Kam na dopust s psom na Hrvaško?

Ribica* · 133832

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #60 : 16 Februar 2011, 11:02:55
http://www.supetar-brac.eu/en/milna-brac/1631-milna-brac-houses.html

evo eno  ošminkano na Braču.Z ošminkano ceno >:D
Pa še celo vem kje je... smo se tam okoli s čolnom klatili...stoji na privatnem posestvu- na samem  s svojo cesto do tja..  tud čist  na obali v zelenju. Lepo  :)
Pomoje ravno briošev ne nosijo...  ( grem stavit da še vejo ne kaj to je ..oni poznajo samo fritule- pa še to od Bračanov ne pričakuj :D)
 Za njih velja da so škrtuhi.... ful vicov kroži o njih...  mogoče še več kot o gorencih
 :D :D

 potem ti pa ostane samo še naš Francoz- Stipica alias Stephan ... na Šolti :D
http://www.villa-dalmate.com/index.php?p=accueil
 cene ima tud "Francosko ugodne"  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 16 Februar 2011, 12:04:15
Pa tale prva se meni zdi čist zakon, edin cena mi je mal preveč.. čeprav če imaš varianto it s kom, s katerim se štekaš (ampak to mora bit ene taka ekipa kot za kakšno jadranje .. da se res lahko prenašaš cel dopust), potem si tole deliš na pol in tudi ni več tako zelo drago, čeprav ja.. še vedno je drago.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 16 Februar 2011, 12:19:34
50 kvadratov  ;)  malo premalo za moje pojme za delit :D
Mogoče na sliki zgleda večje... realno ti povem ,da je velika ene toliko kot ta-prva na Šolti.
Mimo tadruge si pa hodila. Takoj na ovinku zraven unega Borisa ki ima tisto majhno ribogojnico. Kjer se neha alsvalt iz Maslinice

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 16 Februar 2011, 12:20:02
Drugače pa, za vse tiste, ki imate možnost-ga ni čez dopust z barko.
Novejše motorne barke imajo tudi potopno zadnjo ploščad, tako da se pes komot zbaše ven z vode, imaš dostop do vseh mogočih plaž, senco in mrzlo pijačo na "dohvatu ruke".

Minus je samo cena  :(



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 16 Februar 2011, 12:25:59
Če greš v petih pomoje znoriš pa treh dneh  :o

Lokacija je super, sama bajta mi pa ni ne vem kaj, bi verjetno prej šla na Šolto.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 16 Februar 2011, 12:45:11
50 kvadratov  ;)  malo premalo za moje pojme za delit :D
Če imaš vreme itak samo spiš not, tko da je vseeno - važno da lahko normalno spiš. Ampak meni je še vedno potem predrago, sploh če bi morala spet delit in spet nisi čisto sam.
Če greš v petih pomoje znoriš pa treh dneh  :o
Saj pravim, da mora bit taka ekipa, da se štekaš, isto kot za jadranje .. ampak ja.. jaz zato ne hodim na jadranja, ker mi noben ne more predstavljat takih kompanjonov, da se mi ne bi po parih dneh začel mešat in na dopust hodim jaz zato, da imam res mir, da se spočijem, ne da se potem še tam komu prilagajam (ampak niso vsi taki - čeprav je pa res, da taki tudi takih osamljenih lokacij ne iščejo) ;)

Mimo tadruge si pa hodila. Takoj na ovinku zraven unega Borisa ki ima tisto majhno ribogojnico. Kjer se neha alsvalt iz Maslinice
Sem prepoznala ja, ampak tisto meni ne pade v noben koncept od tega, kar si želim.  ;)




damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 16 Februar 2011, 13:42:58
Drugače pa, za vse tiste, ki imate možnost-ga ni čez dopust z barko.
Novejše motorne barke imajo tudi potopno zadnjo ploščad, tako da se pes komot zbaše ven z vode, imaš dostop do vseh mogočih plaž, senco in mrzlo pijačo na "dohvatu ruke".

