Petarde!!

Mašy · 149660

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #120 : 08 Januar 2006, 15:09:13
Tudi pri nas je ne bi odnesli čisto brez kazni - če bi jih dobili seveda. Tudi Amerikanci morajo storilce najprej dobiti. Sicer pa ni najhujša kazen to, da morajo plačati kazen ali celi za kakšen teden v zaror, ampak je huje to, če zadeva pride v javnost.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #121 : 08 Januar 2006, 15:12:30
V vsakem primeru je grozno, da se nekdo izživlja nad živalmi. Pa naj bo to mačka, pes ali miška.
Je pa res, da so v Ameriki glede tega bolj strogi, saj tam že zaradi psov, ki so spuščeni pa imajo lastnike naredijo cel halo.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #122 : 08 Januar 2006, 15:34:47
Citiraj
Tudi pri nas je ne bi odnesli čisto brez kazni - če bi jih dobili seveda.
No saj ne mislim, da je ne bi.  ;)
Samo ponekod drugod imajo to bolj razčiščeno. Pri nas se mi zdi, se vseeno ne brigajo kaj preveč za to.
En primer je bil že s tistimi fanti, ki so se spravili na veliko število mačk. Kaj pa je bilo? Vse skupaj nič.


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #123 : 08 Januar 2006, 17:09:50
v Ameriki imajo takšne stvari zelo urejene. na animals planetu je to zelo lepo prikazano...
zakaj pa mi nimamo "animals policije"?!
LP


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #124 : 08 Januar 2006, 18:36:26
Tisti fantje so kar dobro plačali, če pomisliš, kako so jih po cajtangah vlekli, pa tudi doma jim verjetno ni bilo prav fino ven iti, da o tem, kako so jih gledali sošolci sploh nebi. saj pravim - uradna kazen ponavadi sploh ni najhujša. Pa da ne bo kdo mislil, da se mi bivši pobiči smilijo.
Že zelo dolgo je od tega, ko so člani nekega takrat kar uspešnega ansambla po pijančevanju ukradli lesija, ga privezali za avto in vlekli okrog dokler ni poginil. Zadeva je prišla v javnost, kaznovani uradno sploh niso bili, vendar so bili ljudje ogorčeni in pri nas enostavno niso mogli več delati. Šli so v tujino, ko pa so po več desetletjih prišli na gostovanje, so se ljudje še vedno spomnili, da to so pa tisti, ki so lesija ubili. take vrste kazen je najhujša. Mnogo lažje je plačati kazen ali odsedeti v zaporu, potem pa vse skupaj pozabiti.


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #125 : 18 December 2006, 22:08:14
Pred cca. 1 uro sem Lona peljala na zadnji sprehod za danes. Kar naenkrat pa je nekdo vrgel Lonu točno pod rep petardo. Ko je poknalo sem se še jaz ustrašila, Lon pa še trikrat bolj. Je dal rep med noge, pa kar domov. Sva prišla domov, ga jaz hočem dati v pesjak on pa ni hotel notri niti na keks. Sem ga potem peljala v hišo, ker se je tako tresel zunaj, da je kar jooj. Še zdajle se trese kot šiba na vodi, tako da bo danes prespal verjetno v garaži. Sem pa zelo zelo jezna na one, ki so to naredili >:( >:( , lansko leto je bilo za Lona prvo Novo leto pa ga ni bilo strah ne ognjemeta ne petard. Letos pa takole :'( >:( .

Lp, jezna Nastja >:(



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #126 : 19 December 2006, 14:57:23
Hej!
Bono se pa pokanja (petard, ognjemetov, strel,... ;)) sploh ne boji. :-* :-* Trkam na les!  :P :P :P

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #127 : 19 December 2006, 15:13:01
Pred cca. 1 uro sem Lona peljala na zadnji sprehod za danes. Kar naenkrat pa je nekdo vrgel Lonu točno pod rep petardo. Ko je poknalo sem se še jaz ustrašila, Lon pa še trikrat bolj. Je dal rep med noge, pa kar domov. Sva prišla domov, ga jaz hočem dati v pesjak on pa ni hotel notri niti na keks. Sem ga potem peljala v hišo, ker se je tako tresel zunaj, da je kar jooj. Še zdajle se trese kot šiba na vodi, tako da bo danes prespal verjetno v garaži. Sem pa zelo zelo jezna na one, ki so to naredili >:( >:( , lansko leto je bilo za Lona prvo Novo leto pa ga ni bilo strah ne ognjemeta ne petard. Letos pa takole :'( >:( .

