kozje meso

irzi · 11072

irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
: 18 September 2008, 17:11:32
Ali bi mi znal kdo povedati, kako je kozje meso za pse?
Priporočljivo ali raje ne?
Predvsem iz vidika vpliva na kožo, pa tudi tako, celotno?

Hvala :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1 : 18 September 2008, 17:52:52
Vzrediteljica Aljaških malamutov, v Nemčiji kjer smo kupili našo Naty, občasno hrani svoje pse z kozjim mesom, oziroma jim da vse, meso in kosti, pravi da je to zelo dobro za psa. Sam pa še nisem poizkusil, ker je koneckoncev koz malo na našem koncu, je pa velik ovac, ampak sploh ne dvomim, da mojim mrcinam nebi teknil kakšen jagenjček  :D
Mislim da nobeno tapravo meso nebi smelo škodit psu, tisto v konzervah je pa že druga pesem  :-\

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Marec 2010, 00:41:31
Kozje meso je primerno za prehrano psov. Predvsem ne samo meso, pa to ne glede na vrsto mesa, ampak vse od kože, kosti, hrustanca, drobovine, vse mešano. Kozje meso, ponavadi, ne povzroča alergij ali kakšnih drugih nevšečnosti. Imamo koze tako, da je to preizkušeno (šarplanec, bullterier, dolgodlaki škotski ovčar).


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #3 : 15 Oktober 2013, 00:12:33
Obujam staro temo da ne odpiram nove. Je sosed imel koline pa mi je dal nekaj mesa pa me zanima kako je s kostmi? Rebrca, hrbet, noge..? noge mi izgledajo trde, da se mu ne bi kam zataknila... No ja, ovčar tako poje celo prašičjo taco... mislim ,da mu kozja taca ne more škodit, Mali pa tako samo meso pogloda, ostalo pusti:)
Če bi jim dala vsak dan nekaj mesa kot obrok tudi ne bi bilo najbolje ali..?





Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 Oktober 2013, 17:04:24
Lahko daješ meso kot dodatek, lahko tudi kot celi obrok, komot (surovo ali kuhano)  ;)

Glede kosti pa, odvisno od psa ;) . Kake pse imaš? Za kakega malega bi vse to (razen verjetno reber) pretrdo, kak velik pes pa lahko vse brez problema poje ;) . Moja npr. mlati tudi svinjske lobanje (pa tudi kake kao prepovedane gole kosti nog) in bi ji vse od tega dala, svinjske nogice (sicer nasekane, ne cele) pa jih je cele požrla. Tako da res čisto odvisno kake pse imaš  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #5 : 15 Oktober 2013, 18:06:05
dva sta manjša(papillon, tibetanski španjel), en je pa mix NO. tamala dva poglodata kar je mesa, tavelki pa pol kosti zgrize ampak mi zgledajo tako ostre... Zaenkrat ni še nobenih problemov, tud kakec je bil uredu... Upam da bo vse super :)
Prašičje tace ovčar kar zgrize, celo mu dam pa čez pol ure ne duha ne sluha o tacah :P



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 15 Oktober 2013, 20:28:52
Jaz mojim ne dajem jagnečjih tac, ker se lomijo v špice...to bodi malo pozorna, če je s kozličkom ravno tako..

Once you go boxer, you never go back :)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 16 Oktober 2013, 10:53:51
Jaz sem mojim psom dajala le drobovino, ostalo smo porabili za človeško prehrano.