Cooling Pad - Chillow

skogkatt · 77505

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #30 : 30 Junij 2008, 15:21:53
Joj, jaz sem pa zdaj prebrala tole:
POZOR: LEŽIŠČE NI PRIMERNO ZA ŽIVALI Z OSTRIMI KREMPLJI

 :( Potem pri mojih mačkah tole ne bi zdržalo. :-\ Pa sem bila že čisto vesela, da bom Kani kupila nekaj fajnga. Mogoče bo pa kakšna izboljšana "cat proof" verzija ven prišla. :D

Lp


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #31 : 30 Junij 2008, 23:29:24
Joj, jaz sem pa zdaj prebrala tole:
POZOR: LEŽIŠČE NI PRIMERNO ZA ŽIVALI Z OSTRIMI KREMPLJI

 :( Potem pri mojih mačkah tole ne bi zdržalo. :-\ Pa sem bila že čisto vesela, da bom Kani kupila nekaj fajnga. Mogoče bo pa kakšna izboljšana "cat proof" verzija ven prišla. :D

Lp

Ja to bi blo fajn, bi še mačke lahko imele, ker na njih vedno pozabijo. :'(  ;D



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #32 : 01 Julij 2008, 08:47:37
Ali je kaj pomembno, za kako težkega psa vzameš blazino? Jaz razmišljam o M za 50 kg psa. Ali je pretežak? Ko pomislim na 20 l vode...  :-\



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #33 : 01 Julij 2008, 10:09:03
OK, danes merim moj avto. Nina, imam dve vprašanji...

Ali mora biti popolnoma poravnan ali je lahko kakšen del tudi malo zavihan, ker v avtu nimam popolnoma ravne površine?
Je prevleka dokaj običajna ali bi se obnasla tudi kakšna bombažna (platno) prevleka, ker imam šiviljo čisto pri roki?


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 01 Julij 2008, 10:15:52
Pozdravljeni vsi pasje oz. živaloljubci. Mi smo obsedenci z Chow Chowi ali bolje rečeno zaljubljeni smo v naših osem Chow Chowčkov;)
Torej odgovor vsem vedoželjnim o Canine Coolerju; z blazino sem se srečala pred leti v ZDA, kjer je uporaba teh blazin nekaj povsem običajnega, ni le nepogrešljiva na razstavah ( v boxu ), vožnji z avtomobilom ( sploh, če pes potuje v boxu, kjer je kroženje zraka deloma omejeno ), v vročini, ampak je izredno poznana in uporabljana, kot odličen terapevtski pripomoček. Namreč pri starejših, displastičnih in artritičnih kužkih ( pa tudi mladih in hiper aktivnih ), ki tako radi ležijo na betonu ali mrzlih ploščicah pridejo ZELO prav. Namreč učenek ležanja psov na takih površinah vemo vsi je slabo ( strup ) za kosti, kajti kosti se lahko podhladijo in pri psih z omenjenimi diagnozami stanje, ležanja na betonu le še poslabšajoTukaj pa sedaj nastopi Canine Cooler; ker ohranja odličen COOL občutek, psi zelo radi ležijo na njej, ni pa nikakršne bojazni podhlajevanja kosti + ker blazina vsebuje spominsko peno, ublaži stik s podlago ( ki je mehak in ne trd ) in s tem resnično omogoča psu najvišjo stopnjo udobja pri počitku, da ne omenjam CooL občutka.
Jaz jo torej uporabljam že več let oz. naši pesjanrčki, vsi naši kužki, ki so dolgih 9 ur potovali  v boxu z letalom domov so ležali na Coolerju in verjetno bili bistveno manj utrujeni, kot v primeru, da bi ležali na navadni blazini iz pene.
Predstavljam si, da bi blazina super prišla prav na dopustu, sploh v kempu ( kjer ni AC ), da se v senčki kuža na mehki blazini ohlaja...
Kako blazina deluje; blazino se enkrat aktivira in je aktivirana za vedno...Kako; Vanjo se vlije voda ( za medium blazino 10 L ), visoko tehnološka izpopolnjenost jedra s tekočino prežeta spominska pena omogoča konstantno ohlajanje na površino ( telesa psa, ki leži na blazini ) iz jedra ( notranjosti ).
To se sliši vse skupaj precej znanstveno zato je najbolje, da si preberete ta HIGH TECH na http://www.caninecooler.net/technology.php
Proizvajalec poleg Canine Coolerja že vrsto let izdeluje po enakem principu delujočo blazino za uporabo v humani rabi. V ZDA je to nepogrešljiv pripomoček v vsak domu...
Če ima še kdo kakšna konkretna vprašnja, na dan z njimi, bom poiskusila odgovoriti...Praksa je kljub vselej najboljša referenca. POZOR, ta blazina NI primerna za pse, ki so podvrženi žvečenju svojih blazin in ni za mačke z ostrimi kremplji... Zunanja plast je sicer izredno trpežna, resnično "simpl" za čiščenje vendar pa ne vzdrži ostrih predmetov ali ostrih krepljev, ki bi se po možnosti želeli še brusiti vanjo;)
Sicer obstaja tudi prevleka za tovrstne Coolerje sploh za tiste pse, ki si nad vse radi delajo"gnezdo" in kopljejo, ampak naši najraje ležijo samo na blazini in če je slučajno nanjo položena rjuhca jo skopljejo stran;)
Vsem skupaj lep pozdrav!
 


