2 psa - kdaj?

sasha · 76099

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #60 : 10 Marec 2009, 19:33:24
ninci, katere pasme pse pa imaš ti doma...molose?

Dva prinašalca in enega molosa - cane corso.




ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 28 April 2009, 21:39:34
Moja želja po še 1 psu je tudi vsak dan večja ampak se zavedam, da še kakšno leto-dve ne bo nič.

Ninci glede zabijanja v "nasprotnika" pa poznam, ker se naša Abby sploh ne zna drugače igrat ::)



roksti

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 28 April 2009, 22:03:38
ninci
Citiraj
Dva prinašalca in enega molosa - cane corso.

Prinašalec in cane corso je tudi po mojih izkušnjah kar dobra kombinacija. Naši sosedi imajo prinašalca ki je bil pred prihodom Hermana domač na obeh straneh ograje - no takrat ograje je še sploh ni bilo. Ko sem pripeljal Hermana ga je izredno dobro sprejel, in sta se tudi sedaj kar nekako sama po sebi brez kakršnih koli problemov oz. celo "fajtov" sporazumela kam kdo sodi. Prav tako pa je tudi sedaj ko je prišla Kamma, ki je sicer najmlajša vendar brez problemov drži oba v šahu :o ;D.
No seveda je pa tudi pogoj, da je starejši pes vsaj na neki "normalni" socializaciji.

L.p.
Rok



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #63 : 30 April 2009, 16:52:02
Meni je od nekdaj želja imeti več psov. Ko bo Brina imela pospravljen BbH, ko bova uigran tandem, bo tistih par neželenih vedenj odpravljenih (skakanje na ljudi, v dolečnih primerih je plašna, kar je treba popravit...). Se bom z največjim veseljem podala moji najljubši pasmi nasproti. (vse pa zavisi od financ) 2 psa, sta dvojni strošek, mladički pa kar trojni. Sem pa mnenja, da je dobro da je prvi pes že odrasel-okoli 4-5 let. Tudi iz razloga, da nimam dveh al več starčkov naenkrat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 30 April 2009, 18:08:05
S katero pasmo bi se labi bol ujeu? Z aussijem ali labradorcem? Se pravi je bolje, da imaš 2psa istih pasem ali različnih?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #65 : 11 Avgust 2009, 15:29:24
Pomembno je s katero pasmo se ti ujemaš. Normalno, če ima tvoja psica kako zelo slabo izkušnjo z določeno pasmo in to pomožnosti večkrat in jih ne prenaša, potem se ne boš odločila za tisto-jaz se ne bi.

Sicer pa popolnoma vseeno. Mogoče je malo nerodnosti pri velikih pasmah v sožitju z drbnimi psi, ampak se naučiijo previdnosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


buco

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 11 Avgust 2009, 16:09:50
Psica je trenutno breja, in jaz si zares želim obdržati mladička in ga naučiti bivanja v stanovanju. Psica je stara 1 človeško leto. S sinom, ki je doma v bližini, se vsakič ko se srečata ravsata. Zaradi tega se bojim, da se bo ravsala tudi s psičkom, ki ga naj bi obdržal. Zato me zanima vaše mnenje... Kako in kaj

Hvala



anessa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 11 Avgust 2009, 16:24:13
buco a prav razumem? imaš 1 leto staro psičko, ki je breja??? >:( >:( >:( to je vsekakor prezgodaj!!!!!

drugače pa se z mladiči večina psov razume 8) in ni nobenih večjih problemov



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #68 : 11 Avgust 2009, 17:19:14
Dokler nimaš starejšo psico pošlihtano, ne jemlji drugega psa. Sploh pa ne njenega mladiča. gospodovalne psice zelo pogosto pretirano zatirajo malo starejše mladiče.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #69 : 11 Avgust 2009, 17:22:38
Pa nujno sterilizirajte psičko...grozno, da ima enoletna psička že drugo leglo   >:(


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 11 Avgust 2009, 18:12:55
Psica je trenutno breja, in jaz si zares želim obdržati mladička in ga naučiti bivanja v stanovanju. Psica je stara 1 človeško leto. S sinom, ki je doma v bližini, se vsakič ko se srečata ravsata. Zaradi tega se bojim, da se bo ravsala tudi s psičkom, ki ga naj bi obdržal. Zato me zanima vaše mnenje... Kako in kaj

Hvala


A to je po preračunih 7 let?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #71 : 11 Avgust 2009, 18:17:24
ja.. pasjih  ::) a je kje v zakonu zapisana starost psice, ko že lahko ima leglo? nerodovniška, seveda



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 11 Avgust 2009, 19:31:29
Malo off topic :-[ ampak kaj ni eno pasje leto 7 človeških?
Jaz na vašem mestu še ne bi imela drugega psa oz. vsaj ne mladička vaše psičke, ker ni vredno tvegati. Sicer pa sem tudi jaz za sterilizacijo.
LP
Nina



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 11 Avgust 2009, 19:32:00
Malo off topic :-[ ampak kaj ni eno pasje leto 7 človeških?
Jaz na vašem mestu še ne bi imela drugega psa oz. vsaj ne mladička vaše psičke, ker ni vredno tvegati. Sicer pa sem tudi jaz za sterilizacijo.
LP
Nina



yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #74 : 11 Avgust 2009, 20:12:14
Moja želja po še 1 psu je tudi vsak dan večja ampak se zavedam, da še kakšno leto-dve ne bo nič.