Minus je samo cena  :(

o barki, moj sanja ::) nek gobbi 255...
 že celo zimo samo to fantazira...Men je sicer to totalka zgrešena naložba.Edina varianta  bi bila da imaš dol svojo bajto..in pomol kjer imaš parkirano.Pa čas in denar- da skitaš okoli.
...do penzije je pa še daleč. :D
Gledam, malo po drugih otokih.... nikjer nič pametnega..če pa že  ..pa cene navite-pretirano za ene "kučure". Pomoje smo letos spet  ::) kar na Šolto  obsojeni.Upam samo da bo un škrtuh internet naštimal.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 16 Februar 2011, 15:54:41
Jadranje je super, vendar samo s pravo ekipo. Ponavadi to pomeni manj žensk :o ;D >:D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 16 Februar 2011, 17:31:33
Pravijo , da uni ki se samo v lepem vremenu okoli cjazijo niso pravi jadralci ;D... torej če hočeš bit taprav moraš jadrat- to pomeni da moraš delat
... no in tukej se meni zaključi
 Jaz grem na dopust "odmarat" :D
Sem bila pa tud že na jadranju...( v bivši firmi so bili zagrizeni navtičarji)... za šport tam 5 dni... meni čez glavo- pa za na take podvige se mi ne zdi primerno psa s seboj vlačit- malo kruto.. :-\

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #69 : 16 Februar 2011, 17:38:59
hahaha, Damayanti, midve morava it skupaj :)




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 16 Februar 2011, 17:39:47
Damayanti, se strinjam. Službeno tudi jaz nočem it...razne regate ipd. Ampak, ko smo šli pa tako - dopustniško, je bilo super. Tudi psi bi uživali ;) ;D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 16 Februar 2011, 17:55:23
O bi bi uživali  ;D  v to sploh ne dvomim... me pa prav zanima kdo bi jo rental, da mu rečem , dva psa bomo s seboj vozili :o
Pa potem  ko bi jo nazaj pripeljali, bi mi pomoje še  celo premoženje zaračunali za čiščenje....
Ti imaš labradorce ... da ti povem kakšno je( že na čolnu) ko se moker seter zvleče na čoln :-X..pa potem še sol in une dlake...,  na jadrnici pa še tepihi notri ali kakšen tik ... ajme  :-\...  :-X
..... ne ne ....Ni jadranje za nas... ;)

Kopno samota ampak še vedno blizu civilizacije  ,morje, ribe , bevanda... edino čoln bo pa spet treba nabavit...

Blumina, A same?.... Kdo nama bo pa kuhal ( pa lovil) :D...  jaz sem pristaš morske hrane- kar pomeni ,da se ribe pečejo- čigavo delo je žar se pa ve  8)  >:D



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #72 : 16 Februar 2011, 18:05:28
ne, ne, Damayanti, dedce obvezno s sabo  :P :o :D

Ajd, grem na trening  :P :P :P

Blumina



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 16 Februar 2011, 18:21:45
o barki, moj sanja ::) nek gobbi 255...
 že celo zimo samo to fantazira...Men je sicer to totalka zgrešena naložba.Edina varianta  bi bila da imaš dol svojo bajto..in pomol kjer imaš parkirano.Pa čas in denar- da skitaš okoli.
...do penzije je pa še daleč. :D

Ne rabiš bajte in pomola, samo barko in marino za privez (in keš  :o)

Gobbi 225 je ok za frkat okrog, ni pa za živet gor po 2 tedna.

Mi je pa zanimivo, da ste vsi jadralci. Meni jadranje ni preveč.....je treba delat. So ljubše motorne jahte, pališ in greš. Te pa tako po takvinu mahne ta špas, da ne prideš k sebi do jeseni.



Jovie

  • Gost
Odgovori #74 : 16 Februar 2011, 18:40:53
mi smo šli na Krk z našo psico in na Brač.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 16 Februar 2011, 19:01:15
Če sta na jadranju 2 ženski od 8 - 10 članov posadke, je naravnost super. Od dela je še največ kuhanja in pitja :P ;D Pa tudi ni kreganja :o
Damayanti in Blumina: še mene, še mene...lahko pazim pse :D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #76 : 16 Februar 2011, 19:59:53
No, kaj mene moti pri tem jadranju. Dokler si to  sonce morje in  plavi horizont, pa osamljene uvale je ok.
Ampak nisi dolgo, ni vrag da se ti nekdo ne zavleče v isti zaliv... da je pa kakšna napoved burje( in če je je to par dni) - pa itak marina... colaš kot prtegnjen+ da si tam kot en klošar..isti drek kot če greš šotorirat-  več zasebnosti ziher v šotoru..
Une jadrilice so ena do druge .. ???... potem se ga tam na tadeseti eni nažrejo- se derejo... v drugi smrčijo, v tretji khm khm... da potem cela linija jadrilic vibrira  ::)  nekje se mulci derejo- drugje se kregajo pa s kastrolam zbijajo  itd
no takrat ko so bili mi s firmo smo bili uni ki smo se ga nažrli  :D....  hvala bogu je bila samo tranmontana.... da smo lahko naslednji dan  potegnili...ker nas niso zjutraj prav lepo gledali >:D

