Svetovno prvenstvo v dogfrisbee-ju

Jean · 65178

Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
: 02 Oktober 2008, 13:04:15
Kakor verjetno ze veste, ce spremljate temo "frizbi", so nasi imeli odlicne rezultate na evropskem prvenstvu v dogfrisbee-ju, ki je potekalo 19-21. september v okolici Prage, CR. S sestim mestom v razredu Open Freestyle sva si jaz in Lyra celo zasluzili uradno vabilo na svetovno prvenstvo, ki bo 17-19. oktobera v mestu Cartersville, Georgia, ZDA.

Do zdaj sem prakticno vsa potovanja in udelezbe na seminarjih in tekmah v tujini sama financirala, obcasno pa mi je pomagal tudi SKD Ajdovščina s prispevki. Znanje in izkusnje, ki jih tam pridobivam, poskusam takoj in v celoti posredovati naprej doma v Sloveniji, da se razvija ta kinoloski sport pri nas in da ima vsak, ki ima zeljo igrati frizbi s svojim psom, bodisi rekreativno bodisi z tekmovalnimi ambicijami, vse moznosti, da to tudi uresnici.

Ker predvideni stroski potovanja v Ameriko presegajo moje financne zmogljivosti, se obračam na vas s prosnjo za pomoc. Ce ste pripravljeni karkoli prispevati, prosim ce to sporočite na [email protected]. Vsak evro je dobrodosel. Za zdaj prosimo, da nas samo obvestite o vasem namenu; v primeru da bodo obljubljena sredstva dovolj, vas bomo potem prosili, da denar tudi nakazete in vam preko e-maila sporočili podatke za nakazilo.

Cakam koncni odgovor glede cene vozovnice za mene in za Lyro, predvidevam, da bo znesek okoli 1500 EUR. Ameriski organizaterji so mi ponudili pomoc pri nastanitvi (brezplacno pri clanu njihovega kluba) in pri prevozu od letalisca, tako da mi ne bo treba placati se za hotel in rent-a-car. Torej gre zgolj za cezoceanski prevoz (in seveda nazaj ;)).

Denar ne bo sel direktno na moj racun ampak preko cacy, ki bo na tak nacin imela nadzor nad prispevki in dejanskimi stroski.

Za prihodnjo sezono imam konkretne ideje glede sponzerstva za celotno slovensko tekmovalno ekipo, ampak zal to ne bo pomagalo letos. Se sanjalo mi ni, da bi se ze letos kvalificirala za svetovno, drugace bi ze prej razmisljala o teh zadevah. Vem, da je zelo malo casa, pa tudi nerodno mi je, da vas na tak nacin prosjacim  :-[. Ampak ne vidim druge moznosti za financiranje. Ce pa ne gre, nic hudega, bova pac letos doma ostali, pa poskusiva drugo leto.

Za pomoc se vam vnaprej iskreno zahvaljujem.  :)

Rezultati za EP so tukaj:
http://www.dogfrisbee.cz/ang/vysledky.htm

Vec o svetovnem pa tukaj:
http://www.usddn.com/



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1 : 02 Oktober 2008, 13:22:15
Jaz pa bi dodala še tole, da si Jean resnično zasluži vso pomoč, ki jo lahko dobi! Ona nas je naučila vsega kar znamo, vedno je pripravljena pomagati (kar je dokazala tudi, ko je bila pomoči potrebna Majchy in nas takrat izredno presenetila), zato srčno upam, da nas bo dovolj takih, ki smo pripravljeni sedaj njej pomagati po naših najboljših močeh!
Brez nje ne bi bilo vseh uspehov, ki smo jih že dosegli v frisbeeju, vrjetno sploh ne bi bilo dog frisbeeja pri nas (vsaj ne v taki obliki kot ga poznamo sedaj).

Z Lyro sta odličen team in zasluženo sta se kvalificirali na svetovno. Upam, da tale akcija uspe in da nas bo Jean razveselila z dobrim uspehom tudi na svetovnem!

Tako, da tudi jaz prosim vse, ki ste pripravljeni pomagati, da pošljete e-mail na [email protected] in v njem zapišete znesek, ki ste ga pripravljeni darovati.

