2 psa - kdaj?

sasha · 76321

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 15 Junij 2012, 14:30:06
Problem je, ker večina ljudi misli, da boks je namenjen kaznovanju, da ga tja zapreš, ko je poreden, ali ko se ti ne da ukvarjat z njim..in iz tega stališča so apriori proti boksu..Žal je tako,da nimamo vsi možnosti, da smo z njimi non-stop. Tisti,ki to možnost imajo, boksa verjetno ne potrebujejo, ker jih imajo pod stalnim nadzorom-si pa lahko premislijo, ko ju začnejo puščati same  :D . Naša dva nista podnevi v boksu zato,ker smo to lahko rešili s sobo, namenjeno njima, če pa te možnosti ne bi bilo, bi ju pa izključno zaradi varnosti puščala v boksu..Raje vidim,da pol ure cvilita, kot da pridem domov, in vidim, da je pes požrl brisačo (ja, to se je res zgodilo).

Prav tako, pa nikoli ne bi uporabljala boksa, za kazen, niti kratko ne, ker boks pač v osnovi ni namenjen temu...Je pa to samo moje mnenje, tako da vsak po svoje :)

Once you go boxer, you never go back :)


gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 15 Junij 2012, 14:35:25
Ja boks je zatočišče dokler so vrata odprta in gre pes prosto ven in v svoj brlog ko mu to paše. Ko pa zapremo vrata je pa samo še kletka. Včasih se mi zdi da dajemo psu dvojna sporočila nekaj časa lahko na sedežni v postelji oz povsod ko pa nam to ne paše oz gremo od do!a pa v boks. Sploh pri mladičku če si dosleden in ne popuščaš se mi zdi da neželeno vedenje hitro odpraviš. Saj pravim naša trimesečna psička je hitro dojela kaj se sme in kaj ne. Tako da ju pustimo same tudi več ur pa zaenkrat še nobene škode



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #182 : 15 Junij 2012, 14:38:58
Največ škode naredijo psi, ki imajo veliko energije. Dolgi sprehodi sicer pomagajo, ampak tisti tapravi se po uri ali dveh povsem "rehabilitirajo", tako da do vrnitve iz službe lahko tako temeljito preuredijo stanovanje, da ga ne spoznaš več.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 15 Junij 2012, 14:55:46
Naša dva točno vesta, da se do zadnjega lulanja valjamo po najini postelji/kavču, in gresta potem zvečer sama v boks. Sicer ne skačeta ravno od veselja, samo vesta, da se ponoči tam spi, podnevi sta pa dobrodošla povsod drugje, in nista zaradi tega nič zmedena (zame bi bila dvojna sporočila to, če bi en dan spala pri nama, potem v boksu, pa dve noči pri nama, pa spet v boksu...dokler gre pa za neko rutino,ki je vedno enaka, pa niso nič zmedeni). In tako tudi prijatelji, ki uporabljajo boks, za čas, ko jih ni zraven, pravijo,da ko pes vidi, da se odpravljajo, gre sam v boks,ker ga tam čaka tudi igračka, priboljšek, pač nekaj kar ima rad, ostali del pa prespi. Je pa najbrž vse v pristopu kako se psu predstavi boks..ne vem,jaz nimam nič slabega za reči čez njega.

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 15 Junij 2012, 15:21:45
Največ škode naredijo psi, ki imajo veliko energije. Dolgi sprehodi sicer pomagajo, ampak tisti tapravi se po uri ali dveh povsem "rehabilitirajo", tako da do vrnitve iz službe lahko tako temeljito preuredijo stanovanje, da ga ne spoznaš več.

Točno to.

Pozabila omenit, mi dokler nismo imeli boksa, je naša hiperaktivna dama imela še sobo, v kateri je bil dvosed in omara - oba za na odpad... po srephodu, jo je partner dal na "počivanje", šel na wc, se vrnil in imel lepo doživetje. ni mogel odpreti vrat! zakaj? ker je naša dama, 50kg kavč privlekla do vrat in ga scefrala - takrat smo se odločli za boks... kako zdaj dokazati psu da to ni prav??? kaznovanje ne... da se enkaj pi... na njega spet nebo efekta ker pes nebo vedel..zato je meni boks bolj v tistem kontekstu: bolje sprečiti nego lječiti..   ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 15 Junij 2012, 15:28:10
Pozabila omenit, mi dokler nismo imeli boksa, je naša hiperaktivna dama imela še sobo, v kateri je bil dvosed in omara - oba za na odpad... po srephodu, jo je partner dal na "počivanje", šel na wc, se vrnil in imel lepo doživetje. ni mogel odpreti vrat! zakaj? ker je naša dama, 50kg kavč privlekla do vrat in ga scefrala - takrat smo se odločli za boks... kako zdaj dokazati psu da to ni prav??? kaznovanje ne... da se enkaj pi... na njega spet nebo efekta ker pes nebo vedel..zato je meni boks bolj v tistem kontekstu: bolje sprečiti nego lječiti..   ;D

