Sadje

aska · 28956

maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #30 : 25 Avgust 2008, 09:02:09
Nara tudi že zelo dolgo časa obožuje sadje. Zelo so ji všeč banane, jabolka (jih je letos sama nabirala od sosedove nizke jablane  :D ), lubenice, melone, borovnice, jagode, maline, ananas, ... Pa, če Nara spi, ko začne kdo od nas lupiti banano, in ko na začetku malo poči Nara takoj vstane in začne delati na pamet kakšne trikce  :D  ::) ..



Laalaa

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 25 Avgust 2008, 19:15:08
hmm..naša rada je rada jabolka, lubenice,melone, ...vsega po malo :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 26 Avgust 2008, 19:31:56
Vse kar je sladko. Imama navado, da si vse razdelima, tako najprej jaz pojem pol kivija, nato ga po žlici sfutram še njemu-se mi dopade žvenketajoči zvok. Hruške in jabolka pa z veseljem sam nabira. Grozdje pa skrivamo.

Ne mara-breskev z olupom  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Natuzzi

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 28 Avgust 2008, 12:39:40
Naš obožuje jabolka, vendar kot opažamo samo eno ali dve sorti ::)

"Beauty always comes with dark thougts"


Hari

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 09 September 2008, 17:36:58
Tudi naš kuža je navdušen sadje-jedec. Najraje ima banane, slive (ringloje), tudi jabolka in hruške, lubenice, še jagode - predvsem gozdne, maline in robide.  ;DČebule in zelene solate ter kumaric ne je, ima pa rad zrel paradižnik.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #35 : 21 September 2008, 08:35:23
Moja Luna je tut NORA na sadje !!!!
Grozdje hoče skos jest,ampak če ne sme,pač ne sme. obožije tudi jabolka,lubenico,banano,ubistvu vse kar se tiče sadja ;D ;) :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 29 September 2008, 08:53:16
Naši psi jedo vse sadje, od A do Ž. Naberejo si ga sami, na vrtu ali na sprehodu. Vsako jesen se tako zredijo zaradi jabolk, sliv, fig in grozdja, da jim moram zmanjšati količino briketov. Magi, ki je najmlajši, se je tega naučil od drugih dveh psov.



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 29 September 2008, 19:11:13
 :D Naša je pa totalno mimo.

Ne mara ne sadja in ne zelenjave (naj bo surovo al pa kuhano)  :-\

lp,



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #38 : 29 September 2008, 20:48:05
Naš ima rad trdo sadje! ne sme biti kislo ::) (mehkega samo ven ''pocuza'' :-[ : ::) zelenjavo ima pa tudi rad (je čisto nor nanjo) ampak tudi ta NEsme biti kisla ::)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


digger

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 30 September 2008, 17:48:01
Živjo!
Moj Digger je čisto nor na lubenico in grozdje (grozdja mu ne dajem več).
Zanima me če lahko je paradižnik če ga olupiš, nekje sem prebrala, das tem ni nič narobe.
L.P.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #40 : 30 September 2008, 19:15:58
Zakaj pa neoluplenga nebi smel ??? :-\ nisem še nikoli slišala, res pa da nisem prebrala cele teme ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 14 November 2008, 17:39:11
Naš obožuje banane, mandarine, jabolka. Od zelenjave pa najraje je korenje. Ga je prov lepo videti, ko uživa vitamine  ;D





amy

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 27 November 2008, 15:38:04
Od kdaj naprej pa lahko jedo psi sadje. Naša je stara tri mesece - a ji lahko dam? Seveda v manjših količinah.

Hvala in lp



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #43 : 03 December 2008, 06:32:39
Mi jo ji dajemo sadje že od vsega začetka [3mesece].. sam pač v malih količinah  :) jeva ponavadi jaz pol banane ona pol ;D pa včasih dobi še sadni jogurt.. pa jabolke ene 3-4 rezine  ;D pa tak ne pretiravamo (:

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 03 December 2008, 07:36:55
Naš ima tudi ful rad sadje, ponavadi poje kako banano ali mandarino, z jabolki si je pa kar sam pod drevesom postregel  :) Drugače je pa nor tudi na lubenico in vso drugo sadje  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 07 Junij 2009, 18:40:35
Pri nas Kan niti ne poskusi sadja, Silver ter Astor sta pa čisto nora. Imamo češnje, pa hruške in jih kar dol z vej trgata. Silver (irski volčji hrt) ki je mimogrede velik 86cm jih brez težav doseže, Astor (nemec) pa se povzpne na zadnje noge, da jih lahko doseže.  :D

Pa me zanima če lahko jedo psi češnje? Ker nisem še nikjer zasledila, da bi jih lahko oz. jih ne bi smeli.