Hvala vsem tudi v mojem imenu!

lp



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 02 Oktober 2008, 13:30:34
Tudi jaz menim da si Jean in Lyra zaslužita našo pomoč.
Ker kar me je Jean naučila v dveh dneh in to prostovoljno ji ne bom nikoli pozabila.  :-*
Čeprav moj prispevek ne bo ogromen, upam da bo tisti del sestavljanke, ki bo zadostoval da se Jean in Lyra odpravita na svetovno.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 02 Oktober 2008, 13:35:13
Se strinjam s predhodnicami :)

Mislite, da je za to, da bi kakšno firmo prosili za sponzorstvo ali donatosrtvo res že prepozno?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #4 : 02 Oktober 2008, 13:43:58
Jean, močno upam da bomo zbrali dovolj denarja in da boš lahko šla na svetovno prvenstvo, ker si taka oseba kot si ti to resnično zasluži.
Vedno si na voljo za pomoč, in vsakomur jo nesebično nudiš.  :-*

Sicer pa je že cacy vse napisala...

Jaz sem pripravljena pomagati po svojih močeh, mogoče tudi moji starši.  ;)
Glede zneska pa sporočim še na email.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5 : 02 Oktober 2008, 13:44:11
Vsekakor ni greh probat (sploh če ima kdo kake veze in poznanstva), a nažalost jst vem, ko smo prosili za sponzorstvo frisbee seminarja aprila, da so vsi zavrnili, češ da imajo sredstva že podeljena :'(

zoe, če imaš kako idejo kam poslat in kaj, lahko tudi pošlješ na email ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 02 Oktober 2008, 13:57:20
meni napiše,da poštni odjemalec ni pravilno nameščen- ko poskušam pisati na navedeni mail naslov

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #7 : 02 Oktober 2008, 13:59:58
meni napiše,da poštni odjemalec ni pravilno nameščen- ko poskušam pisati na navedeni mail naslov

hmmm, kako pa to ???
veliko mailov sem že prejela na ta naslov.
lahko pošlješ na moj osebni naslov, pa bom jst forwardirala tja (želim imeti vse maile na istem mestu).naslov je:
manca.mikec(afna)siol.net



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #8 : 02 Oktober 2008, 14:14:50
Manca sem ti na mejl poslala njihov naslov, sam sem pozabla tam še omenit da dopište tudi to  da vodi seminarje tu pri nas. Držim pesti da uspe! Upam da si dobila ;)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #9 : 02 Oktober 2008, 14:17:31
Manca sem ti na mejl poslala njihov naslov, sam sem pozabla tam še omenit da dopište tudi to  da vodi seminarje tu pri nas. Držim pesti da uspe! Upam da si dobila ;)

sem dobila in tudi že odgovorila ;)
ker je časa precej malo (jean bi odpotovala 13-14.10.) mislim, da je elektronska pošta donatorjem edina možna pot (z navadno pošto se izgubi preveč časa).



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 02 Oktober 2008, 14:22:28
Manca sem ti poslala spletno stran firme ki velikokrat sponzorira razne dogodke, itd. Mogoče bo tudi tole. Poskusi  ;)


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #11 : 02 Oktober 2008, 14:24:10
Ekola, jaz sem poslala. Držim pesti, da se nabere dovolj evrčkov.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 02 Oktober 2008, 14:29:30
Sem poslal eno prošnjo enim, bom počakal odgovor, čeprav dvomim. Mogoče pa le.Sporočim

Predlagam, da potem objavite spisek tistih, ki so donirali ( ni nujno znesek ) ampak firme imajo rade malo reklame.
Sem poslala  tudi jaz.
LP
Martina

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #13 : 02 Oktober 2008, 14:29:48
wow, kaksen lep in hiter odziv!  :o Hvala!!

krb, za ta mini tecaj pri vas ste vec kot placali--zelo lepo ste skrbeli zame in vse moje pse (tokrat sem imela celo 3 s sabo). Se zal mi je bilo, ker nisi mogla priloznosti najbolje izkoristiti, ker je bil Marsko na bolniskem.  :( Bomo probali se enkrat, ce si zato.

Pa se tisto bivanje in trening pri vas je nam ogromno koristilo--od takrat naprej je bila Lyra v najboljsi formi doslej. Kar naenkrat je zacelo dosti bolj zanesljivo ujeti frizbije v freestyle-u. Pa tudi ogromno kondicije je nabrala, Oli tudi.