 

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 01 Julij 2008, 10:18:15
Urška prevleko lahko sešiješ svojo. Ta, ki jo lahko dokupiš je antibakterijska ampak drugače nič posebnega. Tako, da lahko sešiješ svojo glede na mere in jo daš gor. Blazina sama je lahko zavihana v robovih, ni potrebno da je čisto ravna.

dog4ever... lahko vzameš M za 50kg... teža ni pomembna, če so ti mere ok. Ta voda se pomeša z gelom, ki je v notranjosti blazine in blazina ni tako mehka, kot če bi jo napolnili samo z 20L vode ;)

Lp, nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 01 Julij 2008, 10:44:01
Tole bo super za na treninge...


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #37 : 01 Julij 2008, 11:41:19
ninci, v kolikem času bi lahko jaz dobila S verzijo če jo danes naročim?  ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #38 : 01 Julij 2008, 11:46:47
ninci, v kolikem času bi lahko jaz dobila S verzijo če jo danes naročim?  ::)

Če si v Lj. ti jo Črt lahko danes dostavi, če ne gre danes na pošto in jo dobiš predvidoma jutri.

Lp, nina



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #39 : 01 Julij 2008, 11:49:39
super potem jo bom naročila! sem pa v ljubljani (fužine)  :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 01 Julij 2008, 11:50:22
super potem jo bom naročila! sem pa v ljubljani (fužine)  :D

Ok. Se s Črtom vidita popoldan ;)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #41 : 01 Julij 2008, 17:00:02
zdaj sem tudi jaz ponosna lastnica canine coolerja  :D
in zdaj čakamo da se pena napije vode.... ::)


Še enkrat hvala za hitro dostavo!  :-* :-* :-*


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #42 : 02 Julij 2008, 10:11:33
No, naročena velika blazina. Držim pesti, da se bo obnesla.





rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #43 : 02 Julij 2008, 10:13:26
Zanima me, če je ta blazina lahko zunaj. Bila bi pod klopco, kjer največ ležita, klopca pa je pod streho, tako da bi blazina ostala suha tudi v primeru naliva. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 02 Julij 2008, 10:25:48
Zanima me, če je ta blazina lahko zunaj. Bila bi pod klopco, kjer največ ležita, klopca pa je pod streho, tako da bi blazina ostala suha tudi v primeru naliva. ;)

Ja lahko, ali pa na travo na kakšnih tekmah ali razstavah, ...

Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 02 Julij 2008, 11:49:58
Jaz sem najprej naročila velikost M, potem pa sem malo bolj razmislila in ugotovila, da je veliko bolj smiselno, da naročim veliko blazino (in spremenila naročilo). Uporabljala jo bom tako v avtu kot doma, pa nekaj tanjših prevlek bom dala narediti šivilji (samo še všečno blago najdem).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #46 : 02 Julij 2008, 22:26:33
Mayča a ste že stestirali??



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #47 : 02 Julij 2008, 22:50:33
jap, ninci smo stestirali - meni je zelo všeč, Nelly je tudi kar všeč, Bri pa zaenkrat ni tolk zlo fajn  ::) čez imam neko rjuho in Bri jo je lepo skrbno na enem vogalu umaknila in prevohala kaksna blazina je to spodaj, potem je želela preizkusiti kaksnega okusa je (pa sem ji še pravočasno preprečila :D)...zdaj doma, pa se zaenkrat še vedno raje uleže na parket kot na blazino :)



tako, ampak se mi zdi, da ko jo bo pogruntala, da je vbistvu zelo udobna, ji bo zelo všeč :)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #48 : 03 Julij 2008, 13:58:30
Takole: Meni se dejansko zdi, da mojega na trenutke zebe :D

Vseskozi se je prestavljal iz Comforta na Coolerja, iz Coolerja na Comforta in tako naprej. Očitno gre na Coolerja, ko mu rata pretoplo, čim se ohladi pa nazaj na Comforta 8) Zdaj sem mu dala eno lahko deko čez Coolerja in zaenkrat mu tako ustreza :) Moj itak ni tipična ciljna skupina za to stvarco s svojo kratko dlako in zmrzljivo naravo, ampak če mu te pasje vroče dneve lahko vsaj malo olajšam, mi je vredno ;)

Aja, pa mačkam, ki bivajo z nami, ležišče zaenkrat ni niti najmanj zanimivo. Tolk za info, mogoče se še komu splača tvegati ;)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #49 : 04 Julij 2008, 11:06:17
Danes zjutraj sem zadevo dvignila na pošti, popoldne pa javim, kako se obnese (komaj čakam, da odprem škatlo). Predvidevam, da bo Pax navdušen (jaz pa tudi, ker bo kakšen otiščanec manj, ko se ne bo več metal na trda tla).