Ninci glede zabijanja v "nasprotnika" pa poznam, ker se naša Abby sploh ne zna drugače igrat ::)

saj pomoje je veliko bolje če še dve leti nimaš novega psa- Abby je če se ne motim stara komaj dve leti. tako da je že zaradi starosti bolje počakati ;) ker jaz do pred kratkim (nekaj mesecev) nisem sploh pomislila na novega psa, (psička ima namreč zdaj 4 leta)- pa tudi če mi uspe prepričati strarše za še enega psa ga ne bom imela prej kot po enem letu, dveh mogoče celo treh-je pa seveda odvisno od legla, če bi mi bilo všečno lehlo prej, sigurno ne bi čakala tri leta. :)

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #75 : 11 Avgust 2009, 21:36:44
Malo off topic :-[ ampak kaj ni eno pasje leto 7 človeških?
Jaz na vašem mestu še ne bi imela drugega psa oz. vsaj ne mladička vaše psičke, ker ni vredno tvegati. Sicer pa sem tudi jaz za sterilizacijo.
LP
Nina

Ne, ni. Odvisno od pasme, sicer pa povsem neuporabna zadeva. Imaš pse iste pasme, ki so pri 12 letih polni energije in hodijo na celodnevne ture po planinah in take, ki že težko hodijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lynn

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 11 Avgust 2009, 22:04:47
Oh, jaz sem tudi velika navdušenka nad večjim številom psov.. :D To mi je super in zdaj ko imam dva se mi zdi da bi imela še dva..
Tako lepo je gledat več psov, ko se igrajo, tekajo po vrtu, meni je to čudovito! :-* :-*

Je pa dobro, da je med njimi vsaj leto, dve razliki, da niso vsi naenkrat stari in lahko tudi bolani..



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 11 Avgust 2009, 22:31:22
saj pomoje je veliko bolje če še dve leti nimaš novega psa- Abby je če se ne motim stara komaj dve leti. tako da je že zaradi starosti bolje počakati ;) ker jaz do pred kratkim (nekaj mesecev) nisem sploh pomislila na novega psa, (psička ima namreč zdaj 4 leta)- pa tudi če mi uspe prepričati strarše za še enega psa ga ne bom imela prej kot po enem letu, dveh mogoče celo treh-je pa seveda odvisno od legla, če bi mi bilo všečno lehlo prej, sigurno ne bi čakala tri leta. :)

hm...meni se pa zdi da bi bilo najprej kar je velik podvig prepričati starša ::) :)

in izpopolniti odpoklic pri abby, ter vajo poleg...

itak pa če psarna takrat ne bo imela legla bom pač še čakala...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #78 : 13 Avgust 2009, 11:09:07
Abby predvsem odpoklic ;) Poleg lahko tudi potem učiš. Saj če te pogleda v oči na znak, potem je že lažje. Oz je to pri meni ena najpomembnejših stvari-pozornost.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 13 Avgust 2009, 21:29:45
Abby predvsem odpoklic ;) Poleg lahko tudi potem učiš. Saj če te pogleda v oči na znak, potem je že lažje. Oz je to pri meni ena najpomembnejših stvari-pozornost.
Ja tale odpoklic morave vadit v družbi drugih psov in pa ob kakšni zelo zanimivi stvari-cvinjariji...Kadar smo na sprehodu s kakšnim drugim psom je že kar videti malo uspeha...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 27 Avgust 2009, 07:47:04
No evo, pri meni je padla odlocitev. Cez dve leti (se pravi bo Zara stara 4 leta) se mi pridruzi (ce bo vse po sreci = ce bo paritev uspela+ce bo v leglu psicka kakrsno zelim) se ena labradorka. Tokrat z Danske :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #81 : 27 Avgust 2009, 08:50:07
Psica je trenutno breja, in jaz si zares želim obdržati mladička in ga naučiti bivanja v stanovanju. Psica je stara 1 človeško leto. S sinom, ki je doma v bližini, se vsakič ko se srečata ravsata. Zaradi tega se bojim, da se bo ravsala tudi s psičkom, ki ga naj bi obdržal. Zato me zanima vaše mnenje... Kako in kaj

Hvala


Mopje mnenje je,da še te psice ne bi smeli imeti. Psica stara eno leto bo imela že drugo leglo  >:(? Haloooo  >:D ? A ste vi normalni  ??? ?
Obenem to pomeni da ste zastavili nerodovniško vzrejo  >:(. Za take bi moral obstajati zakon, da se jim prepove sploh posedovati pse  8).