Saj vem, da tebi ni smešno, samo ne glede na to, kolikokrat bom še slišala to zgodbo mi gre na smeh... :D Ja, velikokrat je tako,da podcenjujemo naše bokserčke...sem prepričana, da če bi ti to kdo prej rekel,da se to lahko zgodi, mu ne bi verjela? ;D

Once you go boxer, you never go back :)


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 15 Junij 2012, 15:39:49
Saj vem, da tebi ni smešno, samo ne glede na to, kolikokrat bom še slišala to zgodbo mi gre na smeh... :D Ja, velikokrat je tako,da podcenjujemo naše bokserčke...sem prepričana, da če bi ti to kdo prej rekel,da se to lahko zgodi, mu ne bi verjela? ;D

o verjemi, tudi meni je zdaj smešno zato tako rada to zgodbico povem  ;D ;D ;D in se hvaležno spomnim kako bi moj pes zdaj bil bogi če bi se to na 1700eur vrednem kavču zgodilo  ;D ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #187 : 15 Junij 2012, 17:29:46
Največ škode naredijo psi, ki imajo veliko energije. Dolgi sprehodi sicer pomagajo, ampak tisti tapravi se po uri ali dveh povsem "rehabilitirajo", tako da do vrnitve iz službe lahko tako temeljito preuredijo stanovanje, da ga ne spoznaš več.

Ja, moja je ena takih (no, je bila). Samo, da je največ škode naredila v tistih prvih dveh urah po odhodu, potem pa dala baterije na filanje, takrat, ko sem jo pustila samo (jo je stres držal pokonci). Če sem bila jaz doma, je pa normalno odspala 2 uri potem pa spet akcija ;) . Enaka procedura z dolgim sprehodom ali brez. No, čisto fizično "uničit" na sprehodu je pa nisem upala kot mladiča. Mogoče bi pomagalo, mogoče ne, sigurno ne bi pomagalo njenim sklepom....

Boks sem uporabljala samo za takrat, ko je sama doma in še vedno ga uporabim, ko pridejo obiski, da se najprej umiri in gre potem pozdravit. Ves ostali čas je boks vedno bil odprt, ga nisem uporabljala za odvajanje ostalih neželenih vedenj. Ko me ni doma, pa nisem mogla psu kazat kaj je zaželjeno in kaj ne. Pri psu, ki kar naprej nekaj počne in vtakne svoj nos v vsako stvar, tudi ne moraš pričakovati, da tega ne bo počel, ko ga ne boš imel pod nadzorom pa čeprav mu je nekaj v tvoji prisotnosti prepovedano. Torej ti ostane varna soba ali boks. Pri meni varna soba ni bila dovolj...

Spominov na neumnosti, ki jih je naredila pa raje ne obujam.  :-[ Še najmanj je tisti, ko je prvo sekundo, ko sem zaprla vrata šla razkopavat zemljo iz lonca za rože, ki je bil večji od nje. Rože ni bilo notri in sem mislila, da ga sploh ne bo porajtala...  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #188 : 15 Junij 2012, 19:05:30
Pravijo, da če ga pes začne lomiti kmalu po odhodu gre za stres (ločitveno tesnobo), če ga pa začne kronati kasneje pa za dolgčas/nepokurjeno energijo....
Pri naših je tako, da so  povsem pridne dolgo obdobje, recimo leto, dve tri, potem jih pa enkrat nekaj piči....imele so svoj naslanjač, pobran iz kosovnega odpada, na njem so se zvirale dve leti, niti vogalčka mu niso oglodale....potem pa me enkrat samo pol ure ni bilo, pa so sesekljali naslanjač na tako majhne koščke, da se jih je dalo pospraviti v gajbice. Pa enkrat je ena pritihotapila v vežo (živega) krta. Očitno jim je kasneje, ušel za omaro, pa so ga skušale zbezati ven tako vneto, da so zatrgale topli pot. Ko pa je bil enkrat načet, so ga dvignile in natrenale na čist ozke trakce po celi veži (krt je preživel). Pa zlata pokojna Lana, ki je odprla predal in vzela ven dipi barve za stene, jih odprla in metala po veži, pobarvala tla,  stene, strop in sebe v imenitnem črno modro zelenem abstraktnem vzorcu.....
Boks sem nabavila šele takrat, ko je prišla odrasla huskica, ki je bila tako destruktivna, da ni bilo druge, kot da se jo zapre. Tako kakšne 14 dni, kadar je bila sama doma. Zdaj je boks odprt, je več ali manj vedno zaseden, se pa uporablja tudi za kaznovanje.


