lahko pa problem bolj natančno opišeš... pa bomo našli rešitev ;)

Lp, Črt



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 28 Junij 2008, 23:19:48
Saj ni veliko za opisovati.

Ko zvijem ležišče, da bi sprevil ven zrak, gre ven tudi precej vode.


Temperatura je bila sicer na približno, ampak je bila topla, ne prevroča, ne prehladna, količina je tudi prava  (malo manj, kot 7 plastenk 1,5 l ).



lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #24 : 29 Junij 2008, 10:50:59
Ooo, to bi pa mi rabili. :o Smo kot v savni v tem podstrešnem stanovanju. >:( Me pa zanima, če se spodaj pod ležiščem pozna kaj od vode? SKY piše, da je izstisnil z zrakom ven tudi vodo, potem si nekako predstavljam, da se pod tem ležiščem pozna od vode, še posebej, če se ti 45-50 kg žvau gor vleže?! ??? A narobe razumem ta patent?

Lp


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 29 Junij 2008, 11:00:43
Ooo, to bi pa mi rabili. :o Smo kot v savni v tem podstrešnem stanovanju. >:( Me pa zanima, če se spodaj pod ležiščem pozna kaj od vode? SKY piše, da je izstisnil z zrakom ven tudi vodo, potem si nekako predstavljam, da se pod tem ležiščem pozna od vode, še posebej, če se ti 45-50 kg žvau gor vleže?! ??? A narobe razumem ta patent?

Lp


Narobe si predstavljaš.  ;)

Ne pozna se nič od vode, ker je jedro, ki se napoji z vodo, v ovoju, ki ne prepušča vode. Jaz sem zrak in vodo iztisnil skozi ventil skozi katerega se toči voda.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 29 Junij 2008, 11:43:16
Saj ni veliko za opisovati.

Ko zvijem ležišče, da bi sprevil ven zrak, gre ven tudi precej vode.


Temperatura je bila sicer na približno, ampak je bila topla, ne prevroča, ne prehladna, količina je tudi prava  (malo manj, kot 7 plastenk 1,5 l ).



lp Zoran

Če jaz tole prav razumem... ko zviješ ležišče mora biti pokrovček zaprt. Nato pokrovček odpreš (ležišče je še vedno zvito) in iztisneš zrak - če je potrebno pokrovček tudi malo privzdigneš, da zrak lepo iztisneš.




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 29 Junij 2008, 12:17:01
Če jaz tole prav razumem... ko zviješ ležišče mora biti pokrovček zaprt. Nato pokrovček odpreš (ležišče je še vedno zvito) in iztisneš zrak - če je potrebno pokrovček tudi malo privzdigneš, da zrak lepo iztisneš.




Ja, saj tako sem delal, ampak vseeno,....

Pa ni panike, blazina vseeno lepo deluje, bo pa našla svoje mesto kar v Atlasu, da je ne bomo prenašali sem in tja, pa še tam jo najbolj potrebuje.   ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #28 : 30 Junij 2008, 10:34:42
in kako SKY? a si zadovoljen z blazino? katero velikost si vzel? in kateri atlas imas?  ::)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 30 Junij 2008, 12:05:34
Zaenkrat zadovoljen.  ;)

Vzel sem M za Atlas 100.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!