Fotografiranje II.

zoe · 310884

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 15 Avgust 2008, 15:05:32
Hvala Tosy in nincy! Me veseli, da so vam moje fotke všeč. Čeprav sem šele začetnica pri teh zadevah.  :-[
Sicer pa Tosy čudovite fotke, sploh tista z regratom mi je všeč in tista druga metuljčkasta!  :o
nincy pri tebi mi je pa všeč zadnja in prva. ;)


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #31 : 16 Avgust 2008, 14:34:01
Evo, upam, da bo to od mene zdaj že zadnji post iz serije kobarid, vleče pa bolj na poziranje ;D pa bi prosila za kake komentarje teh portretov. Je bla pa sicer izbira kar težka, ker so vsi portreti tolk lepi al grozni, ne vem (sem dala zato še spodaj povezave) :D

                       
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/A5miQus0RqeEZviF.v.jpg
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/tnPJv8HpqCrIxyV3.v.jpg
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/I_xX_2Lho85Msz_Q.v.jpg
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/rWjbDHaRRAuazXoM.v.jpg
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/J4pMpitOqNKb3RlU.v.jpg
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/WOYXRNA1W4UeUlR9.v.jpg
http://nina-k.moj-album.com/slike/11257155/0f3g9Q0xZPbYBuUY.v.jpg

Dost je.  ::) Zdej sem verjetno pogruntala, da obožujem slikanje portretov, al kaj.




kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #32 : 16 Avgust 2008, 22:14:38
     



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 16 Avgust 2008, 23:19:42




Danes sem imela na posodo bratov objektiv in sem ga malo sprobavala.

Nimam pojma kakšni se zdita zgornji fotki iz fotografskega vidika (kompozicija itd.) ampak meni sta všeč. Kaj se vam zdi?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Maticc

  • *
    • Prispevkov: 238
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 17 Avgust 2008, 00:04:41
Nincy, slike se mi zdijo pretemne in manjka jim malo ostrine (mogoce izgoba kvalitete zaradi shranjevanja za na web)

zoe, malo premalo globinske ostrine - zaradi nastavitva zaslonke na F1,4 (verjetno je bila nastavljena na F1,4 ne?)

Pa se ena moja ...



Lp
Matic


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #35 : 17 Avgust 2008, 10:25:47
Haha, tale zadnja je pa svetovna, Maric  :D
Ena moja...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #36 : 17 Avgust 2008, 10:36:53
zoe, malo premalo globinske ostrine - zaradi nastavitva zaslonke na F1,4 (verjetno je bila nastavljena na F1,4 ne?)

Aha, se strinjam. Sem bila čist navdušena nad tem kako malo globinske ostrine ima, da sem potem skoraj vse slike na F 1,4 posnela ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 17 Avgust 2008, 12:05:57
Dva makro poskusa moje sestrce...






aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #38 : 17 Avgust 2008, 12:11:14
ninci, prva je lepa fotka, a mogoče, malce preveč beline je vzgoraj, kakšen 1 - 2 cm manj bi bilo še bolje ;)


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #39 : 17 Avgust 2008, 15:49:30
Malo mojih fotk, tokrat od našega očaka Triglava, slikano iz naše terase, Canon PowerShot S5 IS.

Poletni sneg






Sicer se pa jaz zdaj "home-made" izpopoljnujem, to pomeni, da sem si iz knjižnice izposodila 3 knjige o fotografiji, tako da imam kaj za počet.

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #40 : 17 Avgust 2008, 17:43:44
Še ena moja slikica. Prosim za kakršnekoli nasvete.


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #41 : 17 Avgust 2008, 19:18:40
rapgirl: fokus ti je "vrglo" na morje, glede na način slikanja bi to mogoče lahko odpravila s tem da preklopiš na makro funkcijo, pri kateri aparat išče najbližji predmet.

Sigurno je pa v takih primerih najbolj zanesljivo ročno ostrenje.

Drugače se mi pa zdi zanimiva slika gibanja, mogoče bi še bolje izgledalo če bi ga ujela s krili popolnoma razprtimi.

Lp, Črt



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #42 : 17 Avgust 2008, 20:33:09
Maticc ful dobra fotka.
Lucija tvoje so pa itak d'best.

Komentarji zaželjenji :]







Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 17 Avgust 2008, 21:19:21
Chanel. meni sta tvoje prve dve ful dobre.
Sploh Alessa (Saj ji je tako ime?) je dobra. Pa tiste dobre rožce zravn vode. Res lepa barvna kombinacija.
Pa na zadnji fotki tvoja zelo izgleda presušena.



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #44 : 17 Avgust 2008, 21:22:29
Hvala.
Ja, je Alessa :] Ne, ni Pag. Prva je slikana v Zadru, druga na klifih v Telaščici, tretja in četrta pa na Žutu.


Lp.



