Ameriški Koker Španjel [American Cocker Spaniel]

*yure* · 51811

COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 08 Maj 2007, 18:02:31
Čaw,

ta tema sicer že kar lep čas miruje ampak sem šele danes šla malo prebrat poste pa sem zasledila, da se omenja Meto & Vilija Žener. Tako, iz prve oz. druge  ;) roke lahko povem, da pri njih že kar lep čas ni bilo nobenega legla, mislim da sta bili zadnji dve psički skoteni kaki dve leti nazaj, mogoče tri. In po debatiranju z njima tudi 99% ne bo nobenega legla več, ker so psi že prastari. Zato pa razmišljajo se usmeriti na drugo pasmo : nemško dogo  ;D  ;D . Hahahahaha, saj ne joke, ali pač ?

L.P.P. Špela



fido

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • zehh
Odgovori #61 : 16 Julij 2007, 23:46:51
koker španjeli so zlo kunštne žvalce. To vem ker si nekaj tasga lastim tudi jaz, zakajti je mešanka, oče je šnavcer.

ps.: pod katero kategorijo se uvrščajo (če se) mešančki?

Pri belem dnevu s svetilko v roki na svetu ne najdem človeka, ki bil bi mi zvest kakor pes.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #62 : 27 Oktober 2007, 10:22:31
Men so tudi ameriški koker španjeli zelo všeč! :-*

Ime:American Cocker Spaniel

Višina:samci od 37 do 40cm,samice od 34 do 37 cm

Teža:od 10 do 13kg

Če vaš ameriški koker ni ljubek,zvest,vese,družaben,poln energije in zaupanja ter pripravljen na sodelovanje potem je v njegovi vtgoji prišlo nekje do napake.
Mnogi kokri radi izvajajo trike in se radi igrajo z žogicami.So zelo hitri in vzdržljivi.

Barve:črna,svetlo rjava,belo-črna,rdeče bela,rdeča,...

Nega:Potrebno jih je vsak dan krtačiti,in kar pogosto kopati.

Ameriški kokri so se v prejšnem stoletju tako zelo oddvojili od svojih angleških prednikov,da danes oboji pripadajo dvema različnima pasmama.
Nimajo posebnih nalog,služijo kot razstavni ali družinski psi.Le redko jih uporabljajo za lov.
 
Zdravstvene težave:Podvrženi so boletnim ušes in oči,zato je tem psom medicinska pomoč potrebna večkrat kot drugim.



*yure* a imaš kaj novih slik Valyja? :-* :-*



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #63 : 26 Februar 2008, 09:54:34
Alya! niso čisto nove - so pa ;)




LP!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #64 : 26 Februar 2008, 09:57:32
Ooo kako je lep! :-* :-*



Bernček

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Moj Din
Odgovori #65 : 07 Marec 2010, 19:31:57
oila
meni so Ameriški koker španjeli zelo zelo lepi. Doma imamo že dva psa in sicer ne koker španjela. A bi mi lahko kdo povedal za kakšno dobro psarno ameriških koker španjelov v Sloveniji oz. V njenih sosednjih državah ???
Me zanima...  :o

hvala

DINOVA, LEOTOVA in NAŠA SPLETNA STRAN !
http://www.bernidionis-cavalierleonardo.jimdo.com  -  novo !


zz

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 03 Januar 2016, 21:31:42
Pozdravljeni!

Tudi jaz se zanimam za Ameriškega kokra in me zanima ali je v sloveniji kakšen rejec te pasme...in oz. pri naših sosedih?

Kakršna koli informacija bo dobrodošla!

V naprej hvala!

Lp, ŽigaZ