Kopanje s psom na slovenski obali?

aska · 17498

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #30 : 05 September 2008, 15:32:01
Ja ma pes "umaze" vodo s svojimi dlakami, in oz. psi ze tako in tako "niso prevec cisti" ::) ;)

battito animale


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 05 September 2008, 15:39:00
Mi se kopamo povsod, razen na javnih plažah ne (Koper, Izola (San Simon), Portorož, Strunjan - čeprav sem bla zadnjič tam ki je takooo lep travnik in zvečer šla moji malo frizbi metat...noben ni nič reku,sam ploskali so  :D,...)).
Drugače je zelo popularna plaža v Ankaranu pri Valdoltri. Mi smo z našo tudi v Ankaranu na debelem rtiču - malo bolj na koncu kjer ponavadi ni skoraj nobenega, pa še senca je. Če se nam da hodit pa gremo na uno plažo pod belim križem. Zdaj itak ni več takšne gužve in je med brisačamo kar veliko prostora tako,da niti nimaš tolko skbri, da bi slučajno komu skočla na brisačo  ::) :P.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 05 September 2008, 15:55:16
Pa še ena, žal čisto resnična, je ta, da je ogromna večina ljudi nevzgojena in psi z njimi. Kaj to pomeni pa se ve. Tekanje po brisačah, lulanje, kakanje, po možnosti drekec tam celo ostane, otresanje, siljenje v druge ljudi in tako naprej.

Če grejo meni na živce, kaj ne bodo šli tistim, ki psa nimajo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 24 Avgust 2011, 12:38:39
Zdravo,

upam, da še kdo prebira tole temo.
Sem dobila kar nekaj koristnih podatkov, pa bi vseeno povprašala, če se je v teh letih kaj zelo spremenilo glede plaž. SLO obale ne poznam dosti (razen Simonov zaliv, svetilnik v Izoli, Portorož) in nimam pojma, kam bi šla z dvema manjšima psicam IN enoletno punčko. Torej, da bi blo vsaj malo sence - plaža ni nujno da je prodnata, sam da niso odsekane skale. Lahko tudi da se hodi do nje, samo da je dostopno vsaj z ruzakom, za voziček mi je jasno da ne gre. Svetovali so mi Debeli rtič (klifi), Bele skale v Izoli, bi šli pa med tednom in upam, da bo vsaj kaj manj gužve. Kako se pa pride do teh dveh (prej omenjenih) plaž? SMo pa "ta kulturni" pasjeljubci, ki pospravljamo dreke za seboj in ne dovolimo divjanja po tujih brisačah - edino v vodi jih nimam privezane.  :-[



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 24 Avgust 2011, 13:10:39
Zdravo,

upam, da še kdo prebira tole temo.
Sem dobila kar nekaj koristnih podatkov, pa bi vseeno povprašala, če se je v teh letih kaj zelo spremenilo glede plaž. SLO obale ne poznam dosti (razen Simonov zaliv, svetilnik v Izoli, Portorož) in nimam pojma, kam bi šla z dvema manjšima psicam IN enoletno punčko. Torej, da bi blo vsaj malo sence - plaža ni nujno da je prodnata, sam da niso odsekane skale. Lahko tudi da se hodi do nje, samo da je dostopno vsaj z ruzakom, za voziček mi je jasno da ne gre. Svetovali so mi Debeli rtič (klifi), Bele skale v Izoli, bi šli pa med tednom in upam, da bo vsaj kaj manj gužve. Kako se pa pride do teh dveh (prej omenjenih) plaž? SMo pa "ta kulturni" pasjeljubci, ki pospravljamo dreke za seboj in ne dovolimo divjanja po tujih brisačah - edino v vodi jih nimam privezane.  :-[