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 18 Avgust 2008, 07:11:05
Saj verjetno ste se že pogovarjalii o tem, ampak sem tole temo začela slediti šele zdaj (vsi dajete gor take nore fotke, da se mi je bilo nerodno pridružiti  :-[  :-[  :-[ ).
A mi lahko nekdo čimbolj "na izi" razloži kako učinkovito slikati črnega psa?
Se mi zdi, da mi pri pinčih (ki so črni z ožigi) še kar nekako gre, ampak moja hrvaška ovčarka (ki je popolnoma črna) pa je znanstvena fantastika za slikat.
Všeč mi je ko pokomentirate fotke in napišete kaj ni v redu, a lahko zraven še malo bolj razložite (za nas laike, ki nas je šele začela navduševati fotografija) kako naj bi to popravili in real.
Prilepim še par slikic in prosim za komentarje.






Lp, Ivana


Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #47 : 18 Avgust 2008, 07:56:06
A mi lahko nekdo čimbolj "na izi" razloži kako učinkovito slikati črnega psa?
Hm, kolikor sem jaz slikala črne hovawarte sem vedno gledala na to, da je sonce res točno za mano (svetloba pada na psa na tisto stran ki jo fotkamo). Mogoče pa tudi svetlejše ozadje in ostrina izrazito naštimana samo na psa. Poskušaj jo najprej fotkat bolj od blizu (da dobiš celo na sliko in malo ozadja), se vidi črn pes veliko lepše kot od veliko bolj daleč (ne vidiš točnih linij oči, gobčka itd).

Drugače imaš pa lušne fotke le malo ostrine jim manjka. Prva je super, še boljša pa bi bila če bi bil frizbi cel na sliki.


Bodo še drugi znali boljše svetovat :]


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 18 Avgust 2008, 14:48:25

LP Anja
Naj album


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 18 Avgust 2008, 16:44:39
Še ena moja. Pajkec se je na fotki znašel čisto slučajno in sem ga videla šele zdaj, ko sem pregledovala fotke :)



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #50 : 21 Avgust 2008, 02:07:05
Mi smo pa srečali ježka (v bistvu, ga je Dee našla) . Sicer je bil kar potrpežljiv, ampak čisto nič ni upošteval fotografovih želja. Ves čas je poziral obrnjen stran od svetlobe :(. Ko pa se je le odločil, da se obrne proti sončku, jo je pa popihal :). Tole pa je nastalo (v zadnjem trenutku):
in še ena.

Še malo igračkanja z rožicami:


klik1 in klik2

Komentarji so seveda vedno dobrodošli ;).


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 21 Avgust 2008, 08:57:59
Super igranje z izrezi Avrora, dobra kompozicija, mogoče manjka samo malo igranja z barvami v PS - bravo ;)

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #52 : 21 Avgust 2008, 09:00:32
Predstavljam utrinke z večerje slepca na mojem vrtu. Ne me spraševat, kako je končal tale deževnik, ki je v začetni fazi še optimistično migal. Tam do približno 1/3. Kuščar pa se je samo debelil in debelil. Vse skupaj je trajalo kakih 5 minut.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #53 : 21 Avgust 2008, 09:01:00
In še zadnja

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #54 : 21 Avgust 2008, 14:35:18
tea, enako velja za tebe! super fokusiranje in detajli. :) še posebej druga in zadnja fotka sta mi odlični.

avrora, zelo dobre fotke! tista sončnica je božanska.

casper, zelo zanimive fotke. o.o definitivno redek prizor.

evo nazaj iz morja. med drugim sem doživela najlepši sončni zahod kar sem jih kdaj videla. . . popolna scena z ribičem na ribiškem čolnu pred neznansko pokrajino in morjem v vseh možnih barvah v ozadju. še zdaj me boli srce da ravno tisti večer s sabo nisem vzela fotiča.



"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 21 Avgust 2008, 14:45:57
Ker se spoznate na fotoaparate malo bolj kot jaz se obračam na vas : sestra si kupuje nov fotoaparat... Nič posebnega, pa vendar kaj bolšega kot smo imeli do sedaj  ::) ;D .. Pripravljena je odšteti do 200€ ... Kaj bi ji predlagali? (jaz osebno sploh nevem kje naj začnem gledat in na kaj morem bit pozorna..  ??? :-\ ::) :-[ )



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #56 : 21 Avgust 2008, 15:06:44
doro, priporočam ti tole temo klik!. ;) je kar nekaj napisano glede kupovanja fotoaparatov.

drugače pa še komentar za zoe, da ne pozabim - meni se zdi globinska ostrina super, še posebej na prvi sliki izpade odlično! :]

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #57 : 21 Avgust 2008, 19:53:13
Na moje nove Trnfestovske boste pa morali še malo počakati, ker še niso primerno pomanjšane ;) :P Nekatere spet visijo na zidu na Kudu :o

lp


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #58 : 21 Avgust 2008, 20:57:30
Evo... še čisto prve fotke z mojim novim fotičem  ;D vse v avtomatiki slikano. zaenkrat









Več pa tukaj.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 21 Avgust 2008, 21:38:09
nina, super slike. ;)

še ena od prej. ;] če bo kdo kdaj poskušal: uničevanje kaset je grozen in cvileč posel.


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."