 motorna... mi ne potegne- stran metanje denarja+ da ko greš v marino si spet klošar/ pa bajta s pomolčkom je ziher cenejš kot tak špas :D
 meni največ bi bila taka za frčkat okoli po dva tri dni+ malo lovit  ..potem pa na kopno. :-[..  jaz sem bolj skromna  :-[  :D :D

Realnost bo pa en open 5-6m ..tam z 60-70hp :D... pa še to dvomim da letos  :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 16 Februar 2011, 20:21:23
damayanti, ti si pa res skromna punca  ;D

Marine v sezoni znajo bit res nočna mora. Na Palmižani si se moral zmigat nazaj v marino do 17h, drugače je bilo vse polno.
So si pa verjetno vsi jadralci in jahtaši edini, da je na morju največji nebodigatreba Italijan!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #78 : 16 Februar 2011, 20:25:30
Mi smo bili septembra... italijanov ni bilo več... so bili pa poljaki :D :D...luba marija- da vidiš te experte :o...pa že mi nismo bili neki high... ampak uni pa  :-X...pa še nabiti od jutra do večera kot elektrarna... točno si vedel kje so se valili, ker so prazne flaše vodke za njimi plavale

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 16 Februar 2011, 20:32:39
Mi smo bili septembra... italijanov ni bilo več... so bili pa poljaki :D :D...luba marija- da vidiš te experte :o...pa že mi nismo bili neki high... ampak uni pa  :-X...pa še nabiti od jutra do večera kot elektrarna... točno si vedel kje so se valili, ker so prazne flaše vodke za njimi plavale
:o :o :o Pri nas pa maja čehi...isto...+ eden od njih s harmoniko ::) (vsa razsuta in niti igrat ni znal - ampak to ni mogla biti kriva samo pijača >:D) Sicer pa, pošteno, niti z jadrnico niso znali manevrirat 8) Nekako tako kot takrat tisti, ki so šli na Triglav v kratkih hlačah in natikačih in so jih potem reševali... koga pa, če ne čehov ali madžarov ::)
Drugače so pa največja mora italijani in rusi :-X :-X
Letos bi tudi jaz šla na kakšen bolj osamljen kotiček...počasi se začne iskanje 8) Najprej moram opredeliti vsaj kam približno ::)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #80 : 16 Februar 2011, 21:00:54
Avtodom  ;D... tudi ni slaba varianta. Mi smo šli eno leto v predsezoni   po celotni  jadranski vse do Sv Štefana  ->ČG.
Tudi ena izmed lepših- tur avantur 8)( sploh če imaš mlade pse...ustavljanje , lulanje- hrana... brezskrbno potepanje). Naša Dina je bila takrat  manj kot eno leto stara- prvič je plavala v morju..od takrat dalje je čisto navdušena- samo, da se nekam gre :D
http://www.mojalbum.com/damayanti/izlet-z-avtodomom

Tak izlet bomo sigurno še kdaj izvedli, samo ne po Hrvaški in ČG.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 16 Februar 2011, 21:17:30
Aha, aha, a mi daješ ideje? :o >:D
Huda fotka, ko oba psa gledata skozi okno :D Kam v ČG ste šli? Koliko časa ste si vzeli?
Kam pa naslednjič z avtodomom? Skandinavija? ;) Jaz bi šla verjetno proti Franciji, morda kar do Maroka...
Na Hrvaškem čez poletje preživim kar nekaj vikendov, ampak to je ponavadi tam okoli Pule nekje. Letos zagotovo spet, upam, da ne bodo na "naši" lokaciji že vse pozidali...tam bo res škoda :-\


