Resasti jazbečar

kara · 78121

Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 17 Maj 2011, 14:15:38
Jooj kakšna lepotička :D! Pravi jazek, sploh tam ko plava me spomin na Lunine norčije. Njihov pogled je vreden 1000 besed  :D, tam ko spi pa je res cukr!

Evo še nekaj Luninih slik, tokrat samo z mobitela.

Praznovanje 1. RD  :)


In še nekaj vragolij  ::)


Velik pozdrav  :D!


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 22 Maj 2011, 22:44:16
v tejle temi http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8975.msg470841#new se odlocamo za skupni nakup super ovratnic(preizkusenih ;) ) avstrijskega proizvajalca...tako da ce koga od "dacklov" zanima se lahko pridruzuje narocilu  8)
mi smo se zaljubili v tole  :-*

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 22 Maj 2011, 22:53:12
drugace pa monty ja,res sta si podobne sem ze jaz opazovalo po fotkah :o neva isto naslanja glavico namizo edina razlika je da ona to dela ce kdo sedi za mizo(hrana jo niti ne zanima tako) npr. jaz ob jutranji kavici,se uleze v narocje in glavo nasloni direktno na mizo 8) da pa o njenih podvigih na sprehodu ko prenasa dobesedno drva po gobcu sploh ne pomislim ::)
drugace je pa ta tema definetivno premalo aktivna :-\ kje ste ustali? jablana jaz bi imela se nekaj fotk tvoje precudovite "rdece" lepotice saj me je ta barva cisto obnorela :)

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 23 Maj 2011, 08:17:13
Delamo na spomladanski kolekciji :) bo v kratkem... ;)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 25 Maj 2011, 10:54:54
vodne pozdrave in maximalno lep & soncen dan vam in vasim dacklom ;D :-*

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 25 Maj 2011, 22:27:13
opsiii :-[ tale fotka pase se pod  zgornji post  ;)

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


suhasliva

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 26 Maj 2011, 09:48:30
Monty, cantante krasne kužike mata :o

mi mamo tudi 14 mesecev staro resasto jazbečarko doma, sam je pol manj kosmata kot vaše :D



cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 26 Maj 2011, 23:22:37
suhasliva dobrodosla  :o nam lahko zaupas kaj vec o tvoji pasji gospodicni in seveda fotke so ze skoraj obvezne ;) 8) drugace pa ta odlaganost je lahko zelo razlicna...odvisno tudi od linij in same vzreje.luna od monty je res zelo lepo in bogato odlakana,nasa neva je bila tudi v leglu nekje pri zlati sredini,res pa je tudi da je nasa sploh zdajle ko se zacnejo vroci dnevi,zelo na kratko potrimana...
drugace pa kot info ce koga zanima ima prijatelj vzreditelj iz italije leglo minaturnih resastih jazbecarckov(5 samckov) in nekaj jih se isce nove domove :) informacije in kontakt http://www.eketlas.it/cuccioli/litters.html

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


suhasliva

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 27 Maj 2011, 13:37:34
evo našo smotko  ;D tle je še mladiček, novejše fotke pa še pridejo ko nardimo kšne lepše  :-[



je bila pa edina taka v leglu, vsi ostali kužki so bili normalno kosmati...samo mi smo pač njo zbrali oziroma je ona nas (je zlezla k babi v torbo in smo vidl da hoče z nami) :D drugače pa ne uboga nič, res je trmasta, pa na sprehodih samo sanja in gleda kaj bi dala v usta :D no zdej se je že malo umirila, včasih je bila pa res kot en sesalec  :D

aja s čim hranite vaše?naša zadnje čase sploh noče več jest briketov, nazadnje ko smo zmenjali hrano je par dni normalno jedla zdaj pa spet noče  :-\



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #99 : 27 Maj 2011, 20:12:34
Ari  :-*








ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 03 Junij 2011, 09:53:51
Oj
Suha sliva : pri resastih jazbečarjih je pravilo bolje manj kot več. Po domače povedano, če ima pes le malo bradice in ni popolnoma kratkodlak je vsekakor bolje kot pa pes z dolgo, svileno, mehko in sploh ,, povšter,, dlako. Ker je pes le lovski je taka dlaka povsem neuporabna, predstavljajte si kako tak pes izgleda po celodnevnem lovu ? ! Zato po slikici sodeč za Vašo psičko ni bojazni.
Drugo leto zgodaj spomladi pričakujemo po dooooooolgem času leglo pritlikavih resastih jazbečarjev.Starša sta lovsko vodena z vsemi lovskimi preizkušnjami. Večina pritlikavih j. je namreč v nelovskih rokah. Pa še en problem obstoja. Vsi so v žlahti, sploh po dveh izredno velikih italijanskih psarnah. K sreči imamo samca doma, tako da ni težav.
LP




airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 08 Marec 2012, 18:27:53
No jaz sem pa ugotovila, da je Dino pravzaprav resasti jazbečar, ne kratkodlaki (sem komaj zdaj videla rodovnik, saj ni moj!)...  :-[ :-[ :-[ :-[ Eko ena slika;

Je res zelo premalo odlakan? Na oceni zunanjosti je dobil prav dobro, je pa lovski pes.
lp.  :)



Kayya

  • Gost
Odgovori #103 : 08 Marec 2012, 18:50:30
KAJ? Kaj lastniki so govorili, da je kratkodlak al...?
O bog. Ta marec je res prav vražji.



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 08 Marec 2012, 19:22:11
Manjka mu dolžina dlake po telesu, pa bradica bi lahko bila malenkost bolj izražena...sem pa že imela možnost videti popolnoma kratkodlakega resastega jazbečarja ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 08 Marec 2012, 19:54:53
KAJ? Kaj lastniki so govorili, da je kratkodlak al...?
O bog. Ta marec je res prav vražji.

Ne ne ne!  :-[ Oni so pač samo rekli da je jazbečar (ne kak), jaz pa sem po svoji ''pameti'' predvidevala da kratkodlaki. ::)

In hvala helca... Se vidimo na CAC Snežnik!  8)



helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 08 Marec 2012, 20:52:52
O super :)



Kayya

  • Gost
Odgovori #107 : 09 Marec 2012, 09:41:16
ahhaaa. jah sej meni tudi deluje bolj kratkodlak...ma imam na steni v sobi prilepljen plakat resastga in no kakor je rekla helca je premal odlakan... :(



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 09 Marec 2012, 09:44:24
Bolj mi deluje na mešančka med brak pa resastim jazotom!
samo če piše v rodovniku bo že resasti!:P je pa definitivno premalo odlakan!
Luna je lep primer resastega jazbečarja recimo! :D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 09 Marec 2012, 12:58:12
Citiraj
Bolj mi deluje na mešančka med brak pa resastim jazotom!
Nevem no, če ima rodovnik in vse potem pač je resasti  ??? :-[
No sej ni važno, tak je in zame najlepši  :-* :-*, ampak sem samo vprašala če je res tako slab da bi dobil mogoče 2 oceno (ker je dobil 4, torej tako slabo pa že ne more bit ??? ???)...



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 12 Marec 2012, 08:31:58
saj pavim, če ma rodovnik pol že more bit resasti :)
itak jih mamo pa radi zarad tega kar so in ne zarad tega kako zgledajo ;)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 15 Marec 2012, 10:35:56
Z veseljem sporočamo, da je naša pritlikava resassta jazbečarka skotila dve psički. 



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 19 Marec 2012, 09:21:55
IIIIIIIIIIIIIIIIII...
Cortkiiiiiiiiiii:)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 19 Marec 2012, 10:16:50
Živjo !
Ja, Jablana, res so eni mali cortki. Imamo dve drobceni punčki, ki sicer zelooooo pridno rasteta. Bom pripopala še kakšno slikico, na tej zgoraj sta čisto, čisto majhni. Sedaj namreč že gledata. Ena psička je še na razpolago. Sicer pa je več v rubriki ,, legla,,
Lep pozdrav vsem jazbečarčkom in njihovim ljudem !