Lp, jezna Nastja >:(

Uporaba pirotehničnih sredstev (petarde, ognjemeti..) je pred 26.12 PREPOVEDANA! Celo leto pa je prepovedana uporaba v strnjenih naseljih, v bližini bolnišnic, vrtcev in domov za ostarele. Torej če kdo živi v takšnem okolišu bo prijava več kot na mestu. Pri nas so letos začeli kar s 3. svetovno glede na glasnost pokanja petard... ker prijazno opozorilo, da kršijo zakon in motijo tako živali kot ljudi ni pomagalo smo klicali policijo, ki je takoj prišla. Kazen za pokanje petard je od 100.000 sit naprej. Tako da bodite pametni in naredite uslugo vsem, če opozorilo ne pomaga pa naj pride policija in izstavi kazen! Če bi bili pri prijavah mi vsi dosledni bi se stvari kaj kmalu spremenile. Dovoljeno pokanje petard traja samo 1 teden in še to pod določenimi pogoji... naredimo našim pesjanom lepše praznike in ne ostanimo tiho ko nekdo krši ta zakon!



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #128 : 19 December 2006, 15:32:27
Ja ravno to :o :o :o zdej so v  "parkeljne" oblečeni mulci iz OŠ  >:( !


lp Jure
js sm iz oš pa nism nč u parklna oblečna!!!! >:( >:(



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #129 : 19 December 2006, 16:03:12
v Ameriki imajo takšne stvari zelo urejene. na animals planetu je to zelo lepo prikazano...
zakaj pa mi nimamo "animals policije"?!
LP

zto k še navadna policija ni "uštimana"

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #130 : 19 December 2006, 16:17:13
Kaj nam bo animal police če še teh zakonov ki jih imamo ne izvajamo in če se pri nas ne ve kdo ima kako odgovornost, dokler te stvari ne bodo poštimane si z animal police nimamo kaj pomagati, kaj nam bodo novi zakoni če še s starimi ne vemo kaj bi >:( >:D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #131 : 19 December 2006, 16:55:46
Uporaba pirotehničnih sredstev (petarde, ognjemeti..) je pred 26.12 PREPOVEDANA! Celo leto pa je prepovedana uporaba v strnjenih naseljih, v bližini bolnišnic, vrtcev in domov za ostarele. Torej če kdo živi v takšnem okolišu bo prijava več kot na mestu. Pri nas so letos začeli kar s 3. svetovno glede na glasnost pokanja petard... ker prijazno opozorilo, da kršijo zakon in motijo tako živali kot ljudi ni pomagalo smo klicali policijo, ki je takoj prišla. Kazen za pokanje petard je od 100.000 sit naprej. Tako da bodite pametni in naredite uslugo vsem, če opozorilo ne pomaga pa naj pride policija in izstavi kazen! Če bi bili pri prijavah mi vsi dosledni bi se stvari kaj kmalu spremenile. Dovoljeno pokanje petard traja samo 1 teden in še to pod določenimi pogoji... naredimo našim pesjanom lepše praznike in ne ostanimo tiho ko nekdo krši ta zakon!
O pri nas se pa tudi že sedaj poka, sicer še ne tako hudo, kot še bo, pa to tudi prav v bližini bolnišnic in doma za ostarele >:(.
 


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #132 : 19 December 2006, 17:12:36
O pri nas se pa tudi že sedaj poka, sicer še ne tako hudo, kot še bo, pa to tudi prav v bližini bolnišnic in doma za ostarele >:(.
 


Uf... Sploh nisem opazila. Se mi zdi še kar mirno  :-[. Je pa res, da je letos prvi december, ko bom v Ljubljani, saj smo se šele spomladi preselili iz Kamnika. In tam je bilo mnogo mnogo glasneje! Tako da se mi zdi še čisto znosno.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #133 : 19 December 2006, 17:18:24
gulu res je mnogo mirnejše letos, samo vseeno se slišijo petarde. Ni tako hudo kot pred leti. počaki še malo, pa doživiš šoke, bodo veselo od božiča dalje jih metali in to ravno v parku, kjer je tudi dom za upokojence.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #134 : 19 December 2006, 17:32:10
Ja, saj to si mislim in se pripravljam na to.
Mogoče imamo pa še "srečo", da je bil Lum ravno zdajle operiran in da se ne bomo kaj dosti tam sprehajal.  ::) Poleti ga je skoraj kap, ko so na morju začeli rakete spuščat (doma se jih ne boji) ravno, ko je bil sredi pomola. Sem ga komaj zadržala.  :-\



