Ali ribje konzerve redijo?

sah · 9737

sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
: 10 Julij 2008, 21:40:12
in z njim vred olje ki je notri. Namreč naš kuža ne shujša, kljub zmanjšani količine hrane. Mu pa dajem dosti rib poleg, in mislim da je to vzrok.

kaj menite?



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1 : 10 Julij 2008, 22:18:47
Meni doma pravijo, da ribe ne redijo. Imam namreč isti problem kot ti, moja psička zelo težko shujša in se zelo hitro zredi. Zato sem pršaltala na Weith control hrano od 1st choice. Ta hrana pa nama res pomaga. Vsebuje namreč veliko balastnih snovi.

Drugače pa redijo tudi vsi priboljški(mogoče vzemi tiste priboljše kar od obroka). Moraš zmanjšat količino hrane, gibati pa se mora tudi več.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 10 Julij 2008, 22:25:35
Po moji logiki tudi ribe redijo, če je zraven veliko olja. Probajte ga nekaj časa hraniti brez rib pa boste vidili :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 11 Julij 2008, 01:36:35
Imamo isti problem...gre mimo prazne sklede pa ima pol kg gor ;D

Jaz ko mu dajem ribe mu dajem kuhane na vodi (brez soli), če pa dobi konzervo pa olje odlijem stran, včasih sem celo popivnala s servetkom, ker sem ugotovila, da če je bilo premastno ni hotel jesti. No, sicer mu pa ribe tako ali tako ne grejo najbolj iz konzerve pa je tako ali tako samo tune  ::)


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 11 Julij 2008, 07:28:31
Ribe načeloma ne redijo, če so v olju pa zagotovo. Predlagam kakšne ribe v vodi, vem, da jih ima rio mare, samo te so verjetno za pse predrage.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #5 : 11 Julij 2008, 08:16:47
pa v hoferju jih imajo, so malo cenejše, mislim, da 0.90€ za taveliko konzervo, pa so tudi čisto ok.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 11 Julij 2008, 12:29:49
Tiste v vodi so navadno v slanici, sol pa je za pse še bolj škodljiva kot za ljudi. Ribe v olju z oljem vred psom koristijo. Moramo pa pač te kalorije odštet od osatle prehrane in čist vsak dan jih ne rabijo.  2 x tedensko je čist dovolj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 11 Julij 2008, 12:49:24
Ali ni bolj smotrno kupiti ribe in jih skuhati? Traja komaj kaj več kot odpiranje konzerve.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 11 Julij 2008, 12:55:25
Jaz kupujem v Tušu zmrznjene osliče brez glave, stane okoli 3 eur za kg.
Ponavadi vzamem kaki dve kilci, kilo skuham, kilo dam v skrinjo.
Samo v vrelo vodo jih dam, včasih zraven kako zelenjavo, potem poberem ven, potegnem taveliko kost ven in to je to  :)
Mastni niso, olja ni...psi jih radi pojejo.
Če pa kdaj dam tuno v konzervi, pa kupim tiste v slanici(če je kaka akcija  ;D ), ali pa odcedim olje, če kupim sardele ali tuno v olju.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 11 Julij 2008, 13:39:23
Tudi pri nas imajo psi na voljo večkrat kuhane ribe,kot tiste iz konzerve.Če je možno vsaj enkrat na teden jim kuham ribe.Tudi mladiči so jih dobivali skupaj z kuhano zelenjavo in je bila prava veselica.
Sicer pa pri nas sploh ne moreva sama dva jesti ribe,ker Berry preveč tuli zraven.Ta psice se takoj proda vsakemu za košček ribe.
LP Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 11 Julij 2008, 13:58:06
Ali ni bolj smotrno kupiti ribe in jih skuhati? Traja komaj kaj več kot odpiranje konzerve.
jaz jim dam prav zaradi olja  ;) in zgolj kot dodatek, največkrat na poti al pa na dopustu, poleg tega jih kupim na dolgoročno zalogo,  kar za sveže nekako ne gre  ::) - imamo premajhen frejzer  :P.
Kdor pa hrani ribe kot obrok so vsekakor sveže kuhane ali pečene edina opcija
traja pa vsaj zame zagotovo mnogo dlje jih it kupit sveže v ribarnico kot pa v 20 m oddaljeno trgovino po konzerve :D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #11 : 11 Julij 2008, 14:01:31
Deteljica, zakaj pa ravno zaradi olja? Saj je v teh konzervah čisto navadno olje - rastlinsko. Razen če kupuješ tadrage z olivnim. V vsakem primeru je čisto navadno olje noter.