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 07 Junij 2009, 18:50:33
Oj!
Dokler Jon ni bil na dieti je jedel vse. Se pa še zdej včasih čiiisto malo prekršimo... Ma pa fuuul rad jabolka, banane, lubenice, melone, jagode, češnje... Vse v bistvu...
Silver, jaz Jonu vseeno dam češnjo, samo peško ven vzamem :)
Lp, Tjaša



nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 03 Julij 2009, 09:51:43
Ali lahko psi jejo melono, lubenico, marelice seveda brez peške, fige? Sprašujem zato, ker je sezona sadja. Oziroma naj nekdo napiše, če ve katerega sadja pes ne sme jesti sploh.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #48 : 03 Julij 2009, 11:51:44
Ali lahko psi jejo melono, lubenico, marelice seveda brez peške, fige? Sprašujem zato, ker je sezona sadja. Oziroma naj nekdo napiše, če ve katerega sadja pes ne sme jesti sploh.
Odgovor boš našla v že napisanih postih v tej temi.  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 03 Julij 2009, 15:20:21
Poskusi, če bo po kakšnem sadju dobil drisko, ga pač drugič ne daš. Moje jedo vse našteto (razen svežih fig, ker jih nimamo), pa jabolka, hruške, breskve, češnje višnje, vse vrste užitnih buč, paradižnik, kumare, korenje  pa še grozdje (ki naj bi ga psi nikakor ne smeli) za povrhu. In nihče jim ne lupio ali jemlje ven pešk, ker si vse sadje postrežejo kar same.


komodo

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 07 November 2009, 08:32:25
moja dva si kar sama postrežeta pod drevesi, vecinoma jabolka jima gredo precej v slast:)



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 07 November 2009, 10:00:36
Moja obožuje mandarine, ki jih seveda prej olupim  ;) Pešk pa ne pobiram ven. Poleti sva se pa skupaj "pasle" na grmičkih borovnic, gozdnih jagod in robid. Seveda je mrha hitro pogruntala, da jih je v moji dlani vedno več kot na grmu >:D



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #52 : 07 November 2009, 14:02:53
Ko je bila trgatev je Timi ''odkril'' grozdje.. 8) Pojedel ga je velik, res ogromno (če pomislm kakšna mejhna suhcana ritka je) pa je bil normaln, samo da se mu je čist utrgal in je začel gor pa dol po vinogradu laufat pa renčat zravn.. freak ni kej... ampak drekec je bil pa ok...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 08 November 2009, 12:04:44
Pri nas isto.. po grozdju je imel najlepši drek do zdej  :P



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 18 December 2009, 14:48:20
lahko psi jedo granatna jabolka  :-[ ?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 15 Avgust 2010, 23:27:53
Ima kdo kakšne izkušnje s slivovimi koščicami? Ali lahko povzročijo kakšne težave psu? Ginny je danes s tal pobrala in pojedla kakšnih 10 sliv, od tega 2/3 s koščico in me malo skrbi, da bi se ji kam zataknile :-[

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 16 Avgust 2010, 10:06:35
Tezko recem, da imam veliko izkusenj, ker je to Kalina prva sezona sliv, lahko pa povem, da ji veckrat uspe pobegnit pod slivo, kjer kar sesa slive v zelodec...seveda tudi s koscicami (tudi nekje 10-20 sliv). Problemov se ni imela zaradi tega, res pa je, da so slive manjse, ne tiste ogromne, torej tudi koscica ne more bit tako velika. Je pa nekaj dni nazaj pogoltnila celo koscico od breskve (na te - koscice- je dobesedno nora in moram skos gledat, da ne vlaci katere po gobcu), me je malo skrbelo, ampak ocitno bo ok. Koscice v iztrebku sicer nisem vidla (nisem pa brskala po njem), vendar kaka normalno in tudi drugace je b.p.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #57 : 16 Avgust 2010, 10:18:31
Naše jih pojedo veliko in nimajo nobenih  težav. Vendar to ne pomeni, da težav ne more biti - vem za primer, ko so morali pitbula operirati zaradi ene same samcate slivove koščice, ki se je zataknila na neprimernem nestu.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #58 : 17 Avgust 2010, 18:49:06
Sem opazila, da jih je bilo nekaj v iztrebku in upam, da bo vse spravila lepo ven. Malo me je zaskrbelo, da ne bi koščice povzročile kakšne poškodbe v prebavilih, ker imajo kar ostro konico.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"