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #82 : 17 Februar 2011, 09:31:23
Aha, aha, a mi daješ ideje? :o >:D
Huda fotka, ko oba psa gledata skozi okno :D Kam v ČG ste šli? Koliko časa ste si vzeli?
Kam pa naslednjič z avtodomom? Skandinavija? ;) Jaz bi šla verjetno proti Franciji, morda kar do Maroka...
Na Hrvaškem čez poletje preživim kar nekaj vikendov, ampak to je ponavadi tam okoli Pule nekje. Letos zagotovo spet, upam, da ne bodo na "naši" lokaciji že vse pozidali...tam bo res škoda :-\
Ja ideje ti dajem  ;)... ja. :D
Vzeli smo ga za 14 dni, od tega smo bili 12 dni na poti, dva dni nam je pojedel Vis+ Split - to je bil tud glavni razlog za najem( smo se šli menit za eno parcelo- pa se je potem izkazalo, da ni vse kot je prodajalec govoril) torej vse skup 10 dni potovanja - čisto premalo :-\
 1.dan pakiranje- zadnji dan globinsko čiščenje. Un najemnik je bil res ful uredu- nič težil zarad psov, pa sva mu potem avtodom spucala res v nulo( še zavese sem mu preprala :)) .Nič kompliciral... ful je bil zadovoljen ker sva mu spedenanega nazaj pripeljala- takrat je rekel , da nam ga renta kadar bomo hoteli ;D
Na žalost ga je pa potem naslednje leto prodal- ker je bil star in z veliko Km.... Škoda  :(
Šli smo pa  po jadranski-> samo do Sv Štefana...potem je pa dni zmanjkalo.

ja destinacije ;D Mi smo jih imeli kar nekaj( samo v sklopu- službe- ne moje :D) Francija obala je lepa- ampak čisto preveč pozidana, Loara je super( ampak jo je treba obdelati res turistično) Belgija- s severno Francijo- nič posebnega.. Nemčija - NL  pa 100x že gore dole- tja gre samo še damč zraven za družbo delat- "kopilota"  :D
Skandinavija :o... ta je bila  enkrat okoli božiča do Osla -> isto ful huda. Zelo lepo...Sploh Norveška je ful lepa...pa Švedska izven avtocest tudi- mi smo jih imeli bolj malo- zarad veličine vozila  :D)
Z avtodomom  nam  ostaja . Italija->Sicilija, Korzika, Grčija- celinska, Grčija Peloponez z Lefkado.  mmm..pa še kaj bi se našlo ;D. Med arape me pa ne vleče :-9
Ampak je problem z najemom avtodoma. ;)
 Takrat smo ga najeli pri unem gospodu- je imel dva enega velikega in tega Van. Res brez pripomb- nič kompliciral.Super- super..čisto smo se navdušili
Potem smo ga drugič najeli pri enem drugem " modelu" ::)... podn. Veliko dražji najem, novejši avtodom- pa vse je bilo narobe- z avtom :-X non stop je nekaj svetilo/ pa plin ni delal kot bi moral, voda ni tekla ...- škripalo- pol stvari je imel polomljenih- vsaka druga stvar, ki si se je dotaknil je v roki ostala- samo popravljali smo- pa čakali kje bomo obstali >:(( se nam je kar malo zamerilo)
Tako da, za enkrat smo te izlete črtali. 
Mogoče če dobimo spet kakšnega uredu najemodajalca- s takim majhnim AD ( bi tudi čas našli-  te ture-avanture so meni zanimive v "nizkih sezonah" :D- kot dopust pa niti ne - dopust je pa "odmaranje" morje sonce-odklop )
Z avtodomom se ne spočiješ ;)- to je potovanje-  avanturističen izlet- ... konforten ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 17 Februar 2011, 13:45:09
Lefkas je kul. Si lahko pogledaš fotke (če še niste bili), jeseni sem bila ;) Imam tudi original zemljevid, podarim :P Korzika je pa moja želja že kakšni dve leti, morda letošnjo jesen, kdove.
Kar se tiče avtodoma, se pa tudi jaz bojim kakšnih razsutih, za veliko denarja. Poceni itak niso.
Zdaj malo brskam za kaj luštnega na Hrvaškem, vsaj za krajši dopust. Do sredine maja 1x, ker očitno bolj oddaljene destinacije zaenkrat odpadejo.


