Kam na dopust s psom na Hrvaško?

Ribica* · 133833

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
: 27 Julij 2008, 17:58:37
Sicer smo se mi iz nasega pravkar vrnili, ampak najbrz bodo informacije koristile se komu.

Letos smo otok Pag zamenjali za Krk in sem bila kar malo sokirana - na vseh urejenih plazah je pes prepovedan. V Njivicah je sicer plaza namenjena za kopalce s psi, vendar je tam zelo mrzla voda (sladkovodni pritoki) in zaradi gnece na ostalih plazah polna kopalcev brez psov in tako lahko za take s psi zmanjka prostora. Tako plazo smo nasli tudi v mestu Krk (dostop z avtom seveda lahko le sanjas) in na plazi v Silu, ob kampu Tiha, ni nobene table za prepoved, dovoljeni so tudi v kampu (v samem mestu na plazi prepovedani). V Baski na glavni plazi vsake par metrov tabla s precrtanim psom.

Zakaj presenecena? Zato, ker smo se na Pagu 3 leta zapovrstjo kopali na vseh urejenih plazah s psom brez problema (razen Zrce in Sv. Duh imata modro zastavo in so tam prepovedani) v okolici Novalje. Itak pes ne lula v morje, se manj kaka, kakat in lulat ga pa ze peljes nekam ob rob oz. k skalam in ga ne posiljas v vodo ravno ko je veliko kopalcev notri.

Tako da smo se letos odlocili, da drugo leto iscemo v prvi vrsti tako destinacijo, kjer so psi na plazi dovoljeni in sele potem izbiramo, kaj je vsec nam. Aja, pa v nasem primeru skalnate plaze zal odpadejo, ker se boji skocit v vodo, ce ni prepricana, kako globoko je. V Omisalju mi ni preostalo drugega, kot da sem jo "porinila" iz skale v vodo, ker ni upala skocit in se je hotela shladit.

Aja, se to sem pozabila - je pa pes vedno privezan na plazi in samo na nasih brisacah, ali pa celo v svojem boksu (je prespala tudi po dve, tri ure notri, brez pritozevanja). Smo pa imeli dvakrat smolo - en avstrijski/nemski kuza je prisel povohat Luno, ker je bil spuscen (pravzaprav dva) in se nam je polulal na brisaco in blazino (lastniki niso rekli ne bu ne mu), en kuza nam je pa zadnji dan skoraj polula hladilno torbo in torbo z dokumenti, pa sem pravocasno opazila in glasno rekla ne, pa se je k sreci ful prestrasil.

Lp, Ribica

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #1 : 13 Avgust 2008, 08:56:49
Ribica, tudi jaz sem letos na Hrvaškem doživela pravi mali šok. Že prva tabla o prepovedi kopanja psov v trajektnem pristanišču Brestova (otok Cres) me je malo zvila. Čeprav roko na srce - tam se ni nihče kopal, ne psi, ne ljudje, in zato je nisem vzela preveč resno. A prvi večer smo na sprehodu ugotovili, da s psom nekako nismo dobrodošli. Samo v mali ribiški vasici Martinščica, kjer smo bili nastanjeni v naselju Zaglav, sem naštela pet (5!) tabel o prepovedi psov na plaži. Tri sem kasneje opazila še v mestu Cres, eno na Osorju, pa na Lošinju itd.

Kot vestna reporterka  ;), sem seveda vse dokumetirala.