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #50 : 04 Julij 2008, 22:41:08
No, po kar precejšnjem trudu (ta blazina je malce večja in bi bilo najbolje, da bi mi kdo pomagal iztisniti zrak), smo tudi pri nas aktivirali to zadevo. Paxu sem jo postavila v najhladnejši prostor, tam, kjer preživi vroče dneve. Odkar sem jo namestila, leži na njej kot palačinka. Preizkusili pa jo bomo tudi v avtu (zrak zaradi klime vedno kroži, tako, da bi morala delovati). Je sicer kar težka (20 litrov vode), ampak če v avo dvignem Ajko bom pa še to blazino (saj se jo da lepo zviti).

Nina, bi v to blazino morda sodila kakšna tableta za vzdrževanje kakovosti vode (kot v vodni postelji)?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #51 : 04 Julij 2008, 22:49:37
Nina, bi v to blazino morda sodila kakšna tableta za vzdrževanje kakovosti vode (kot v vodni postelji)?

Ne vse to je že v blazini in nič posebaj ne dodajaš. Zato blazine ne smeš prazniti ampak samo dotočiš vodo, ko je potrebno.

Me pa veseli, da mu je zadevšna všeč in bo lažje preživel tele pasje vroče dni.

Lp, nina



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #52 : 09 Julij 2008, 22:51:59
no mi smo dali tole blazino tudi v campu skozi in moram reči, da sta Bri in Nelly zelo zadovoljne 8) jaz pa tudi :P
Nelly je ponavadi čez dan šla kar spat nanjo, vmes se je pa še Bri stisnila ali pa če je prehitela Nelly  ::)

je pa bila eno noč tudi zunaj na dežju, ker nas je ponoči iz nedelje na ponedeljek ujelo neurje in nisem imela ravno časa vsega pospravit, pa je tudi tega čisto lepo preživela  :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 29 Julij 2008, 17:50:50
No, jaz sem iz prtljažnika avta odstranila sredinsko pregrado in vanj namestila veliki Canine Cooler. Obnese se super, Pax gre sedaj po treningu v prtljažnik in nima več želje, da bi ležal na travi, ker je blazina prijetnejša. Nama se torej res super obnese, precej ljudi jo z zanimanjem tudi potipa, vendar se večina boji, da bi njihovi psi v boksih to uničili. Pri Paxu te bojazni ni. Imava pa blazino brez prevleke oz. dam čez samo brisačo in ko mu je vroče brisačo zrine stran in leži samo na blazini.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #54 : 01 Avgust 2008, 13:21:24


Canine Cooler je zakon  ;D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #55 : 01 Avgust 2008, 13:36:40
U,a tako velik je?To je tale največji?Prav velik izgleda... ;)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #56 : 01 Avgust 2008, 13:44:38
Ja to je L , tudi M bi zadostoval za psa samega, ampak tako se lahko vsi nabašemo nanj :D
Čeprav, ko se pes razstegne, mu je ravno prav ;)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #57 : 02 Avgust 2008, 22:35:19
Za borderja imamo pri nas blazino s prevleko. Super se obnese in naš "hrbteničar" sedaj, ko je toplo, res leži na njej. Jaz jo na vsake nekaj dni dam za par ur v kopalnico na mrzle ploščice, da se kao malce shladi. Jaz imam samo strah, da, če bi jaz stopila nanjo, da bi jo "razgnalo".
In - super zadovoljnja z dostavo - samo v taki časovni stiski sem bila, da nisem imela časa kaj preveč biti družabna  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #58 : 05 Avgust 2008, 08:35:55
no, jaz pa imam S velikost v boksu, in se je zelo dobro obnesel na našem popotovanju po evropi! kljub temu da smo se veliko ur vozili v avtu in Bri v boksu, je po vsakem postanku Bri z veseljem skočila nazaj v boks.  ;D ;D ;D

Tudi čez dan, ko je bila notri, se mi zdi da je bolj prenašala vse skupaj, kot pa prej ko je ležala vglavnem na trdi plastiki.  :D Skratka super!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #59 : 05 Avgust 2008, 09:13:17
Kolibri: Me veseli da mu ustreza, glede dostave ni problem, sem vedno blizu :D Bojazen da bi jo počila s tem ko bi stopila nanjo pa je povsem odveč, blazina naj bi namreč zdržala tudi če jo povoziš z avtom.  8)

Mayča: Joj... jaz bi jo tudi rad dal Brihti v boks, pa se bojim da ne bo veliko ostalo od nje :)

Lp, Črt