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #84 : 19 Februar 2011, 15:28:36
Mene pa zanima kje na Hrvaškem lahko imaš psa zraven v hotelu (vem da smo bili z setrično pred 2-3 leti na morju in je bil hotel v katerem so lahko bili psi - pri zajtrku je bila ob vsaki 3 mizi blazina)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 20 Februar 2011, 09:41:22
Da naredim še jaz malo reklame za moj naj otok ;)

Mi že leta hodimo na Vis, v Rukavac, v te apartmaje: http://www.vis-gagula.com/uk/apartman.html
Sami apartmaji niso nič posebnega, imaš pa vse kar rabiš. Nazadnje smo imeli psičko s sabo, proti doplačilu. Imajo pa vsi apartmaji teraso (eni večjo, eni manjšo). Lastnik je zakon- lahko ti tudi kuha, če se zmeniš, naredi krasne ribe in ostale dobrote ;D
Kar je tam najboljše je plaža- če greš junija ali septembra si tam praktično sam, v sezoni je na plaži mogoče 10-15 ljudi 8) Krasno. Brez problema greš hodit tudi ob obali- okoli zaliva so ravne plošče, lahko prehodno povsod. Za sprehode je tudi super, cel polotoček nad vasjo, res malo ljudi, zjutraj si sigurno sam, zvečer mogoče srečaš dva človečka ;) Povsod so razne potke in vse je lahko prehodno.
Za izlete po otoku imaš veliko možnosti, povsod sem vzela s sabo psičko, tudi v gostilne, nikjer nobenega problema :) Še fotka ;)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 20 Februar 2011, 12:27:26
Uuu je par pomorcev tukaj :). Mene kar skrbi za letos poleti kako bo moja prenašala barko, če rada plava oz če zna plavati... Lani smo srečali ene z barko, ki ima platformo potopljivo-zdrsne v vodo in imaš stopnišče (hudooo :o). Je pa to zelo redka praksa na ladjah, ta je celo fino starejša od naše, pomojem zato ker  če se kam zaletiš se zna pokvarit. Pri nas tega ni, zato ne vem kakšen mehanizem bomo izumili za pošast ven vlečt.. Pa malo bo treba pot priredit, da bo vedno možnost iti na obalo. To je bil tudi glavni razlog zakaj toliko časa nismo imeli psa in zakaj je mami hotela schipperka.
Drugače si pa jaz odkrito povedano ne predstavljam psa (ala velikost labradorca) na jadrnici nasploh... Pri prijateljih še jaz komaj not pridem nepoškodovana, kako da se pes ne polomi po tistih stopnicah :-[? A mi lahko kdo razloži kako to izgleda?
Pa predlog spravljanja psa nazaj na čoln bo še posebej dobrodošel od bolj izkušenih ??? Če bi imeli hidravličen mostiček in rešilni jopič zanjo bi bilo hitro rešeno ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 20 Februar 2011, 13:53:24
Jaz samo toliko lahko komentiram, da sem videla kar nekaj labradorcev (ampak res samo te :o) na jadrnicah, ponavadi so imeli med vožnjo rešilne jopiče gor - kar ves čas očitno. Nekateri so imeli celo kam privezane. Videti so bili zelo veseli in zadovoljni tam gor (kako tudi ne, labiji in voda ;)) Ob pristanku so pa veselo skakali v vodo. Mislim, da so jih z jopiči potem lažje ven dobili, samo gor potegnili.
Logistično in vse, pa nimam pojma...če bom šla še kdaj jadrat, bom verjetno ugotovila.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 20 Februar 2011, 15:40:26
Pa predlog spravljanja psa nazaj na čoln bo še posebej dobrodošel od bolj izkušenih ??? Če bi imeli hidravličen mostiček in rešilni jopič zanjo bi bilo hitro rešeno ;D

Ne vem kako potekajo zadeve na jadrnicah....načeloma pa psu obvezno rešilni jopič  in nabavit tiste "aqua stairs" za pse.

Malo zna bit problematičen tudi hidravlični mostiček (po domače paserela). Mi smo imeli na zadnji ploščadi tender in paserela zaradi tega ni mogla biti spuščena do konca dol in je bilo potrebno včasih iz pomola kar skočit  na paserelo-Roya bi težko prepričala v tak podvig.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 20 Februar 2011, 19:39:43
No za prehod na barko pri nas bi problemov, imamo tak fajn mostiček (hidravličen zavzame preveč prostora na platformi) ki je vedno na tleh na pomolu. Mi nismo na jadrnici, imamo motorno ladjo.  Jopič imam tudi v planu, za vsak slučaj, čeprav je povsod ograjeno.

Si ti mislila tole? http://aquastairs.com/ Ker malo googlam, nujno rabim nekaj kar se da pospravit, ker s tem v vodi ne moremo niti pristajat, plut ali glisirat... Ročno je po pravici povedano nikakor noben ne bo mogel ven spravit.