Želve

*yure* · 329456

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 04 Maj 2012, 18:33:40
Ja sej. Ker basat v nek ajmper je ne mislim. Kar nekomu v drug amjper je ne mislim oddaja. Ji res potem rajši uredim primeren prostor. Se mi zdi ne fer, da bi ena želvica pr men živela na allinclusive, druga pa ne ::) Bom res najbrž dala oglas, če ima že kdo primeren prostor. Če pa ne bo pa pod hitno dobila svojega. To o velikosti mi je jasno. Samo koliko je res optimalno zanjo me zanima. Tudi zato, da, če se najde kdo, da vem, kaj je zanjo res dobro.
Hrano pa ima treutno isto kot mali želvak (sušene ali zmrznjene rakce, ribe, brikete za želve...mix vsega), kar se mi zdi sicer čist ok.

Sicer pa  :-X to da folk kupi nekaj kar potlej vrže v naravo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #691 : 04 Maj 2012, 18:53:00
Lunette, mogoče se pa jaz javim na oglas, če bo ;)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 04 Maj 2012, 19:06:30
Opa tole bi pa bilo tudi super za naš okrasni ribnik  :)...bi mene tudi malo več informacij zanimal, koliko je najmanjša velikost ribnika in seveda katere vrste želv bi spadale notri  ;)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 04 Maj 2012, 19:06:58
Odvisno katera bo prej imela ribnik  :D
Trenutno ji morem vsaj doma usposobit eno večjo otroško banjico z dovoj visoko mrežo, da je spet ne prepleza. Ej pa kir pogled nardi, če jo zalotiš pri podvigih ''a si mogla glih zdj pridit''  >:D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 04 Maj 2012, 19:09:32
ursa_9, iz prvih izkušenj s ttim zmajom... edini dovolj primeren ribnik je z dovolj visoko ograjo  :P
Sicer pa želve za ribnik so bolj ali manj ''nezaželjene'' rdečevretke. Jih je en cel zalogaj v naravi, pa tam nebi smele bit.  :-\

Torej če imate kake fajn ideje za ribnike bi bla vesela.  :) Treuntno imam izkušnje samo s terarijom.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #695 : 04 Maj 2012, 19:13:28
Ga imamo že obe  ;),ampak tko in tko nisem mislila tole želvico speljati Innani  :D, ampak me samo za info zanimajo res kakšne želve bi šle v ribnik...a sobivanje z ribami je možno?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 04 Maj 2012, 19:32:46
Bolj ali manj so ribe na jedilniku želvic. Tako, da dvomim, da bi za ziher šlo. Sicer želvi najbriž bi ustrezalo  ;) v mojem terariju domujejo skupaj ribe in želvica. Samo tale moj mali zmaj je res eno tako kulturno bitje. Je pa eden na N-to potenco. Tavlka bi jih sigurno jedla.
Sej če sm čist iskrena je mogoče tale želva sam ena dodatna brca, da si tokrat pa res postavim ribnik, ki si ga že nekaj časa želim.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 04 Maj 2012, 19:45:11
Ma potem pa ne bo šlo tole skozi z želvo  :),ker smo glih letos na novo kupli zlate ribice, tko da odpade :)...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 04 Maj 2012, 22:44:23
Mi imamo samo eno zlato ribico, ki je preživela že marsikaj in je kar stara  :D
Mene tudi zanima, katere ribe grejo skupaj z želvami. Mogoče kakšni Koi? Ti so mi kar posrečeni, pa večji so kot zlate ribice...
Hm, glede na to, da so rdečevratke v naravi nezaželene, bi šla mogoče katero "ulovit" kam  ;) 8) >:D


abucibu

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 05 Maj 2012, 17:14:30
Zdravo!
Za rojstni dan sem dobila rumenovratko, in sem prečesala cel internet ampak nikjer nisem zasedila navodil za čiščenje oklepa, saj zadnje čase ko se moja želvica posonči zgeda kot bi se na oklepu nabiral vodni kamen. Že cel teden iščem po internetu navodila, pa jih nikjer ne najdem. Sploh ne vem kaj naj naredim. :(



ferof

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #700 : 05 Maj 2012, 23:13:48
Oklep zdrsaš s krtačko :)

