Alpine River Avstralski ovčarji - Berryno leglo

andreja · 142918

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #660 : 26 November 2008, 15:11:18
Karmen, Shadow je za Ovčko, tudi zate. Zelo si želim, da bi našel tak dom, skratka eno eno nežno žensko bitje.
Je res en poseben fant, še nisem videla mladička, ki bi tako prepričal našega Arija, da so mladički fajn. Razen Terre lani.
Sta edina, ki mu ležita med tacami, sicer se vsem umika.

Je pa katastrofa, kakšna kinološka kultura je v Sloveniji.
Si mislite, da še vedno kupujejo pse za na verigo???Čuvaje ( najbrž, ker so ovčarji po imenu). Človeku gre na jok.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #661 : 26 November 2008, 15:36:24
Ma to ma Ari nekaj z redmerli... tudi Grin je bil "njegov" ;)

battito animale


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #662 : 26 November 2008, 15:39:44
ja najbolj podobni so mu, kaj češ :) rdeče pošasti

in... koliko jih je še doma? Če bi izbirala jaz, bi vzela mona liso, modri učki, pa moder kožuh :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #663 : 26 November 2008, 16:56:04
Hvala Martina!!!  :-* :-*

Matr, vsakic je lepsi  :-[ Jooj, ko bom sla kar v lov za stanovanjem, potem ga pa pridem iskat  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 26 November 2008, 17:39:57
Scarlett morš priti kej na obisk... Vremščica je še bela, zaenkrat!
vem da je bela, upam da bo še en čas. Nam nekako ne znese, da bi jo šli pogledat :D

Babsy_ka, kako pa tvoje "avstralske sanje"? Ali si se kaj premislila?  :)

Je pa katastrofa, kakšna kinološka kultura je v Sloveniji.
Si mislite, da še vedno kupujejo pse za na verigo???Čuvaje ( najbrž, ker so ovčarji po imenu). Človeku gre na jok.
Moji sosedje imajo 2 psa na verigi. In še sami ne vejo zakaj. Ne čuvajo ne nič. Nimajo nobenega dela. Samo tam so. In lajajo... In dopovedat jim ne moreš nič. Predvsem po vaseh, se mi zdi, je še zelo veliko takih ljudi.  :(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #665 : 26 November 2008, 18:13:50
O verigarjih na vaseh ne bi niti govorila, ampak tudi tam niso vsi taki. Poznam kar veliko kmetov, ki svoje pse vedno vzamejo s seboj na polje, ko delajo, in ti se veselo z njimi vozijo na traktorju ali pa prikolici. Tudi če so potem doma na verigi. Martina, Shadow ima obe učki modri (na slikah vedno bolj slabo vidim)? Očitno bo umetniška duša, ki bo želel veliko pozornosti in nežnosti  ::). Poznam enega takega, nikoli se ne smem skloniti, ker potem takoj dobim kup ljubčkov po licih, v ušesa,... :P
Dominika, kaj izgleda približno tako?




babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 26 November 2008, 19:05:03
Babsy_ka, kako pa tvoje "avstralske sanje"? Ali si se kaj premislila?  :)

Ne ne se nisem premislila, pravzaprav sem že imela v vidu da bom matrala Martino in Andrejo s tem leglom, pa je pršlo tako vmes da bomo dobili že en par mladih nog v hišo, pa sem si potem rekla da bom še malček počakala da te noge mal zrasejo...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #667 : 26 November 2008, 19:16:22
babsy_ka iskrene čestitke..
To pa je razlog in veselje  ; :) :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #668 : 26 November 2008, 19:27:20
Martina, ne Ovcko rajcat >:D :P :P Da se ti ne bo nekega lepega dne ras znašla pred vrati :D

...sledi svojim sanjam


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #669 : 26 November 2008, 19:45:09
Ne ne se nisem premislila, pravzaprav sem že imela v vidu da bom matrala Martino in Andrejo s tem leglom, pa je pršlo tako vmes da bomo dobili že en par mladih nog v hišo, pa sem si potem rekla da bom še malček počakala da te noge mal zrasejo...

opa :o Čestitke. Zelo dober razlog imaš :)  No, sej avstralcev ne bo zmanjkalo  ;)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #670 : 26 November 2008, 21:29:45
Martina in Scarlett hvala!  ;D
Tako bom imela še kar nekaj časa, da se še kaj podučim... knjižne zaloge so itak že dolgo posodobljene, potem bomo prešaltali na prakso, tako da mi en avstralček ziher ne uide!  ;D
Se nism upala spravljati v skušnjavo, zato sem se tud obisku odpovedala, čeprav bi takoj enega takega lepotca kot je Monday Morning al pa Cowboy...  :-* :)