Glede rezultatov na svetovnem...vas moram opozoriti na to, da ni za pricakovati, da bova kaj velikega dosegli v tej elitni druzbi. Ce nimas kar krepko cez 120 tock, nikakor ne prides v top ten:

http://www.usddn.com/USDDN%20intl%20finals%202007.pdf

Do nenadavnega sva z Lyro imeli 103, 109.... teh 121,73, kar sva dosegli na EP, je bilo skoraj neverjetno za najin "standard". Pac sva imeli sreco, sodnikom sva bili vsec. posebej Lyra sodniku za pse (bodo pa drugi sodniki na SP), Lyra za spremembo je dobro ujela, in nama je nekako uspelo par trikcev in skokov v nastopu, na kar ne moram zmeraj racunati. Ce bova tako nastopali na sevtovnem, bom zelo zadovoljna in ponosna, ampak tudi v tem primeru ne prideva do vrha. Ce bova imeli slab dan pri prvem nastopu, ali/in ce bo imela slab minidistance (kar se zgodi... ::)), pac niti do finale ne bova prisli. Je ne bom imela nic manj rada zaradi tega, samo upam da nasi navijaci in donaterji ne bodo prevec razocarani.




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 02 Oktober 2008, 14:33:47
No samo da ste uživali pri nas pa da je Lyra pridobila na kondiciji, kaj veš mogoče ji je pa zrak koristil. Mi smo vedno za, samo da Marshall pride spet v formo  ;)

Nam bo že v ponos to da nas bosta zastopali na svetovnem prvenstvu, ker to ni kar tako  :-*


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 02 Oktober 2008, 14:34:07
Jaz navijam za Lyro, ker ima eno avstralsko nogo. :P

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #16 : 02 Oktober 2008, 14:36:42
Jean, mislim da vaju ne rabiš nič opravičevat. Vemo, da bosta v primeru da odpotujeta, dali vse od sebe in najboljše predstavljali Slovenijo ;D

Lahko zaenkrat namignem, da se je javilo že 8. prečudovitih oseb in skupaj je znesek obljubljenega denarja že 270€ :o :o :o
SUPER STE/SMO :-* :-* :-*



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #17 : 02 Oktober 2008, 14:46:30
Jaz navijam za Lyro, ker ima eno avstralsko nogo. :P

No, naj prispeva avstralski lobi 1/4 vseh potrebnih sredstev, borderski pa 3/4.  :P

A bo tako kot v agility, ko dobra nastopa je zasluga avstralske noge, ko pa je diskana, je ravno tako avstralska noga kriva?  :D

Baje da jih bo 13 !!! teamov iz Japonske, med drugim tudi Yachi Hirai z njegovim psom. Yachi je bil sodnik za player na evropskem.

Iz Evrope gre bolj malo--eden iz Nizozemske, mogoce eden iz Poljske (Darek in Ulfi, bila sta 3. na evropskem), mogoce jaz (americanka z ameriskim psom, ki zastopata Slovenijo ::)).  Marcus in Sabine sigurno ne gresta, imata druge obveznosti, za dve Nemki (Kristina in Melanie), ki sta se ravno tako kvalificirali na evropskem, pa ne vem.

Drugo leto pa seveda nas bo vsaj 5 iz Slovenije, a ne?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 02 Oktober 2008, 15:23:30
http://www.somethin-spicy.nl/home.html

Tale gospa je bila lani ( mislim, da je bilo v Atlanti) z avstralci  :P
Ja avstralci so super za frizbi - če kdo rabi jih imam jaz - fantke ;D :P 8)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 02 Oktober 2008, 15:50:13
 :o :o :o nova tema...sem bil do zdej brez compa... ;)

Če si kdo zasluži na svetovno, potem je to prav gotovo naša Jean ;). Mislim, da sploh ni dvoma, da nebi odpotovala. Letos bomo že nekako, bo pa drugo leto lažje. Včeraj sem bil pri lastnikoma http://www.kanina.si/ . Omenil sem jima, da si frizbijaši želelimo  svoje društvo. Zelo sta bila navdušena, pa ne samo to, tudi sponzorirati sta pripravljena ... :D Se pravi, drugo leto nas gre sigurno vsaj pet, kajne Jean? ;)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #20 : 02 Oktober 2008, 21:17:28
Nevrjetno...
Do sedaj se je javilo že 15 oseb, ki so pripravljene pomagati in predviden znesek do sedaj je 510€  :o :o :o
Ful ste super :-*

