Navajanje na samoto

-Arabela- · 3535

-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
: 03 Julij 2008, 11:16:54
Pozdravljeni!

Imam 10 tednov staro ang. koker španjelko, ki je največji srček na svetu, Ko bo prišel spet čas šole bo morala biti 7 ur na dan sama, z kakšnim vmesnim obiskom sorodnikov na začetku. Zanima me kako naj začnem z navajanjem?


lp

                       Ana



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 03 Julij 2008, 12:37:57
Jaz sem začela tako, da sem sprva zapuščala mladička za čisto malo časa in ta čas postopoma podaljševala.
Pa najprej jo lahko zapustiš ko spi ali pa ko je utrujena.

Fina zadeva so igračke ala Kong, ki jih lahko nafilaš s hrano. S to igračko se kuža zamoti za vsaj pol ure, po tem ko uspe vse spravit ven, je pa verjetno itak utrujen in zaspi.

Moraš pa gledati na to, da mora mladiček precej pogosto lulat in kakat in na začetku ne more zdržati 7 ur. Ne spomnim se točno kako je bilo pri moji, ampak čez 2 meseca bo tvoja verjetno že tako velika, da bo lahko držala 7 ur. Naj me kdo popravi, če se motim.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Maj 2009, 20:38:10
Jaz sem svojega psa dobila že, ko je bila šola. Navajala ga kaj posebno nisem, razen tega, da vsakič, ko sem odšla, sem ga pobožala in mu dala priboljšek, dve najljubši igrači in veliko vode. Sam je bil od začetka 2- 3 ure, ker je mami delala popoldne, zato je bila večino časa doma, razen, če je šla po opravkih. Potem pa se je zgodilo neizbežno. Sam je ostal doma 8 ur. Bogi revež...Pa ko smo domov prišli, nas je pričakalo ogromno lužic ( v katere smo vsako jutro pomotoma stopili ) , kakšen kupček ali dva in raztrgana igrača. No, problem smo rešili z pleničnimi podlogami, ki jih dobiš v vsaki trgovini za živali. Zraven se kupijo izvrstne kapljice. 2-3 kapneš na podlogo in psička postaviš gor. Počakaš, da naredi svoje, zraven pa prigovarjaš lulu, kaki ali karkoli pač želiš, na koncu ga pa zeloooooo pohvališ, kako je bil priden itd. , daš mu najljubšo igračo , priboljšek, mu greš kupit novo igračo ipd. Pa imamo še vedno te pleničke, čeprav ne lula več na njih ( ima devet mesecev). Tako, za vsak slučaj, če bi kdaj dobil drisko ali kaj takega ( ponoči). Vsak dan ( razen sobote in nedelje) je sam okoli 5  ur, pa mislim, da tudi 6,7,8,9 ali deset ur nebi bilo problem. Upam, da sem kaj pomagala.

Lp



gala88

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Junij 2009, 21:04:42
mi smo psičko navadili tako: psa kot mladička zaprš v manjši prostor in ga pustiš samega prvo pet minut in pol vse več.
pol se pa že navadi

psi so zakon


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 13 Junij 2009, 22:11:02
Mi psov sploh ne navajamo. Zapremo v boks/garažo in gremo. Vsakič je manj škode   :D