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 30 November 2008, 21:19:03
Martina a je Cowboy nazaj pri vas al sem kaj spregledala? Vsi so tako superca...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #672 : 01 December 2008, 18:54:17
Prišlo je do zamenjave, da

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #673 : 01 December 2008, 22:12:04
Kam so šli pa kaj ostali mladički, ki so oddani? So vsi ostali v Sloveniji?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #674 : 03 December 2008, 16:42:34
Dom iščeta

Shadow - mladiček s prekrasnim karakterjem in zelo prebrisan in inteligenten
Cowboy - zelo igriv in motiviran za igračke

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #675 : 03 December 2008, 21:32:04
Kam so šli pa kaj ostali mladički, ki so oddani? So vsi ostali v Sloveniji?

Tajna skrivnost. ::) :D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #676 : 04 December 2008, 08:11:47
Tajna skrivnost. ::) :D

Še ne veš tega?  :o  :D  Že pri prejšnjem leglu je bilo glede tega državna skrivnost.  ::) 

Kristinca & Florinca


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #677 : 04 December 2008, 10:13:15
Florinca - sepa  malo motiš, se ti ne zdi ?
Če pogledaš na mojo spletno stran , boš tam našla  več podatkov, kot jih ima katerikoli vzreditelj.
Tudi v bazi so

Z dovoljenjem

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #679 : 04 December 2008, 11:14:48
To je zdej cela CIA ;D

battito animale


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #680 : 04 December 2008, 11:48:56
Florinca - sepa  malo motiš, se ti ne zdi ?
Če pogledaš na mojo spletno stran , boš tam našla  več podatkov, kot jih ima katerikoli vzreditelj.
Tudi v bazi so

Z dovoljenjem

Mislim, da se ne motim, če napišem, da pogosto nisem dobila vprašanja na zastavljena vprašanja.  :P  In nisem edina. In predno sem zastavila vprašanje, sem vedno pregledala tvojo spletno stran (pogosto jo). A je tako težko odgovorit, sem moram res it detektiva??  :-\  Ta odnos mi ni všeč. Če bi kdaj kupovala aussia, ga pri tebi ravno iz tega razloga ne bi. Čeprav ne dvomim, da so super psi. Zaradi (včasih se mi zdi) ignorantskega oonosa. Pa ne samo do mene, saj vidim, kako si tudi do drugih. Vsi smo potencialni kupci in mislim, da si takega odnosa ne bi smela privoščit.  ;)

Kristinca & Florinca


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #681 : 04 December 2008, 14:27:42
Florinca - tukaj je bilo precej stvari narobe razumljenih, zato sem se omejila na fotke in podatke o mladičih
kakšni so, njihov karkater in take reči - mislim, da to zanima bralce in sodelujoče
Mislim, da je to smisel tega foruma

S kupci imam pa stike zasebno, taka je praksa. In če psa ti  ne bi kupila, ker ne veš, kam so šli mladiči.. ne vem, no. Sicer imam pa z vsemi lastniki najmanj letna srečanja in zelo pogoste kontakte, tudi s tistimi v tujini iz prejšnjih legel - pa tudi k meni hodijo na dopust. In med sabo se vsi poznajo.

Ne vem, kaj je tu narobe,

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #682 : 04 December 2008, 15:48:14
Ampak v tvoji bazi slo-avstralčkov pa še ni novih Alpinčkov, al samo jaz ne vidim zadeve?
Meni se na monitorju tudi na prvi strani ne pokaže (kot je bilo včasih) logotipa slovenski avstralci. A mam nastavitve narobe al si to pospravila samo po linke, Martina?

Srečanja so dobra... če niso prisiljena. Mislim, da ljudje niso prisiljeni. Jaz se dobivam redno samo z Makom, Minakijem in Mongwauom. Ostalim ni do srečanj blizu mene, v Sloveniji. Namen imam naredit en izlet proti skrajnemu severu Avstrije, da vidim še obe psički. Tisti v Ptuju se držijo bolj zase, tako da jih nočem siliti, naj pridejo. Glavno, da se imajo lepo s svojim psom, v kar ne dvomim. Itak mislim, da človeka vidiš in spoznaš po dveh obiskih, kakšen način ima in za kakšen "namen" bo imel kužka. Jaz jih ne "preverjam" ker se mi ne zdi potrebno.
Nekateri bodo z veseljem prišli, nekateri pa imajo psa čisto zase, kot teli v Logu p. Mangartom... ne potrebujejo forumov (no, saj ga jaz praktično tudi ne, je pa fajn) ali srečanj z ostalimi aussie loverji. In se mi zdi, da jim ni toliko pomembno, da je to AVSTRALSKI OVČAR... pač imajo super psa. ;) Taki so vsaj "moji kupci"... :P
Mi je pa super, če lahko povem, kam gre kdo. Sem pač bolj odprta (?). No, pa saj sem imela le eno leglo.  8)



