Cooling Pad - Chillow

skogkatt · 77457

sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #90 : 04 Maj 2010, 09:12:23
Od nevemkje imam v spominu, da je možno popravilo z reparaturnim setom za zračne blazine itn?

Hmm, sem že o tem razmišljala, ali pa o onem za kolesa. Ampak naša luknja je mičkeno večja. :-[ :P
Bom šla na kak becikl servis vprašat...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #91 : 04 Maj 2010, 11:54:38
Ima morda kdo CoolBody (http://www.doget.si/trgovina/index.php/coolbodytm-hladilna-blazina-za-pse.html) ležišče? Namreč, je bistveno dražje kot CanineCooler in me zanima ali je posledično tudi boljše?
Poleg tega...a ima kdo izkušnje kako prenese takšno ležišče 100 kilskega psa?

Če jaz prav razumem tale CoolBody deluje do 6 ur in ga za delovanje potopimo v vodo. CanineCooler-eja pa za vsako ponovno hlajenje ni potrebno -namakat v vodo ali polnit, ker to narediš le enkrat oz. po potrebi čez leto dodaš malo vode. Je pa najbrž zaradi tega "namakanja" CoolBody tisti trenutek mogoče zaradi tega postopka bolj hladen. Cooler pa kot ortopedsko ležišče pride prav tudi v hladnih mesecih.

sibila ja flike za kolesa ali napihljive blazine, če najdeš dovolj velike ;)





Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #92 : 10 Maj 2010, 17:16:23
Evo, nabavila CanineCooler L velikost. Zdaj pa da vidimo kako bo blazina prenesla mastiffa in obratno. ;)
Javim!



Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 28 Maj 2010, 16:02:13
zanima me kako težka je S blazina in če je primerna za nošenje po plažah.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #94 : 28 Maj 2010, 17:15:03
Ja, S je čist kuzl za prenašat naokoli  :)


MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #95 : 28 Maj 2010, 17:15:29
To je blazina, ki jo težko prestaviš že iz enega dela sobe na drugo, kaj šele da bi jo nosil po plaži. :o
Voda namreč kar ustvari težo.  ;D



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #96 : 28 Maj 2010, 17:16:51
vsaj največja velikost



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #97 : 28 Maj 2010, 17:19:20
velikost S je čist kul za nosit ;) velikost L pa nikakor ne ;D


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 29 Maj 2010, 11:14:42
imamo namen kampirat in nujno rabim nekaj, da se bo naša mala lahko shladila. mogoče kdo ve koliko je ta stvar potem pribl. težka.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #99 : 29 Maj 2010, 12:49:26
Alica pred kratkim sem vidla S verzija in ni težka, tako da ne bi smela imeti problemov s prenašanjem. Se mi zdi tudi zelo preprosta za uporabo in praktična. Gledala pa sem jih v dogetu. Imam tudi mere (za vse velikosti), če te zanima.

lp

maja



Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 30 Maj 2010, 11:51:16
hvala za odgovore. sem na internetu našla navodila za uporabo http://cdn.firma.si/storage/files/final/v/k/b/c/f/w/vkbcfwif_original.pdf in na podlagi tega sem se odločila, da je ne bom kupila ker se mi zdi preveč občutljiva naša "zver" pa zelo rada praska in grize svoje stvari.



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #101 : 30 Maj 2010, 21:48:22
Da poročam kako je po nekajtedenski uporabi... Naš vročekrvnež nima več težav z vročino, blazina je tudi težo prenesla, čerpav piše, da je samo do xy kg primerna. No, Ero ima zdaj cca 75 kg in je blazina še vedno cela. Prevleko pa sem kar sama sešila iz ene stare rjuhe, da se da fino prat - zgolj zarai umazanije, ker kremplje ima itak popiljene. ;)

Priporočam! Ni pa tale L velikost za prenašat, ker ima nekaj čez 20 kg.