   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #2 : 13 Avgust 2008, 09:03:03
Verjetno ni odveč poudariti, da je moj pes na plaži vedno na povodcu in pod nadzorom, izključno na naših brisačah in toliko stran od drugih ljudi, da nikogar ne moti. Tudi plava vedno čim bolj na samem, letos sem ga imela celo med kopanjem na povodcu, da se ne bi našel kdo, ki bi nam težil. Skratka - ko smo našli plažo brez table  ;D, smo bili kot da nas ni  :P  :o

 

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 13 Avgust 2008, 09:05:05
Mi smo prisli nazaj s Paga. Zara se je brez problema kopala povsod (razen na prej omenjenih plazah, kjer imajo modro zastavo, ma je itak taka guzva tam, da si niti jaz nisem zelela it tja), kopala se je sredi belega dneva med kopalci, edino pazila sem, da ni plavala preblizu koga in da se mi ni otresala po ljudeh in brisacah.. Noben ni imel pripomb, vsi so bili navduseni nad njo v smislu: poglej kuzka kako plava itd :D

Na plazi je bila na povodcu, tako da ni motila nobenega, kopala pa se je brez ovratnice in povodca..itak sem ji metala zogico pa aport in je imela oci samo za njiju :)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #4 : 13 Avgust 2008, 09:13:35
Da pa ne bom samo grajala, je tukaj še malo dokazov o prijaznosti do psov s strani kampov.

Kamp Slatina blizu Martinščice je celo vključen v mednarodni projekt "kampi, kjer so psi dobrodošli". V kampu je na vsakih 100 m zabojnik za pasje kakce s svežimi vrečkami za pobiranje. Na vhodu je posebna lesena potka čez mrežo, kjer gre pes lahko sam. Plaža je na določenih in jasno predstavljenih mestih rezervirana za pse. In najbolj pomembno - kljub velikemu številu psov ni nikjer nobenega kakca, nobenih prosto tavajočih psov ali divjih zverin, ki jih lastniki ne obvladajo. Pred kampom je na mestu starega teniškega igrišča urejen zagrajen prostor za pasja srečanja in igranja.    

Na tem mestu bi povedala še, da se nad Slatino dviga idilična vasica Vidoviči, ki se nekako trudi slediti bolj znanim Lubenicam. Žal nas tam ne bodo videli nikoli več, saj so nas na res grob način vrgli s terase edine gostilne v vasi. Zaradi psov seveda.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #5 : 13 Avgust 2008, 09:16:00
Še dva utrinka iz kampa Slatina

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 13 Avgust 2008, 09:25:00
V nekaterih kampih so psi prepovedani nasploh v kampu.  :-\ :-\



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #7 : 13 Avgust 2008, 09:27:15
... ter dva iz kampa Bijar na Osorju, kjer se pes lahko kopa povsod.  ;D Imajo celo poseben tuš za pse, na katerega opozarjajo s simpatičnimi tablami.

Da zaključim tole zgodbo. Mi smo se imeli na dopustu super in sploh ne vidim problema v tem, da pes ne sme na javna kopališča in urejene plaže, ali da obstajajo kampi, kamor pes ne sme. Tudi ni problem v tem, da je pes na povodcu in da ni moteč za druge. To se mi zdi samoumevno. Zmotilo me je samo to, kar je omenila že moja predhodnica: da je tabla o prepovedi psov že na vsaki neurejeni vaški plaži. Na Cresu sem jih tako v desetih dneh naštela preko 15 in nekako imam občutek, da smo tisti, ki svoje pse vozimo s seboj na dopust, drugorazredni turisti. Ko smo se vračali preko Krka, smo se šli kopat v kamp Pila - na vsakih 20 metrov je tabla prepovedano za pse. In potem je seveda na nas, ali jo upoštevamo ali ne. Kljub temu, da morda ostalih obiskovalcev naš kuža ne moti, da ga otroci božajo, se slikajo z njim in ga je tako luštno videti, ko čofota v morju. Jaz imam nekako slab občutek, da se bo nekje našel nekdo, ki se skliceval na tisti smešni znak in bom imela pokvarjen dan. Zato mu nikoli ne dovolim v vodo, če je na plaži tabla.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 13 Avgust 2008, 10:25:03
Uf...tole je pa kot pravljica ;)

Premantura je čisto druga pesem...nestrpnost folka (tu pa tam, seveda), pobiranje kakcev jim je itak španska vas (zanimivo, tudi domačinom)...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9 : 13 Avgust 2008, 10:56:44
Na Hrvaškem je super kamp Bijela Uvala pri Poreču. Imajo vrečke za pse vsepovsod (filajo sproti), psi so lahko na plaži kjerkoli, imajo tuše. V glavnem srečate polno pasjih prijateljev in prijaznega osebja. Še na nogometno igrišče (kjer so v ponedeljkih turnirji za obiskovalce kampa) je brez problema lahko šla z mano, pa niso rekli čisto nič.