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #683 : 04 December 2008, 16:25:26
Ja mi se dobivamo, je pa to res dvorezno.. sem imela izkušnjo.
nekateri se želijo srečati, drugi manj, več jih je, vse sorte je
jaz jih rada vidim zato, da pač vidim, kaj je prišlo iz določene kombinacije, da vem za naprej.v živo najbolje vidiš. Mogoče je pa res bolje vsakega posebej

Do zdaj sem vedno povedala, kam so šli, letos je malo drugače, tudi vidim, da drugi vzreditelji, drugih pasen o tem dosti ne govorijo

Mi je pa zelo žal, da moram prodajati v tujino, raje bi jih imela tukaj.. sem malo analizirala zakaj, pa prišla do zanimivih ugotovitev tudi po  mejlih v katerih so ljudje  postavljali zelo čudna vprašanja, na podlagi info, ki so jih dobili od nekaterih
Slovenjceljsko pač


meni baza dela a misliš prva stran s seznamom psov cowgirl  Če ima kdo kakšne rezultate izpitov ali CH   naj pošlje
M leglo še ni v bazi, ker imam še dva samčka za prodat.. verjetno tudi psičko

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #684 : 04 December 2008, 16:39:05
ja ja kdaj sm js že trdila, da Slovenci niso pasma za aussieje  :D :D



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #685 : 04 December 2008, 16:56:27
če izpustim negativne informacije, ki so jih nekateri dobili, (  tudi na tem forumu , zanimivo, da pri drugih pasmah o problemih ne govorijo, vsaj ne v škodo pasmi) pa ne  samo tukaj
je problem tak
- pesjak ( jaz ne prodam za pesjak)
- relativno nepoznana pasma
- zadnji čas je baje povpraševanje po malih pasmah -za kavč bolj
- sem imela primer, ko sem vprašala, za kaj bo človek imel avstralca - pa pravi za aktivno druženje - čez nekaj dni sporoči, da je po posvetu ???  :o prišel do ugotovitve da rabi čisto delovno linijo  :o

in tako naprej, še nekaj takih cvetk

Gremo pač v tujino, so tudi prednosti


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #686 : 04 December 2008, 19:01:21
Aha, potem je pa verjetno res tebe srecal :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #687 : 04 December 2008, 20:24:26
martina si morala dati ravno to sliko.  :D 

Mogoče jo pa mahnemo v Kr. Goro, sedaj ko pri nas ni snega.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #688 : 04 December 2008, 21:32:40
Mislim, da se ne motim, če napišem, da pogosto nisem dobila vprašanja na zastavljena vprašanja.  :P  In nisem edina. In predno sem zastavila vprašanje, sem vedno pregledala tvojo spletno stran (pogosto jo). A je tako težko odgovorit, sem moram res it detektiva??  :-\  Ta odnos mi ni všeč. Če bi kdaj kupovala aussia, ga pri tebi ravno iz tega razloga ne bi. Čeprav ne dvomim, da so super psi. Zaradi (včasih se mi zdi) ignorantskega oonosa. Pa ne samo do mene, saj vidim, kako si tudi do drugih. Vsi smo potencialni kupci in mislim, da si takega odnosa ne bi smela privoščit.  ;)

Ee vidiš, si napisala točno tako kot jaz mislim.

Če se letos "kao" ne bo govorilo kam grejo, se pa lahko to napiše in je, ne pa da se na moj post odgovori s tišino. ::) če kaj sovražim je to, da te nekdo obravnava kot da si duh.



sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #689 : 05 December 2008, 10:43:47
Ok samo mal, tole je če se ne motim tema o AR Berry leglu...ne pa o boksih pa aussiejih, pa njufičih, pa zlatkotih, pa BCjih pa kajjstvemčemše...sej mamo svojo temo o aussiejih ane?
Ne more vse gravitirat sem, lepo vas prosim.
Admin kje hudiča si, da ni nbene čistke še   ???

No uglavnem k se bomo preselili na temo o aussiejih, bom pa mogoče mogoče si upala priznat v kakih okoliščinah trenutno životarita moja aussieja+zlatkica  :-\


ps: Martina motiš se motiš...nisi edin ah in oh boga in revčica, enako si misli tudi kak drug vzreditelj BC-jev pa zlatkotov pa kajjstvemkerepasmeše  ;)