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #102 : 13 Julij 2011, 11:57:53
Zivjo. letos imam tut jaz namen kupit eno od teh blazijn. me pa zanima kaksne "prednosti" in "sabosti" imata ti dve blazini. ali CanineCooler ali CoolBody? :) sem prebrala vse strani, ampak imate vecina izkusnje s CanineCooler. bi kdo vedel povedat se za drugo razlicico hladilne blazine CoolBody? :)  in pa ce kdo pozna hladilno ovratnico? LINK:  http://dogmania.si/hladilni-ovratnik-large-37-do-49cm.html



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #103 : 13 Julij 2011, 15:06:31
Kako pa ta "ovratnik" deluje npr. z Scalibor ovratnico? Se mi zdi kar velika zadeva... Jaz pa bi ga imela le zvečer za na sprehod in ravno takrat mora biti Scalibor nujno na svojem mestu...  ???
Ima kdo izkušnje s tem?  ???


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #104 : 13 Julij 2011, 16:12:50
Bom kar prekopirala, kar sem drugje pred kratkim napisala:

Citiraj
Tisto namočeno v vodo (aqua cooler/body cool) pač ne moreš uporabljati povsod, recimo v prostorih, laminat, itn...
ker so vlažna zunaj in tudi za občutljive pse niso, ki so nagnjeni k hot-spotom (vročina+konstantna vlaga= vnetje kože , btw. isto velja za te hladilne ovratnice ;) )

Ta, katere napolniš z vodo (canine cooler), imajo notri tako kristale, kot spominsko peno in enkrat napolnjeno je ležišče skoz uporabno. Nam se je v pisarni brez klime super obneslo, oba psa z veseljem uporabljata. Pozimi z dekco čez, poleti pa golo. Obvezno mora bit v senci in na golih tleh, da lahko hladi. Na soncu se lahko zelo zelo ogreje in se pes skuha, torej je ni v parkiranem avtu za puščat v nedogled, ampak jo je treba ven jemat, da se shladi.potem pa drži en čas.

Torej je čist odvisno od namena uporabe.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #105 : 14 Julij 2011, 10:44:27
Menda te ovratnice delujejo tudi, če jih daš za pol ure, uro v hladilnik ali pa v skrinjo za nekaj časa. Nisem (še) sprobala, mi je pa to rekla prodajalka.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #106 : 14 Julij 2011, 11:32:09
Evo vciraj dobila ovratnik Flair pet. prijetna zadevca in sem jo zvecir namocla v vodi in je bila hladna se danes zjutraj. zdajle jo ravn namakam, da jo spet malo bolj ohladim. dimenzije so kar velike, tako da imam stevilko S. mozno pa jo je regulirati z jezkom. glede na to, kok sem misla, da je bol "macek v zaklju" sem bila pozitivno presenecna. pa se fotka - taksen nasmesek naredi ovratnica. ;)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #107 : 14 Julij 2011, 11:38:34
skogkatt:  hvala za najden odgovor. :) Mislim, da bom canine cooler vzela, ker imam na tleh laminat. pa se stalno je ni treba namakat. ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #108 : 14 Julij 2011, 12:35:50
Koliko ima obseg vratu Choha? Tuhatam o pravi velikosti za Bino. Ona ima vrat 45-46 cm?

Mi bi to večinoma uporabljali zunaj ali pa na ploščicah na hodniku, tam ni panike s kapanjem. Navadno po sprehodu, da se prej ohladi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #109 : 14 Julij 2011, 13:24:31
Kaplja sploh ne od ovratnice. samo vlazno blago je to zunaj, da zadrzi kristalcke znotraj. velikosti pa so Velikosti: S (37-49 cm), M (47-59 cm), L (58-68 cm).  Lahko tudi jaz narocim za tebe in ti posljem po posti? Ko meni brezplacno dostavijo, ker so na sreco doma v istem kraju. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #110 : 14 Julij 2011, 17:16:03
Ne, saj bom naročla v vrednosti nad 50 eur, tako da ni poštnine. :) Vem kake so velikosti, samo moja je glih na meji in tuhtam, če bi ji S blo vseeno prav.