Dokaz:


Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #10 : 13 Avgust 2008, 10:58:15
Kamp Slatina in njihov projekt "psi":

http://www.ac-slatina.hr/slo/index.php?k=slatina&s=psi

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 16 Avgust 2008, 17:25:11
hej

Jutri mislimo sibat na en izletek na primorsko, da se malo skopamo.. Pa me zanima kje takoj cez mejo (recimo Umag) je kaksna fajna destinacija kjer so dovoljeni psi za kopat? Na slovensko obalo raje ne gremo vec, ker pousod tezijo, v mesecevem zalivu pa ful nevarne skale dol letijo, nazadnje 2m mimo nas, tako da me je malo groza  :-\

Tako da, z nasveti na dan!  ;D


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #12 : 16 Avgust 2008, 19:07:36
sedaj lahko pa tudi jaz še malo pograjam. Bili smo v Novem gradu, s psom seveda. Pasja kultura na dnu!! Ni bilo dneva da se nebi ubadali z odvezanimi cucki. En dan je v mojega 2krat v 2 minutah skočil en cucek, lastnici se je zdelo pa seveda zelo zabavno(pa še domačinka je bila), na žalost mojih krvavih nog(od krempljev) ni opazila. Tudi na plaži, nekako nismo bili zaželjeni, čeprav se načeloma sploh ni kopal, je le ležal zraven moje brisače, smo šli enim slovencem v nos, kao zakaj ne gremo nekam kjer ni folka. Halo folk je bil povsod, če bi 3 ure hodili ni bilo koščka, kjer nebi bilo folka. Sicer se pa nisem sekirala, dokler pobiram dreke in moj pes na povodcu mirno spi, za povrh pa še drago plačamo apartma zanj, me prav boli, sploh ker ni table da so prepovedani. Sem se pa odločila po telem peklenskem dopustu, da imam enostavno dosti odvezanih cuckov, in bom nabavila en spraj, pa kako nacentrirano v rit bo sigurno kakšen dobil. Jaz enostavno moram psa 2-3krat dnevno nekam peljat lulat.
Če grem slučajno drugo leto spet sem bi bil pa dobrodošel kakšen nasvet kaj vi naredite v taki situaciji. Ker moj pes je počasi postal dosti netoleranten do odvezanih tujih psov, ki se znova in znova zakajajo vanj.
lp



babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 18 Avgust 2008, 18:37:28
Ovčka...glede Umaga ti lahko takole povem... glede psov zaenkrat še nismo imeli problemov, ravno letos sem opazila da ima vse več ljudi psa s seboj ko grejo zvečer v mesto na rivo, tako da sem bila prav prijetno presenečena, kar se tiče pa pobiranja iztrebkov, hja kot povsod se tudi v Umagu najde kdo ki se raje stran obrne kot pa vzame vrečko, ki jo mimogrede dobiš vsakih dvajset metrov. V restavracijah tudi nismo bili še okregani zaradi psa, pa ga imam čisto povsod s sabo...še na vlakec gre z mano!

Edino glede plaž pa ne vem točno... ampak na teh mestnih plažah tipa Stella Maris, Punta... je itak vedno taka gužva, da se ti niti ne splača it pogledat(pa že umazana voda pride)  raje se zapelji par kilometrov ven iz Umaga, kjer so vasice s super plažami in navadno s super ljudmi... tam se pes prosto sprehaja po plaži in igra z otroci, no itak moram malo pazit da se mi glih ne otrese na tuji brisači, drugče pa super...