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 19 Maj 2012, 21:52:46
Dino je potem na Snežniku dobil prav dobro! Je pa Dino prav znorel, ko je zavohal tistega zajca, s katerim so prikazovali jamarko delo. :o Samo rajši nisva šla probat, ker z mano še nikoli ni delal tega...
Pride kdo na CAC Hrušica? Bi lahko malo spoznali naše jazeke!  :-* Midva z Dinotom bova tam, verjetno bo šel tudi z mano v JH. Eko še par slik Dinota, ki uživa po razstavi: :P



V ringu:

lp.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 27 Oktober 2012, 18:03:08
Tale tema pa čisto sameva... :( Bo potem kaj z jazbečarskim piknikom? Jaz in Dino sva še vedno za (samo če ne bo predaleč, ker sem odvisna od staršev za prevoz :-[)!
Tudi jaz bom mogoče kupila svojega resavca (sem se odločila za standardnega, najraje ''svinjskega''), ampak najprej poleti. Kdo so kaj slovenski vzreditelji resastih standardnih jazbečarjev? Jaz vem samo da ima Lipovška redno legla, od drugih pa sem zasledila še imena, ampak od nobene ne najdem na internetu nič. :-X Kaj pa tuje dobre psarne, v bližnjih državah? http://www.tusoksori-ugraszto.hu/Home/Home.htm Meni je ta (sodeč po spletni strani) še kar všeč, ker se psi razstavljajo in predvsem delajo. In še ena slika Dinota:  :-* (več jih je na moji spletni strani - imam v podpisu link)



In še en video, ga je moja prijateljica naredila (to je samo par trikov noter, niso vsi);
http://www.youtube.com/watch?v=BhcMeaQQzMk



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 11 Maj 2013, 12:24:28
Spet jaz, že tretji zaporedni post tukaj, pa upam da mi bo tokrat vedel kdo odgovoriti... :-\ Kako se pravilno meri obseg prsnega koša? Jaz sem danes izmerila Dinota, ampak nisem točno vedela kje. Potem sem dala tik za prednjimi tacami merilni trak. Dobila sem 52 cm (če sem prav izmerila :-[). Zdaj pogledam v standard in piše da je prsni obseg 30 - 35 cm. Ampak kaj to res drži, kje se to meri? (no saj če piše v standardu skoraj sigurno drži) Ker meni se zdi 30 cm malo, kaj nimajo jazbečarji (tudi tisti ki jih vidiš na razstavi) vedno bolj izrazit prsni koš? Plečne višine ima 29 cm (tudi bolj nahitro izmerjeno, ni točno do centimetra), http://www.happy-doggy.si/pasme-4/vse-pasme-povezava/157-jazbecar-standardni-resasti.html pa tukaj gledam da je to premalo (piše 35 - 40 cm). Zdaj sem pa čisto zmedena - ima čisto ogromen prsni koš in je premajhen, sem narobe merila, ali pa so na strani napačni podatki? Še ena fotografija, da mogoče kdo od vas pove, če je res tako zelo ''nesorazmeren'':


Pa še nekaj bolj sproščenih: :-*






Pa da ne bo kdo razumel, kot da mi je zdaj velikost tako zelo pomembna (da ne bo še tukaj kot v bigelski temi kakih prepirov o razstavah ::)), itak je meni najlepši takšen kot je :-* ampak vseeno me zanima kaj je res... Z razstavami pa sva zaključila, edino junior handling doma vadi še z mano, da ne gre vse kar se je navadil v pozabo. :)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 11 Maj 2013, 13:25:02
Zdaj berem Kinologa (januar 2001) in piše da je za pritlikave 30 - 35 cm, standardni če jaz prav razumem pa so vsi nad 35. Sem si prav malo oddahnila :P

p.s.: se opravičujem za zaporedne poste, mi je poteklo tistih 10 minut :[



ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 14 Maj 2013, 13:50:45
Pozdravljena !

Najbrž je to revija Kinolog januar 2011, ne vem sicer natančno, predvidevam, da si prebrala članek o jazbečarjih.
Sicer pa kolikor vidim, razne strani o psih niso natančne kar se tiče podatkov. Najbolje si je pogledati standard na FCI strani
( v enem izmed FCI jezikov ), na strani svetovne unije za jazbečarje ( katere član je tudi slovenski klub za jazbečarje ) ali pa na strani KLPJ ( v enem izmed starih biltenov je dobesedno preveden standard v slovenščino ). Kar se pa tiče merjenja je pa na strani unije natančno napisano ( v angleščini, italijanščini, češčini in rusčini ) in narisano vse o jazbečarjih ( merjenje, anatomija, napake, ... ).
lp



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 14 Maj 2013, 17:58:50
Hvala, bom malo bolj natančno pogledala! :)