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #135 : 19 December 2006, 17:46:54
Se mi zdi,da ne noben ne upošteva tega zakona kdaj se lahko poka petarde in kdaj ne.Pri nas poka že od prvega decembra,bolj ko gremo proti koncu bolj poka;pa ni važno ali je jutro ali večer   :-\
Z Rino je vsako leto huje,kar se strahu tiče.Zadnjič sva bili pred hišo in je nekje daleč počila petarda.Rep je stisnila med noge in zadnje noge so se ji začele trest.
Vedno kadar je zunaj je vsa nemirna in ne prideš drugače v hišo,če ne gre še ona noter.Za novo leto bo verjetno spet dobila tablete,tako da bo mirno prespala najdaljšo noč v letu   ;)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #136 : 19 December 2006, 17:59:24
Rinchy kakšne tablete bo Rina dobila? Mislim, da bo pametno,da tudi moja kakšne dobi, da ne bo prehudo za nov let.


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #137 : 19 December 2006, 18:00:14
Se mi zdi,da ne noben ne upošteva tega zakona kdaj se lahko poka petarde in kdaj ne.Pri nas poka že od prvega decembra,bolj ko gremo proti koncu bolj poka;pa ni važno ali je jutro ali večer   :-\

Pa zakaj ne poda nobeden prijave? Zakaj bi nekdo upošteval zakon če ne bo kaznovan? Mi vsako leto preganjamo petarde in po pravici od prijave naprej se po celi soseki šušlja o tem kako je prišla policija in je potem MIR. Mi imamo že kar nekaj časa sedaj mir, čista tišina. Pač 100.000 ni tako majhna kazen da bi vseeno morali pokati. Dajte odreagirat... ker se res obnese če parkrat pride policija (pri nas je ponavadi dovolj že 1x).



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #138 : 19 December 2006, 18:11:15
Težko je najt krivca če petarda poči par ulic stran.In preden pride policija ponavadi že vsi zbežijo stran  :-\ .
Aska bom pogledala kaj je imela.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #139 : 19 December 2006, 18:19:07
Tudi pri nas poka že od začetka decembra. Zara se tako boji, da ko se naredi tema (takrat ponavadi začne še bolj pokati) noče več ven iz hiše, pa če se na glavo postavim. Če jo še tako lulat tišči bo raje zdržala do jutra, kot pa šla ven. Če pa poči ko sva zunaj pa rep med noge in vleče proti domu. :-X Tako, da mislim, da bomo mi tudi za novo leto dali pomirjevalo :-\

Lp, Marusa


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #140 : 19 December 2006, 18:20:26
Rinchy hvala, pa mi potem sporoči, lahko tudi preko ZS..lp


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #141 : 19 December 2006, 19:52:01
Rinchy bi lahko še meni poslala kaj je imela, prosim?  Bo sedaj pri nas tudi problem, ko je včeraj doživel šok :'(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #142 : 20 December 2006, 11:00:33
Nekje sem prebrala, da neke Bahove kapljice delujejo pomirilno.
Sama pa nimam popolnoma nič izkušenj z njimi.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #143 : 20 December 2006, 11:38:52
Ojla!

Pri nas zaenkrat na srečo nimamo problema s strahom pred pokanjem.... zadnjič, ko sva bila na sprehodu, sva šla mimo dveh čudnih mulcev, ki sta se čudno obnašala in sta bila s hrbtom obrnjena proti nama, pa mi je bilo čudno in sva se s Tajem raje ustavila in počakala na varnostni razdalji kaj bo - in seveda - vrgla sta petardo >:(, sicer ne tako glasno, pa vseeno in ko sta naju videla sta se opravičila, češ da nista videla psa - pa sem ju samo grdo pogledala in rekla naj drugič bolj pazita in naj ne mečeta petard, ker niso prav nič fascinantnega in ostale ljudi in živali samo zelo motijo in plašijo >:(....
Taj se presenetljivo ni ustrašil, ampak je samo čudno pogledal in začel nekaj brundati.... :)

.... res mi je všeč tale praznični december, se mi zdi da je to najlepši čas v letu  - samo te petarde in ostale novoletne glasne igračke mi gredo pa res na živce!