Se mi je pa tudi meni enkrat zgodilo, da me je zelo omikan gospod iz Slovenije nadrl, češ da ga moj pes stalno grdo gleda in mu maže vodo v morju s svojo prisotnostjo  ::)



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #14 : 18 Avgust 2008, 20:13:32
Nevem mi smo šli na Cres-Stara Gauza in je bilo tam veliko psov pa nobene table  :D :D (prepoved šotorov, visečih mež za pse pa nič)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #15 : 18 Avgust 2008, 21:22:06
Razmere v Zadru glede kužkov sploh niso vredne da bi jih omenila. Pes nima iti kam na stran, edina zelenica v bližini je park ampak tam je itak tabla prepovedano za pse čeprav za Alesso vse poberemo. Vsak reče da se tu igrajo otroci, seveda pa ni nič hudega, da se po parku sprehajajo kokoši iz bližnje hiše in serjejo podolgem in počez. Res, me zanima kam hodijo s svojimi kužki prebivalci Zadra. Table so pa vse točno take kot na drugi sliki, ki jih je prilimala casper. Glede kopanja je na mestni plaži par tabel, ampak malce naprej na neurejenem delu je ni, in tam srečamo veliko kužkov. Pohvalno je edino to, da so nas spustili v vse do sedaj obiskane restavracije, v eni so celo prinesli vodo za Alesso če bi bila žejna. 

Na drugih otokih, na Žutu ni nobenega problema, lahko greš v vse restavracije, kužek se lahko kopa povsod, nobene table, koši so lepo na vsakih 20 metrov, res super. Ravno tako je na Molatu, Dugem otoku in Olibu, nihče nima pripomb če se kužek kopa.


Neo20,5

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 28 Avgust 2008, 02:19:17
Živjo pesjanarji!

Sm bolj nova na tem forumu,glede tabel na hrvaškem pa sem že velik slišala.Veliko prijateljev in njihovi ljubljenčki so imeli zaradi tega prav pokvarjen dopust.
No in zdaj me zanima,če kdo od vas mogoče ve, zakaj se je hrvaška odločila za takšen drastičen ukrep,ker so najverjetneje morali podati kakšne izjave za javnost?

lp ines



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 28 Avgust 2008, 07:29:30
Ubistvu hrvaška kot sama država ne odloča o tem. Imajo pač v zakonu možnost, da se določeno plažo uvrsti med take na katerih domači ljubljenčki niso dovoljeni( torej postavitev znaka)
zato izjave za javnost o tem prav verjetno ni.( sicer pa te znaki niso samo na Hrvaškem ampak po celem svetu ;)... jih lahko najdeš)
Glede samih plaž pa odločajo posamezne opčine. To povečanost tabel je pa povzročilo to, da so bile števine palže, ki so lepe in čiste dolga leta zanemrjne.....beri-> velko foka pusti veliko smeti, temu dodaš še smeti, ki jih nanese morje in dobiš vele štalo( žal slike nimam v comp. bi ti pokazala kako zgleda ena zelo lepa plaža v  uvali sutmihojska na otoku Mljetu z metrom nesnage na belih kamenčkih ;))
Torej.... ker imajo oni vsako leto eno akcijo" naj plaža hrvatske" so določene opčine svoje plaže , ki so malo bolj oblegane očistile...in seveda tudi uredile( z barčki in štacuncami ob kraju, nekje z "bademajstrom" itd.) in tam potem tudi vehimentno postavili znak za prepoved kopanja psov ;)

Če temu primešaš še to, da kljub njihovi nacionalni zavesti (" ljepa naša ..in hrvatska ima NAJBOLJE more- toga nema nigdje na svijetu ::)... se marsikateremu domačinu ravno ne da it smetarja špilat( no saj pri nas niso nič drugačni- samo manj plaž imamo ;) ;D) in so morali dejansko nekomu plačat , da se to vzdržuje in čisti......potem dobiš to.