gaichy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 15 Junij 2012, 22:25:53
Saj pravim pred enaindvajsetimi leti ko sem šla na svoje in si kupila svojo prvo psičko Gajo si psa vzel z zavestjo da bo pač naredil nekaj škode ker mladiči pač to počnejo in ne spomnim se da bi kdo uporabljal boks. Očitno sem še stara šola  :D. Tudi s prvo psičko ni bilo težav razen kakšen pogrizen čevelj ali copat. Je bila pa druga zgodba z drugim psom stafordom. Faz je bil pa v obdobju pubertete uničevalni stroj ravno tako je v jedilnici scefral linolej v prafaktorje. Ne bom pa p!ozabila ko si je v čisto novi sedežni naredil luknjo ravno tako veliko da se je lahko ulegel vanjo. Na koncu nisem vedela ali naj se jezim ali jokam ali pa smejem ker je bil prav ponosem na svoj izdelek in je ležal v njem in vesel mahal z repom. Kljub vsemu sem pa še zmeraj nasprotnik boksov ker sem pri svoji psički ki je odrasla videla kakšne posledice ima nepravilna uporaba boksa in kakšen odpor ima pes do njega v avtu pa je to nujno zlo.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 15 Junij 2012, 22:39:41
Tudi jaz nisem bila naklonjena boxu. Pa je uničila copate, čevlje, igrače (tamala ni pospravila), žaluzije, naredila manjšo luknjo v kavču, posrala kavč, tudi po tleh (pa če si jo za 5min pustil samo in je pred tem opravila potrebo), lulala na nemogočih mestih, uničila prevleke na kavču, steno... in si misliš, mladiček je, za določene stvari si si pa tako sama kriva, kaj nisi umaknila.
No, ko je pa naredila poplavo in to tako, da je zalila še spodnja dva stanovanja... pa se mi box ni zdel več tako grozen. Naslednji dan je že bil v stanovanju in smo začeli z navajanjem.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 23 Marec 2014, 11:45:29
Ne vem če je tole že kje bilo pojasnjeno ali ne ampak me zanima zakaj se odsvetuje obdržati mladiča iz lastnega legla? Se zgodi enako kot pri mladičih iz istega legla "littermate syndrome" ali je težava kaj drugega?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #192 : 23 Marec 2014, 13:21:44
Prvič slišim, da se to odsvetuje. So pa problemi podobni, kot če se obdrži dva mladiča iz istega legla - mladič je preveč odvisen od psice. Seveda pa se to zgodi samo, če putimo mladiča skupaj z psico in z njim individualno ne delamo dovolj.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 23 Marec 2014, 19:46:57
Po moje je fora da se/ali ne obdrži in/ali skupaj pripelje dva mladiča izključno odvisno od novega/starega lastnika  ;) Če ve kaj dela načeloma neb smel bit noben problem. Zna pol tu bit problem samo v tem, da pač lastnik mame psice tamalega čist premalo posamezno obravnava. In potem dobiš mladiča preveč odvisnega od lastne mame in od ''nadomestne'' človeške mame. Enako pri dveh mladičih istega legla, ker sta sama sebi zadostna. Če seveda novi lastnik ne poskrbi za ''detajle''.
Pravzaprav je to čisto praktično prikazano, da psi dejansko odlično funkcionirajo po sistemu familije in ne krdela, kot si ga večina želi predstavljat. Ustroj familije jim sede in potem začno nekateri lastniki vsiljevat neke svoje principe. Itak, da potem niso pridni, če pa živijo ''dvojno življenje''  :P
Moja babi je leta in leta imela sistem mati psica pa tamala iz enegega legla skupaj. Odlična kombinacija in odlične psice. A od njih ni zahtevala več od kulturnega sobivanja, dobro socializirane, neproblematične med kmečko živino (kar je mama znala je znala tamala) ter neverjetno pridne okoli hiše (bi se reklo domačno poslušne). Se pa nikoli ni ukvarjala z idejami ''oooo lej to je pa mladiček od naše blablabla...''. Je bla tamala čist vedno posamično obravnava. Isto kot bi bila iz povsem tujega legla. Prav tako je tamalo večkrat vzela s sabo, starejšo pa puščala doma. Tako jih je bilo kar ene par generacij.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


MANDY

  • Gost
Odgovori #194 : 24 Marec 2014, 10:26:53
Iz lastnih izkušenj lahko napišem, da ni problemov, če obdržiš mladiča iz legla. Takšno situacijo imamo pri nas že drugič in je super. Mladič se prav tako naveže na lastnika, čeprav je zraven mama.  Ker ona ga v določeni starosti ne vem kako naj se izrazim "pusti" obravnava ga kot prišleka v družini. Seveda pomaga pri učenju mladiča, ampak v osnovi je samostojen. Ni pa trenj med njima, vsaj pri nas ne. Pa nimamo posameznih sprehodov, samo učenje na vadbišču.
Meni je res super  :)