pa hvala za info.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zormanze

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 15 Julij 2011, 09:18:48
Ovratnice in hladilna ležišča FlairPet imajo v trgovinah Doget (Vrhnika, Ljubljana, Škofljica), imajo pa tudi spletno trgovino. Za FlairPet ovratnico S velikosti sem dal 10€.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #112 : 15 Julij 2011, 09:25:54
Mene pa zanima, a ima kdo izkušnje, koliko te hladilne ovratnice pomagajo pri dolgodlakih psih? Bi mu nabavila ovratnico, samo ne vem če bo prišlo kaj hladnega skozi vso tisto dlako  :-[

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #113 : 15 Julij 2011, 11:44:20
kala,runo,bella bo naročla to ovratnico za svojo škotsko ovčarko, mogoče počakaš in njo vprašaš.  ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #114 : 15 Julij 2011, 15:14:24
Moja huskyca je kar kosata okoli vratu in me zdaj po parih dneh uporabe prov z veseljem pricaka in nastavi glavo, da ji jo dam gor. ;) tko,da misli, da dlaka ne nagaja prevec efektu hajenja.



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #115 : 11 Junij 2013, 23:56:40
Torej... Ležišč Canine cooler velikosti L ne uvažajo več v Slovenijo... :'( Ima kdo kakšne izkušnje s tujino? Kje bi se to dalo dobit (razen ZDA)? Našla sem na Amazonu, ampak spet je ZDA... Če jo naročim direkt iz VB, pride poštnina več kot celo ležišče... V Avstriji, Nemčiji pa tega ne najdem, samo tiste, ki se namočijo - ampak no way!!!, da bo potem vse teklo in lahko parket menjavam.  >:(

Help! Anyone  :(



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 16 Junij 2013, 16:11:42
v Zooticu sem zadnjič naletela na Aqua Coolkeeper izdelek, ki naj bi imel isto funkcijo kot prej našteti. Vročina se približuje, tako da bomo sprobali v kratkem. Še link : http://www.aquacoolkeeper.com/si/home-page-products/aqua-coolkeeper-cooling-pet-pad-blanket-pacific-blue.html

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #117 : 16 Junij 2013, 16:35:50
Pazi pri ležiščih, ki se jih namoči, da se shladijo... Če imaš parket... Pa kakšna plesen me tudi skrbi, ali pa če se potem koža vname, zasmrdi pa verjetno tudi, ko imaš psa na mokrem  ???

Jaz absolutno vztrajam pri Canine coolerju. Se pa priporočam za novice o drugih ležiščih, mogoče pa skupaj najdemo še kaj boljšega.  ;)



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 16 Junij 2013, 17:02:26
Hmm..meni so rekli v trgovini, da podlaga naj nebi bila mokra, ampak samo ima hladilni učinek.  Je pa nebom vzela če mi bo naredla škodo na parketu. Hvala za opozorilo. Se pa jaz potem tudi priporočam za Canine Cooler, če bo mogoče kdo našel način kako ga naročiti v Sloveniji.
Glede svoje čivave se ne sekiram, ker neglede na vročino spi na blazinah, mlada mešanka pa gre na ploščice, parket, na balkon, se poskuša ohladit na vsak način.

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #119 : 16 Junij 2013, 17:22:09
Zanimivo kaj v trgovinah vse povedo.  >:( Če moraš nekaj namočit v vodo, da se shladi, ne vem kako naj bi potem ne bila ta zadeva mokra  ??? Meni so tudi marsikje že marsikaj obljubili, pa sem zdaj malo bolj previdna preden kaj nabavim.

Da ne bo pomote... Meni sta oba Canine coolerja počila po šivu po kakšnem letu in sem tudi imela lužico na parketu in nekaj škode, ampak mislim, da je konstantno namakanje večji problem, kot pa 1x na leto majhna lužica.

Če najdem novega dobavitelja, javim.