Verjamem, da je zoprno in da ti znak pokvari dopust.... veliko k tem tablam so pa prispevali še nevestni lastniki( lahko da tudi samo eden). Katere pa prav sladko briga za vse ostale kopalce in so svojega psa pustili prosto letat scat in srat po celi plaži, en pravi  domačin ga je videl- takoj letel k njihovemu gradonačelniku/ županu...in evo table :D

Nekateri pa zgolj zato ker je pač to fensi šmensi.....in imajo take table tudi v evropi pa, da turisti ne bodo domotožja imeli >:D

Skratka takih razlogov je kar nekaj... njihovi zakoni se spreminjajo kot spodnje gate( še predobro občutim na svoji koži...pa ne zaradi psov,  v zadnjem letu " določeno"dokumentacijo urejam...in na dva meseca, ko pridem na opčino imajo spet en nov zakon ::)...kr neki ::))

Je pa tako.... teh tabel ni na "divjih plažah" nenadzorovanih ....pa vsaka divja plaža na hrvaškem ni divja je lahko tudi zelo lep zalivček ... ;)

Vam bom naredila nekaj posnetkov plaž.... takih lepih iz Korčule ;D...( še lansko "plažo hrvatske na Proizdu vam bom poslikala- brez tabel :P...)





kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Neo20,5

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 29 Avgust 2008, 01:52:47
Nemorem verjet..zbrisala sem vse kar sem do zdaj napisala!!!.....zato bom zdaj rajš nakratko.
Hvala za odgovor,slikce pa kr čimprej prosim.
Drugač na ski-liftu na Krku pri Punatu se da skopati psa brez problemov in nadležnih tabel.
lp



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 03 September 2008, 19:09:55
Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s Stinico (blizu Jablanca in Senja) kar se tiče gostoljubnosti do psov.

Poleg tega me zanima še vaše mnenje... premišljujem, da bi sredi septembra pobegnila za par dni v Stinico. "problem" nastane, ker je v hišnem redu za apartma napisano, da živali niso zaželene. Gre se za apartma, ki je v lasti slovenskega podjetja, kjer sem neuradno dobila potrditev, da ni panike, in da so zaposleni, ki so počitnikovali v apartmaju, že imeli s sabo živali.
Zanima me, kaj vse se lahko hrvati spomnijo, če se slučajno kaj zaplete. Koliko imajo razni inšpektorji kaj pooblastil (glede na to, da so lastniki slovenci), da se spravijo name? Kakšne so kaj kazni, če gre slučajno kaj narobe, in se kdo obesi na to, da imam psa v apartmaju? Je sploh vredno "tvegati", glede na to, da bo to le sredina septembra in bodo verjetno apartmaji naokrog prazni?  ???
(ne mislim naokrog terorizirat s svojim psom, ga puščati samega... v grobem je moj načrt tak, da bi si rada privoščila par dni miru, in bi delala na tem, da se tudi psa, ki bi bil z mano, skoraj nebi opazilo in nebi bil moteč za okolico)

lp Nina


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #20 : 04 September 2008, 10:03:56
Nina, mi že 20 let prakticiramo počitnikovanje v apartmajih, ki so last podjetij. Vedno s psom. Do sedaj še nikoli ni bilo problemov. Po moje Hrvatov to čisto nič ne briga, težave bi kvečjemu lahko imela v podjetju, če bi bili zelo striktni do svojih pravil. Ker čisto vedno tudi pri nas piše, da se domačih živali ne sme vozit v apartmaje. Ampak na srečo nihče nič ne sitnari in v apartmajskih naseljih je vedno precej psov. Tako da... kar pogumno. Sploh če si dobila neuradno dovoljenje s strani podjetja.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 04 September 2008, 10:34:21
Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s Stinico (blizu Jablanca in Senja) kar se tiče gostoljubnosti do psov.

Poleg tega me zanima še vaše mnenje... premišljujem, da bi sredi septembra pobegnila za par dni v Stinico. "problem" nastane, ker je v hišnem redu za apartma napisano, da živali niso zaželene. lp Nina

"Niso zaželene" ni isto kot "so prepovedane"  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #22 : 04 September 2008, 10:45:13
Deteljica, to imaš pa prav  :o  ;)

Pri nas mislim, da piše: "ni dovoljeno".