Če kdo hoče imam dve želvi rdečevratki, stari okrog 15 let. Če kdo želi želve naj me kontaktira ;)



abucibu

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #701 : 05 Maj 2012, 23:40:10
z kakšno krtačko? ali se prav dobi v trgovini? in kolikokrat na koliko čaša bi jo mogla?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 06 Maj 2012, 01:22:32
Jaz želvam pokrtačim oklep predno jih spustim spomladi v ribnik, in jeseni ko jih vzamem ven. No, ponavadi samo spomladi ker takrat je res usran  :) Uporabim pa navadno krtačo, tako ko imajo ponavadi za roke zdrgnit, to manjšo.
No, jaz imam 2 želvi v ribniku velikem cca 8-9 m3 vode. Tu zraven je še cca 60 rib. Par koi-jev ostalo pa zlate. Je pa res da odkar so želve not je manj mladic, vendar me to ne moti, drugače bi bil ribnik že preveč naseljen. Že zdaj bi najraje malo razredčila ker mi uničijo vse lokvanje.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 07 Maj 2012, 15:20:39
Želve načeloma ne rabijo briljantno čistega oklepa. To je bolj zaradi naših oči  ;) One so čist zadovoljne, če je mal ''kamuflažne'' barve. Če pa se ji res nabira vodni kamen je pa v prvi vrsti za želvo bolj pomembno, da dobi manj trdo vodo (oz ne nonstop svežo direkt iz pipe), kot pa da ji drgneš kamen z oklepa. Ok zdj če je res čist umazan in že res nikakeršen ga nežno podrgneš z klasično ščetko za roke (tak kot pravi miško).

Da pa povem kaj je z našo pribežnico...čez vikend je dobila eno tako provizoriš oboro, ki ji trenutno čisto dobro služi. Eno ''banico'' z okoli 300 l vode in okoli 2kvadrata travnatega dela. Se babnica veselo sprehaja, plava in sonči v svojem novem začasnem domeku (ki ga celo še ni preplezala  >:D 90 cm visoka ograja). Povečano bo dobila postopno, ko bomo okolico pripravili za en orenk ribnik.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


abucibu

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 07 Maj 2012, 17:59:02
zadnje tri dni želvia noče jest čisto nič .. skoraj ves čas je čisto pri miru, mogoče se premakne za kak cm al pa se spravi na kopno, in večino časa ima zaprte oči. ne vem kaj ji je. še nikoli ni bila taka. :(



Leaaa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #705 : 21 Maj 2012, 11:42:09
Daj malo več informacij. Kakšen terarij imaš urejen zanjo, koliko je stara ali pa velka, s čim jo hraniš....



Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 30 Junij 2012, 09:35:55
Mi smo najprej  2   rdečevratke .Pa smo kupli Potem še 2 rumenovratke pa so še že prvi dan steple pa mi je pol vstala sam še ena .



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #707 : 01 Julij 2012, 23:05:20
Sprejet odrasel samec zelve rumenovratke (velikost oklepa cca. 20 cm), najden ob cesti.

Iscemo dom, oz. vsaj zacasno namestitev. Idealen bi bil primerno ograjen vrtni ribnik.

Oddaja se s posvojitveno pogodbo, pred oddajo bo oznacen (mikrocip).

040 395 995, ali na ZS


-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


nokia09

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 05 September 2012, 16:48:56
Živjo, sem nova na tem forumu in sem tudi sama ponosna lastnica 3-eh lepotic z oklepom... :) Imam pa eno informacijo... Prodajam akvarij posebaj prilagojen za vodne želve, ker sem letos svoje želve preselila v ribnik. Če koga zanima, naj mi piše. Lep pozdrav vsem!



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #709 : 05 September 2012, 21:25:36
Malo updata glede zgornje samicke ::) - Polly se vedno isce stalen dom, ograjen ribnik.

Medtem uziva:



-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


abucibu

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 09 September 2012, 23:10:50
Zadnje čase sem opazila da ena izmed želv koplje med kamenčki in je svoje iztrebke. Je to normalen pojav ali kaj delam narobe ? :(



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 10 September 2012, 19:53:35
no pri nas bomo pa letos prvič prezimovali našo novo želvo. Kako jo naj prezimim in kako jo naj pripravim na zimo? Bojda jih je treba razglistit (al tako nekako). S čim, kako...? In seveda kako ji naj uredim prezimovališče. Sedaj je zunaj v ograjenem ribniku/mlaki, ki pa ni dovolj globok za prezimovanje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #712 : 06 December 2012, 21:13:04
Pozdravljeni.