Pa da ne bi o tem, da če se zravsa pomeni, da je tudi vzgojiti niste sposobni , niti nadzorovati.
Dva psa ne bo samo dve katastrofi, ampak katastrofa na kvadrat.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #82 : 27 Avgust 2009, 12:02:54
Mislim, da je precej odvisno od pasme in človeka seveda. Jaz bi se za drugega psa odločila, ko bi se prvi nekoliko ''umiril'' in odrasel. Vedno moraš upoštevati tudi karakter prvega psa in premisliti, kako bi sprejel novega. In tudi jaz sem za sterilizacijo  :).

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 27 Avgust 2009, 12:36:44
Ali ima kdo izkušnjo, da k staremu psu pripelješ mladička? Slišala sem, da je to za starega psa super in hkrati tudi za mladiča. Po drugi strani pa se mi zdi da se lahko hitro kaj zalomi (tako pri starem psu, ki potrebuje posebno skrb, kot tudi pri mladičku, ki potrebuje veliko pozornosti in ukvarjanja).

lp


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #84 : 27 Avgust 2009, 12:39:35
Prijateljica ima že 10 let starega ovčarja in ga bo počasi morala dati uspavati, zato je namerno zdaj kupila mladička, da se bo kaj naučil od prejšnjega in da bo bolečina ob izgubi manjša. Ju pa zdaj ločeno vozijo na sprehode pa pregradili so jima pesjak na pol (kar je za moje pojme narobe), ne vem pomojem je potem pomemben odnos, ki ga izkazuješ obema.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #85 : 27 Avgust 2009, 13:00:43
Prijateljica ima že 10 let starega ovčarja in ga bo počasi morala dati uspavati, zato je namerno zdaj kupila mladička, da se bo kaj naučil od prejšnjega in da bo bolečina ob izgubi manjša. Ju pa zdaj ločeno vozijo na sprehode pa pregradili so jima pesjak na pol (kar je za moje pojme narobe), ne vem pomojem je potem pomemben odnos, ki ga izkazuješ obema.
To bo res zelo počasi- kajti pravilno oskrbovani psi živijo brez problema do 15 let.
Razen seveda če "prijateljica" ne mara imeti psov, ki niso sami od sebe v top formi in misli, da jim penzija ne pripada?
Pesjak na pol ?
Ja , če je bil prej velik najmanj 4x 7 m ni problema. Drgače pa so v prekršku ,ker pravilnik natančno določa, da mora bit površina pesjaka za velikost NO najman 8 m2  8).Ali pa druga možnost- en pes v hišo in en v pesjak  ;).
Je pač tako, da dva psa v pesjaku pomeni dva pesjaka, (trije psi pa trije pesjaki , vsi po standardu seveda), skoraj dvojni čas za ukvarjanje, dvojne stroške z ahrano in veterinarja, dvojni boks v avtu itd-  čist preprosto a ne  :).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #86 : 27 Avgust 2009, 13:03:50
Vsi kljub primerni oskrbi nažalost ne doživijo take starosti. Njihovemu pesjaku pa jaz itak nebi rekla pesjak- neka ograda 2x2 m pod stopnicami zunaj. Katastrofa! Upam ja, da jo bo kdo vsaj opomnil, da je v prekršku, kar pa na žalost močno dvomim.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #87 : 27 Avgust 2009, 13:16:22
Vsi kljub primerni oskrbi nažalost ne doživijo take starosti. Njihovemu pesjaku pa jaz itak nebi rekla pesjak- neka ograda 2x2 m pod stopnicami zunaj. Katastrofa! Upam ja, da jo bo kdo vsaj opomnil, da je v prekršku, kar pa na žalost močno dvomim.
Mogoče bi temu rekli neprimerna oskrba   ;) Je pa res ,da je ceneje kupit pet let prej novega psa, kot pa orng pesjak narest .
Predvsem, če je brez rodovnika  :P
Ampak na ljubiteljstvo zraven se zgovarjat je pa ogabno  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #88 : 27 Avgust 2009, 17:17:52
Glede rodovnika ne vem če ga ima. Glede pesjaka pa je takih na žalost ogromno  :'(.

Drugače pa bi glede nabave psa rekla tudi, da je treba premisliti o času, ki ga ima človek na razpolago. Po mojem mnenju moreš tako za enega kot za več psov imeti čas, da se jim res posvetiš, jih šolaš, voziš ven, pa tudi finančno lahko pride zelo drago. Da ne govorim o tem, da so nekateri psi po 6 ali celo več ur sami dan na dan  ???. Pa še ko lastniki pridejo domov se ne zmenijo kaj dosti zanje.

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #89 : 27 Avgust 2009, 17:31:23
6 ur ali vec? Kaksno sluzbo pa si mislis ti najt, s polovicnim delovnim casom? :-\ al bos oddala psa takrat?

battito animale