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 September 2008, 11:33:38
Ja, tudi jaz sem se obesila na to, da niso zaželene in da to ni isto, kot niso dovoljene.  ::)
Vendar me je vseeno malo skrbelo, če imajo slučajno Hrvatje kakšna pooblastila, da me vržejo ven iz apartmaja. Ker glede na moje znanje hrvaščine, in povečini njihovo znanje tujih jezikov... se nebi prav veliko zmenili :)

Hvala

lp Nina


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 September 2008, 21:09:00
Jaz sem se ravnokar vrnila s Krka s svojo skoraj 4-mesečno psičko pasme višavski terier. Prej nisem nikoli opazila, da je dejansko skoraj povsod tabla, da so psi prepovedani. Me je prav šokiralo. Mi imamo hiško malo ven iz Malinske in tam je pač plaža, kjer se kopajo tisti, ki imajo tam hiške. Ni neka javna plaža. In tudi tam so pribili tablo, ki jo sicer malokdo upošteva. Saj sem dosedaj tam še na vsakem dopustu videla nekaj kužekov, ki so se kopali. A ravno pri meni se je našla ena hrvatica, ki je začela težiti da tam pes nima kaj delati in bla bla, da ona ima tudi psa in se ne kopa. Pa še kopala se ni, ker jo je še malo strah vode, samo tam je malo skakala in se igrala. Plaža pa skoraj prazna sedaj septembra.

Zanima me, če lahko dobiš kazen, če je na plaži prepovedano imeti psa in si tam? Ali so takšne pripombe edina kazen?
Mogoče malo bolj natančno kje se najdejo na krku plaže, kjer se kužki lahko kopajo?

Me pa preseneča, da v mestu vidiš ogromno ljudi s psmi. Kje se pa vsi ti kužki kopajo? Ali jih imajo ljudje čez dan kar zaprte v apartmajih in sobah?



Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #25 : 09 Julij 2009, 13:28:12
Imam vprašanje. Ali kdo ve, kako je s psi na plažah v Umagu, Stella Maris. V soboto gremo tja pa me skrbi zaradi Ollie in Here.

Nuša


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #26 : 17 Julij 2009, 10:35:20
Verjetno sem prepozna, ampak mogoče bo komu drugemu koristilo. Mi smo se v Umagu kopali v Sol Polynesia (ni tabel) in v Zambratiji.

Spali smo tukaj, ful prijazni, dovolijo manjše pse po predhodnem dogovoru brez doplačila. Z njimi greš lahko tudi v picerijo in v restavracijo.
http://www.villa-vilola.hr/

Pa med nami  ;D glede na to, kakšna "gužva" je letos na Hrvaškem, resnično dvomim, da si bo kdo upal težit zaradi psov. Nam so v vsaki restavraciji prinesli vodo posebej za Casperja.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #27 : 18 Julij 2009, 15:21:25
No, da se javim. Ravnokar smo prišli z morja , zelo presenečeni. Plaža ob restavraciji Laguna ima prepoved za pse,Hera pa se je mirno kopala v vodi. Ja... Dihurko sem s sabo vzela. Vrjetno mislite, da sem nora, toda ona obožuje morsko vodo in sem se odločila, da jo vzamem s sabo. Za Ollie je pa bil en micen problem. Tudi na plaži ne bi smela biti. Vem, groza mew je, kako so me ljudje postrani gledali. Če vas že zanima, je Ollie sedaj že kar precej zrasla. Še vedno pa mi ne preseže kolen. Mi je prišel en hrvat težit naj se speljem s plaže ker mažem tla s svojim psom, pa sem mu po italijansko zabrusila, naj spelje svojo rit stran preden ga ugrizne ta moj umazani pes. Mislim, da je razumel , saj je pobral šila in kopita. In čez deset minut se vrne z gospodom, ki oddaja ležalnike in senčnike. "Gospođo, odvedite ovog psa sa plaže ili ču zvati policiju. " Oh... "Mogu da legnem na travi pokraj plaže ?" "Gospođo, odvedite psa doma pa čemo se razumjeti. " " Nemamo se ča razumjeti. Idem na travu tamo u hlad sa ovim psom. Ako vam ča ne paše, vodite ga vi u apartman, ja baš neču, kad je toliko daleko od ove plaže. " " Dobro ali pazite da neče pas u vodu, znate, ako se još ko prituži, morate ga onda voditi u stan. " " Boji se ona vode, neče nikuda. Tu če fino da spava. Mogu ja u vodu ? Uvjek spava kod mene i da neču slučajno uprljat vode. A Hera ide samnom, ona nije pas. " Ko sem mu pokazala dihurko, je skočil pol metra vstran, se zahvalil in rekel zbogom. Policije in tistega hrvata pa ni bilo na spregled. Toliko da povem, potem sem odkrila eno zanič plažo, ampak so pa psi dovoljeni, tako da sem tudi njo malo namočila. Je pa čez cesto pri mostu, takoj ko prideš s plaže Laguna. Resda je skalnata, ampak jaz se tam nisem kopala.
Bomo že preživeli. Naslednje leto pa z obema na pag, se bomo imeli bolje kot tu na Hrvaškem.