Če bo šlo tako naprej bo odlično, a zaenkrat še manjka nekaj €vrčkov 8)



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #21 : 02 Oktober 2008, 21:38:09
Jaaaa, Jean, držim pesti da te bomo uspeli spravit na svetovno  :D jaz bom jutri še malo preračunala pa sporočim manci  - zihr se bo kak € našel  ::)

culto, to bi bilo super, če bi bila pripravljena sponzorirati ... torej bo treba v akcijo glede kluba, a?  8)


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 02 Oktober 2008, 22:52:45
Imam eno idejo, ki naj bo še par dni skrivnost, da se malce posvetujemo :) ko bo 100% pa javim cacy :)

...sledi svojim sanjam


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #23 : 02 Oktober 2008, 23:47:49
Do sedaj se je javilo že 15 oseb, ki so pripravljene pomagati in predviden znesek do sedaj je 510€  :o :o :o

Oooo super!!!  :o :o :o ;D

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #24 : 03 Oktober 2008, 09:01:05
Ker Jean nima sponzorja, da bi se udeležila svetovnega prvenstva v frisbiju, sem dobila idejo. Ker je za seminar v Trbovljah samo 15 € potrebno plačati, lahko kdorkoli, ki se ga udeleži plača kaj več. Vse gre seveda Jean, naše društvo nič ne pobere. Tako, da kdo je za lahko prispeva po svoji volji in zmožnostih. Upam seveda, da bo več takšnih!


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 03 Oktober 2008, 09:41:42
Lahko pa se da na seminarju posebej škatla za prispevke.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 03 Oktober 2008, 09:54:33
Lahko pa se da na seminarju posebej škatla za prispevke.  :)

To je tudi dobra ideja!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #27 : 03 Oktober 2008, 10:06:31
To se mi zdi najboljsa varianta--skatla za prostovoljne prispevke. Ampak res prostovoljni, brez pritiska. Jaz za seminar nikakor ne bi vec racunala kot 15 evrov, saj v preteklosti smo racunali celo manj za tovrstni seminar. Tokrat je za malenkost vec zgolj za to, ker smo trije instruktorice, kar pomeni tudi vec pozornosti za vas udelezence in posledicno boljsi seminar. Ko sem sama imela do npr. 13 ljudi/psov, se nisem mogla vsakemu kaj dosti posvetiti. Kotizacije za seminar torej bomo delili na tri dele, kdor hoce kaj vec prispevati namensko za svetovno, lahko.



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 Oktober 2008, 10:36:25
Hm, verjetno ni najbolj primeren prostor za moje vprašanje, toda vseeno:

Kaj pa dela Kinološka zveza Slovenije? Ali nima v svojem skladu, ki ga vplačujemo vsi člani, tudi predvidena sredstva za udeležbo na takšnih tekmovanjih.?
Ali pa se bodo v primeru uspeha samo hvalili z njim?

Nenazadnje bo ta nastop (upam, da se bo zbralo dovolj sredstev) predstavljal kinologijo Slovenije ne pa Burkine Fasso (naj mi tam ne zamerijo...)

Da ne bo pomote, sam bom v vsakem primeru prispeval, čeprav Jean osebno ne poznam

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #29 : 03 Oktober 2008, 10:53:57
ata, najprej hvala za ponujeno pomoc!  :)

Glede tvojega vprasanja--to mi je tudi ena druga predlagala preko ZS, naj se obracam na KZS s prosnjo. Ze preden sem jih kontaktirala, nisem bila optimisticna, ker vem, da dogfrisbee ni priznana panoga pri FCI in tekme se ne organizirajo v okviru FCI ali njegovih drzavnih clanov. Sem pa vseeno poklicala, ravnokar, in dobila tocno taksen uraden odgovor, kar sem pricakovala.

Ce pa bi bil dogfrisbee priznan kinoloski sport od strani FCI/KZS, tako in tako z mojo mesanko Lyro ne bi mogla tekmovati kot clanica reprezentance.