vnetje pokostnice

natka · 8201

natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
: 05 September 2008, 07:57:11
Naša novofundlandka je šepala na sprednjo desno tačko, diagnoza vnetje pokostnice.

vetrinar jo je pregledal in nekako prijel, da je ugotovil da gre za vnetje. dobila je dve injekciji in tablete Movalis (1 na 12 ur). čez en teden ponoven pregled.

zanima me, a se to pozdravi, je nevarno, a te tablete so OK? kaj moram paziti?

v glavnem vse, kar ste doživeli, ker članke sem že brala. me namreč zelo skrbi  :'(


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 05 September 2008, 13:54:03
Če je res vnetje pokostnice, bo psica to s časom prerasla, ne glede na to ali jo kaj zdravite ali ne. Žal je potrebno omejiti gibanje. Bodi samo pozorna na morebitne dodatne znake, ki bi lahko kazali na to, da gre za klopne bolezni in ne vnetje pokostnice (v bistvu kakršni koli čudni znaki od vnetih oči, ušes, občasnega bruhanja, driske, slabega apetita, utrujenosti....)


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #2 : 05 September 2008, 13:59:00
Če je res vnetje pokostnice, bo psica to s časom prerasla, ne glede na to ali jo kaj zdravite ali ne. Žal je potrebno omejiti gibanje. Bodi samo pozorna na morebitne dodatne znake, ki bi lahko kazali na to, da gre za klopne bolezni in ne vnetje pokostnice (v bistvu kakršni koli čudni znaki od vnetih oči, ušes, občasnega bruhanja, driske, slabega apetita, utrujenosti....)


zaenkrat drugih znakov ni. oči, ušesa so v redu, je aktivna, normalno se prehranjuje. hodila bi na dolge sprehode, če bi bilo po njeno.


JanaRik

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 Avgust 2010, 15:06:21
Pozdravljeni,

mojemu 15 mesečnemu beauceronu je otekla zadnja taca, ni pa videti, da bi ga strašno bolelo, šepa niti ne, razen vsede se previdno, tako na stran. Danes sva bila na kliniki 300 kosmatih, rentgen ni pokazal nič, da bi se poškodoval, skoraj ni verjetno, saj nisem nič opazila, tako da sumijo na vnetje. Dobila sva Rimadyl in Synolux, ki ju mora jemati 10 dni, kontrolo pa imava pojutrišnjem, če stanje ne bo boljše, ga bo pogledal še ortoped. 
Zdaj, ko se je zunaj ohladilo, je razgrajač strašno aktiven in bo mirovanje kar velik problem, zato me zanima, koliko časa navadno traja zdravljenje te nadloge? Je oteklina običajna za takšno vnetje?

Hvala za vsako informacijo!




Katjica

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Lin & Eli
Odgovori #4 : 07 April 2015, 03:05:59
Naša je za vnetje pokostnice dobivala samo analgetike, glede na to da če ni res hudo, izzveni samo v parih dneh.