Nuša


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 19 Julij 2009, 10:36:06
No, da se javim. Ravnokar smo prišli z morja , zelo presenečeni. Plaža ob restavraciji Laguna ima prepoved za pse,Hera pa se je mirno kopala v vodi. Ja... Dihurko sem s sabo vzela. Vrjetno mislite, da sem nora, toda ona obožuje morsko vodo in sem se odločila, da jo vzamem s sabo. Za Ollie je pa bil en micen problem. Tudi na plaži ne bi smela biti. Vem, groza mew je, kako so me ljudje postrani gledali. Če vas že zanima, je Ollie sedaj že kar precej zrasla. Še vedno pa mi ne preseže kolen. Mi je prišel en hrvat težit naj se speljem s plaže ker mažem tla s svojim psom, pa sem mu po italijansko zabrusila, naj spelje svojo rit stran preden ga ugrizne ta moj umazani pes. Mislim, da je razumel , saj je pobral šila in kopita. In čez deset minut se vrne z gospodom, ki oddaja ležalnike in senčnike. "Gospođo, odvedite ovog psa sa plaže ili ču zvati policiju. " Oh... "Mogu da legnem na travi pokraj plaže ?" "Gospođo, odvedite psa doma pa čemo se razumjeti. " " Nemamo se ča razumjeti. Idem na travu tamo u hlad sa ovim psom. Ako vam ča ne paše, vodite ga vi u apartman, ja baš neču, kad je toliko daleko od ove plaže. " " Dobro ali pazite da neče pas u vodu, znate, ako se još ko prituži, morate ga onda voditi u stan. " " Boji se ona vode, neče nikuda. Tu če fino da spava. Mogu ja u vodu ? Uvjek spava kod mene i da neču slučajno uprljat vode. A Hera ide samnom, ona nije pas. " Ko sem mu pokazala dihurko, je skočil pol metra vstran, se zahvalil in rekel zbogom. Policije in tistega hrvata pa ni bilo na spregled. Toliko da povem, potem sem odkrila eno zanič plažo, ampak so pa psi dovoljeni, tako da sem tudi njo malo namočila. Je pa čez cesto pri mostu, takoj ko prideš s plaže Laguna. Resda je skalnata, ampak jaz se tam nisem kopala.
Bomo že preživeli. Naslednje leto pa z obema na pag, se bomo imeli bolje kot tu na Hrvaškem.


Hm, Pag je pa...... Francoska Polinezija?   :o



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #29 : 19 Julij 2009, 12:08:05
Ne, toda v Zubovičih, kjer smo se prejšnje leto kopali, so psi dovoljeni.   :P Videli smo kar precej mrcin , kako veselo čofotajo po vodi. Tako da naslednje leto bomo šli kar na Pag.  :P

Nuša