Jaz bi pa prosila za nasvet glede moje rumenovratke (Yure, mogoče?). Odkar se je začela zima (sicer ona tega verjetno ne čuti, ker živi večinoma v terariju in pod sobno temparaturo), se obnaša malce čudno. Pred tem je bila živahna in je izgledala zelo dobro, zadnje čase (par dni) pa samo še spi in tudi precej malo je. Res, sploh nič drugega ne počne čez dan, samo spi. Pregledala sem ji oklep, ki je lep in trden (ni mehek, kar bi pomenilo težave), na koži nima nikakršnih ureznin ali česarkoli, vse je lepo in prav. Ker pa je tako neživahna, tudi ne grize več in ji ne morem pogledati v usta, če bi imela mogoče kakšno razjedo ali pa kaj čudnega na jeziku ali v samih ustih. Tudi iztrebke ima normalne. Potrudila se bom še z bolj raznoliko prehrano, ampak tudi, če bi jedla normalno in nato še vedno samo spala, nekaj ne bi bilo v redu. Bi lahko bila sprememba letnega časa? Ali ima kdo kakšen nasvet?

Hvala in lep pozdrav.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #713 : 06 December 2012, 21:16:37
Zadnje čase sem opazila da ena izmed želv koplje med kamenčki in je svoje iztrebke. Je to normalen pojav ali kaj delam narobe ? :(

To je normalno, ampak vseeno lahko pomeni, da želvi primankuje vitaminov in kalcija... Torej, čimveč raznolike prehane (tudi sipino kost ji lahko zrihtaš). Za prehrano si pa poglej malo nazaj ali pa po drugih forumih, ker je že večkrat omenjeno.
;)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 20 Julij 2013, 08:58:30
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=13330.0

Naša rumenovratka Pejča se je pred slabim mesecem preselila v ribnik, ker je akvarij postajal že malo tesen za takšno želvo in mislim da bo tam veliko bolj uživala.  :-* Če potrebuje kdo akvarij pa je zgoraj oglas...



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #715 : 01 Oktober 2013, 20:33:29
Prosila bi za mnenje.
Moja rumenovratka že nekaj časa ne je normalno - ne želi solate, ne želi jabolka in ostalega sadja ali zelenjave, jedla je le brikete in ribico, ki pa ji je ne dajem pogosto... Že cel mesec se trudim, da bi ji spet od ''neješčega'' priljubila, ampak ne gre in ne gre. Danes zjutraj je še brikete komaj pojedla in zdi se mi (ne vem ali se mi zaradi skrbi samo zdi ali je res), da se ji je na levi in desni strani oklep malce ''napihnil''. Kot da bi se ji ''trebušček'' napihnil. In zdaj me že res skrbi. Še vedno noče normalno jesti. Bi bil to mogoče lahko vzrok nižje temperature? Verjetno bo morala k veterinarju. Pa tudi obnaša se nekako čudno...
Res rabim nasvet, čimprej!  :( :-\

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #716 : 02 Oktober 2013, 07:39:28
Pojdi k veterinarju, vendar k nekomu ki se spozna na želve.

Glede posta iz lanskega leta (decembra se ti je začela mirneje obnašat) ti pa tudi predlagam, da vprašaš veterinarja na kak način se te želve prezimuje. Želve namreč to rabijo, čeprav so sicer na sobni temperaturi. S kopenskimi se to redno počne, ne vem zakaj bi morale vodne bit budne če se jim spi  ;) Vem, da jih nekateri dajajo z vodo vred v hladilnik, verjetno pa so še kake druge variante.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #717 : 04 Junij 2014, 01:07:52
Moj 21 letni Patrik :-*


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #718 : 07 December 2014, 23:57:20
Hoj!
Po dolgem času spet pišem.
Zanima me, ali je normalno, če želva (rumenovratka) občasno piskajoče diha? Sicer ne ves čas, ampak sem jo pa zdaj že tolikokrat zaslišala, da me začenja skrbeti. Verjetno bi jo morala peljati k veterinarju (ni bila še nikoli). Če ima kdo izkušnje: je lahko njeno življenje ogroženo, če je slučajno prehlajena?
Zdaj je velika že 14 cm in ravnokar uživa v novem akvaterariju. :)

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


urbana

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #719 : 28 Februar 2015, 19:44:13
Moji želvici sta stari enako pa sta za 10 gramov razlike

Ali je to lahko razlika v spolu ker tista manjša ima nižji oklep
Težja pa ima višjega

Ali sta različnih spolov
Če sta katera je samička

every day is my day