Pa res ne vem kje je policija, da tega ne vidi, ko se pa pelješ v avtu in slučajno nisi privezan in s tem ne ogrožaš nobenega, pa takoj dobiš kazen - to pa vidijo, a ne! ??? >:(



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #144 : 20 December 2006, 11:48:18
Aja.... tako, da vse kar lahko naredimo je to, da svoje kosmatince damo na varno v stanovanje - hišo in jih z našo družbo zamotimo, da jim vsaj malo prihranimo stres, ki ga doživljajo v zelo čudnem užitku drugih - metanju petard!

In pa, da se poskušamo na sprehodih izogibati mest, čeprav je to težko, pa vseeno, kjer je več možnosti, da bo v bližini počila kakšna petarda ali pa še kaj hujšega.....

Želim vam, da bi vaši kosmatinčki preživeli tale decemberski čas čim bolj mirno........ če je to le mogoče. ;)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #145 : 20 December 2006, 12:55:59
V tem času, ko vsepovsod pokajo petarde, si kar malo oddahnem, da živim na vasi, kjer vse poteka v dokaj mili obliki. No, na novoletni dan je pokanja kar precej, ampak vseeno mnogo mnogo manj kot pa nekje v mestu. Živa na srečo ne reagira na nič in ponavadi se sam zvije v klopičič in zaspi v uti. Pri berniju Medu pa je situacija ravno obratna.  :(  Ni ravno tako hudo kot si napisala ti Rinchy, ampak ga je zelo strah. In zato takrat Medo večino časa preživi v hiši v naši družbi.

To pokanje zna biti zares nadležno. Sploh mami mi vedno znova govori, da bi najraje ta mesec december kar preskočila. Povrh vsega pa imamo še rejenko z epilepsijo in vse te petarde, rakete in decembrski nemir so samo povod za kakšen napad  :-\

Upam da boste čimlepše preživeli december s čim manj pokanja  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #146 : 20 December 2006, 13:50:10
no jaz upam da se maks ne bo bal petard ... :-\ :-\

ni pa nujno da ga nebojo zanimale. ::)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #147 : 20 December 2006, 14:00:36
Pri nas je pa tako da se petard malo boji, ognjemet smo pa vsi skupaj gledali z balkona. Si ga pa ne upam recimo v novoletnem času puščet v boksu ker so na tem svetu tudi take osebe ki bi mu petarde v boks metale. Svetujem pa vsem tistim ki že veste da se vaš pes zelo boji petard - dajte mu kakšno pomirjevalo ( vprašajte pri veterinarju), ker lahko te neumne petarde psa čisto uničijo!

Vem za primer ko se je pes enkrat tako ustrašil pokanja da se je strgal z povodca in stekel direktno pod avto :(
Vem pa tudi za primer ko se je pes po svojem prvem novem letu začel bati vsakega najmanjšega hrupa, bilokakšnega nenadnega premika, vseh zvokov ki ga pred tem niso motili....

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #148 : 20 December 2006, 14:07:20
Ja na našem koncu se je pa govorilo in ta zgodba me je zelo pretresla, da je en kuža veselo skakljal naokoli, mislim, da je bil koker španjel, potem pa so eni mulci -  >:( - vrgli petardo in ker se petarda odbija in skače, je to kužka zanimalo in jo je prijel v gobček - kako se je končalo, si vsi predstavljate. Groza :'(!

Zato je res bolje, da se kužke spravi na varno v tem decemberskem času, ker res obstajajo ljudje, ki brez kančka slabe vesti vržejo petardo v dvorišče ali boks h kužku in posledice so lahko usodne....  :-\



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #149 : 21 December 2006, 23:19:55
Theba se sicer med letom kakšnega poka sem in tja ne ustraši, zdaj je pa res že norišnica - kaj šele bo  :-X . Sploh so pa nekateri tako pametni, da za zabavo mečejo petarde psom pod noge (je blazno zanimivo in smešno, ko se ustraši in me panično odvleče 10 metrov stran  >:( ).
Bojim se, ker je Theba postala zaradi metanja petard kar malo nezaupljiva do mularije, sploh če imajo kaj petardi podobnega v roki (cigareto naprimer - še dobro da se mene ne boji). Sicer vedno preden greva ven vsaj pred blok pogledam kateri mulci so zunaj. Škoda, da ne vidim čez celo sprehodno pot.
Eh ja veseli december  ::)
lp
T.

8)