Jaz dodajam ribje olje v hrano (iz ribjih jeter), vsem našim psom. Tisto rastlinsko v konzervah pa odlijem stran...



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #12 : 11 Julij 2008, 14:24:28
Zakaj pa ne bi raje dali pasje konzerve z ribo? Pa ni problemov z oljem in so narejene prav za pse. Forza10 ima ribje konzerve in mislim da tudi Almo nature ima nekaj ribjih, pa verjetno bi se še kaj našlo. Samo predlog. Jaz sicer delam ravno obratno. Imamo ribje brikete in včasih dodam kakšno mesno konzervo, da ne je stalno samo rib.


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #13 : 11 Julij 2008, 14:32:15
a so lahko kakšne komplikacije, če pes z ribo zaužije tudi kakšno kost? Ker tudi, če kupim fileje notri mrgoli kosti. Mogoče bi jih pa skuhala pa zmiksala. Tako je verjetno manjša nevarnost...



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 11 Julij 2008, 14:49:56
Hja, nevarnost obstaja sigurno, je pa seveda odvisno od ribe in velikosti njenih kosti. Ponavadi se (vsaj pri ljudeh) kakšna kost zatakne kje v bližini grla, enkrat sem jo tudi sam ven vlekel, ampak nekaj hujšega pa ne bi smelo biti.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #15 : 11 Julij 2008, 16:09:09
Schesir ima tudi tunine konzerve za pse z aloo in rižem.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #16 : 11 Julij 2008, 16:17:05
Naš se konzerv kr dobr  bran (se mu vid ne?) ima brikete z okusom lososa (njegova in moja najjjjjjj riba) je ga tud ko jemo mi (pečen v olju)olivnem seveda (ga uporabljamo vse pvsod) ampak se s tem nikol nisem obremjevala ker nima težav z težo je idealn. Pasjih mu pa nedajm ker dobrih nemara slabe so pa slabe (ni šans da mu jih dam)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 11 Julij 2008, 19:52:15
ste me pa presenetili z količino odgovorov.
namreč, prvo sem 1 mesec kužku (sedaj ima 67kg) dajal samo brikete, te pa je po času nehal jesti. zato sem malo kombiniral, toliko da ni jedel suhih, nato pa sem v šparu našel konzerve za 50centov, ki jo ima za dva obroko, poleg briketov.
In ker to kombinacijo briketov in rib rad je, sem mu začel to redno dajati. od tega je že 2 leti, in Hugotu to še vedno tekne. Če mu dam kako mesno konzervo med brikete, le to bolj težko poje.
Ribe pa malica kot nor.

Sicer bi ga shujšal za max kake 3 kilograme, tako da mu sedaj dajem manj briketov, ter rajši kak jogurt zraven....

je pa v konzervi kar nekaj olja, in ta me muči.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #18 : 11 Julij 2008, 20:40:55
Če mu ne bi raje kuhal ribic, pa olje odlij stran oz,precedi tiste koščke rib, da bodo brez olja. Čisto brez pa ne morejo bit, ker so v njem praktično namočene.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 12 Julij 2008, 14:59:21
kar se tiče ribjih kosti - odvisno od psa. moje recimo dobijo cele kakšne majhne, recimo sardine, s kostmi in glavo in vsem. Od postrvi, ki jih spečemo zase dobijo glave in kosti celo za priboljšek. Od osliča vzamem taglavno kost sicer ven, tamale pa ne škodijo nič. Se je pa že zgodilo, da je katera vzela kost od osliča in jo požrla. zgodilo se ni nič. Niti najmlajši niti najstarejši. Pri kakšnih močnih ostrih kosteh od večjih rib pa res pazim.

Pasje konzerve s tunino so pa naravnost nesramno drage. Če odštejem to, da tunine načeloma ne maram kupovati (ne glede na to, kakpo okusna je)


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #20 : 13 Julij 2008, 10:21:22
a če potem zmiksam kuhane fileje osliča, ni nobene nevarnosti več, ali lahko kakšen majčken košček tudi kaj škoduje? Ker jaz ravno iz tega razloga kupujem ribe v konzervah ::)