V Strunjanu greš na plažo - levo od vhoda plaže je urejen del, desno se pride pa na divjo plažo. Mi tam še nikoli nismo imeli problemov. Sploh pa zdaj z začetkom septembra ko se plaže malo spraznijo ni več take panike kam se dat  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 24 Avgust 2011, 13:21:25
Ta teden, ko je vrocinski val, je guzva neverjetna :-\ se ob 7h zvecer so plaze nabite.
Tam v Strunjanu je sicer tabla, da so psi prepovedani (tudi na divji plazi) - kao nek obcinski odlok... sicer je tam ogromno ljudi s psi in se ocitno noben ne ozira na tablo, ampak samo v info ;) (meni je enkrat grozila ena gospa, da bo klicala policijo, zaradi table - pes je plaval 10m stran od nje...)
Debeli rtic je fin, ampak moras kar dosti it pes. Ena varianta je mogoce se pod Belvederjem v Izoli - v bistvu naprej od Simonovega zaliva, samo ce dostopas iz druge strani. Plaza je se vedno urejena, z urejenim obrezjem in dostopom, ampak se da it s psom.
Prav dosti sence pa ni na nobeni plazi...

battito animale


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 24 Avgust 2011, 13:42:09
Hvala za tele info ... kolk je to dosti za hodit do Debelega rtiča? Pol ure? Malo gledam Mesečev zaliv, bi z ruzakom tudi šlo. Za senco pa kupimo tist "polšotor", ne vem kako se mu reče. Bolš nekej, kot nič. Psice bosta itak skoz v vodi, ker sta enostavno "ubrisane" nanjo.  ::) :-[ 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #37 : 24 Avgust 2011, 13:51:54
Ma ne lih pol ure ni... ene 15 minut mora bit. Letos se nisem bila, ampak lani je bilo tam se najmanj guzve.

battito animale


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 24 Avgust 2011, 13:55:47
Ma ne lih pol ure ni... ene 15 minut mora bit. Letos se nisem bila, ampak lani je bilo tam se najmanj guzve.

to je lih mal sprehoda za zjutraj  :P :P hvala za vse info, ni hudič da ne bomo najdli. Še vedno lahko popokamo in gremo domov, če bo kriza  :)



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 24 Avgust 2011, 15:25:39
Je letos kdo že poskušal priti skozi Sansimon do Podbelvederja? Mene lani s psom niso spustili mimo.



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 24 Avgust 2011, 16:16:38
Midva sva stalna obiskovalce Debelega Rtiča in ti lahko poročam, da je zjutraj prazno ob 7, ob 9 pridejo prvi kopalci. Popoldne pa je totalna guzva, skoraj do teme.  In še morjeplovci ne upoštevajo krajinskega parka in sidrajo kar ob obali (se tudi spotakneš v sidro). Dopoldne je senca, popoldne pa zelo sončno. Plaža ni kajzvem kaj, je pa potem morsko dno mivkasto in lepo plitko - idealno za kužke in male otroke.

Če srečate psa, ki veliko laja in skače po morju ne se ustrašit.  8)



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 24 Avgust 2011, 16:26:45
Midva sva stalna obiskovalce Debelega Rtiča in ti lahko poročam, da je zjutraj prazno ob 7, ob 9 pridejo prvi kopalci. Popoldne pa je totalna guzva, skoraj do teme.  In še morjeplovci ne upoštevajo krajinskega parka in sidrajo kar ob obali (se tudi spotakneš v sidro). Dopoldne je senca, popoldne pa zelo sončno. Plaža ni kajzvem kaj, je pa potem morsko dno mivkasto in lepo plitko - idealno za kužke in male otroke.

Če srečate psa, ki veliko laja in skače po morju ne se ustrašit.  8)

sicer nisem picajzlasta in me ne moti kalna voda, trava ipd (glede na to, da grem za en dan v Izolo, pa je fejst gužva tam  :o), sem pa zasledila kar nekaj kritik glede vode na DR (ful umazana, meduze itd.). Ker vem da papir marsikaj prenese, bom bolj tebi verjela kako je?? Sej mesečev zaliv mi je ful lep, ampak me vseeno malo skrbi, ker je cel dan sonce - kljub "šotorčku" ki bi ga imeli s seboj.
ŽE včasi je bil problem, ko sta bila samo psa, zdej pa sploh z malim otrokom.  ::) ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #42 : 24 Avgust 2011, 16:30:20
Letos je res meduz >:( mene je ena spekla v Mesecevem, ena v Portorozu in ena v Zusterni, tako da... kot naletis pac :)

battito animale